Autor Tema: Zasto Volimo Vodu i biti na Njoj?  (Pročitano 6353 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Zasto Volimo Vodu i biti na Njoj?
« Odgovor #15 poslato: 09, 11, 2010, 11:18:39 pre podne »
Na ovo pitanje ne mogu da dam tačan odgovor.  :heat:

Mislim da niko nije uticao na mene. Od kada znam za sebe voda me je privlačila kao magnet. Da budem precizniji, privlačile su me ribe u vodi, ali to ne menja mnogo stvar. I danas pamtim detinje zgode i nezgode pored vode i razne batine dobijene zbog bežanja na razne reke tokom detinjstva.

Možda je u pitanju i genetika, ali sem mog ujaka koji je bio strastveni ribolovac, niko u porodici nije bio nešto zaljubljen u vodu. Ujak me je kasnije naučio mnogo čemu, ali u ranom detinjstvu nikada nisam išao sa njim, pošto smo se viđali jednom u godini ili ređe.

Bilo kako bilo, zbog ribolova sam se odricao mnogih stvari u životu. Kako godine prolaze ta veza sa vodom postaje sve jača i ko zna kako će se sve to završiti. Nema veze meni je na vodi lepo. Za sve ostalo, snaći ćemo se ...  :drinks: :drinks:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže MadScientist

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 44
  • Pol: Muškarac
    • Total Nautika
Odg: Zasto Volimo Vodu i biti na Njoj?
« Odgovor #16 poslato: 22, 06, 2011, 16:22:45 posle podne »
Od detinjstva sam vezan za Dunav i prirodu oko njega.

Sa svojima sam kao klinac redovno svaki vikend provodio na pecanju/kampovanju/izletima uz Dunav za razliku od sadasnjih klinaca koji vikende provode uz racunare. I sad skoro dve decenije posle obilazim kamp mesta uz reku il' kanal sa prijateljima i devojkom sto cesce, pa skoro svaki vikend.

Jednostavno mir i tisina uz Dunav ne mogu se meriti s' icim drugim. Do nedavno mi je bila jedina zelja da nabavim camac, a od kad sam se zaposlio, ispunio sam sebi i tu zelju. Jeste da je "low budget" gumenjak, ali je moj. Tesko sam ga platio, ali sad cu uzivati godinama uz njega.

 :stop:
Tako da je odgovor To mi je u krvi.

Van mreže Nemo

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 239
  • Pol: Muškarac
Odg: Zasto Volimo Vodu i biti na Njoj?
« Odgovor #17 poslato: 22, 06, 2011, 23:17:19 posle podne »
Posto vecina ljudi koja me zna, zna da imam jedrilicu a one su poznate po tome da imaju veliki gaz.
Moja jedrilica ima gaz oko 1.4m sto je za Dunav mozda i puno.
Svaki put kada me pitaju: kako ti onda ides na obalu to je veliki gaz za camac. :skull:
Moj odgovor je: Ja imam camac da bi bio na njemu a da hocu da budem na obali onda mi ne bi ni trebao. :slow_en:

Dobar deo vreman sam proveo jedreci, a trenuci da se vozim na motor mogu na prste da nabrojim ili da sam se usidrio.
Stigao sam tamo gde ljudska poimanja jos nisu...
Sve primedbe mozete slati na adresu: Galaxy, XWY 45 035, Ulica Mlecni put BB

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Zasto Volimo Vodu i biti na Njoj?
« Odgovor #18 poslato: 23, 06, 2011, 12:23:19 posle podne »
Citat
Svaki put kada me pitaju: kako ti onda ides na obalu to je veliki gaz za camac.
Moj odgovor je: Ja imam camac da bi bio na njemu a da hocu da budem na obali onda mi ne bi ni trebao.

Respect!  :good:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Zasto Volimo Vodu i biti na Njoj?
« Odgovor #19 poslato: 26, 06, 2011, 21:47:48 posle podne »
Posto vecina ljudi koja me zna, zna da imam jedrilicu a one su poznate po tome da imaju veliki gaz.
Moja jedrilica ima gaz oko 1.4m sto je za Dunav mozda i puno.
Svaki put kada me pitaju: kako ti onda ides na obalu to je veliki gaz za camac. :skull:
Moj odgovor je: Ja imam camac da bi bio na njemu a da hocu da budem na obali onda mi ne bi ni trebao. :slow_en:

Dobar deo vreman sam proveo jedreci, a trenuci da se vozim na motor mogu na prste da nabrojim ili da sam se usidrio.
i kod mene je 1,4 metra .... a da je vozim na motor vozim ... vazda imam vetar nizvodno i nikada uzvodno ... juce sam orcao brzinom od 8 km uzvodno samo sa prednjim jedrom eto za zadnja dva meseca prvi put da ima vetra za uzvodno ....

