Autor Tema: Gliseras  (Pročitano 18955 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Gliseras
« Odgovor #30 poslato: 23, 02, 2012, 14:20:59 posle podne »
Plovidbenu Kep,plovidbenu  ha ha ha

moz i tako   4587

Van mreže Slovenac

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 272
  • Pol: Muškarac
  • Jugo,Jugo, rodna grudo...
Odg: Gliseras
« Odgovor #31 poslato: 24, 02, 2012, 00:15:18 pre podne »
sasvim ste upravu ljudi.posle danasnjeg razgovora o papirologiji u vezi glisera ja sam odustao.zahvalan sam vam na savetima koje sam prihvatio.trazicu i dalje neko plovilo koje ce da me ucini srecnim broker je postavio neke lepe strane sajtove bravo.citam puno po forumu i trudim se da nesto naucim,u sebi se lomim izmedju glisera sa malom kabinom ili mossi sto je postavio oglas za vojni remorker ili kod majstora da mi napravi mali katamaran 6.5x2.5 nesto tako, najvise se pisalo o zoranu kacintata bitno da bude komotno funkcionalno i donese zadovoljstvo.otvoren za savete i ucenje
Pozdrav svima!

Van mreže BORA-D.T.D.

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 323
  • www.mojaladja.com
Odg: Gliseras
« Odgovor #32 poslato: 24, 02, 2012, 08:44:01 pre podne »

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Gliseras
« Odgovor #33 poslato: 24, 02, 2012, 09:42:24 pre podne »
slovenac ovo sto bora predlaze ti je najlakse za odrzavanje,
ujedno racunaj da ces za gorivo da dajes bar 40% manje od bilo koje metalne ladje sa istim konforom,
onda dodaj na to da nema peskiranja i slicnih zezancija,
nema rdje i muke sa njom...
nije salveta projekat sto opet znaci da se boje ponasa na vodi i manej trosi

 ... mozda je inicijalni trosak nesto veci ali zato imas brdo prednosti u exploataciji i konforu ...

Van mreže Slovenac

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 272
  • Pol: Muškarac
  • Jugo,Jugo, rodna grudo...
Odg: Gliseras
« Odgovor #34 poslato: 26, 02, 2012, 13:30:01 posle podne »
zdravo svima,  lep katamaran hvala na tome .par dana bicu odsutan tako da nastavljamo prepisku posle povratka hvala i pozdrav.
Pozdrav svima!

Van mreže Slovenac

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 272
  • Pol: Muškarac
  • Jugo,Jugo, rodna grudo...
Odg: Gliseras
« Odgovor #35 poslato: 10, 03, 2012, 16:39:28 posle podne »
evo mene zdravo svima.krenuo sam arsinim stopama pozvao mosu i otisli smo u svajcarsku po moj brod.lepo, drzime me ljubav do broda i ako sa ovom mojom kilazom u kombiju nije ni malo lako .stigli smo u svajcarsku videli brod i sve je bilo onako kako je receno svaka cast svajcarcu na tome odusevio sam se razveselio sa mojih 50 godina bio sam u oblacima sve do dolaska u srbiju a tu pocinje bol koji jos uvek traje i trajace bogami jos dugo.brod je arendal-windy 24 sa kabinom kuhinjicom 1974god. enterierom koji treba da se sredi i z noga da se popravi .za sada sto je majstor video nista toliko strasno .dimenzije mog stvarnog broda 7,35 duzina ,2,75 sirina, 2200 tezina material poiester motor omc kobra 165kw registrovan za devet osoba.izvinite sto pisem nepovezano ali toliko sam besan i ljut a od toga sam se i razboleo da proklinjem dan kada sam dosao u carinarnicu smederevo a prokleti bili i carinici u njoj a evo i zasto.cena broda 2735e ili 3300chf normlano da sam dobio i popust zbog radova koji ima da se rade .sa svim papirima koje sam im predao naplatili mi carinu 275000 din,dodje mi da puknem od muke .kada budem izvezao brod iz carinarnice nacicu nekoga ko zna da postavi slike nadam se da cu do taj put da se smirim i onda cu sve lepo kako dolikuje coveku da opisem putovanje i koji su bili dozivljaji .pozdrav
Pozdrav svima!

