Anketa

Da li ste za to da se WWW.MOJALADJA.COM prikljuci ANTI ACTA pokretu?

Jesam
21 (84%)
Nisam
4 (16%)

Ukupno glasova: 25

Anketa završena: 29, 02, 2012, 17:21:36 posle podne

Autor Tema: ANTI ACTA , SOPA....  (Pročitano 10595 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #15 poslato: 28, 02, 2012, 20:00:31 posle podne »
E to nas je do ovde i dovelo!

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #16 poslato: 28, 02, 2012, 20:17:39 posle podne »
E to nas je do ovde i dovelo!

ti muvas i dalje samo su ribe vodene  sajkaca

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #17 poslato: 28, 02, 2012, 22:02:32 posle podne »
Potpuna sloboda ,znači anarhija.
Cenzura, pa neka vrsta cenzure je neophodna.
Nemoj mi samo reći da pristalicama fašizma treba dozvoliti punu slobodu izražavanja.
Generalno , najveće zlo za ljudski rod je pojava interneta.
Ni atomska energija nije zlo dok se ne zloupotrebi, tako i internet nije zlo dok se ne zloupotrebi.A ko veruje da se ne zloupotrebljava ,veruje u deda mraza.Ipak sam bliži arsinom razmišljanju.Al ko nas matore da pita, ipak ćete vi mlađi sebi odrediti pravac vašeg života.Ja znam da sam bio srećniji dok nije bilo interneta.Ženske smo muvali uživo,a ovi danas na fejsu,tviteru i ko zna kako.
Ja da se pitam ja bi to ugasio.

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #18 poslato: 29, 02, 2012, 00:05:22 pre podne »
Najmanji smo problem mi i ovaj sajt. Kad nam zabrane pristup informacijama opet ima da budemo veliko stado (kad bolje razmislim i ovako smo stado samo malo bolje informisano) . Da nije bilo neta ni znali nebi stasve nemamo pojma da postoji . Onima kojim saznanje dopire dokle i nas jezik e njima je malkice teze da razumiju sto se ostali svijet buni . da vidis nevidjenih cuda tek da znam kineski ili ...neki takav jezik. Ovako ako im uspije ima da nam dnevnik bude glavni izvor saznanja. I nemoj da Vas cujem da je bilo problema ikakvih ove zime ...na dnevniku nije bilo . Pa samo ova mala epizoda pokazuje koliko i zasto smeta protok informacija. Pola islamskog svijeta se upali na tviteru i mrezama i poce revoluciji ... i sad odjednom piraterija glavni razlog . ahaaaa
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #19 poslato: 29, 02, 2012, 01:33:19 pre podne »
 m5

U svemu ovome j... lud zbunjenog... 56568

Sva naša saznanja, pa i do samog maternjeg jezika su donekle copi-paste i pitanje je gde podvući crtu.

Svako ko postavi bilo šta netu želi valjda da to bude viđeno od što veće mase ljudi, a sa druge strane se brani prepričavanje i kopiranje.

Znači kada neko želi da prepriča jedan vic koji je čuo u nekoj drugoj kafani smatraće se piraterijom ... tamburanje

maternji jezik koji učimo pre škole je isto piraterija jer ne znamo ko je izmislio taj jezik, odnosno ne znamo čije autorsko pravo kršimo

jer nismo nikome platili......ili može da se navedu i mnogo banalniji primeri koji isto tako nemaju veze sa malim mozgom.. sha

Mene u principu nervira da mi bilo ko na bilo koji način duva za vratom i kontoliše šta pričam, gledam ili pišem....a svaku pojedinačnu

reč je već neko izgovorio (samo ne znamo ko...) a mi je ne smemo ponoviti u nekoj drugoj rečenici eek roll4
Deda Zoran

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #20 poslato: 29, 02, 2012, 08:22:40 pre podne »
možemo da pišemo što oćemo i polemišemo,a biće kako oni kažu..  tamburanje mi smo kap u moru..

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #21 poslato: 29, 02, 2012, 09:18:12 pre podne »
Nejgose i more zna za buru, kao Dunav za ledohod pa odnese sve ono cime smo mu ogranicli tok....

Evo vam samo par primera:
TRGOVCI:
Da ima cenzure mi nebismo mogli nikako da znamo koliko nas recimo isti deru vec bismo i dalje kupovali skoro pa duplo skuplje proizvode, ovako imamo internet i mozemo da narucimo iz Nemacke, Amerike... Zamislite kada bi recimo (uzimamm primer) Lowrance ili Garmin rekli nesmeju Srbi da gledaju cene u Nemackoj i Engleskoj ... mogu da se kladim da bi cene skocile 100%...

NAUTIKA:
Da ima cenzure i dalje bismo pricali da je CINK PROTEKTOR idealan za reke. O projektima bismo pricali kako se to radi samo za vojsku i policiju ...

MUZIKA:
Znate kada bi i jedan strani muzicki bend napunio bilo koji domaci stadion da ga ne slusaju putem piraterije?

KNJIZEVNOST:
Sem mene stvarno ne znam nikoga ko cita knjige ON LINE, a cak i ja sam to samo dva tri puta uradio , lakse je drzati istu u rukama i citati knjigu  u krevetu, na brodu u wc-u nego gledati ekran...

@Iko drugo je vreme bilo to tvoje, mogli ste da ka*ate bez kondoma bez bojazni da cete umreti, pili ste sve sto ste stigli bez bojazni da ce neko da vam rokne rohypnol u pice... Nemoj porediti tvoje i vreme klinaca koji dolaze, nebo i zemlja ... Iako sam protiv komunizma to vreme je imalo svoje prednosti ...

@Dule
Ja sam jos ozenjen preko interneta i zaista ne zalim se :)  Ovde se ne govori o zabrani LAJANJA na internetu vec o prorbanom lajanju gde ce cenzori da odluce sta je krivokletstvo a sta nije...

Da je cenzura u Srbiji pocela mnogi od vas i ne znaju, ja pratim to polje i reci cu vam najnoviji primer. Za nedelju dve svi domaci provajderi ce zbor par lezilebovica iz DS-a i LDP-a morati da zabrane pristup ka nekih 20 tak stranih sajtova... Radi se o sajtovima za online kladjenje, nisam kladionicar ali ovo je ZLOUPOTREBA

Ko neveruje neka procita vest

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/306660/Drzava-zeli-da-blokira-pristup-stranim-internet-kladionicama

Iz pouzdanih izvora svi internet provajderi ce se nazalost morati povinovati ovome ....

Evo ga spisak jednog dela sajtova:



Da li se iko pitao ZASTO nisu blokirani PEDOFILSKI sajtovi ? Pa zato sto momke na vlasti ne brinu nasa deca vec njihove kladionice...

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #22 poslato: 29, 02, 2012, 10:03:29 pre podne »
sve se slazem sa tobom sem da je internet kriv za ekrema i slicne. Ja zivim na lokaciji gdje mi je dostupna televizija iz vise okolnih zemalja i ako se malo procacka i razgleda , dodje se do stvarno "divnih" zakljucaka. Tamo neke 97-98 na HRT sjednu cike i dogovore se da nema turbo folka na televizijama i ... nema pa nema cak ni na privatnim . Rezultat ....slusaju se narodnjaci i tamo po diskotekama i to svom snagom ;)  Da skratim i ovako sam dosadan . Nije ogranicavanje dostupnosti na jednom mediju rjesenje za neukost i ruiniranje nacije . Ko je kreten taj ce da nadje nacin da radi to sto radi sa internetom ili bez njega . . 
PS
za pedofiliju treba streljati bez razmisljanja.   Internet utice pozitivno na pad nataliteta.
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #23 poslato: 29, 02, 2012, 10:09:19 pre podne »
Nisam hteo ali moram!!

 Pojedinci postaju dosadni (citaj Kapetan )  sa optuzivanjem zutih , zelenih i roze za sva zla ovog sveta koja nas doticu!! Krivi za klimatske promene , krivi sto neko , negde u svetu nesto oce da zabrani , sto imamo ostru zimu ! Unapred optuzeni i osudjeni za greske koje su napravljene pre 50 godina!! Minimum!! Krivi sto u ovoj zemlji niko vise nece da radi , niko nece nesto da proizvodi nego zele laku i brzu zaradu  na trange-frange trgovini!!

A ove igrice sa ANTI ACTA , SOPA.... su upravo to , igre bez granica !! Isuvise je kapitala u svemu tome da bi ga zabranama i blokadama doveli u pitanje .Uzelo je sve to previse maha i jednostavno moralo je da dodje do neke reakcije koja ce biti bez akcije , garant !! Po onoj nasoj : "Plase mecku resetom"!!

