Autor Tema: Gliseras  (Pročitano 18992 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Gliseras
« Odgovor #15 poslato: 22, 02, 2012, 11:53:15 pre podne »
hvala deda oglas se nalazi na berza na vodi ponude za 2011tu godinu odmah pri vrhu gliser je ecofieber mondeleiu stvarno bi mi znacilo sve u vezi ovog glisera pozdrav

daj bre link pa da ti oma damo strucne savete  hahaha

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Gliseras
« Odgovor #16 poslato: 22, 02, 2012, 12:10:54 posle podne »
hvala deda oglas se nalazi na berza na vodi ponude za 2011tu godinu odmah pri vrhu gliser je ecofieber mondeleiu stvarno bi mi znacilo sve u vezi ovog glisera pozdrav

daj bre link pa da ti oma damo strucne savete  hahaha
Ovaj Kap  ... http://www.navodi.com/Berza_018/018_035.html ... ajmo stručnjaci..

Van mreže Slovenac

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 272
  • Pol: Muškarac
  • Jugo,Jugo, rodna grudo...
Odg: Gliseras
« Odgovor #17 poslato: 22, 02, 2012, 12:12:35 posle podne »
zdravo iko to je taj gliser hvala tebi sto si postavio sliku ja to ne znam  cekam savete pozdrav
Pozdrav svima!

Van mreže Slovenac

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 272
  • Pol: Muškarac
  • Jugo,Jugo, rodna grudo...
Odg: Gliseras
« Odgovor #18 poslato: 22, 02, 2012, 12:16:50 posle podne »
tako je njegos68 to je taj bravo
Pozdrav svima!

Van mreže Slovenac

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 272
  • Pol: Muškarac
  • Jugo,Jugo, rodna grudo...
Odg: Gliseras
« Odgovor #19 poslato: 22, 02, 2012, 12:18:42 posle podne »
mesechar upravu si ali svidja mi se taj gliser
Pozdrav svima!

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Gliseras
« Odgovor #20 poslato: 22, 02, 2012, 14:35:26 posle podne »
Što se samog glisera tiče , mislim da je to klasični gliser sa žestokim motorom i daje sve ono što gliser i treba da da.Sama kabina je tu da se skloniš u slučaju nužde i ne daje neki konfor za neko duže boravljenje u njoj, ali da prespavaš to je ok.Prilikom ulaska u kabinu, ako ženska ulazi prva,ti si u prednosti.Još ako se zaglavi, ihaj milina.
Ako ti ulaziš prvi, e to već može predstavljati problem.No to je do tvoje spretnosti.
Ono što ja vidim kao problem su papiri.Tip kaže , sve legalno a papiri nemački i nije carinjen.Ako on odradi taj deo posla oko carinjenja onda možeš pričati o kupovini,a da ti preuzmeš na sebe sređivanje papira već predstavlja problem.Ako je čamac u zemlji kako onda misli da ga carini kad je u obavezi da ga u roku 72 sata prijavi carini, a ako je već prijavljen carini zašto nije ocarinjen.Tako da mislim da tu nisu čista posla pogotovo sumnjam u legalnost.Uostalom Arsa je prošao proceduru uvoza pa ti može reći kako se plovila uvoze.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Gliseras
« Odgovor #21 poslato: 22, 02, 2012, 17:01:27 posle podne »

daj bre link pa da ti oma damo strucne savete  hahaha
[/quote] Ovaj Kap  ... http://www.navodi.com/Berza_018/018_035.html ... ajmo stručnjaci..
[/quote]

Ne smatram sebe stručnjakom, ali obzirom na Ikinu prozivku dajem sebi za pravo da kažem svoje mišljenje.

Slovenac ovo je odlična ponuda. Da sam na tvom mestu, kontaktirao bih oglasivača i video u čemu je stvar. Pretpostavljam da je čamac u Nemačkoj i da ga prodavac može dovući ovde, cariniti na ime kupca. Ako je tako, pare se daju tek nakon plaćanja carine i registrovanja čamca.

Zašto smatram da je ponuda dobra?

Elektro vinč, motor i prikolica DVOOSOVINSKA, vrede više od tražene cene.

Treba imati u vidu da ćeš u slučaju kupovine morati da cariniš i registruješ i prikolicu. Cenu za to ne znam, ali znam da ćeš za plovilo platiti 5% od ugovorne cene na ime carine. Na to će ti dodati troškove transporta (ili utrošenog goriva) a onda na tu cifru naplatiti PDV od 18%.

Imaćeš još i treškove špedicije tako da bi i o tome trebao popričeti sa prodavcem. Ima raznih priča o tome kako izbeći plaćanje poreze, izbeći carinu...

Ali postoji i ona narodna izreka "Ako ne platiš na mostu platićeš na ćupriji". 

Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Gliseras
« Odgovor #22 poslato: 22, 02, 2012, 17:09:34 posle podne »
E vidiš Arso , ti predpostavljaš da je čamac u nemačkoj, i ako je tako onda je razmišljanje u redu.
Ja predpostavljam da je čamac već u našoj zemlji i to poodavno, tako da se tu postavlja pitanje kako ga ocariniti.
Ako priča krene putem ,,nije problem....e pa lako i legalno nemože.
A za prozivanje.Pa moram , ti si jedini koji je taj put prošao i nesavetuješ u sistemu-čuo sam ,,i neko mi je rekao.Ti si jedan od retkih kompetentnih

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Gliseras
« Odgovor #23 poslato: 22, 02, 2012, 17:17:02 posle podne »
E vidiš Arso , ti predpostavljaš da je čamac u nemačkoj, i ako je tako onda je razmišljanje u redu.
Ja predpostavljam da je čamac već u našoj zemlji i to poodavno, tako da se tu postavlja pitanje kako ga ocariniti.
Ako priča krene putem ,,nije problem....e pa lako i legalno nemože.
A za prozivanje.Pa moram , ti si jedini koji je taj put prošao i nesavetuješ u sistemu-čuo sam ,,i neko mi je rekao.Ti si jedan od retkih kompetentnih

Zašto postoji telefon.  sha

Da se mi ne bi bavili nagađanjima. Ako Slovenac nazove i pita o čemu se radi, dobiće odgovor.

Lično bih se klonio svake situacije u kojoj bi novac morao da dam unapred. Ne verujem ničijim obećanjima, ali treba saslušati priču.

Priznajem da izgleda mnogo lepo da bi bilo istinito. Ali ako ne proveriš, nećeš znati.   taz
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Slovenac

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 272
  • Pol: Muškarac
  • Jugo,Jugo, rodna grudo...
Odg: Gliseras
« Odgovor #24 poslato: 22, 02, 2012, 17:58:25 posle podne »
camac je kod nas.  ljudi treba da stignu iz inostranstva pa da se vidimo da vidim papire i svu postojecu dokumentaciju a onda kod speditera da on kaze svoje.nadam se da je sve uredu . moguci problemi: carina, osmoza ,verovatno kompletno sredjivnje spolja i unutra z noga je skinuta ne znam zasto.mislim da se vidimo za vikend sa gazdom treba da mi javi. mislim da je camac dve godine kod nas to je ono sto znam za sada  pozdrav. otvoren za ucenje
Pozdrav svima!

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Gliseras
« Odgovor #25 poslato: 22, 02, 2012, 19:20:32 posle podne »
camac je kod nas.  ljudi treba da stignu iz inostranstva pa da se vidimo da vidim papire i svu postojecu dokumentaciju a onda kod speditera da on kaze svoje.nadam se da je sve uredu . moguci problemi: carina, osmoza ,verovatno kompletno sredjivnje spolja i unutra z noga je skinuta ne znam zasto.mislim da se vidimo za vikend sa gazdom treba da mi javi. mislim da je camac dve godine kod nas to je ono sto znam za sada  pozdrav. otvoren za ucenje
Noga je skinuta jer je neispravna.. imaju oni problem zato ga i prodaju tako jeftino.. a posle to izadje znatno,znatno skuplje...

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Gliseras
« Odgovor #26 poslato: 22, 02, 2012, 20:45:03 posle podne »
Словенац. отвори ти четворо очију, да не буде скупља дара него мера. И не везуј се само за тај оглас, него тражи и даље.  eek  eek  eek  eek  ffff

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: Gliseras
« Odgovor #27 poslato: 22, 02, 2012, 22:58:02 posle podne »
Mislim da ce ti neki carinik(a ima ih ovde na forumu) bolje reci,al ako je camac tu vec godinama a nije carinjen on je u carinskom prekrsaju i usao je verovatno na crno,ponarocito sto papiri nisu uopste u drzavi nego sad treba da stignu posle par godina
Mutna je to neka rabota  4588

Razmisljaj o kupovini samo ako ti kvazi vlasnici odrade carinu i srede sve papire,ovako.... no125

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Gliseras
« Odgovor #28 poslato: 23, 02, 2012, 12:20:02 posle podne »
postoji nesto sto se zove privremeni uvoz... e tu moze camac godinu dana da bude neocarinjen ... po meni ako ti se camac svidja... neka kazu cenu "na tvoje ime" to jest da oni zavrse papirologiju ... pa kad ti daju saobracajnu ti njima pare...

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Gliseras
« Odgovor #29 poslato: 23, 02, 2012, 13:32:40 posle podne »
Plovidbenu Kep,plovidbenu  ha ha ha
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala