Anketa

Da li ste za to da se WWW.MOJALADJA.COM prikljuci ANTI ACTA pokretu?

Jesam
21 (84%)
Nisam
4 (16%)

Ukupno glasova: 25

Anketa završena: 29, 02, 2012, 17:21:36 posle podne

Autor Tema: ANTI ACTA , SOPA....  (Pročitano 10710 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #30 poslato: 29, 02, 2012, 11:11:31 pre podne »
dule gresis... za zorterov slucaj nema leka ako se ACTA primeni ...
1 U srbiji je odavno usvojen ELEKTROSNKI POTPIS ili sifra koji ima jacinu potpisa... znaci to je ON
2 Provajder javlja ko je i sa KOG IP-a to napisao
3 Zorter sam rekao da je instalirao na SVOJ ....

isti slucaj sa dedom , ne poznavanje zakona ne oslobadja te odgovornosti ...

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #31 poslato: 29, 02, 2012, 11:12:28 pre podne »
Njega nebi ni bilo lose uhapsiti clap

Van mreže simicbojan77

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 54
  • Pol: Muškarac
  • rodjen da peca nateran da radi
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #32 poslato: 29, 02, 2012, 11:19:44 pre podne »
Sve u svemu kako god da pogledas na kompletnu situaciju u zemlji i uopste na celoj planeti,jedno je sigurno<TOTALNA KONTROLA>,a mi smo svi obicni smrtnici koji  imamo samo pravo da sve to gledamo sa nekog polozaja uvaljeni u fotelji gledajuci tv ili citajuci novine u kojima se sve isto prenosi ili pise.A to sto hoce da kontrolisu internet po meni je samo jedna mala sitnica od mnogo stvari koje ONI kontrolisu pocevsi od hrane koju jedemo,vode koju pijemo<a necemo jos dugo moci da je pijemo,sem flasiranu>,lekova kojekakvih za brzo ozdravljenje,goriva koje koristimo<iako postoje razna alternativna>.......................lista je dugacka.

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #33 poslato: 29, 02, 2012, 13:37:06 posle podne »
 eek

Ne znam samo da li će ukinuti i živu muziku u kafanama tamburanje, činjenica je da pevači pevaju tuđe pesme.... h44

Ili će morati da plaćaju autorska prava preko "Sokoja"svim živim i mrtvim pevačima koji su ih pevali.... k5
Deda Zoran

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #34 poslato: 29, 02, 2012, 14:44:28 posle podne »
kontrola interneta nije smisljena za dobro vecine korisnika.bas naprotiv.pogledaj laznog vikiliksa.plasirase ga samo da bi po prvi put(meni poznato)u istoriji blokirali pristup raznim sajtovima,a neke i pogasili.pretnjama zabranjivali hosting.sad-DANAS,to je normalna stvar.iako sam optimista,ne verujem da ce ovaj zakon ikom doneti dobro,a o teznjama svetskih mocnika i njihovim namerama moglo bi se nasiroko(sve najgore)raspravljati.  pogledaj dok nisu zabranili ovakvo stivo.      i                                                                   pa razmisli,ako ne promenis misljenje.sta reci tek o trivijalnostima kao sto je cenzura     25648    dun

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #35 poslato: 29, 02, 2012, 20:26:21 posle podne »
Dule izgleda ti nisu javili .Promašio si ga. sajkaca stri

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #36 poslato: 29, 02, 2012, 21:32:23 posle podne »
A što bi mene kažnjavali?  sha

Eno i Kapetan kopira programe i mape MAXSEA, pa ne govori da koristi tudju svojinu.  stri

Ja sam skinuo programe sa aktivnog foruma a ne sa Garmin sajta. Nek kazne njih što omogućavaju pirateriju. To se bar može dokazati. Ja nisam nikom prosledio ništa, već koristim na svom uredjaju, za lične potrebe.

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #37 poslato: 29, 02, 2012, 21:50:46 posle podne »
Jesi Zorteru, jesi i mater si psovao HAHAHAHHAAHAAH, ko malo dijete i Kapetan je HAHAHAHAHAHAHAHA
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #38 poslato: 29, 02, 2012, 22:16:26 posle podne »
Eeeeeeee, za tu mater ja dobih 7 dana  corka ali je guzva pa moram cekati 2-3 godine da se ukaze slobodno mesto. ha lol ha

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #39 poslato: 01, 03, 2012, 07:24:45 pre podne »
A što bi mene kažnjavali?  sha

Eno i Kapetan kopira programe i mape MAXSEA, pa ne govori da koristi tudju svojinu.  stri

Ja sam skinuo programe sa aktivnog foruma a ne sa Garmin sajta. Nek kazne njih što omogućavaju pirateriju. To se bar može dokazati. Ja nisam nikom prosledio ništa, već koristim na svom uredjaju, za lične potrebe.