A mi imamo preca posla , kanda ce otopliti (ako zuti i to ne stopiraju tankom skupstinskom vecinom ) pa ajmo da vidimo sta treba raditi za spremanje ladja za isplovljavanje !!Naravno , ko moze da isplovi !! stri
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #24 poslato: 29, 02, 2012, 10:14:15 pre podne »
Moze da se isplovljava koliko hoces ali nema se gdje uploviti poslije ... uh muke moje . A da je vlast kriva za sve ...jeste .
Dugo nam je i trajala tema  ffff
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #25 poslato: 29, 02, 2012, 10:14:26 pre podne »
ACTA je skrojena tako da maksimalno iskontrolise protok informacija i to na takav nacin da se SVI smatraju krivim samim tim sto su pristupili informaciji a gonice se po slobodnoj proceni tamo nekoga sem ako ne dokazu da nisu krivi za njeno (bez dozvole vlasnika...ma sta to znacilo) sirenje dalje.
Iza tog predloga zakona stoji mocni politicko-finansijski lobi koji drma planetom i kojem se u opste ne svidja sloboda na Internetu koji oni vise ne mogu da kontrolisu...a zelja svake vlasti je maksimalna kontrola naravno.
Zato su i smislili ovakav koncept, udri po dzepu svakoga i za najbezazleniji oblik kopiranja i onda ce se narodu uterati takav strah u kosti da vise nece smeti ni da pevusi nesto na ulici jer ga neko moze tuziti za pirateriju.
Neka se ne zavaravaju oni koji misle da i ovakav sajt nije u opasnosti...vec se se naci neko ko ce pritisnuti moderatora za objavljene slike vezivanja cvorova (a taj neko je taj cvor mudro patentirao), ili recimo slika necijeg broda ciji vlasnik odma naskoci za odstetu jer je objavljena bez njegove saglasnosti...varijanti ima bezbroj a ideja je da se putem utuzivanja za sve i svasta (a pod maskom zastite intelektualne svojine) populacija natera na maksimalnu samo-cenzuru sto je san svakog ozbiljnog diktatorskog rezima.

Posebnu tezinu ovaj predlog zakona dobija u Srbiji koja je poznata po tome sto vecinu i inace pametnih stvari izokrene do apsurda (tu smo valjda svetski sampioni). On ce dati sjajnu priliku vlastima da ga primene i na ono sto tvorcima ne bi ni palo na pamet, kao recimo ova afera sa pristupom stranim kladionicama. Takvu zabranu (za sada) moze izdati SAMO sud ali ko te pita kad to traze oni koji su na vlasti.
Naravno da se to moze lako zaobici ali obican potrosac bez tehnickog znanja te vrste bice uskracen za pravo da svoj novac trosi tamo gde mu se hoce.

ACTA je propao u Americi (pod nazivom SOPA/PIPA), usled pritiska javnosti (a izbori su blizu) predlagaci su odustali i gurnut je negde u fioku...ali u Evropi je vrlo aktuelan jer je prihvacen u vecini zemalja (mada jos nije ratifikovan u parlamentima) a skoro se cimao i Evropski sud zbog neke tuzbe u tom duhu i tuzba je odbacena...ali opasnost konacnog usvajanja je vrlo prisutna i zato se javnost tamo pokrenula tako da postoji neka nada da to nece proci.


Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #26 poslato: 29, 02, 2012, 10:23:18 pre podne »
..........................
ACTA je propao u Americi (pod nazivom SOPA/PIPA), usled pritiska javnosti (a izbori su blizu) predlagaci su odustali i gurnut je negde u fioku...

Ajde da i mi ovu temu gurnemo u fioku..... do daljneg.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #27 poslato: 29, 02, 2012, 10:28:50 pre podne »
nema guranja u fioku , jer cemo i mi biti gurnuti u istu ..

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #28 poslato: 29, 02, 2012, 10:37:31 pre podne »
@deda koliko crtaca si prikazao unucima a skinuo si ih sa neta ? znas li kolika je kazna ?
@zorter po krivicnom zakonu za instalaciju garmina na HTC si zasluzio... ne znam koliko godina zatvora,

I za zortera  i za dedu ACTA ce ubrzati proces odlaska u "zatvor"  jer ce provajder obavestiti peru Garmina i vlasnika prava za crtace da ste vi skinuli te materijale ...

@dule ja sam rekao za nedelju dve posto se provajderi jos bore sa drzavom i pregovaraju a znam da su dobili zvanicne dopise od drzave...


sto se ekrema tice, svaka tehnologija se moze iskoristiti za DOBRO i LOSE, samo od konzumenata zavisi ... Moja deca ne znaju ko je Ekrem ... Ja znam za njega ali sam poslusao dva puta pesmu i otsao dalje na pametnije stvari ... Meni je Ekrem indikator stanja nacije... Nemam nista ni protiv takvih likova, uvek su postojali i uvek ce postojati , na nama je da se nasmejemo i produzimo dalje ...

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #29 poslato: 29, 02, 2012, 10:54:46 pre podne »
Zorter ne moze da odgovara ni po kom osnovu ako je davao savet kako instalirati mape...

Naravno da sada ne moze...ali po ACTA zakonu ce da moze.


Vrlo slikovito objasnjeno...