Autor Tema: Grad raspisuje konkurs za postavljanje splavova  (Pročitano 6351 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Moja Lađa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1750
  • www.mojaladja.com
Grad raspisuje konkurs za postavljanje splavova
« poslato: 06, 03, 2012, 16:46:10 posle podne »
BEOGRAD - Grad Beograd će u sredu objaviti javni konkurs za izbor korisnika mesta za postavljanje plutajućih objekata na delu obale i vodnog prostora na teritoriji grada Beograda.



Konkurs će biti objavljen za ukupno 13 zona sa 69 mesta, od čega osam zona za ugostiteljske objekte sa ukupno 55 mesta i pet zona za marine sa ukupno 14 mesta.

Ovim konkursom biće obuhvaćen potez desne obale Dunava od budućeg „Kineskog mosta” do ušća reke Save i potez leve obale Save od Brankovog mosta do ušća.

Mesta za postavljanje plutajućeg objekta dodeljivaće se na period do isteka važenja plana postavljanja, tačnije do aprila 2021. godine.

–  Kriterijum za rangiranje korisnika je visina ponuđene naknade za postavljanje plutajućeg objekta. Minimalni iznosi naknada zavisno od zone su 10.900.000 i 20.710.000 dinara za ceo period. Naknade se mogu platiti u godišnjim ratama ili odjednom, uz 50 odsto umanjenja cene. U konkursu se vodilo računa i o faktičkim korisnicima (objektima koji se nalaze na pojedinom mestu poslednjih pet godina), koji će imati pravo da izjednače ponudu drugog učesnika ukoliko bude veća od njihove ponude. Radi se o prvoj fazi, nakon koje će se pristupiti tenderu i za ostale delove vodnog pojasa u gradu Beogradu – rekao je Predrag Petrović, gradski sekretar za komunalne i stambene poslove.
 
Rok za dostavljanje prijava i ponuda je 10. maj 2012. godine do 11 časova, kada će biti i javno otvaranje, sat vremena posle isteka roka za dostavljanje.
 
Detaljna procedura je objašnjena u konkursnoj dokumentaciji, koja će moći da se preuzme u Sekretarijatu za komunalne i stambene poslove.


Izvor: www.kurir-info.rs
prvo Dunav a drugo sloboda...sve je moje...i nebo i voda...

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Grad raspisuje konkurs za postavljanje splavova
« Odgovor #1 poslato: 06, 03, 2012, 17:48:49 posle podne »
Imaju li ti objekti fekalne tankove u kojima se osim fekalija čuvaju i otpadi od kuvanja i pranja posudja?
I da li postoji način pražnjenja istih?

 m5

Ako svega toga nema, gradjani imaju pravo da tuže grad zbog ugrožavanja eko sistema.
Jer grad svesno krši ekološke zakone i još zarađuje na tome.

 hi

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: Grad raspisuje konkurs za postavljanje splavova
« Odgovor #2 poslato: 06, 03, 2012, 21:17:46 posle podne »
Pola grada ide na te splavove  114

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Grad raspisuje konkurs za postavljanje splavova
« Odgovor #3 poslato: 06, 03, 2012, 22:59:02 posle podne »
To je samo još jedna potvrda da mi NEMAMO državu.

Grad raspisuje komunalnu taksu, a zaradjuje tako što pravi konkurs za splavove koji krše sve zakone o ekologiji.
Verovatno i o rečnom saobraćaju.

Pa za to i služe ledolomci u BG, da štite splavove.

A i ja svašta pitam.  tamburanje

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Grad raspisuje konkurs za postavljanje splavova
« Odgovor #4 poslato: 06, 03, 2012, 23:06:42 posle podne »
Aham, a ja jos onomad pitah zasto mi uopste placamo registraciju, porez i ostala sr...a.
Nekoliko puta sam procitao po raznoraznim sajtovima a u toku one ledne katastrofe komentare "eto, ono sto drzava nije htela da uradi, uradila je priroda. Najzad nema tog rugla vise na obalama reka u Beogradu". I sad evo ti ga. Taman im led raskrcio obale da mogu da izdaju nove dozvole. Pitam se, da li to sto sada raspisuju ovaj novi konkurs anulira one stare dozvole i stare papire koji su postojali pre leda? Kako to bas sada novi konkurs?

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Grad raspisuje konkurs za postavljanje splavova
« Odgovor #5 poslato: 07, 03, 2012, 04:56:54 pre podne »
Mani, mani ... b1
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Grad raspisuje konkurs za postavljanje splavova
« Odgovor #6 poslato: 07, 03, 2012, 09:05:53 pre podne »
Stvarno smo cudo!!!

Bezvlasce i haos na obalama i svi ospu paljbu kako niko nista po tom pitanju neradi!!Krene se u sredjivanje stanja , e onda su lopovi , ko zna sta sad muvaju , oce da sklone male i one na atraktivnim lokacijama i jos trista "teorija zavere"!!! Ko hoce moze da sazna o tome sve.

Svi ugostiteljski objekti i marine moraju da imaju fekalni tank! Propisani su standardi sta sve mora da ispunjavaju plutajuci objekti! Sklanjaju se svi brodovi , splavovi koji nisu u funkciji i kojima se neznaju vlasnici !!Od Brankovog mosta do nultog kilometra reke Save imate toliko rugla da me ponekad sramota!!Nakrivljeni stari brodovi , splavovi ostavljeni tek tako!! Ako je bolje tako , onda uredu , izvinjavam se!!

Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Grad raspisuje konkurs za postavljanje splavova
« Odgovor #7 poslato: 07, 03, 2012, 17:57:45 posle podne »
Cekaj bre, pa jel su pre leda imali te fekalne tankove?
Odakle meni uz camac non stop ulosci, kurtoni i ostala sranja? Kakve veze ima fekalni tank na splavu ako iz zgrade na obali Dunava sulja direktno cevka f i 2 metra sa raznim sadrzajem? Ako je do uvodjenja reda pa sto ga ne uvodise pre ovog leda???

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Grad raspisuje konkurs za postavljanje splavova
« Odgovor #8 poslato: 07, 03, 2012, 18:17:54 posle podne »
premestio sam ovo u EKOLOGIJU...

ovako , ovaj konkurs u potpunosti podrzavam... a objasnicu vam i zasto...

drzava je isparcelisala reku ... odredila zone gde sta moze i slicno... dala tehnicke karakteristike splavova... manje vise sve sto je trebalo je uradjeno ...

ovaj konkurs PRVI PUT daje garantovani ostanak na vodi 10 godina ukoliko placate redovno zakupninu, sto je jako dobro ako planirate da postavite nesto na vodi .... u kontaktu sam sa upravom za vode pa nesto i znam o ovoime...

naravno da su svi SPLAVOVI duzni da imaju fekalni tank, ALI nema nikoga ko bi isti praznio... sada su propisana odstojanja od mostova, drugih splavova, revira i slicno ... zna se koliko minimum moze da bude sirok most, koliko maximalno moze a bude dugacak splav i slicno ...

za mesta ce se licitirati ... onaj ko je na tom mestu imace opciju da izjednaci svoju ponudu sa najvecom ponudim i tako zadrzi mesto .. ukoliko to ne ucini morace da skloni objekat...


jedino ostaje da se pitamo koliko ce mito i korupcija uzeti pod svoje...

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Grad raspisuje konkurs za postavljanje splavova
« Odgovor #9 poslato: 07, 03, 2012, 18:24:28 posle podne »
Kako je to OK?
Moraš da imaš kantu za djubre, plaćaš komunalnu taksu, a onda djubre šibneš u reku.  taz 56568

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Grad raspisuje konkurs za postavljanje splavova
« Odgovor #10 poslato: 07, 03, 2012, 19:21:51 posle podne »
Haos u vlasti!
Aman,kada su farbali Gazelu,cela Sava je bila narandzansta,a nikom nistaej gde je tu gradska vlast?!

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Grad raspisuje konkurs za postavljanje splavova
« Odgovor #11 poslato: 07, 03, 2012, 21:59:33 posle podne »
Haos u vlasti!
Aman,kada su farbali Gazelu,cela Sava je bila narandzansta,a nikom nistaej gde je tu gradska vlast?!

Ma ceo beograd bio narandzast !
Nikad jeftinija farba nije bila 6589

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: Grad raspisuje konkurs za postavljanje splavova
« Odgovor #12 poslato: 07, 03, 2012, 22:05:45 posle podne »
Jes bila dobra farba  kgk
Mossi brate boli svakog djoka u ovom gradu za fekalije i tankove
Ceo grad kenja direktno u reke...mislis da ce par splavova sa tankovima nesto popraviti...nisu bre oni nikakvi zagadjivaci u odnosu na govnare koje nisi sigurno video i bolje da ih ne vidis

Van mreže packe

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 771
    • FISHERMANS
  • Brod tip: DUNAVSKI HUNTER
  • Marina: KARABURMA
  • Veličina: 8M
Odg: Grad raspisuje konkurs za postavljanje splavova
« Odgovor #13 poslato: 07, 03, 2012, 22:10:23 posle podne »
usidri se ispod gazele i mufte farbanje     ffff

Van mreže Zdrav razum

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 2
  • www.mojaladja.com
Odg: Grad raspisuje konkurs za postavljanje splavova
« Odgovor #14 poslato: 07, 03, 2012, 23:51:10 posle podne »
premestio sam ovo u EKOLOGIJU...

ovako , ovaj konkurs u potpunosti podrzavam... a objasnicu vam i zasto...

drzava je isparcelisala reku ... odredila zone gde sta moze i slicno... dala tehnicke karakteristike splavova... manje vise sve sto je trebalo je uradjeno ...

ovaj konkurs PRVI PUT daje garantovani ostanak na vodi 10 godina ukoliko placate redovno zakupninu, sto je jako dobro ako planirate da postavite nesto na vodi .... u kontaktu sam sa upravom za vode pa nesto i znam o ovoime...

naravno da su svi SPLAVOVI duzni da imaju fekalni tank, ALI nema nikoga ko bi isti praznio... sada su propisana odstojanja od mostova, drugih splavova, revira i slicno ... zna se koliko minimum moze da bude sirok most, koliko maximalno moze a bude dugacak splav i slicno ...

za mesta ce se licitirati ... onaj ko je na tom mestu imace opciju da izjednaci svoju ponudu sa najvecom ponudim i tako zadrzi mesto .. ukoliko to ne ucini morace da skloni objekat...


jedino ostaje da se pitamo koliko ce mito i korupcija uzeti pod svoje...
E Kapetane, teoretski si u pravu. Naravno da smo mi nauticari prvi za to da se uvede neki red i da splavovi, marine i reke budu ukras Beograda.
Medjutim, sa razlogom sumnjam u dobre namere cele price.
1.Pogledaj malo predlozene planove i videces da se cela prica vrti da bi se sklonili splavovi ispred Hotela Jugoslavije, koji budi receno je najvece ruglo, nije 10 godina po prodaji poceo da radi, niti se renovira. Valjda cekaju da kockarnica zaradi te pare..
   Gde su tu izgubljeni prihodi, porezi, radna mesta..Zasto opstina Zemun cuti..to je na njenoj teritoriji..Da nece mozda biti neke preprodaje lokacije i hotela pa cena veca ako ide i obala uz hotel? Ili je neko vec uzeo pare za to pa sad hoce da to i realizuje?
2.Splavovi su jedna od glavnih turistickih atrakcija Beograd. Super! Eto nama deviznog prihoda!
 Medjutim, stvar je malo komplkovanija. 95% splavova jedva prezivljava. Mali broj, na prste jedne ruke mozes nabrojati da rade.
 I sad se neko pametan dosetio da udari reket po 1000-2000 eura mesecno tj 100.000 -200.000 Eura za 10 godina...A ja mislim da su stvari potpuno obrnute.
 Troskovi izrade i odrzavanja splava su tri puta skuplji nego bilo kog objekta na obali. Uglavnom rade sezonski i vecina ih jedva radi.. Pa zasto onda neka odgovorna vlast
 ne uradi Tender za mesta i lokacije uz sve potrebne estetske , bezbednosne i ostale uslove i onome ko uspe to da ostvari omoguci da u ime razvoja turizma i dobre i bezbedne ponude
 Beograda samanji i postojece poreze i takse i minimalno naplati lokaciske dozvole i na taj nacin obogati turisticku ponudu Beograda?
3. A sta cemo sa ledohodom, poplavama i ostalim elementarnim nepogodama. Sumnjam da su silni strucnjaci koji su radili na ovom projektu razmisljali kako ce se skloniti camci i brodovi iz predvidjenih marina. Jednostavno nisu uzeli u
 obzir da i to moze da se dogodi. Pa na celom potezu Dunava u Zemunu ne postoji mesto gde moze da se izvadi neki ozbiljnij camac. Svaka cast kolegama u 4 julu, koji su svojim radom ospobili rampu za izvlacenje camaca ali je i ona na malom vodostaju neupotrebljiva
 a i nema kapacitet da vadi vece camce. Gde ce ti svi camci? Ili ce Beograd Vode ili neko nadlezan da posto naplate te namete marinama nadoknadjivati stetu od leda i slicno?
4. Pa naravno da smo svi da bude cisto i da bude Dunav plav. Pa ko je veci ljubitelj reka nego mi. Ali bas zato mi vredja zdravu pamet, znajuci koliko fekalnih kolektora se direktno izliva u Savu i Dunav..Pa nama se Dunav nije zaledio u
 Zemunu jer smo bili u reci fekalija koja izvire kod jedrilicarskog slepa i greje ceo potez do ispod hotela Jugoslavije gde se uliva druga velika govnara ispod marine Hrabro srce i sve zajedno se srece sa kolektorom u Savi na samom uscu..Da ne pricam o savskim i
 vasim kolektorima...Ili o kolektoru kod na pocetku Zemuna, ciji sadrzaj direktno doplivava na Lido...Alo!
5. A sta cemo sa zamuljivanjem svih postojecih rukavaca, marina..verovatno cemo se svi vratitit na siklje i da nas bog vidi...

6. A koliko ce tada kostati vezovi ako marine treba da plate toliku taksu ( a gde je tek opstina, reklama, itd...)
7. I konacno! Zasto se bas sad, pred izbore raspisuje ova prica? Neka nova vlast ce da se uhvatu kostac sa posledicama a sad je zurba da se zavrse kombinacije ?!.
 
E zato Kapetane, ti si samo teoretski u pravu jer smo bar mi, prvi medju svim, koji hoce red na rekama i  da nam reke i obala budu lepe i ciste. Da mozemo da pristanemo na obalu, a ne da gledam da li nekoga poznajem na nekom splavu da bih ukrcali prijatelje ili otisli u nabavku.
Da mozemo da sipamo gorivo ko ljudi a ne ko magarci da teglimo kanistere.itd

Ova dobra i potrebna ideja ce se iskompomitovati, neko ce uzeti neku sitnu ili krupnu lovu a nista se nece resiti. A mi cemo svi zajedno biti namagarceni!
Samo bih voleo da znam ko ovo, ovako iz sve snage gura ovu pricu...otkrice se..