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Zasto Volimo Vodu i biti na Njoj?
« Odgovor #20 poslato: 26, 02, 2012, 18:29:14 posle podne »
Mir , spokoj, tišina.Samo prirodni zvuci,kolorit stvoren od prirode,šumovi prirodni.
U vreme puberteta, kada je većina mojih prijatelja volela da stoji ispred stare pošte ,da bi bili viđeni od šetajućih devojčica i devojaka , ja sam radije vreme provodio na vodi ,uz vodu.Za neupućene , devojčica i devojaka je bilo i na tim mestima koje sam ja odabrao.
Prosto nezamislivo da onda i ribolov nebude zastupljen.Mada, brzo sam prihvatio filozofiju , da je važno učestvovati
.Često mi se dešavalo da odem na pecanje i po dolasku na planirano mesto i ne raspakujem pribor,već vreme provedem tumarajući po okolnoj šumi, praveći kojekakve kolibice po vrbovim krošnjama.
Vreme jednostavno učini svoje i postaješ zavisnik.
Sad više nije pitanje ,, zašto volim vodu i biti na njoj;; već kako se odbraniti od potrebe za njom ,u vreme kada ti je život nametnuo neke nove obaveze, neki drugi ritam.Kako izaći na vodu , kada znaš da treba da odeš na posao, kada znaš da treba popraviti bojler kome je izgoreo grejač. Kako ne otići na vodu , kada ti je ćerka otišla na porođaj ,i očekuješ prvo unuče.
Još uvek pamtim prvi čamac.Drveni ribarac, šiklja.
Društvo i ja smo obožavali da ga na sred reke prevrnemo kontra i da sedimo na tabanu koji je služio kao paluba za sunčanje.A i kad se stoji na prevrnutom čamcu , dođeš nekako više iznad vode pa te devojčice lakše prepoznaju.Živiš kao klinac u ubeđenju kako si faca, a odabranica na obali misli;;koje budale.
Ono što mi je danas neshvatljivoKakav to moždani sklop odlučuje da na 35-40 stepeni provodi vreme gušeći se  u stanu umesto da siđe do reke gde je temperatura uvek za nekoliko stepeni niža nego u uzavrelim gradskim četvrtima.
Kako je moguće da postoje oni kojima je lepše da se izležavaju na kauču ,uleglom od ležanja po ceo dan,od šetnje obalom reke. Na žalost postoje i ti ,koje ni puškom nemožeš poterati u prirodu, i drago mi je da nisam jedan od njih.
Za mene dilema ne postoji

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Zasto Volimo Vodu i biti na Njoj?
« Odgovor #21 poslato: 26, 02, 2012, 19:36:50 posle podne »
ne tako davno...gledam s obale..ljudi...camci...voze se nekud...pecaju...prvo sto sam pomislio hrpa neradnika...ja se ubijam od posla a oni sjede pecaju...trose gorivo....i tako prosetao se par puta do njih  jh neki tetak me provozao u čiklu...e eto sad sam gori od svih onih "neradnika" zajedno  jh
a zasto....odmara...opusta....i tako stalno...bez prestanka ....

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Zasto Volimo Vodu i biti na Njoj?
« Odgovor #22 poslato: 26, 02, 2012, 19:42:05 posle podne »
Pa ne mogu u planinu. no125

TU SAM RODJEN, BREEEEEEEEE............ kgk

Van mreže sale.m79

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 926
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Gasa
  • Brod tip: Apic
  • Marina: Smederevo
  • Veličina: 10m
Odg: Zasto Volimo Vodu i biti na Njoj?
« Odgovor #23 poslato: 27, 02, 2012, 10:05:18 pre podne »
Jos u srednjoj skoli za trampu od Deda Alekse Rusa sam uzeo drveni camac.Pecao sam od malih nogu na jezeru
Kudrec. I popravljao camac svake godine.Sledeci je bio Zodijak promenio sam tri.Zadnji sam cuvao dugo za pecanje mama i tomos 3,5 sa rezervarom na sebi koji i danas cuvam.Zodijaka mi sjebala deca na jezeve ostao mi
mali Elan neki kajaci i Kabinas GASA na koji sam se primio.Mali mi a nebi ga menjao.A voda nije zaraza to je neizleciva bolest koju ne treba leciti.Kad vas vidim na vodi znam da ste zarazeni kao i ja.

Van mreže zica

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 468
  • Pol: Muškarac
Odg: Zasto Volimo Vodu i biti na Njoj?
« Odgovor #24 poslato: 27, 02, 2012, 12:57:48 posle podne »
GASO svaka ti je ka Njegoseva 114 kgk