Autor Tema: EKO POKRET STEDISA  (Pročitano 42669 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #150 poslato: 15, 12, 2012, 19:29:39 posle podne »
Aman Ziko saberite se vec jednom jel' to samo ciscenje ade kakva jeste, buduci sportski centar, fabrika biomase, ili rezervat prirode?

 Zikin citat broj 1:

"Ада Хуја и Парадајз острво по акционом  плану општине Палилула у којем  је и Еко покрет Штедиша активно учествовао је предвиђено за одмор, спорт и рекреацију. У том правцу се и рукавац Дунавац и обале и Парадајз острво уређују".

Zikin citat br.2:
"dalibore evo odgovora na tvoje pitanje šta je potrebno da Paradajz ostrvo postane "rezervat" preciznije zaštićena životna sredina.  Sekretarijat za zaštitu životne sredine je već pokrenuo proceduru da Paradajz ostrvo postane zaštićena životna sredina (druga na Paliluli posle Tašmajdana)

Zikin citat br.3:
Slažem se da je lokacija super i ideja je da ostrvo ostane takvo kakvo jeste samo da se očisti, raskrči i omogući posetiocima (ne masovno) da uživaju u prirodi i da se edukuju kroz razne škole, kampove, seminare o značaju očuvanja životne sredine.

Zikin citat br.4:
U planu je izgradnja marine, eko kuće, sojenice i terena za eko kamp, sport i rekreaciju. Koriste se prirodni materijali uglavnom iz okoline sa primenom solarne, geotermalne energije, energije vetra i proizvodnja peleta i briketa od postojećih resursa. U planu je sadnja energetske vrbe i kineske trske. To su biljke koje su odlična sirovina za proizvodnju biomase.

Zikin citat br.5:
Цео живот радим поштено и мирно спавам па нема потребе да неко ко мисли да нешто мутим то не провери.

Vala bas je jasno sta je plan i nista tu nije mutno.
« Poslednja izmena: 15, 12, 2012, 20:48:23 posle podne marke »
Marke

Van mreže dalibor

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 377
  • Pol: Muškarac
    • Ime broda:Anja
  • Marina: Lepi Mika
  • Veličina: 9m
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #151 poslato: 15, 12, 2012, 21:51:59 posle podne »
Ovo nije klasična NAUTIČKA rasprava.
Na kojima je bilo i ispada i pametnih stvari za pročitati.Drago mi je da smo uspeli da makar zagrebemo površinu ove priče i  da uvidimo
razne mogućnosti koje  se nude na ostrvu ili Tašmajdanu.
Marke je lepo rezimirao celu dosadašnju priču tako da svako ko pročita može da razume ekonomski potencijal ovog pokreta a i pretenzije na potencijalnu lokaciju.
Iskreno se nadam da će sve do sada što se uradilo na ostrvu biti vaš maksimum. Kada kažem "uradili"mislim na sve stvari koje ste do sada
napravili i da više ništa nećete praviti,nego samo održavati.
Ali, čisto sumnjam da će neko da bude djubretar na Paradajzu tek onako zarad nas entuzijasta ili nekih ljudi koji će doći da posmatraju ptice ili neke nove biljne vrste a da nema neka pozadina.
Svi tražimo mesto pod suncem! Ali gde baš ovde.
Život je jedan a Dunav večan

Van mreže taxi

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 365
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #152 poslato: 15, 12, 2012, 22:20:08 posle podne »
a blic i ostali cute i dalje uzurpiraju ostrvo

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #153 poslato: 15, 12, 2012, 23:15:06 posle podne »
linkovao sam ja ,cuce se ...ili mozda nece
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #154 poslato: 16, 12, 2012, 00:11:20 pre podne »
Možda malo preterujete, ja sam od skoro u rukavcu ali ono što se mora proznati je da je on čistiji, po meni su puno veći problem bespravna gradnja i divlje uzurpiranje obale prisutno na svim obalama, ovaj Žikica radi barem drugačije i u okvirima sistema a i ako ništa drugo čisti i koliko toliko održava za razliku od splavadžija a tu pre svega mislim na klubove, koji zarade za nedulju dana u sezoni koliko će žikica da vidi za godinu dana. Jbg uvek je sistem kriv koji neke stvari dozvoljava i toleriše.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #155 poslato: 16, 12, 2012, 00:57:50 pre podne »
Bi naravno :)
samo problem je sistema a ne Žikice, to je isto kao i sa Miškovićem, možda je krao a možda i nije ali mu je sistem to dozvolio i dozvoljavao. Da bi bilo nešto pametno u ovoj zemlji prvo moramo da propadnemo skroz doduše idemo ekspresnom linijom ka tome. Odo da spavam a neka svako radi po svom 114

Van mreže dalibor

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 377
  • Pol: Muškarac
    • Ime broda:Anja
  • Marina: Lepi Mika
  • Veličina: 9m
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #156 poslato: 16, 12, 2012, 06:58:03 pre podne »
Od vajkada je bilo na ovim prostorima"počeši moja ledja pa ću ja tvoja",a preko "tante za kukuriku".
Šta ćemo kada tako sve funkcioniše i to je po meni ok.
Što se tiče Višnjičkog rukavca ,još jedna marina na obali i još jedna kafana ili klub za rekreaciju kako god,ništa novo.
Par zaposlenih još jedno mesto za okupljanje ...
Samo da ostrvo ostane ovako kakvo je . To je po meni savrseno,bez naknadnih gradjevina.Stvarno bi bila velika šteta za sve zbog nekolicine.
Život je jedan a Dunav večan

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #157 poslato: 16, 12, 2012, 07:17:47 pre podne »
Pa i dosli smo do takvog stanja sto svi slezemo ramenima i kazemo jos jedna , nema veze . NIJE sve jedno . Negdje se mora podvuci crta . Ovaj se malkice zabrojao u koracima kad je mislio da ovaj auditorijum iskoristi kao dodatak elaboratu o izvodljivosti pa sad mora da nadje drugi nacin . Snaga nekoliko stotina clanova , mada samo 2-3 laju je ipak mjerljiva. Nije da nam pridajem neku veliku vaznost ali je ocigledno da ima tezine sto se napise na nasem sajtu.
Neki lik sa RTS-a je odgovorio da je interesantna rasprava i da ce da je istrazi ... mozda se sta i desi pozitivno .
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #158 poslato: 16, 12, 2012, 10:44:20 pre podne »
E moj Poljo nasao si crkvu gde ces da se molis!
I nisu ti mnogo bitni ti kerovi sto laju nego oni sto ujedaju 
Uostalom za par godina ostrvo ce se spojiti sa obalom a patke ce preci u cukaricki rukavac ha

Van mreže zikica cvetkovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
  • www.mojaladja.com
Дуле
« Odgovor #159 poslato: 16, 12, 2012, 13:28:48 posle podne »
Ovoliko priče a ti nisi shvatio  sajkaca

Ne čisti on nego radnici koje plaća opština Palilula i Zavod za zapošljavanje.
On se podmetnuo kao navodni faktor bez kog ekologija ne može. U stvari pokušava da se nametne.
To je što se ekologije tiče.
A iza Eko pokreta stoji preduzeće koje se zove Štediša i koje pravi marinu, kafanu i ostalo što imaš na njihovom sajtu.
Na zemljištu koje ne namerava da kupi a znamo šta je najskuplje u Beogradu.
Na atraktivnoj lokaciji ni dobijanje dozvola nije lako a još teže je opravdati davanje lokacija na mestima koja nisu predvidjena za to pa zato mora i da se "odradi" neka ekološka akcija.
Da li bi ti nadgledao skupljanje otpada jedno ili dva leta a da za uzvrat dobiješ mesto za marinu, kafanu, klub, itd.. ?

