Nautika opšta... > GPS

Garminove mape

(1/7) > >>

Dule:
Danas sam saznao od Pere da su Garminove mape besplatne i za nauticke uredjaje.
Vise necemo imati razloga da ga napadamo sto prodaje mape uz uredjaje.

Kapetan:
ja ga nisam napadao zbog prodaje mapa to je sasvim legitimno ... nego zbog toga sto ako imas 3 uredjaja koje nikako ne mozes da koristis u isto vreme (navigacija za kola ,  navigacija za planinarenje, nauticka navigacija) onda moras da kupis tri mape e do moga...

mossi:

--- Citat: Dule  14, 03, 2012, 00:42:13 pre podne ---Danas sam saznao od Pere da su Garminove mape besplatne i za nauticke uredjaje.
Vise necemo imati razloga da ga napadamo sto prodaje mape uz uredjaje.

--- Kraj citata ---

To može da znači dve/tri stvari:

- Pera se ne može nositi sa piratima i odustaje od daljeg razvoja mapa.  56568
- Pera je toliko JAK da ulazi u nautičke vode 100%, pa mu zarada na mapama nije prioritet. Ali mape ostaju u razvoju.
- PRAVE ENC mape Dunava će postati dostupne i gradjanstvu.

 j1

Kapetan:

--- Citat: mossi  14, 03, 2012, 09:09:41 pre podne ---To može da znači dve/tri stvari:

- Pera se ne može nositi sa piratima i odustaje od daljeg razvoja mapa.  56568
- Pera je toliko JAK da ulazi u nautičke vode 100%, pa mu zarada na mapama nije prioritet. Ali mape ostaju u razvoju.
- PRAVE ENC mape Dunava će postati dostupne i gradjanstvu.

 j1

--- Kraj citata ---

1 taj problem svi imaju pa ne odustaju ...
2 iskreno znam samo duleta koji ima garmina i legalnu mapu ... ostali imaju garmina  i 4587

ovo trece te nisam razumeo ? pa ENC mape su dostupne gradjanstvu vec 6-7 godina ?

u svakom slucaju podrzavam ovaj perin potez, a u subotu merimo "cune" po dogovoru !

mossi:
PLOVPUT radi na novoj generaciji ENC karata Dunava sa svim reljefima, sprudovima.
Plovni put i sve ostale oznake naravno i dalje su standard.

Dunav kod NS-a.  llll

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju