Autor Tema: EKO POKRET STEDISA  (Pročitano 42517 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #105 poslato: 14, 12, 2012, 00:59:47 pre podne »
Pa, iz ličnog iskustva znam ,da entuzijazam traje onoliko koliko imaš sopstvenih sredstava.Pa kad sa sopstvenim sredstvima središ određeni deo obale,nakači se na taj lepo sređeni deo more onih koji nisu ni privirili dok se sve nije sredilo i očistilo.I onda ,pošto to nije tvoje ,nemaš pravo nikome zabraniti pristup.Dakle iluzorno je očekivati da neko teren sređuje o svom trošku za nekog ko se nikad nije pojavio na tom terenu dok se nije sredilo.Ako je neko voljan da da pare zašto ih ne iskoristiti.
E sad , ako su Duletove predpostavke tačne ,onda onaj ko sprovede u delo takav scenario ima na svojoj časti i obrazu mrlju.Da li će to njemu predstavljati problem u životu ,nek ostane na nekom drugom da sudi.
Opet je nekorektno, nekom ko se trudi da sredi jedan deo obale za dobrobit svih,unapred kačiti etiketu uzurpatora.
Da se ljudima iz eko pokreta pridružio veći broj dobrovoljaca ,možda sredstva i ne bi bila potrebna.Čovek je bar nešto pokušao da uradi.Nema smisla da ga kritikuju i napadaju oni koji se nijednom nisu pojavili da pripomognu.
@Goran Petrović-Ako niste bili spremni da se neko svašim stavovima ne složi niste morali ni učestvovati u raspravi.Nerazumem toliki revolt ,svaše strane ,samo zato što neko nemisli isto kao i vi.
U krajnjem slučaju ako se ne radi ništa iza kulisa ,onda javna debata može samo pomoći ,nikako odmoći.Valda je svima cilj da se iznađe najbolje rešenje za ostrvo koje može svima biti dika i ponos zajedničkog delovanja.


Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #106 poslato: 14, 12, 2012, 10:41:12 pre podne »
E moj Dule,vecina Srba i dalje veruje u deda mraza,sto se vidi iz prilozenog.Da je dulic oliver ostao na vlasti,ko zna,ovo bi verovatno proslo,mada nisam siguran da nece,dobro je zamaskirano,i mnogima se cakle oci jer vide da su na domaku cilja.Cilj je upravo to,sto im pise na sajtu,bez skrivanja,jer imaju podrsku vlasti i moze im se.Samo,citam sve ovo,i ne mogu da razumem,da li smo mi,sa foruma,toliki magarci da se uopste upustamo u raspravu sa doticnom firmom,jer,ona ce i to da iskoristi,negde,kao,bila je demokratska rasprava i vecina podrzava projekat i nasu firmu,nije sala,najaci forum ladjara,bre.Misljenja sam da treba povesti akciju,konkretnu,da se osujeti privatizovanje ostrva,zahtevati dopisima i peticijama,da se izjasne nadlezni sta smatraju za prostor od opsteg interesa.Ako im prodje na mala vrata ovo sa ''paradajzom'',bojim se da slede i ostale ade,sto rece Dule,koji je,inace,od pocetka 100 posto u pravu,ma koliko se drugi ljutili  thumbup.Ocito je da je ''eko stedisa'' probni balon za javnost, po principu kuvanja zabe,pa onda udri dalje.Nije ''stedisa'' sam u ovome,ima on zaledjinu.Padose '' mishkovic i sin'',pa moze i jedan ''shtedisha'',naopako da napravi sve ono sto planira, sacuvaj boze i sakloni.
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže sloba72

