Autor Tema: Pozdrav svima od mladog pocetnika :)  (Pročitano 4835 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ikona

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Pozdrav svima od mladog pocetnika :)
« poslato: 17, 03, 2012, 17:02:28 posle podne »
Pozdrav celoj forumskoj zajednici :)

Moje ime je Nikola, ne znam koji je prosek godina ovde, verujem da sam jedan od mladjih clanova. '89 sam godiste, zivim poslednjih 15 godina u centru Beograda, blizu pristanista, i godinama unazad trudim se da u svakom lepom danu makar sat vremena provedem pored reke, i napravim krug do 25.maja i nazad :) Pecam od malena, dok sam kao klinac ziveo u zemunu, sa ocem sam pecao na zemunskom keju, sad pecam na ovoj drugoj strani.
Doduse sve manje i manje, kako godine prolaze i bezbriznost nestaje, sve vise obaveza, studije privodim kraju, od pre pola godine imam cak i stalan posao, tako da mi je malo slobodnog vremena ostalo.
Evo sad kako se vreme prolepsalo, ponovo sam se aktivirao, cesto sam pored reke, i polako se premisljam da ono sto vec dugo zelim i sprovedem u plan a to je jedan camac kojim bih se vozio po savi i dunavu i koji bih naravno koristio i za pecanje.
Godinama zagledam one camce u staroj marini "dorcol" ( ne ovoj novoizgradjenoj) i svaki put sve vise i vise prizeljkujem jedan camac, evo sad kako imam posao , mislim da bih to mogao da realizujem.

Dakle, kao sto rekoh , ja sam potpuni amater u svetu plovidbe. Nemam ni plovnu dozvolu, ne znam ni gde se vadi ni kako se dobija, al verujem da to ne bi bio preveliki problem.
Voleo bih mnogo camac sa kabinom, mada mozda je to za pocetnika preveliki zalogaj, mozda je bolja neka barka, ne znam uopste da li su camci sa kabinom neka drugacija kategorija sto se tice dozvole itd ?

Ne znam ni gde bih ga drzao, mislim da je ona stara marina dorcol puna, a ova nova je preskupa, i tu bi mi dobrodosao neki savet...

Ne znam ni odakle bih prvo poceo, znam samo da sam pored reke odrastao, da mi je pecanje smirujuca strast od malena i da zivim za reku leti :)

Pozdrav

Nikola

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Pozdrav svima od mladog pocetnika :)
« Odgovor #1 poslato: 17, 03, 2012, 17:10:36 posle podne »
dobro došao  114

kupiš ti lepo običan otvoren čamac, pa malo "uđeš u fazon" a onda i sam shvatiš šta zapravo hoćeš i tražiš adekvatno plovilo za sebe i svoje potrebe....
Dunav je moje more.....

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Pozdrav svima od mladog pocetnika :)
« Odgovor #2 poslato: 17, 03, 2012, 17:23:11 posle podne »
 114 114 114 k5
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže Ikona

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima od mladog pocetnika :)
« Odgovor #3 poslato: 17, 03, 2012, 17:25:18 posle podne »
A ako bih pitao kakav otvoren camac  , koji motor, i gde da ga kupim ,sta biste preporucili?

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Pozdrav svima od mladog pocetnika :)
« Odgovor #4 poslato: 17, 03, 2012, 17:31:10 posle podne »
e to zavisi od finansijskih mogućnosti i pre svega namene  25648
Dunav je moje more.....

Van mreže Ikona

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima od mladog pocetnika :)
« Odgovor #5 poslato: 17, 03, 2012, 17:38:14 posle podne »
Recimo da budzet bude 1000e

i da namena bude voznja par puta nedeljno po nekoliko sati, ja i jos neko , odmaranje na vodi, i vikendom pecanje. :)

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Pozdrav svima od mladog pocetnika :)
« Odgovor #6 poslato: 17, 03, 2012, 17:55:35 posle podne »
Dobro došli u  naše veselo društvo, mladi kolega budući nautičaru.

Što se tiče plovidbene dozvole, to je lakši deo.
U Kapetaniji se povremeno organizuju polaganja i sve je vrlo jednostavno.
Ljudi iz Kapetanije su veoma korektni i spremni da pomognu - često tokom ispita oni više pričaju od samih kandidata. Treba to saslušati i upamtiti jer je to možda i najvažnije od svega što treba znati.
Ipak, ja bih savetovao da pažljivo pročitate i priručnik koji će vam pre ispita preporučiti. Ne toliko zbog samog ispita, već više zato što je to nešto što će doprineti vašoj ličnoj bezbednosti i bezbednosti onih koje ćete primiti na svoje plovilo.

A kad je reč o samom čamcu - tu će odlučiti vaše sklonosti i dubina džepa.
Predlažem da pogledate oglase na sledećim adresama:

http://www.kupujemprodajem.com/Camci-31-514-1-grupa.htm
http://www.navodi.com/berza.html .