Eh, prijatelju, Zorteru! Pa kako ne vidiš razliku?

Kapetan ne govori - dakle, ne priznaje. Njemu tek treba da dokažu, a to košta.

A, ti, brate, još i ponavljaš da si instalirao i da koristiš...

Spremi ti ćebe iza vrata - oslobodiće oni prostor u buvari pre ili kasnije.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #40 poslato: 03, 03, 2012, 04:13:06 pre podne »
Članak objavljen u blic-u


SIMO VLADIČIĆ PRVI OSUĐENIK ZA PRETNJE NA INTERNETU
Presuda zbog govora mržnje na internetu

Marko Petković    | 02. 03. 2012. - 21:05h |
Svi koji na internetu budu širili govor mržnje mogu da očekuju pojavljivanje na optuženičkoj klupi, smatra stručna javnost nakon donete presude Višeg suda u Beogradu koji je u sredu osudio Simu Vladičića zbog pretnji upućenim pripadnicima LGBT populacije na Fejsbuk grupi „500.000 Srba protiv gej parade”.


Paradu ponosa u Beogradu su, zbog pretnji, obezbeđivale policijske snage
Za krivično delo ugrožavanje sigurnosti osuđen je na tri meseca zatvora i dve godine uslovne kazne.
 
- Ovo presuda je značajna jer je njom kažnjen govor mržnje izrečen na internetu. Do sada je ovakvo ponašanje uvek izmicalo kontroli, odnosno ostajalo izvan istražnog postupka i sudskog procesuiranja. Međutim, ovaj postupak, koji je počeo u septembru završen je veoma brzo saslušanjem okrivljenog i oštećenih, a zatim donošenjem presude. To je pokazatelj kako bi sudovi trebalo da funkcionišu, odnosno da efikasno i efektivno odlučuju - kaže za „Blic” Maja Mićić, direktorka Inicijative mladih za ljudska prava.
 
Najniža kazna
- Nažalost, izrečena kazna je najniža zaprećena za ovu vrstu dela. Smatramo da je trebalo da bude oštrija zbog svoje preventivne funkcije jer su ovakve pretnje veoma učestale, pogotovo jer ono što dobije zamajac na internetu kroz ova dela kasnije veoma često bude demonstrirano na ulici u mnogo ozbiljnijem obliku - zaključuje Maja Mićić, direktorka Inicijative mladih za ljudska prava.
Ona je istakla značaj presude, pre svega zbog toga što se za krivično delo koristio Fejsbuk.
 
- U poslednje vreme komunikacija se sve više sa klasičnih medija pomera ka društvenim mrežama koje nisu podređene kontroli i koje objavljuju informacije bez cenzure. To je poslalo jasnu poruku da više ni na društvenim mrežama i drugim sajtovima ne može da se preti ljudima na osnovu njihovih seksualnih opredeljenja ili bioloških ili nekih drugih predispozicija - kaže Mićićeva.
 
S njom se slaže i Božidar Banović, profesor krivičnog prava, koji veruje da ova presuda može uticati na buduće slične slučajeve.
 
- U formalno-pravnom smislu ova presuda nema poseban uticaj da neko drugi mora njom da se rukovodi, jer u Srbiji sudska praksa nije izvor prava. Njen značaj leži pre svega u moralnom smislu, jer može da bude usmeravajući faktor sudijama za neke buduće slučajeve, pogotovo ukoliko bude potvrđena od višeg suda - kaže Banović, ističući da će doneta odluka da „obeshrabri neke druge počinioce istog krivičnog dela jer će imati na umu da se ovakvo ponašanje kažnjava”.
 
Presuda Simi Vladičiću, ima poseban značaj pošto je to prva presuda u Srbiji koja kažnjava pretnje motivisane mržnjom.
 
- Ova presuda je značajna jer je doneta za pretnje upućene jednoj kategoriji ljudi, a ne nekoj konkretnoj osobi. Važno je ovo razlikovati jer je mržnja jasno ispoljena na osnovu predrasuda motivisnim seksualnim opredeljenjem jedne grupe ljudi, čime su odbačeni bilo kakvi pojedinačni ili drugi motivi za upućivanje pretnji - objašnjava Maja Mićić.
 
Lazar Pavlović, predsednik Gej-strejt alijanse, koji je u sredu pred sudom bio jedan od svedoka tužilaštva, istakao je zadovoljstvo radom suda.
 
- Visinu presude ne želim da komentarišem dok ne postane pravosnažna, ali je najbitnije da je postupak veoma brzo okončan, što je jedna vrsta napretka. Sudska praksa u našoj zemlji još ne postoji kada je reč o forumima, međutim, to ne znači da oni koji tamo prete nekom neće krivično odgovarati. Primer su jedne dnevne novine koje su presudom Apelacionog suda u Beogradu kažnjene za objavljivanje komentara sa govorom mržnje protiv LGBT populacije pre dve godine. Pretnje koje je Vladičić ostavio kao javni komentar na Fejsbuk grupi na kojoj je nekoliko desetina hiljada ljudi moglo da ih pročita nisu bezazlene jer „direktno pozivaju na razračunavanje sa ljudima drugačije seksualne orijentacije”, smatraju sagovornici našeg lista.
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #41 poslato: 03, 03, 2012, 08:55:04 pre podne »
Čitava ta stvar sa cenzurom i sankcijama je vrlo realna opasnost koja preti slobodi ljudskih bića na planeti - mislim ovde na nas obične smrtnike, a ne na onih nekoliko porodica koje iz senke povlače konce i diktiraju sudbinu čovečanstva.

Šta se čudite?
Ja poslednjih dvadesetak godina pričam o teoriji zavere kao o nečemu što nije teorija već stvarnost.

Samo da se razumemo - moj komentar nema nikakve veze sa tim što je taj čovek iz teksta osudjen ako je dokazano da je pretio i pozivao na linč jer je to nešto što je sankcionisano zakonom, pa je i pravo da se zakon primenjuje (ili ga treba menjati). Ali ima toliko drugih stvari koje su takodje sankcionisane zakonom ali zakon se ne sprovodi...

I nije ni malo čudno što je kod nas izrečena prva presuda baš za prekršaj koji je u vezi sa pederskim poslovima, jer su sve to pederska posla. Molim da izvinite na izrazu ali ja drugi, naš izraz, ne znam. Jer i naziv te organizacije pomenute u tekstu potiče od izraza koji ne postoje u našem jeziku, što samo za sebe govori koliko to za šta se ta organizacija zalaže nema nikakve veze sa nama i našim narodom.

To zašta se oni zalažu samo je deo te velike zavere koja za cilj ima manipulaciju ljudskom populacijom. Od nečeg što je po meni duboko lično i što i treba da ostane samo lično, nameće se čitavom svetu kao nešto opšte. Uspostavljanjem cenzure i "demokratskim usvajanjem novih pravila" postavlja se nevidljivo zvono koje treba da pokrije čovečanstvo kako ne bi neki "slobodoumni delikventi" mogli da štrče. Čim neko promoli nos izvan tog zvona - dobiće po nosu.

Kod drugih je počelo, a i kod nas je stiglo...

Da li je kasno da svi počnu da koriste "male sive ćelije" kako to ponavlja inspektor Poaro (nadam se da me niko neće tužiti zbog kradje intelektualne svojine - stavio sam pod navodnike citirane reči ali nisam naveo autora jer stvarno ne znam ime - mnogo se izvinjavam)?

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #42 poslato: 03, 03, 2012, 09:10:49 pre podne »
Znaci sudija je peder?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #43 poslato: 03, 03, 2012, 09:57:13 pre podne »
Znaci sudija je peder?


Nas su u gimnaziji učili nečemu što se zove teorija silogizama. Radi se o tome da ljudima date potpuno istinite činjenice, pretpostavke, a oni iz njih izvuku potpuno neistinite zaključke.

Da li je Novusov zaključak jedan od tih silogizama ili je istinit - ne znam.
Mene to čak i ne zanima.
Jer i da je istinit, to je stvar tog sudije. Njegova vrlo lična i privatna stvar i to sa nama nema nikakve veze sve dok ne počne da vrši pritisak na nas da bi i mi trebalo da postanemo isti kao on.

A možda je čovek samo morao da odradi svoj posao, jer kao što rekoh, ova država je usvojila zakon protiv diskriminacije i o zaštiti i tih LGBT-ijevaca (joj, koji naziv!) i u zakonu piše da niko ne sme nikog da ugrožava na bilo koji način.
E, ako je osudjeni čovek javno pozivao na linč, prešao je zakonom odredjenu granicu i nekom sudiji je moralo da se desi da mu "vruć kesten" padne u šake i da posao mora da odradi.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: ANTI ACTA , SOPA....
« Odgovor #44 poslato: 03, 03, 2012, 10:13:11 pre podne »
Znaci nije peder?