Autor Tema: Lov smudja varalicom  (Pročitano 9679 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže maverick

  • Moderator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Lov smudja varalicom
« poslato: 23, 02, 2012, 22:27:02 posle podne »
sve opcije su otvorene...a evo po jedna slika kutija sa gumama i nesto voblera sto nije u camcima...mahom lovim na srpske majstor...cika joca orka...majstor smuki...cika brada su vjerojatno u samom svjetskom vrhu proizvodnje...nesto kupujem vani ali to je to...nesto kum guma radi u svojoj proizvodnji ali samo za nas par jer nema materijala..a da volim puno da pricam...bas zena sjedi blizu i kaze da pola od ovog sta sam natipkao kazem njoj bila bi puno sretnija  lol lol inace kad sam tamo napisao da kupujem sharka s kabinom svi su mi rekli sto nisam uzeo neki bolji camac...smudjolov je puno jurnjave puno izmjene mjesta i velika potraga za ribom...pocesto za tri dana predjem i po stotinu kilometara za njim ali kad malo dodjem u zrelije godine i ja cu neku ladju od 8 metara, lulu i polako od smudja do smudja


Van mreže maverick

  • Moderator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Lov smudja varalicom
« Odgovor #1 poslato: 23, 02, 2012, 22:44:37 posle podne »
lijem sam..imam par kalupa..vecinom su erie ali i okrugle....kad mi netko od kolega ide za njemacku kupim 1000 udica i imam za dvije sezone skoro ...tako je najjeftinije i najkvalitetnije...

Van mreže maverick

  • Moderator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Lov smudja varalicom
« Odgovor #2 poslato: 23, 02, 2012, 23:18:04 posle podne »
posto je tema dobila ovakav naslov, mora se napomenuti nesto jako bitno...treba postovati prirodu i nauciti zivjeti s njom...treba pustati ribu ispod mjere....i treba zadrzati ribu...mi u mom drustvu napravimo i dosta gnijezda za smudja...brinemo se da nema mrezarosa i strujarosa na nasem rejonu di pecamo....
a sam nacin lova smudja vecina starih smudjarosa koji se vode instinktom starih lovaca i citanjem vode ne odobrava ovaj nacin ribolova jer ima dosta novopecenih ribolovaca koji kupe brz motor i camac , dobar sonar i dokazuju se ulovima a ne postuju nista sto je usko i blisko s rijekom gdje zive....

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Lov smudja varalicom
« Odgovor #3 poslato: 23, 02, 2012, 23:25:25 posle podne »
...brinemo se da nema mrezarosa i strujarosa na nasem rejonu di pecamo....
Kako se za to brinete?

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Lov smudja varalicom
« Odgovor #4 poslato: 23, 02, 2012, 23:34:42 posle podne »
Maverik sta ti je ovo trebalo?

Van mreže maverick

  • Moderator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Lov smudja varalicom
« Odgovor #5 poslato: 23, 02, 2012, 23:41:28 posle podne »
sto se tice cuvanja...stalno smo na vodi, neki pecaju jutrom, neki vecerima...nas nekolicina i nocu....ribocuvari su nam prijatelji koji pecaju s nama i kontroliraju...mi njih ucimo pecati a oni se nama zahvale izlaskom na teren cim je nesto sumnjivo ...
smudj je frajer medju ribama i ne voli da mu se bas kojekave ribice motaju oko glave...pogotovo ako je jeo i odmara na nekoj stepenici ili iza nekog panja...e dovoljno puta promjenim varalicu s raznim bojama, vibracijama i nacinima prezentacije da ga pocesto ulovim jer me on ustvari samo htio otjerati...mada mahom ce ono sto smatra laganim plijenom uzeti ako ga izgledom i vibracijom podsjeti na ono sto je maloprije pojeo...
a kad se spustis camcem uz obalu....postoje uvijek mjesta koja su izglednija za smudja nego neka druga...sve stepenice od obale, svi rubovi kontratokova su njemu zanimljive pozicije i tu cuci i ceka da mu nesto voda donese....vodostaj i tlak zraka uvijek ga natjeraju da krene u lov i lakse ga je uloviti...ljetni periodi donose ulov u odredjenim dobima dana s obzirom na polozaj mjeseca...postoje 4 trenutka u danu kad je zivotinjska aktivnost najveca....
kad mjesec izlazi i zalazi i kad je mjesec tocno ispod nas i kad je tocno iznad nas.....kad se jedno od ta cetiti perioda poklopi sa izlaskom ili zalaskom smudja onda nam treba velika vreca za ribu....

a ne znam...zima je pa da nesto pisemo zoki  kgk

Van mreže maverick

  • Moderator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Lov smudja varalicom
« Odgovor #6 poslato: 23, 02, 2012, 23:43:39 posle podne »
izlaskom ili zalaskom Sunca a ne smudja kako napisah

Van mreže maverick

  • Moderator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Lov smudja varalicom
« Odgovor #7 poslato: 24, 02, 2012, 00:10:21 pre podne »
postoje programcici koji to vec racunaju...registriras se i na e mail dobijes obavijest kad je dobar trenutak za pecanje....kao npr http://www.fishingreminder.com/
netko ce sad sigurno pitati gdje je tu sve uzitak u pecanju....posao, brzina zivljenja, obitelj i jos puno drugih stvari mi ne dozvoljava da zivim na vodi po cijele dane...tako da planiram kad cu izaci ...i tih par sati koje provedem da bude sto uspjesnije....ili kad sam ljetom na dunavu...odem na tri dana...u top terminima pecam smudja a kad je neko mrtvilo i upekne sunce....uvucem se malo u hladovinu i spavam...uzivam u prirodi...setam obalom...slikam....

Van mreže BEGEJ

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 177
  • www.mojaladja.com
Odg: Lov smudja varalicom
« Odgovor #8 poslato: 26, 02, 2012, 10:47:24 pre podne »
sve opcije su otvorene...a evo po jedna slika kutija sa gumama i nesto voblera sto nije u camcima...mahom lovim na srpske majstor...cika joca orka...majstor smuki...cika brada su vjerojatno u samom svjetskom vrhu proizvodnje...nesto kupujem vani ali to je to...nesto kum guma radi u svojoj proizvodnji ali samo za nas par jer nema materijala..a da volim puno da pricam...bas zena sjedi blizu i kaze da pola od ovog sta sam natipkao kazem njoj bila bi puno sretnija  lol lol inace kad sam tamo napisao da kupujem sharka s kabinom svi su mi rekli sto nisam uzeo neki bolji camac...smudjolov je puno jurnjave puno izmjene mjesta i velika potraga za ribom...pocesto za tri dana predjem i po stotinu kilometara za njim ali kad malo dodjem u zrelije godine i ja cu neku ladju od 8 metara, lulu i polako od smudja do smudja

Svidja mi se ovo oko smudja sta si napisao, a najvise oko ladje od 8 metara i lule, i oko zene. Da znas da je potpuno u pravu. thumbup 114 hi