Autor Tema: Stop biksna i lojanica ???  (Pročitano 10984 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sloba72

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 101
  • www.mojaladja.com
Stop biksna i lojanica ???
« poslato: 29, 03, 2012, 19:26:29 posle podne »
  Ooo sinovi moji sokolovi... moji  nauticari ! Sta mi valja ciniti? problem sa stastvenom cevi, odnosno sa stop biksnom i lojanicom..... kaplje dobrano, a kada sam u pokretu.... bas kaplje samo cepa. Nedavno sam uiz Panceva nabavio uzorak kanapa tkz lojanice, e sad, prvo ne znam da li je odgovarajuca, da li je tanka? debela ?da li ce odgovarati?. Nisam siguran da li ce voda poceti da nadire kroz statvu kada odvrtim stop biksnu ne bi li pokusao da stavim novu lojanicu ili sve ovo mora da se radi na suvom?. Da li mi je uopste pametno da se petljam sa tim ili da to prepustim nekom strucnom licu ? Nikada u zivotu nisam majstorisao sa ovim, na kraju krajeva, ni na camcu, do prosle godine kada sam ga i kupio. Pricajte... savetujte... pomagajte. 114

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Stop biksna i lojanica ???
« Odgovor #1 poslato: 29, 03, 2012, 19:33:12 posle podne »
Majstor ...jeftinije je
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Stop biksna i lojanica ???
« Odgovor #2 poslato: 29, 03, 2012, 21:37:07 posle podne »
To što kaplje ne mora da znači ništa bitno - jel imaš mazalicu, probaj da je malo zavrćeš to bi trebalo da se radi na određene intervale, dalje možeš da probaš da malo dotegneš one šrafove ali nemoj da preteruješ a najpametnije bi ti bilo da kontaktiraš nekog stručnog

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Stop biksna i lojanica ???
« Odgovor #3 poslato: 29, 03, 2012, 21:38:16 posle podne »
Jesi li  dodavao litijumsku tovatnu mast i dotegao biksnu? Ta se mast ubrizgava pre svake voznje.  Pumpa za tovatnu mast se nasloni na mazalicu i pumpa se dok mast ne pocne da izlazi sa strane. Tada se malo dotegne biksna ako treba da ne kaplje.
Marke

Van mreže sloba72

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 101
  • www.mojaladja.com
Odg: Stop biksna i lojanica ???
« Odgovor #4 poslato: 29, 03, 2012, 22:27:00 posle podne »
Ljudi, znaci trebao bih svako malo da dodajem tovatnu mast, pojma nisam imao, a ja to nisam radio prakticno od polovine prosle sezone, ccc, ok primio sam to k znanju za ubuduce. Dobro, a sta sada sa stop biksom, mislim da je dotegnuta do kraja a i pitanje je sta je ostalo od lojanice( i da li je uopste ima) da li smem da je odvrtim ili ce biti potop. To mi je nepoznanica. Ma odlucio bih se ja odmah za nekog mastora ali ne znam koga, a i sumnjam da bi se neko mlatio sa tim, mozda gresim. Dve su solucije neka preporuka majstora i kontakt ili pojasnjenje kako da ovo sam odradim. Marke( komsija iz istog reda) i Brokeru hvala i  114

Van mreže ranko latinovic

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 31
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Stop biksna i lojanica ???
« Odgovor #5 poslato: 29, 03, 2012, 22:27:44 posle podne »
nista se ne sikiraj nije to crveno slovo  56568 samo zatvori ventil odvij stobiksnu stavi lojanicu onako u smeru kazaljke sata i vrati stobiksnu to je cela matematika rece VODOINSTALATER ffff

Van mreže sloba72

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 101
  • www.mojaladja.com
Odg: Stop biksna i lojanica ???
« Odgovor #6 poslato: 29, 03, 2012, 22:43:17 posle podne »
Ranko, pa na statvi nemam nikakav ventil, znas tako ulazi osovinski vod u korito camca, prolazi koz neko gumirano crevo, duzine nekih 20-ak cm i na kraju tog creva je metalni deo od nekih 5 cm sa jednom mazalicom i tim srafom koji sve to zaptiva tj stop biksnom.Kroz sve ovo prolazi osovinski vod i zavrsava se na kopci.  sha

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Stop biksna i lojanica ???
« Odgovor #7 poslato: 29, 03, 2012, 23:02:06 posle podne »
zovi majstor zeku na 063 567 773 , neka ti sve proveri , ako treba popravi a ujedno i objasni !

Van mreže joja

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 80
  • www.mojaladja.com
Odg: Stop biksna i lojanica ???
« Odgovor #8 poslato: 30, 03, 2012, 09:54:36 pre podne »
Ranko, pa na statvi nemam nikakav ventil, znas tako ulazi osovinski vod u korito camca, prolazi koz neko gumirano crevo, duzine nekih 20-ak cm i na kraju tog creva je metalni deo od nekih 5 cm sa jednom mazalicom i tim srafom koji sve to zaptiva tj stop biksnom.Kroz sve ovo prolazi osovinski vod i zavrsava se na kopci.  sha
Pomoglo bi kada bi stavio neku sliku. Lojanice imas da kupis na Bubanj potoku subotom a ranije ih je bilo i u Karadjordjevoj ulici u nekoj farbari ispod Brankovopg mosta Prema Kalimegdanu..i kupuju se na metar.
Verovatno imas tri lojanice ispod stop biksne. Ako nisi dodavao mast verovatno su se pojele od trenja. Kod mene a pretpostavljam i u tvom slucaju je lojanica cetvrtasta od kanapa natopljena lojem ( lojanica  eek). Seku se tacno na obim osovine, zasecaju ukoso, tako da kad je stavis oko osovine naprave kao prsten koji se uklapa na tom kosom spoju. Montiraju se tako sto svaka sledeca se pomera ( kosi spoj ) za 45 stepeni, tako da se mesta gde se seku ( kosi spoj ) ne poklapaju. Bez obzira na sve, prvo napuni mazalicu mascu i napuni celu biksnu ( ponovi vise puta dok ne pocne da ti izlazi mast duz osovine pored stop biksne), odvij srafove  i pomeri prsten sto ti vrsi pritisak na lojanice..Nemoj da se plasis ako udje malo vode..izmeri kolika ti dimenzija treba lojanice..Nabavi lojanicu , ponovi postupak tako sto izvadi- isccacckaj recimo dve lojanice ili sta je od njih ostalo i sravi nove dve--tri, tj koliko imas mesta, lojanica prstenova vodeci racuna o zakretanju spojeva...Pozdrav

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Stop biksna i lojanica ???
« Odgovor #9 poslato: 30, 03, 2012, 12:14:19 posle podne »
Ranko, pa na statvi nemam nikakav ventil, znas tako ulazi osovinski vod u korito camca, prolazi koz neko gumirano crevo, duzine nekih 20-ak cm i na kraju tog creva je metalni deo od nekih 5 cm sa jednom mazalicom i tim srafom koji sve to zaptiva tj stop biksnom.Kroz sve ovo prolazi osovinski vod i zavrsava se na kopci.  sha
Pomoglo bi kada bi stavio neku sliku. Lojanice imas da kupis na Bubanj potoku subotom a ranije ih je bilo i u Karadjordjevoj ulici u nekoj farbari ispod Brankovopg mosta Prema Kalimegdanu..i kupuju se na metar.
Verovatno imas tri lojanice ispod stop biksne. Ako nisi dodavao mast verovatno su se pojele od trenja. Kod mene a pretpostavljam i u tvom slucaju je lojanica cetvrtasta od kanapa natopljena lojem ( lojanica  eek). Seku se tacno na obim osovine, zasecaju ukoso, tako da kad je stavis oko osovine naprave kao prsten koji se uklapa na tom kosom spoju. Montiraju se tako sto svaka sledeca se pomera ( kosi spoj ) za 45 stepeni, tako da se mesta gde se seku ( kosi spoj ) ne poklapaju. Bez obzira na sve, prvo napuni mazalicu mascu i napuni celu biksnu ( ponovi vise puta dok ne pocne da ti izlazi mast duz osovine pored stop biksne), odvij srafove  i pomeri prsten sto ti vrsi pritisak na lojanice..Nemoj da se plasis ako udje malo vode..izmeri kolika ti dimenzija treba lojanice..Nabavi lojanicu , ponovi postupak tako sto izvadi- isccacckaj recimo dve lojanice ili sta je od njih ostalo i sravi nove dve--tri, tj koliko imas mesta, lojanica prstenova vodeci racuna o zakretanju spojeva...Pozdrav
Majstor ... jeftinije je
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže sloba72

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 101
  • www.mojaladja.com
Odg: Stop biksna i lojanica ???
« Odgovor #10 poslato: 30, 03, 2012, 15:44:04 posle podne »
Hvala vam puno na savetima. Pozdrav i  114

Van mreže sloba72

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 101
  • www.mojaladja.com
Odg: Stop biksna i lojanica ???
« Odgovor #11 poslato: 31, 03, 2012, 22:31:35 posle podne »
Kupio lojanicu debljine 8mm, odvrnuo stop biksnu, stavio cak cetiri prstena od iste, zavrnuo, istestirao i ne curi. Posao obavljen sa sopstvenih 10 prstiju i za cirka 250 din. Upoznao i druzio se sa Marketom 114. Sve u svemu lep dan. Neizrecivo

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Stop biksna i lojanica ???
« Odgovor #12 poslato: 02, 04, 2012, 14:05:30 posle podne »
bravo !

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Stop biksna i lojanica ???
« Odgovor #13 poslato: 02, 04, 2012, 16:31:21 posle podne »
Izgleda da nije majstor jeftiniji . Ja sam to gledao iz moje perspektive apsolutno smotanog i netalentovanog za rucne radove .
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže sloba72

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 101
  • www.mojaladja.com
Odg: Stop biksna i lojanica ???
« Odgovor #14 poslato: 03, 04, 2012, 08:58:49 pre podne »
 114 thumbup 114