Дуле,
 не дозвољаваш ником ко је увидом на терену схватио да се ситуација у рукавцу Дунавац и Парадајз острву побољшала  а бесправну градњу на острву не осуђујеш. Измишљаш неке кафане које ће еко покрет штедиша да прави неке марине....
      Мој план је да направим едукативни еко центар у ком ће и стари и млади моћи да виде како се праве пелети и брикетри (не нека фабрика него мања  машина која би била у еко објекту). Школе у природи тј обилазак рукавца Дунавац и одлазак на острво биће саставни део деловања еко центра. Соларна енергија, геотермална енергија, све је то предвиђено као едукативни део за школску децу и све заинтересоване и за потребе функционисања еко центра никако за оно што ти измишљаш јер ја посла имам довољно у свом предузећу које узгред буди речено доста помаже јер радници не могу чекати кад ће буџет да пребаци новац ( ситуација је тешка и дан данас нису пребачена сва средства а пројекти су завршени и радници исплаћени).
   Мене си увредио   иако се никад нисмо срели, иако сам покушао да ти објасним шта еко покрет штедиша ради,шта је урадио и шта хоће да направи ти си стално преводио на злоупотребе и мене и оних који су подржавали идеју уређења Ада Хује.

Када неко говори о некоме више говори о себи.
 А ти си себе баш лепо представио !

Што се енергетских биљака тиче има на сајту о њиховим карактеристикама, ти си то прочитао међутим то не преносиш, па ћу ево ја због едукације осталих који желе да се информишу. Енергетске биљке Врба и трска (или мискантус или слоново уво или кинеска трска) су биљке које својим растом чисте земљиште и воду од фекалних материја а Дунавац је загађен управо фекалним материјама (300,000 м3 седимента) Један м2 засада биљке дневно очисти 15-20л боде. Дуж рукавца Дунавац смо засадили 1,5 км трске и очекујемо да ће допринети чишћењу Дунавца кад већ не постоје друге могућности јер за чишћење рукавца је потребно 9,5 милиона евра.
Шведска и Данска већ 30 година користе ове биљке за чишћење језера и мртваја а Данци их саде и поред аутопутева као заштиту од буке. Последњих година ове биљке као изузетна сировина и за биомасу и за грађевински материјал се проширила и на друге европске земље које све више воде рачуна о обновљивим изворима енергије и очувању животне средине.
Ово је само укратко а то је једна од тема које су предвиђене на предавањима које ће организовати Еко покрет Штедиша у оквиру Еко центра Ада Хуја.


Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #160 poslato: 16, 12, 2012, 13:59:34 posle podne »
Kakva je slicnost izmedju mene i Miskovica?
Ni ja neznam gde cu za novu godinu....

Van mreže zikica cvetkovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
  • www.mojaladja.com
marke
« Odgovor #161 poslato: 16, 12, 2012, 14:08:55 posle podne »
Lepa ideja, samo sta ce deca da vide od prirode posto su raskrcenaa prirodna stanista zivog sveta i napravljen drvengrad?

Mozete li mi objasniti pojam "EKO OSTRVO"?

Pozdrav. 114 114

Evo definicije eko turizma koja je primenjiva za Paradajz ostrvo i šta želimo da uradimo. Ako ima nekih predloga, predlažite to bi trebalo da bude prava svrha ovog sajta.
Žika
Термин екотуризам формулисао је Héctor Ceballos-Lascurén , мексички архитекта, еколог и међународни консултант за екотуризам.
Његову дефиницију екотуризма званично је усвојио IUCN на I светском конгресу одржаном у Монтреалу 1996.г. ( Resolution CGS 1.67 «Ecotourism and Protected Area Conservation »):
ЕКОТУРИЗАМ је еколошки одговорно путовање и посета у релативно очувана подручја, ради уживања у природи (и пратећим културним одликама - како из прошлости, тако и садашњости) уз унапређење заштите природе, мали негативни утицај посетилаца и користан активан утицај на локално становништво.

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #162 poslato: 16, 12, 2012, 15:15:16 posle podne »
Ko Vam je dao dozvolu da sadite biljke iz drugog habitata ????????
To mi ime treba da mu sredim krivicnu prijavu ili za zloupotrebu sluzbenog polozaja ili za nemar ili ...ma naci ce se vec formulacija.
Kontaktirao sam jednog mog drugara iz BG da malo pronjuska. Mnogo voli zakulisne radnje . Da ga malo stimulisem pala je i opkladica - Stanko ako nadje malverzaciju - stanko ako ne nadje ... Ce da se vidi ko ce da plati .
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #163 poslato: 16, 12, 2012, 15:42:07 posle podne »
Vidis da njega samo zanimaju biljke i to kineske mora da je i od njih dobio neki deo para da ih zapati kod nas,nema on pojma ko je stanko...

Van mreže zikica cvetkovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
  • www.mojaladja.com
DULE
« Odgovor #164 poslato: 16, 12, 2012, 17:57:47 posle podne »
Zašto bi ja prenosio ono što je Žika napisao o biljakama ?
Ja sam pitao ko je ispitivao kakav je uticaj tih biljaka na zivotnu sredinu gde one nisu domaće biljke.
To treba da radi neka naučna institucija a ne Štediša.
Što ste vrbu sadili bez dozvole i saglasnosti ovlašćenih institucija?
I onda ja vas vredjam.
Trimaran ste vi kupili kao direktor Štediša d.o.o za potrebe vozikanja pod zastavom Eko štediša gde ste takodje Vi jedino ovlašćeno lice.
Dakle nisam pogrešio kada sam rekao da ste sami sebi kupili plovilo ali ste verovatno podneli zahtev za povraćaj PDV-a jer je d.o.o uložilo u humanitaran rad.
I  gde je tu uvreda.
Vi niste odgovorili ni na jedno pitanje a tražite da rezumemo, navodno, zalaganje za čistiji rukavac. Ako ste već sadili te vrbe što ih niste sadili tamo gde su fekalije nego na čistom pesku. To se vidi po slici na sajtu.
Dalje, pričate kako se borite protiv bespravne gradnje na Paradajzu a planirate i gradite. Bez obzira što to zovete "škola" pravljenje briketa je delatnost. I to privredna. Bar se tako vodi u registru. I te objekte podižete jednako bespravno kao i svi drugi jer gradjevinsku dozvolu ne možete dobiti.
Da li znate da je zabranjeno seći vrbe ili skupljati suve grane i balvane koje voda nosi. Hoćete li za te brikete činiti prekrsaj i plaćati kazne ili ćete napraviti krivično delo i saditi vrbe i trsku i od njihovih plovoda praviti brikete?
Da li znate da je zabranjena svaka gradnja, svako remećenje životne sredine i uznemiravanje životinja na tom prostoru?
Ne, nemate pojma ili znate pa koristite jadne labudove i decu koju ćete edukovati kako da se ponašaju u prirodi kao izgovor.
Labudove nije doveo Štediša. Oni su sada postali normalna pojava na celom toku Dunava kroz Srbiju. Odjednom su se stvorili povoljni uslovi za njih i eto ih...

Sami sebe osporavate.
I ne odgovarate napitanja ili optužbe.
Samo ponavljate kako se borite za čisto ostvro.
Ja pretpostavljam da hoćete da ocistite ostrvo od svih kako bi bilo dovoljno mesta za Vas.  sajkaca
Jer, bože moj, Vaša firma je velika i treba joj mesta. A  mi mali ljudi ionako ne treba da radimo nista drugo nego da tapšemo Štedišti. Pretpostavljam da će biti ugradjen i uredjaj za signaliziranje kada treba da pljeskamo a kada da se smejemo Vašim dosetkama. Kao  u tv programima.

Ja sve vreme odgovaram ali ti ne želiš ili nećeš da čitaš.  A pišeš kao da si pročitao i proučio sve zakone pa pretiš njima samo tako. objekat za proizvodnju peleta je montažni, biljke sam zasadio duž rukavca u dva reda u dužini 1,5 km (to si preskočio iako sam lepo napisao) a na ostrvu sam zasadio da bi se lakše videlo. Što se rizika tiče da će te biljke biti štetne fakultet Singidunum tj. negov ekološki deo Futura između ostalih već par godina radi sadnju miskantusa u Zemun polju i sa njima sam obavljao konsultacije (dekan Gordana Dražić) inače sa Karaburme. Nije sramota ne znati sramota je ne pitati a krivično delo klevetati. Zato ako ne znaš, pitaj sve ću ti objasniti jer ti to zaslužuješ. http://www.mojaladja.com/forum/Smileys/akyhne/oops.gif