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 101
  • www.mojaladja.com
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #107 poslato: 14, 12, 2012, 11:15:56 pre podne »
 Odavno sam dao svoj komentar i ogorcenost zbog zauzimanja obale na "Paradajzu", zbog sve veceg i bezobzirnijeg uzurpiranja obale. Svedok sam da je sve pocelo sa cuvenom " Blic " kolibom a bogami ove godine taj trend se nastavio, niklo je citavo vikend naselje, sa sve ogradama. Uzas i bezobrazluk!! 4587. Takodje, svojevremeno sam u nekoj od tema i sam uputio kritike na racun "eko pokreta" gde sam pitao i sebe ali i javnost zasto je problem da se prolazeci rukavcem ne pokupi i usputno smece sha. Vise puta u toku dana ulazite i izlazite iz rukavca, posmatrate djubre oko sebe, oko svog pristana, oko svog katamarana, kacite svasta na elisu i ne videh da vam je palo na pamet da po tom pitanju ista uradite sha. Mislim da bi bio red da ocistite ispred svojih vrata, pa onda dvoriste i nakon toga ispred dvorista. Tada bi imali puno pravo a i verujem i punu podrsku da pozovete sve da vam se pridruze u ciscenju i odrzavanju. Morate da date pravi primer i da budete pravi DOMACIN ali najpre u svojoj kuci.  I sam sam po prirodi posla vezan za ekologiju i svestan sam borbe koju vodite sa nekulturnim i necivilizovanim ponasanjem clanova nase zajednice. Sa druge strane vi za taj posao dobijate novac i iskoristite ga na najbolji moguci nacin. Pozdrav

Van mreže goran petrovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 22
  • www.mojaladja.com
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #108 poslato: 14, 12, 2012, 11:40:56 pre podne »

Ma daj bre covece ne  lupetaj vise gluposti....kakav ekopokret doo?Ispada da sam ja neciji PR ali bre smesni ste....Za dozvole ne brinite, ko je zaduzen da to kontrolise ima uvid u sve papire ......Glupo je da pricam i da se spustam na Vas nivo ali novac koji jos nije uplacen od strane drzave je SMESAN u odnosu na poslove koje covek radi u svom preduzecu....Vama je prosto nemoguce da neko radi nesto iz zadovoljstva...Ha,ha Bajaga lepo peva  "Psi laju na karavane a karavani prolaze"

Van mreže goran petrovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 22
  • www.mojaladja.com
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #109 poslato: 14, 12, 2012, 11:47:03 pre podne »
 Brate Slobo ne pitaj ti javnost za kucice na Paradajzu nego opstinu....Da eko pokret stedisa slucajno nema neku kucicu na paradajzu? IMAO JE ali kucicu za ptice koju ste namerno polomili Vi veliki ljubitelji reke i paradajza...Pre par dana procitah na tviteru"kada je lav ranjen i misevi ga zapisavaju".....na svu srecu niko nije ranjen a miseva je bilo i bice....Drugarski pozdrav

Van mreže goran petrovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 22
  • www.mojaladja.com
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #110 poslato: 14, 12, 2012, 11:52:28 pre podne »
               Ha,ha  ovako Sloba72 prolazi pored katamarana na cijoj elisi visi svasta a okolo plivaju flase pa jadnicak ne moze da upali motor da se i njemu nesto ne zakaci za elisu 25648                                                       

Van mreže goran petrovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 22
  • www.mojaladja.com
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #111 poslato: 14, 12, 2012, 12:02:30 posle podne »
          k5  kgk  h44  bongo  ffff 456 taz   ha,ha   smesni ste kao bioskop.....Ziko ponosan sam sto te znam.... stavljaju  te u red sa Dulicem i Miskovicem,nisam ni znao da si "toliko"mocan.....E da se nisam registrovao na ovaj sajt to nikada ne bih saznao.....A posto sam i tebi savetovao to isto verovatno si ovoga trenutka postao svestan koliko si MOCAN....Tvoje drugo ime je KARLOS SLIM.....Smej se smej samo se smej,osmehom mi dusu grejes,najlepsa si kad se smejes......

Van mreže dalibor

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 377
  • Pol: Muškarac
    • Ime broda:Anja
  • Marina: Lepi Mika
  • Veličina: 9m
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #112 poslato: 14, 12, 2012, 12:08:32 posle podne »
Prijatelju nema potrebe za takvom prozivkom.Prvo nije smešno,drugo niko mu nije kupio taj čamac,nego sam od svojih para i sam nosi svoju muku.
Ovde je debata oko problema koji ima dalekosežne posledice.
Svako ima pravo na svoje mišljenje bez prozivanja za neke desete stvari.
Život je jedan a Dunav večan

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #113 poslato: 14, 12, 2012, 12:08:58 posle podne »