Ima tu mnogo zanimljivih oglasa. Ima i drugih sajtova ali neka ovo bude za početak.

Srećno!

Van mreže Ikona

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima od mladog pocetnika :)
« Odgovor #7 poslato: 17, 03, 2012, 18:01:10 posle podne »
Hvala na odgovoru, upravo listam oglase , vidim da ima svega i svacega po raznim cenama :)

Za kapetaniju cu u ponedeljak da se raspitam, a sto se tice camaca, vidim da su drveni camci po 200-250 evra ( http://www.kupujemprodajem.com/Novi-Drveni-Camci-436911-oglas.htm?filter_id=5769732 )

koliko su oni (ne)izdrzljivi u poredjenju sa ovim plasticnim?

Van mreže Ikona

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima od mladog pocetnika :)
« Odgovor #8 poslato: 17, 03, 2012, 18:05:47 posle podne »
Pitam to jer bih u budzet od 1000e mogao uklopiti i jedan drven i jedan malo kvalitetniji, drveni bi m stajao kod kuma u garazi koji zivi pored samog pristanista...

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Pozdrav svima od mladog pocetnika :)
« Odgovor #9 poslato: 17, 03, 2012, 18:26:59 posle podne »
 Prvo Dobro došao!  k5 A drugo-kupi neku šiklju i neki motorić do 1o ks...   cam gli

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Pozdrav svima od mladog pocetnika :)
« Odgovor #10 poslato: 17, 03, 2012, 18:34:07 posle podne »
Pokušaću da dam jedan od mnogih mogućih odgovora. Nadam se da će oni koji znaju više od mene dodati svoje komentare i ukazati na to ako je nešto pogrešno u mom odgovoru.

Kada sam ja razmišljao o izboru čamca postavio sam sebi isto pitanje - drvo, plastika ili metal?

Kao mali video sam mnoge drvene čamce koje su koristili pecaroši.
Tu je pre svega važno od kog drveta se čamac radi.

Od vajkada su ljudi tvrdii da su čamci od hrastove gradje najtrajniji. I zaista to su čamci koji godinama traju. Ali i njih i sve one od drugih vrsta drveta, a najčešće je to čamovina, treba svake godine zaštititi.
Nekada su ljudi čamce mazali katranom ili bitulitom ali koristili su i boje kada su hteli da "ušminkaju" čamce.

Ideja sa čestim vadjenjem drvenog čamca i držanjem u garaži, meni se ne dopada.
Drveni čamci, i kada su najbolje zaštićeni, kada su van vode, osuše se i dolazi do krivljenja dasaka. To može da upropasti čamac i pored redovnog mazanja. Tako su bar meni pričali ljudi koji su imali takva iskustva.

Kod plastičnih čamaca održavanje je malo jednostavnije. Nisam čuo da njih ljudi farbaju često. Obično je tu dovoljno dobro pranje vodom i eventualno mazanje antialginom dela korita koje je uronjeno u vodu. Plastične čamce ljudi mažu bojama samo ako rade popravke većih razmera. Manja oštećenja se rešavaju lokalno, po potrebi.

Metalne čamce, ako su od gvoždja, morate štititi od korozije brodskim bojama. Ima ih raznih i po kvalitetu i po ceni i to morate da radite relativno često. A onda to više i nije tako jevtino. Medjutim, sigurno je jevtinije nego ostaviti čamac da propada usled korozije.



Van mreže latin

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 201
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima od mladog pocetnika :)
« Odgovor #11 poslato: 17, 03, 2012, 19:10:02 posle podne »
 114 hi

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Pozdrav svima od mladog pocetnika :)
« Odgovor #12 poslato: 17, 03, 2012, 19:27:05 posle podne »
dobro dosao.ako ne znas nikog od vlasnika i cuvara plovila kod tebe u kraju,upoznaj ih.sigurno ces naci neko mesto gde mozes drzati camac besplatno,ili povoljnije,nego u nekoj marini,a da ti bude na izvolte.  25648  dun
naravno-kad ga budes nabavio

Van mreže Srecko Sojic

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 331
    • Bela Ladja
  • Brod tip: Mistral
  • Marina: Rotterdam
  • Veličina: 7.0m
Odg: Pozdrav svima od mladog pocetnika :)
« Odgovor #13 poslato: 17, 03, 2012, 19:50:35 posle podne »
dobro dosao!
Oduvek sam sanjao Panticu da budem kapetan od belu ladju!

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Pozdrav svima od mladog pocetnika :)
« Odgovor #14 poslato: 17, 03, 2012, 20:24:13 posle podne »
ma kupi ti od mene čamac nov, evo polako ga završavam i Bog da te vidi....  thumbup

motor možeš naći za 150 evara, t4 i da uživaš koliko hoćeš....  kgk kgk kgk
Dunav je moje more.....