E, ovako treba... > Plovila

Gumeni ili plasticni gliser? Sta je bolje?

(1/5) > >>

Marko ARGER YACHT:
Sta mislite sta je bolje plasticni ili gumeni gliser? Zasto? Koji je podvozniji? Kome je upravljivost bolja (ostri zaokreti)? Vuca skijasa? Max brzina sa istim motorom?

Svaki savet je dobro dosao a bilo bi dobro da neko ko je probao i jedno i drugo da svoje misljenje na osnovu stecenog iskustva ili neko ko se profesionalno bavi nautikom pa zna strucno i teoretski da objasni sta je bolje?

Ova tema se ne tice estetike jer to je stvar ukusa,ali ako neko zeli moze da iznese svoje misljenje u tom pravcu  :lol:

Evo u cemu je stvar ovo je moj camac



pa se razmisljam da uzmem nesto ovako ili maestral 30 ili 50 f



tj odlucio sam se pa sam se pokolebao i sad razmisljam.

A i ovo je moj camac i razmisljam o ugradnji konzole na njega...



Pa ajde da vas cujem  . .  .Sta vi mislite? Sta je najbolje?

Pozdrav

Kapetan:
vozio sam ranije Lahora (3,7 metara ) sada imam RIB od 2,8 metara, lahor je imao trimaransko korito  od pola dok rib ima cisto V... e sad porediti ih je komplikovano dosta godina razlike rib je manji 30%... ali mislim da bih glasao za RIB, ako ne nista drugo ono barem je stabilniji od plastike ... naravno gumenjak vs plasticni samo pod uslovom da je gumenjak RIB.... 

ujedno dodatno sredjivanje svetla, zastave , struja sve je mnogo jednsotavnije na plasticnom ....

ono sto sam primetio u voznji jeste da sam sa Lahorom isao preko sitnijih granica  dok sa RIB-om pokusavam da ih zaobidjem ... nikako da se naviknem da nije guma bas toliko osetljiva :)


moj savet ti je u rangu nauticara entuzijaste , znaci ne uzimaj ga zdravo za gotovo :)

Outboard Master:
ja imam maestral 50f , i prezadovoljan sam. ali kad bih ziveo negde gde nije voda daleko od mene ja bih uzeo tvrdi camac . nemoras toliko paziti da ga zakacis negde  :taunt: :taunt:

Marko ARGER YACHT:
Hvala na savetima. Ja sam bas dosta truda ulozio za sredjivanje ovog mog glisera i para ,ali sad sve mislim da je RIB ili gumeni mnogo brzi od ovog i da cu sa manjim motorom postici cak i vecu brzinu a time smanjiti potrosnju i porez. Tj glavna dilema mi je da li cu na moru imati problema sa ovim mojim gliserom zbog talasa pa sam zato mislio da promenim i uzmem rib ili ugradim na ovaj moj konzolu a ovaj prodam i kupim neki dobar motor a sve to pre odlaska na more.
A opet ovaj je komforniji mesto za stvari,boxovi ispod sedista,muzika,sedista, . ..

Sta biste vi uradili na mom mestu?

I sta mislite o ovoj konzoli?
Pozdravi pomagajte

splavarsale:
Marko,najbolje je da sam odlucis,svako od nas ima svoje afinitete,svi smo dugo na vodi,vozili dosta camaca,ali je svako od nas ljubitelj neceg drugog.Moj glas za RIB.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju