Autor Tema: Grad raspisuje konkurs za postavljanje splavova  (Pročitano 6381 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Grad raspisuje konkurs za postavljanje splavova
« Odgovor #15 poslato: 08, 03, 2012, 09:43:33 pre podne »
1 Planovi rasciscavaju deo ispred Jugoslavije zato sto je to prostor Hotela, kao sto je deo ispred Sajma  prostor u vlasnistvu sajma... Ko je kupio a niej renovirao nemam pojma... znam samo da kad mi god dodju stranci muku mucimo da im obezbedimo smestaj jer hotelskih kapaciteta u beogradu NEMA...
Hotel nije problem ovog zakona ... Zakon po sebi je dobar i nema veze sa hotelom, a ne bih se slozio ni da rasciscava prostor ispred hotela jugoslavije, pa pogledaj samo na Savi , 12 kilometara NEMA MESTA DA IZADJES NA OBALU ... ej bre...

2 Apsolutno se ne bih slozio da splavovi ne zaradjuju .. casa kokakole od 200-300 dinara , ma daj bre a ista kosta u maloprodaji oko 10 dinara (2 litre 100 dinara, 0,2l = 10 dinara)... Zakup vodene povrsine ce ih izaci 1000 evra mesecno , a jesi pokusao da zakupis kafic u gradu ??? Ispod 1000 evra neces proci , pa dodaj na to taksu na isticanje firme i taksu za gradjevinsko zemljsite ... 
Koliko kosta da se izgradi splav? Ja imam ponudu kljuc u ruke za splav na dva nivoa (bez pontona) u ukupnoj kvadraturi od 200 kvm od 100 evra po kvadratu, upravo sredjujem papire za kucu samo komunalna taxa je oko 100 evra (Borca , a da ne pricamo negde pametnije) ... znaci splavovi su daleko jeftiniji od bilo kog prostora za ugostiteljske delatnosti...

3 Ledohod i ostale stvari nisu problem ako se splav dobro ucvrsti .. eno kinezi pregradili pola dunava i nista im ne fali prosao ledohod i sve ok...

4 Izviranje fekalija i slicnih stvari je bruka Beograda i neke od predhodnih vlasti (kao i ove jer nisu resili to pitanje) a ne ovog zakona... Mozda se cevi mogu prebaciti na maticu ne znam ...

5 Za zamuljavanje se slazem , ja evo pipkam situaciju kod nas u visnjickom dunavcu pa cemo videti da li ima dovoljno svesti da se ljudi sami organizuju jer drzava ocito nece... Ali tu su gradjani apsolutno krivi , sukariski rukavac je bio neplovan jedno 6 meseci prosle godine, lepo sam im rekao okupite se i 2-3 kubika toga izbacite na ulicu ispred sajma kod skretanja za pozesku... ma kakvu niko ni prstom nije mako ... gradsku vlast to ne zanima osim ako im mi nauticari ne zabijemo govna pod nas... a volje nema... dvoje troje se u celom tom rukavcu kurobecalo i na tome se zavrsilo ...

6 A koliko sada kostaju marine na Savi i sta uopste nude za te pare? Po meni marine nas deru za nikakvu uslugu ....

7 Ja ne vidim povezanost pred izbore, ok mozda neko nesto sebi steluje mozda bih mogao sa tim da se slozim ...

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Grad raspisuje konkurs za postavljanje splavova
« Odgovor #16 poslato: 08, 03, 2012, 13:41:18 posle podne »
Citat
4 Izviranje fekalija i slicnih stvari je bruka Beograda i neke od predhodnih vlasti (kao i ove jer nisu resili to pitanje) a ne ovog zakona... Mozda se cevi mogu prebaciti na maticu ne znam ...

 hi

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Grad raspisuje konkurs za postavljanje splavova
« Odgovor #17 poslato: 08, 03, 2012, 16:50:25 posle podne »
U normalnim zemljama gde postoji interes za to, kanalizacija se ne ispusta u reku. Ni u maticu ni u priobalje.
Ail to je u normalnim zemljama....

Van mreže sale.m79

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 926
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Gasa
  • Brod tip: Apic
  • Marina: Smederevo
  • Veličina: 10m
Odg: Grad raspisuje konkurs za postavljanje splavova
« Odgovor #18 poslato: 08, 03, 2012, 17:32:54 posle podne »
Pa kad ste oterali Turke sad vam ostale samo serije.A Beograd je pola Srbije. I kad se ujutru svi upisate i userete dunav poraste metar.

Van mreže Zdrav razum

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 2
  • www.mojaladja.com
Odg: Grad raspisuje konkurs za postavljanje splavova
« Odgovor #19 poslato: 08, 03, 2012, 21:36:41 posle podne »
1 Planovi rasciscavaju deo ispred Jugoslavije zato sto je to prostor Hotela, kao sto je deo ispred Sajma  prostor u vlasnistvu sajma... Ko je kupio a niej renovirao nemam pojma... znam samo da kad mi god dodju stranci muku mucimo da im obezbedimo smestaj jer hotelskih kapaciteta u beogradu NEMA...
Hotel nije problem ovog zakona ... Zakon po sebi je dobar i nema veze sa hotelom, a ne bih se slozio ni da rasciscava prostor ispred hotela jugoslavije, pa pogledaj samo na Savi , 12 kilometara NEMA MESTA DA IZADJES NA OBALU ... ej bre...

2 Apsolutno se ne bih slozio da splavovi ne zaradjuju .. casa kokakole od 200-300 dinara , ma daj bre a ista kosta u maloprodaji oko 10 dinara (2 litre 100 dinara, 0,2l = 10 dinara)... Zakup vodene povrsine ce ih izaci 1000 evra mesecno , a jesi pokusao da zakupis kafic u gradu ??? Ispod 1000 evra neces proci , pa dodaj na to taksu na isticanje firme i taksu za gradjevinsko zemljsite ... 
Koliko kosta da se izgradi splav? Ja imam ponudu kljuc u ruke za splav na dva nivoa (bez pontona) u ukupnoj kvadraturi od 200 kvm od 100 evra po kvadratu, upravo sredjujem papire za kucu samo komunalna taxa je oko 100 evra (Borca , a da ne pricamo negde pametnije) ... znaci splavovi su daleko jeftiniji od bilo kog prostora za ugostiteljske delatnosti...

3 Ledohod i ostale stvari nisu problem ako se splav dobro ucvrsti .. eno kinezi pregradili pola dunava i nista im ne fali prosao ledohod i sve ok...

4 Izviranje fekalija i slicnih stvari je bruka Beograda i neke od predhodnih vlasti (kao i ove jer nisu resili to pitanje) a ne ovog zakona... Mozda se cevi mogu prebaciti na maticu ne znam ...

5 Za zamuljavanje se slazem , ja evo pipkam situaciju kod nas u visnjickom dunavcu pa cemo videti da li ima dovoljno svesti da se ljudi sami organizuju jer drzava ocito nece... Ali tu su gradjani apsolutno krivi , sukariski rukavac je bio neplovan jedno 6 meseci prosle godine, lepo sam im rekao okupite se i 2-3 kubika toga izbacite na ulicu ispred sajma kod skretanja za pozesku... ma kakvu niko ni prstom nije mako ... gradsku vlast to ne zanima osim ako im mi nauticari ne zabijemo govna pod nas... a volje nema... dvoje troje se u celom tom rukavcu kurobecalo i na tome se zavrsilo ...

6 A koliko sada kostaju marine na Savi i sta uopste nude za te pare? Po meni marine nas deru za nikakvu uslugu ....

7 Ja ne vidim povezanost pred izbore, ok mozda neko nesto sebi steluje mozda bih mogao sa tim da se slozim ...

Aj sad..

Oces da kazes da recimo deo bulevara Aleksandra ( revolucije ) pripada hotelu Metropol, koj je budi receno, sumnjivo privatizovan i naravno ne radi..Kamo su prihodi grada?? Sto ne poniste tu privatizaciju ili vec sta…Naravno da deo obale nije i nikad ne moze biti prodat bilo kome. To su ti pogresne informacije. Namera i ideja zakona je mozda i dobra, ali mislim da je malo postavljena naopacke..

Gradu je zinula guzica na neke prihode i sve su uradili da prebace nadleznosti u novoformirano javno preduzece Beograd vode. Doduse bila je totalna zbrka..svi su hteli deo kolaca..Zelenilo, Srbija vode, Kapetanija, Opstine…( sad su se svi tu zajedno…. sa novozaposlenim partiskim I drugim rodjacima  )

I sta sad, stvorio se led i madjarski ledolomci, koji su lomili led po Vojvodini,  da bi sebe, a ne nas spasili,  nasi strucnjaci su predstavljali kao da oni nesto rade! Kada je ponudjeno da razbijaju led u Beogradu i dalje, strucnjaci nadlezni za Beograd ( Beograd Vode i komunalne sluzbe grada ) nisu imali ili hteli da im plate gorivo i svi znamo sta se desilo. A  imaju u budzetu predvidjene i naplacene pare za to!!!
Posto si, vidim u blizini te price..pitaj ih koliko su para dobili za stavku ako se desi led!

Sramotno je da su posle dve nedelje natezanja uspeli da upale jedini Ledolomac Greben star 60 godina I da ga upute samog da probija led po Dunavu..Pa sto neko nije konsultovao stare kapetane da im kaze sta je Dunav..

Nebi da ulazim u koka kola matematiku..Pa gde ti to izlazis i dobijes  kolu na tocenje?  I placas je 300din? Pa kad iznajmis lokal u gradu, iznajmio si ga . A ovde, sta si dobio?  Dobio si parce fekalne vode, a sve ostalo moras da napravis i platis..?! Pa ajde onda da izjednacimo i ostale ugostitelje, pa da i objekti u gradu placaju po 1000 Eura dodatnu taksu gradu ili im reci da mogu  da rade recimo u Boru ,ako im se ovde ne dopada!

Pa uredu je nadgradnju da pravis za 100 Eura ali ce ti pontoni za taj tvoj objekat kostati jos 30.000 Eura a gde je most, sorpanji , sidra..i sve to tri puta brze propada na vodi. Upravu si samo da za to dobijas veliku kvadraturu..i  mogucnost u poslu. Malo se raspitaj..vecina bi prodala splavove da moze!

Ceo Beograd se istovara u reke, kondomi i ulosci plutaju..ko beli amuri.. ali su eksperti odredili drzavni PRIORITET da ne smemo da pisamo  iz camca! Smesno!

Bar se sa  zamuljavanje slazes..verovatno zato sto te posledice osecas. Znas kao kazu : 100 batina po tudjoj guzici nista ne boli…

Ako mislis da su marine skupe e sada ce da budu jos skuplje…

Pa praksa je svuda da vlade u ostavci ili pred izbore ne pocinju nove projekte, vec zavrsavaju postojece.
Ovde se juri da se zavrsi sve sto se moze do zadnjeg trenutka, jer je pitanje kada ce se i da li ce se opet biti u sansi da se vlada. 
Boli nih za Dunav, Savu i Beograd…( izvinjavam se vrednim i postenim ljudima koji su radili na donosenju ovog plana..)..

A ko je kriv za stete nastale od leda?
Nece biti da su to krivi samo vlasnici camaca, ili marina ili splavova. Pa normalno je da ljudi vecinom i ne znaju sta sve moze da se desi na reci. Valjda zato i postoje ustanove koje rade i vode racuna o tome u ime svih nas. Pa zato primaju sigurne i dobre plate. Najbolje je sada  da se izmakni i kazu: pa trebalo je da izvucete camce, sami ste krivi i sada cemo da uvedemo red.!!!
Dosta bre zajebancije…
Kad registrujem camac koji je pet puta jeftiniji od televizora u njihovim kancelarijama, zajebavaju me kao da sam potencijalni kriminalac i imam neznam sta – luksuz. Jedini luksuz vecine sa vode je da se malo izmaknu i sacuvaju zivce i zdravlje.(  ne pricam u ime vlasnika luksuznih glisera )..
 
I Kapetane, nemoj da se ljutis. A  za koga ti ustvari navijas?

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Grad raspisuje konkurs za postavljanje splavova
« Odgovor #20 poslato: 08, 03, 2012, 22:04:18 posle podne »
Ovo me podseca na scenu iz filma kad se govornik popne na bure i pocne da prica. Neko ko ga slusa mozda mu se nesto i dopadne iako pojma nema ko je govornik. A neki drugi se i ne trude da ga slusaju jer ih nepoznati ne zanima.
Sve se slazem ali ovako kako ti to radis nema kredibiliteta. Jedino ako si revoltirani Anonymus iz redova ovih seronja iz grada....a to je onda druga stvar.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Grad raspisuje konkurs za postavljanje splavova
« Odgovor #21 poslato: 08, 03, 2012, 22:27:56 posle podne »
Da nas nema trebalo bi nas izmisliti!! Ziveo haos i anarhija!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Grad raspisuje konkurs za postavljanje splavova
« Odgovor #22 poslato: 09, 03, 2012, 03:15:47 pre podne »
Oces da kazes da recimo deo bulevara Aleksandra ( revolucije ) pripada hotelu Metropol, koj je budi receno, sumnjivo privatizovan i naravno ne radi..Kamo su prihodi grada?? Sto ne poniste tu privatizaciju ili vec sta…Naravno da deo obale nije i nikad ne moze biti prodat bilo kome. To su ti pogresne informacije. Namera i ideja zakona je mozda i dobra, ali mislim da je malo postavljena naopacke..

ako se ne varam momci koji drze splavove na beogradskom sajmu placaju zakup sajmu ... sve se moze ako imas para ili zaostavstinu iz predhodnog perioda... 

Gradu je zinula guzica na neke prihode i sve su uradili da prebace nadleznosti u novoformirano javno preduzece Beograd vode. Doduse bila je totalna zbrka..svi su hteli deo kolaca..Zelenilo, Srbija vode, Kapetanija, Opstine…( sad su se svi tu zajedno…. sa novozaposlenim partiskim I drugim rodjacima  )

konkurs je raspisan od strane "Uprava za vode" koje nemaju veze sa Beograd vodama, pricao sam pre 3 dana sa njima... luda drzava sad imamo sve sto si gore naveo plus upravu za vode...

Citat
LED...Posto si, vidim u blizini te price..pitaj ih koliko su para dobili za stavku ako se desi led!
nemam ja veze sa strukturama vlasti samo znam kako stvari funkcionisu, ledolomce je vratio Dacic jer se neko uradjivao 20k evra na dnevnom nivou ... e sad ono sto je bitno jeste da ja bas i nisam siguran da mi imamo nekoga strucnog za problem leda..

Sramotno je da su posle dve nedelje natezanja uspeli da upale jedini Ledolomac Greben star 60 godina I da ga upute samog da probija led po Dunavu..Pa sto neko nije konsultovao stare kapetane da im kaze sta je Dunav..

Citat
Nebi da ulazim u koka kola matematiku..Pa gde ti to izlazis i dobijes  kolu na tocenje?  I placas je 300din? Pa kad iznajmis lokal u gradu, iznajmio si ga . A ovde, sta si dobio?  Dobio si parce fekalne vode, a sve ostalo moras da napravis i platis..?! Pa ajde onda da izjednacimo i ostale ugostitelje, pa da i objekti u gradu placaju po 1000 Eura dodatnu taksu gradu ili im reci da mogu  da rade recimo u Boru ,ako im se ovde ne dopada!

izveo sam ti prostu racunicu sa aktuelnim cenama, a ne verujem da gresim cim udjem u savu sve mi je jasno koliko se zaradjuje na splavovima posto 12 km nema mesta da se pristane .... zaradjuju i to dobro ... ujedno vecina tih splavova NIJE registrovana kao ugostiteljski objekat vec kao Sportkli Klub ili nesto slicno ... i sad smo dosli u suludu situaciju da grad Beograd pored registracije izdaje potvrdu da li je neko stvanro klub ili nije (provereno izdaju potvrde)

Citat
Pa uredu je nadgradnju da pravis za 100 Eura ali ce ti pontoni za taj tvoj objekat kostati jos 30.000 Eura a gde je most, sorpanji , sidra..i sve to tri puta brze propada na vodi. Upravu si samo da za to dobijas veliku kvadraturu..i  mogucnost u poslu. Malo se raspitaj..vecina bi prodala splavove da moze!

16 x 11 metara, 5mm lim, jugoregistar prosao ja platio 8000 evra ... ako ne verujed prodam ti ga za 16.000 oma , znaci u pola cene

Citat
Ceo Beograd se istovara u reke, kondomi i ulosci plutaju..ko beli amuri.. ali su eksperti odredili drzavni PRIORITET da ne smemo da pisamo  iz camca! Smesno! Bar se sa  zamuljavanje slazes..verovatno zato sto te posledice osecas. Znas kao kazu : 100 batina po tudjoj guzici nista ne boli…
Ako mislis da su marine skupe e sada ce da budu jos skuplje…
Pa praksa je svuda da vlade u ostavci ili pred izbore ne pocinju nove projekte, vec zavrsavaju postojece.
Ovde se juri da se zavrsi sve sto se moze do zadnjeg trenutka, jer je pitanje kada ce se i da li ce se opet biti u sansi da se vlada. 
Boli nih za Dunav, Savu i Beograd…( izvinjavam se vrednim i postenim ljudima koji su radili na donosenju ovog plana..)..
A ko je kriv za stete nastale od leda?
Nece biti da su to krivi samo vlasnici camaca, ili marina ili splavova. Pa normalno je da ljudi vecinom i ne znaju sta sve moze da se desi na reci. Valjda zato i postoje ustanove koje rade i vode racuna o tome u ime svih nas. Pa zato primaju sigurne i dobre plate. Najbolje je sada  da se izmakni i kazu: pa trebalo je da izvucete camce, sami ste krivi i sada cemo da uvedemo red.!!!
Dosta bre zajebancije…
Kad registrujem camac koji je pet puta jeftiniji od televizora u njihovim kancelarijama, zajebavaju me kao da sam potencijalni kriminalac i imam neznam sta – luksuz. Jedini luksuz vecine sa vode je da se malo izmaknu i sacuvaju zivce i zdravlje.(  ne pricam u ime vlasnika luksuznih glisera )..

vidi imam 36 godina i APSOLUTNO znam kakva je sila LED, mogu da priznam mladjima od mene da nisu znali za jacinu leda ali svi stariji koji kazu da nisu znali neka se zapitaju sta rade na reci... Danas sam bio na jednom bageru koji sluzi za pretovar barzi, i pricao sa ljudima jedno dva sata o raznim stvarima izmedju ostalog i o ledu , kazu da im je bila nevidjena frka iako su bili zasticeni sa milion sajli ... pa cekaj bre SVI smo znali sta se desilo 48 sati ranije u novom sadu ... I NIKO bre da prikaci sajlu na kuku i izvuce svoj camac, pa nemamo bre sta da pricamo ....
1 Znas da te drzava nece zastitiri jel je bole Qrac za gradjane
2 Znas da je pizdarija u Novom Sadu i da je Beograd na redu
3 Znas da led dolazi
i sta cekas? i koga cekas? ... mi SAMI moramo da uzmeo stvar u svoje ruke ...


Citat
I Kapetane, nemoj da se ljutis. A  za koga ti ustvari navijas?

da podavimo pacove sa kaldrme i povucemo jos jedared vodu ...