Ma daj bre covece ne  lupetaj vise gluposti....kakav ekopokret doo?Ispada da sam ja neciji PR ali bre smesni ste....Za dozvole ne brinite, ko je zaduzen da to kontrolise ima uvid u sve papire ......Glupo je da pricam i da se spustam na Vas nivo ali novac koji jos nije uplacen od strane drzave je SMESAN u odnosu na poslove koje covek radi u svom preduzecu....Vama je prosto nemoguce da neko radi nesto iz zadovoljstva...Ha,ha Bajaga lepo peva  "Psi laju na karavane a karavani prolaze"
Ej , Balavac , a da skratis malo jezicinu ? Ako nisi dovoljno procitao knjiga pa nemas dovoljno bogat rijecnik da vrijedjas na pristojan nacin onda se suzdrzi. Moj nivo ti nikad neces doseci , previsoko je .
PS
Ako ostali hoce da te trpe to je ok samo ne zaboravi da je Beograd mali ,malecki grad a usi mogu da narastu kad se mnogo lupa po tastaturi. Nije ovo FB pa da mozes da pravis profile i bez podloge budes "faca"
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže sloba72

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 101
  • www.mojaladja.com
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #114 poslato: 14, 12, 2012, 12:16:38 posle podne »
               Ha,ha  ovako Sloba72 prolazi pored katamarana na cijoj elisi visi svasta a okolo plivaju flase pa jadnicak ne moze da upali motor da se i njemu nesto ne zakaci za elisu 25648                                                       
G-dine Gorane mislim da je moj komentar sto se tice "Eko pokreta " bio konstruktivan, bez sarkazma i ironije, sto za vas komentar ne mogu reci. Bas mene briga da li je neko Karlos ili Oliver, cinjenica je da neko dobija XY novca za ciscenje i pitao sam da li bi to moglo malo bolje i neki drugi nacin. Molim za komentar g-dina Zikicu ili Vas ako imate ozbiljan odgovor.

Van mreže goran petrovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 22
  • www.mojaladja.com
dalibor
« Odgovor #115 poslato: 14, 12, 2012, 12:23:12 posle podne »

Vidis ovde i prete  i cupaju usi postaje opasno,ha,ha da begam ja dok nisam ostao bez usiju kako rece neki opasni cika a i bez jezika....Tj cika sa nivoom......

Van mreže goran petrovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 22
  • www.mojaladja.com
SLOBA72
« Odgovor #116 poslato: 14, 12, 2012, 12:25:34 posle podne »
 Sta Vam znaci to pao Miskovic pa moze i STEDISA????Bas ste konstruktivni......Rekao sam da nisam niciji PR i sve pisem za svoju dusu i u svoje ime a za ostalo pitajte upucfenijeg od mene...

Van mreže goran petrovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 22
  • www.mojaladja.com
IKA
« Odgovor #117 poslato: 14, 12, 2012, 12:31:18 posle podne »
   Vrlo korektan tekst 114t.Pozz

Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
Odg: EKO POKRET STEDISA
« Odgovor #118 poslato: 14, 12, 2012, 12:32:21 posle podne »
   Ja znam za jednog gospodina Simica koji je napravio nacionalni park "Zasavica".Verovatno su ovde u pitanju njegovi ucenici koji ce na racun "eko pokreta" i nasih para  da naprave svoje carstvo i uzivaju u njemu,dok drugima naplacuju vazduh koji udisu kroz boravisne takse i kojekakve ulaznice.
   Cisto vama koji ne znate ;gospodin Simic sada prodaje Mangulice i proizvode od Mangulica po duplo vecim cenama od obicnih svinja.Magareci sir od 1000 eura kilo,naplacuje ulaznice pecarosima,prodaje im nasu ribu,naplacuje kojekakve postavke i naravno ima kafanu od prirodnih materijala sve sa solarnom energijom, i nikome ne daje te pare nego ih sam uzima sa par svojih pulena a drzava mu omogucila (uz nasu pomoc) da bude apsolutni gospodar ogromnog prostora i da bez ikakvih ogranicenja upravlja sa njim.Normalno uz to idu velike donacije i ulaganje opstine pa i drzave.
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže goran petrovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 22
  • www.mojaladja.com
DULE
« Odgovor #119 poslato: 14, 12, 2012, 12:36:13 posle podne »

                                                                          ha   ha   ha    ha    ha     ha     ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha