Autor Tema: plasticni profil za ELAN-gde kupiti  (Pročitano 4317 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Boki PA

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 22
  • www.mojaladja.com
plasticni profil za ELAN-gde kupiti
« poslato: 21, 03, 2012, 22:26:16 posle podne »
Pozdrav ljudi. Počeo sam ovih dana da sređujem svoj elan T495, imaću posla oko njega celu godinu. Između ostalog trebaće mi uskoro i plastični profil na koji se montira odbojna guma.
Ako neko zna gde to može da se nađe, bio bi jako zahvalan za informaciju. Takav isti profil je trebao i Albatrosu kad je sređivao svog elana, a problem mu je rešio Retfala, pa se nadam da će i meni moći da pomogne. Unapred hvala.
« Poslednja izmena: 24, 03, 2012, 17:36:21 posle podne IKA »

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: plasticni profil
« Odgovor #1 poslato: 21, 03, 2012, 23:03:06 posle podne »
Umesto te odbojne gume ja sam kod mene zalepio one plasticne-gumene trake sto se kupuju na buvljacima na metar thumbup

Nasao sam tacno siroku mislim 30mm koliko mi treba i jako je lepo legla bez ikakvih drzaca,plasticnih profila,debljine su jedno 5mm i samolepive su i drze kao djavo vec jedno 5,6godinu jedinu gde su veliki radijusu hoce da popusti tj na krajevima sam udario jednu pop nitnu da je drzi jer je krenula tu da se odlepljuje i nema jedis
Ima ih cak u i nekoliko boja,crna,bela,kao niklovana...

Nije bas za neka velika drljana ali ce odraditi posao ako se povremene malo naslonis na nekog

Razmisli o tome ako nenadjes  taj pravi originalni drzac te odbojne gume

 114

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: plasticni profil
« Odgovor #2 poslato: 21, 03, 2012, 23:09:35 posle podne »
Jel mogu ti profili da se ture na prozore - ustvari mici me to sto su mi prozori sa radijusom pa sam i oblogu kabine uradio u speru a oko prozora radiuse. E sada da se urade radiusi u vidu lajsni malo komplikovano i skupo pa trazim neku mogucu alternativu

Van mreže Boki PA

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 22
  • www.mojaladja.com
Odg: plasticni profil
« Odgovor #3 poslato: 21, 03, 2012, 23:19:12 posle podne »
Darko video sam to što si uradio kod tebe, lepo izgleda, i lako je moguće da ću se opredeliti za tu varijantu. Samo mi reci čemu to inače služi, da znam šta i gde da tražim od prilike. Jesi ti to stavio i neku lajsnu preko te gume?
Broker ovaj profil za koji se ja raspituje je dosta krut, nisam siguran da bi mogao da uklopiš kao lajsnu za prozor, a i nije nešto estetiski.

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: plasticni profil
« Odgovor #4 poslato: 21, 03, 2012, 23:24:09 posle podne »
Uuuu Brokeru dosta se tesko savijaju po toj osi,cisto sumnjam da ce to moci(doduse sad je hladnjikavo pa je polu plasticna,mozda je ostaviti na suncu da malo se ugreje pa mozda i bude gumenastija i elasticnija)

Sad sam isao u garazu bas da vidim i probam,ova na slici je sirine oko 20mm i ovo je max koliko se moglo nateci



najbolje kad budes bio jednom na buvljaku ima ih milon vrsta i sirina pa prepipaj svaku pa mozda ce neka i moci da ispostuje te tvoje prohteve

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: plasticni profil
« Odgovor #5 poslato: 21, 03, 2012, 23:30:33 posle podne »
Pojma nemam zasta sluze al ja sam ih stalno vidjao i kupovao na buvljacimo kod onih sto prodaju te gumene kedere i tu gumarsku robu





Ne nema tu nikakve lajsne preko njih,one su tako da kazem ukrasne i sarene

Jedino bih ti dao savet,izbegavati one koje su da kezem jako kao niklovane jer to sjajno za 1-2godine postane mutno i mat sivo pa i ne bude bas lepo

Ili kad tako to niklovano posivi,ja sam uzeo smirglu i to osmirglao to niklovanoi sad kao sto vidis kod mene na brodu crne sa kombinacijom belog umesto crnr sa niklovanim  6589

mada ni te trake nisu bas jeftine kad ti treba 10 m kao tebi, uze od 10-15-20mm su 20,30..50din /m a te sire debele mislim da idu i do 150-200din/m

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: plasticni profil
« Odgovor #6 poslato: 21, 03, 2012, 23:38:42 posle podne »
firma gumatik iz novog sad ima sve profile ...subotom dolaze na bubanj potok imaju samolepljive lajsne od 5 do 50mm razlicitih profila i namena izvolte ga link
http://www.gumatic.com/proizvod.php?id=30
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže Boki PA

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 22
  • www.mojaladja.com
Odg: plasticni profil
« Odgovor #7 poslato: 22, 03, 2012, 19:57:24 posle podne »
Ljudi hvala vam na informacijama. Odradiću nešto u tom fazonu, sa gumenom lajsnom direktno vezanom za čamac. Očigledno da to može da se montira i bez one plastične šine, a da pri tome vrši funkciju.