Autor Tema: POZDRAV FORUMAŠIMA OD NOVOG ČLANA  (Pročitano 6210 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: POZDRAV FORUMAŠIMA OD NOVOG ČLANA
« Odgovor #30 poslato: 28, 02, 2012, 23:21:22 posle podne »
Dobro dosao!!

Ako smo uspeli da prezivimo Zortera , ti nam onda dodjes kao relaksacija!!Posle njega , sve je lakse!!
Deda pratio sam sve na forumu, nije ni njemu bilo lako kada je često bio izložen unakrsnom vatrom, ali hvala bogu preživeo je!!!


Ma fala bogu mi smo preziveli , bre!! ha
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže ljuba015

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
  • www.mojaladja.com
Odg: POZDRAV FORUMAŠIMA OD NOVOG ČLANA
« Odgovor #31 poslato: 28, 02, 2012, 23:26:16 posle podne »
Kao što je red da Vam predstavim moj brod  "Aleksandar" , rađen pre dvadesetak godina u Zemunu. Kupio sam ga na Umci. Napušten i zapušten stajao na suvom nekoliko godina. Vlasnik je bio pokojni alas, zvali su ga Žuća. Ribari sa tog dela Save oko "dubokog" sigurno su ga poznavali.
Remont je trajao tri godine. Kompletno u režiji "sam svoj majstor", od (umesto peskarenja) čiščenje brusilicom spolja i iznutra, farbanja. izrade novog osovinskog voda sa turbinom (sapnicom), generalne motora, ugradnja kopče, hidro i termo izolacija, elektroinstalacija, enerijer i .....mnogooooo još koječega
Dimenzije 10X3 m. , težina bruto 6 tona, motor Perkins 33ks. Savom postiže brzinu max. uzvodno 11km., nizvodno 14km., krstareća brzina na 1500 o/min. uzvodno 8km., a nizvodno 11,5 km. Potrosnja 2-3 lit.
Voleo bi da čujem Vaša iskustva, da li je to maksimum sa postoječim motorom?
Rado sam na usluzi ako moje iskustvo može nekom pomoći.
Evo slike pre i sad.
 
« Poslednja izmena: 29, 02, 2012, 21:44:09 posle podne ljuba015 »

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: POZDRAV FORUMAŠIMA OD NOVOG ČLANA
« Odgovor #32 poslato: 28, 02, 2012, 23:31:19 posle podne »
Pristalica sam parole  "Pozuri polako" i zato za ladju tih gabarita po meni zadovoljavajuca brzina!!Znaci , od tebe Ljubo ima sta da se nauci i zato nemoj da to znanje cuvas za sebe hi
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: POZDRAV FORUMAŠIMA OD NOVOG ČLANA
« Odgovor #33 poslato: 29, 02, 2012, 00:02:52 pre podne »
Ispada da sam ja tvrdokoran po pitanju brzina plovila pa neodustajem od mišljenja.Ta brzina je apsolutno jedina moguća STIM KORITOM. Dakle može se ugraditi i motor od 100hp na brzini neće dobiti.U stvari , ajd ,dobiće se možda 1-2 km. 25648

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: POZDRAV FORUMAŠIMA OD NOVOG ČLANA
« Odgovor #34 poslato: 29, 02, 2012, 00:15:01 pre podne »
Alo , penzioneri , kud zurite vi? Kome treba vise od tih 12 nek kupi gliser pa nagazi. Kad bi isli brze ubio bi nas vjetar i onda valja doktoru , pa tablete , pa cajevi ...a oskudacija . Zato polako .
A da prupitam , tesko je istrpiti , sta je bilo prije a sta poslije ? Prije cega ? ffff
« Poslednja izmena: 29, 02, 2012, 08:28:43 pre podne zorter »
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže kunic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 20
  • www.mojaladja.com
Odg: POZDRAV FORUMAŠIMA OD NOVOG ČLANA
« Odgovor #35 poslato: 29, 02, 2012, 07:59:12 pre podne »
DOBRO DOSAO I DA DUGO PLPVIS POZDRAV KUNIC

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: POZDRAV FORUMAŠIMA OD NOVOG ČLANA
« Odgovor #36 poslato: 29, 02, 2012, 08:35:33 pre podne »
Dobrodošao! Veoma interesantan brodić! 114 thumbup
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: POZDRAV FORUMAŠIMA OD NOVOG ČLANA
« Odgovor #37 poslato: 29, 02, 2012, 13:40:35 posle podne »
Dobrodošao! Veoma interesantan brodić! 114 thumbup


Ljubo015, nismo mi tako loši kao što nekad izgleda. Ima nas raznih i ponekad dodjemo u sukob sa drugima, a ponekad i sami sa sobom. Ipak, ne treba nikome ništa uzimati za zlo i nadam se da ćete se u našem društvu, takvom kakvo je, osećati lepo i dobrodošlo.

Uz dobrodošlicu novom članu dodao bih i ovo: "Vratia se Šime..." - živ nam bio!
Meni je nedostajao i drago mi je što je ponovo sa nama, pa i njemu želim dobrodošlicu u nadi da će nam, kao i ranije, svojim komentarima pomagati da neke stvari bolje shvatimo i da se i dalje druži sa nama!

Van mreže ljuba015

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
  • www.mojaladja.com
Odg: POZDRAV FORUMAŠIMA OD NOVOG ČLANA
« Odgovor #38 poslato: 29, 02, 2012, 17:19:55 posle podne »
Ispada da sam ja tvrdokoran po pitanju brzina plovila pa neodustajem od mišljenja.Ta brzina je apsolutno jedina moguća STIM KORITOM. Dakle može se ugraditi i motor od 100hp na brzini neće dobiti.U stvari , ajd ,dobiće se možda 1-2 km. 25648
IKO , moja opsesija je da iz postojeceg motora izvucem maksimum. Posto sam se dugo godina bavio motonautikom (trkacim camcima) , gde mozes biti bolji od protivnika samo ako motor maksimalno iskoristis na dobijanje brzine. Sto znaci, ne vredi ti ni motor od 100 hp ako nemas odgovarajucu elisu.  Do sada sam promenuo tri elise, i svaka je bila bolja od prethodne. Nemislim da ih imam dvadeset kao kad sam se bavi trkama, ali uvek se pitam da li je motor maksimalno iskoriscen, ili moze jos koji korak da pogura. Potrerbno je dijagramom sloziti max. obrtaj motora sa max. korakom elise a to sve uklopiti sa  potisnom  silom povrsina pera elise da ne dolazi do turbolencije i moguceg proklizavanja elise, a to uslovljava precnik elise.
Trenutno mi je elisa  17x 14 coli. Posto motor lako ubrzava, govori mi da bi mogao da okrene i veci korak. Neko je na forumu prodavao elisu misli da je 18x15, ponudio sam neku zamenu druge robe ali hoce gotov novac 300 eura, nemam mogucnosti da dam 300 eura da bi eksprimentisao, pogotovo sto vec imam dve koje nisu u upotrebi

Van mreže ljuba015

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
  • www.mojaladja.com
Odg: POZDRAV FORUMAŠIMA OD NOVOG ČLANA
« Odgovor #39 poslato: 29, 02, 2012, 21:47:34 posle podne »
Alo , penzioneri , kud zurite vi? Kome treba vise od tih 12 nek kupi gliser pa nagazi. Kad bi isli brze ubio bi nas vjetar i onda valja doktoru , pa tablete , pa cajevi ...a oskudacija . Zato polako .
A da prupitam , tesko je istrpiti , sta je bilo prije a sta poslije ? Prije cega ? ffff


POLJO izvini nisam razumeo pitanje
« Poslednja izmena: 29, 02, 2012, 21:52:04 posle podne zorter »

Van mreže ljuba015

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 33
  • www.mojaladja.com
Odg: POZDRAV FORUMAŠIMA OD NOVOG ČLANA
« Odgovor #40 poslato: 29, 02, 2012, 21:50:13 posle podne »
Dobrodošao! Veoma interesantan brodić! 114 thumbup


Ljubo015, nismo mi tako loši kao što nekad izgleda. Ima nas raznih i ponekad dodjemo u sukob sa drugima, a ponekad i sami sa sobom. Ipak, ne treba nikome ništa uzimati za zlo i nadam se da ćete se u našem društvu, takvom kakvo je, osećati lepo i dobrodošlo.

Uz dobrodošlicu novom članu dodao bih i ovo: "Vratia se Šime..." - živ nam bio!
Meni je nedostajao i drago mi je što je ponovo sa nama, pa i njemu želim dobrodošlicu u nadi da će nam, kao i ranije, svojim komentarima pomagati da neke stvari bolje shvatimo i da se i dalje druži sa nama!
Lazo, naravno da niste, da ste losi nebi ni ulazio u vase drustvo

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: POZDRAV FORUMAŠIMA OD NOVOG ČLANA
« Odgovor #41 poslato: 29, 02, 2012, 22:00:50 posle podne »
Nista prijatelju zezao sam se a i objasnjenje je bilo vidljivo prije no sto je Zorter izmjenio tekst poruke
(ZORTERU, epitet "matori" je cesto zamjena za druze, prijatelju ... gospodin nije toliko stariji od mene da bi se naljutio na upotrebu ovakvog saljivog tona)
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: POZDRAV FORUMAŠIMA OD NOVOG ČLANA
« Odgovor #42 poslato: 29, 02, 2012, 22:06:05 posle podne »
Poljo druze, nisam ja nista komentarisao oko reci "matori". Ne smeta mi to uopste. Ja sam samo obrisao deo teksta na kome je pisalo da je Ljuba postavio duple slike, posto sam jednu sliku obrisao, pa da ne unosi zabunu taj deo posta.