Van mreže sale.m79

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 926
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Gasa
  • Brod tip: Apic
  • Marina: Smederevo
  • Veličina: 10m
Odg: Gliseras
« Odgovor #36 poslato: 10, 03, 2012, 18:05:56 posle podne »
Na osnovu cega tolika carina, ajde malo pojasni.

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Gliseras
« Odgovor #37 poslato: 10, 03, 2012, 19:32:55 posle podne »
joj,joj pa odrase.veca carina no cena plovila.ne znam kako bih te utesio.nek ti je sa srecom        25648    114   dun

Van mreže latin

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 201
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Gliseras
« Odgovor #38 poslato: 10, 03, 2012, 20:25:26 posle podne »
Zahtevaj od špeditera da traži naknadno pojašnjenje na osnovu kog plovila (pretpostavljam sa neta ili je neki sličan windi već carinjen) i kako je utvrđena osnovica za carinjenje. Na osnovu tih podataka ćeš utvrditi dali su uzeti odgovarajući podaci za tvoje plovilo.

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m

Van mreže Slovenac

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 272
  • Pol: Muškarac
  • Jugo,Jugo, rodna grudo...
Odg: Gliseras
« Odgovor #40 poslato: 11, 03, 2012, 12:42:20 posle podne »
Zdravo svima.cenu nisu priznali jer je jednostavno carinarka pronasla cene koje su mnogo vece i drzala se toga kao sto je i sam rekla njoj je u interesu da bude sto skuplje,hvala joj na iskrenosti.istina je da ima tih  brodova sa velikim cenama ali ima i sa manjim od 4000e i vise..nije mi objasnila zasto nije priznala racun,zalba je vec napisana i ulozena,videcemo sta ce da bude.pare su uzeli to boli,ali isto tako boli kada te gledaju u oci i prave te budalom.lokalne kabadahije.moram da nadjem nacina da se smirim i da u mom brodu kada bude renoviran uzivam zajedno sa vama.dajem stanka i sve sto uz njega ide kada brod bude porinut u vodu.o svemu tome dogovoricemo se naknadno,bice mi zadovoljstvo da se druzimo.dodao bih jos neke stvari,sve sto sam dosad naucio o brodovima naucio sam sa ovog sajta,tu sam dobio i savete i dosao do zakljucka da je najbolje kupiti polovan original plasticni brod,mozda gresim ali tako sam ja shvatio.jednom prilikom sam se cuo sa Zoranom i mislio sam kod njega da pravim metalni camac,u medjuvremenu smo se culi i ja sam mu rekao da odustajem,zato sto sam se odlucio za ovu varjantu.nadam se da mi nije zamerio.pozdrav svima!:)
Pozdrav svima!

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Gliseras
« Odgovor #41 poslato: 11, 03, 2012, 14:45:03 posle podne »
Mi ti držimo palčeve.  56568
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Gliseras
« Odgovor #42 poslato: 11, 03, 2012, 16:19:51 posle podne »
obavezno ali OBAVEZNO guraj tu zalbu , prilozi i screenshot sa sajta gde je bio , ugovor u kupovini sve ...

carina= 275000 dinara

sto ce reci da ti je brod procenjen na 55.000 evra pa ti sad prijatelju vidi sta su ti uradili ...

proveri cenu novog, mozda se ispostavi da su ti procenili brod na vrednosti vecu nego sto je novi i onda ces oboriti tu carinu odmah, u svakom slucaju nisi trebao da platis ni dinara...

ujedno necu da gresim dusu , ali mi se cini da je izbor Smederevske carinarnice bio krajnje los, iz prostog razloga sto Smederevu zbog kolicine majstora za brodove odgovaraju drakonske carine jer tako cuvaju svoju proizvodnju...

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Gliseras
« Odgovor #43 poslato: 11, 03, 2012, 16:22:36 posle podne »
Nije čovek pod carina mislio samo carina nego sve što treba da plati na carini.
Po mom brod je procenjen na 10-11000.

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Gliseras
« Odgovor #44 poslato: 11, 03, 2012, 18:14:22 posle podne »
А шта је то "све на царини"? Ако му је брод процењен на 10-11000 Евра, царина је 5% а то је 500-550 Евра односно оквирно 55000 динара. Шта је онда плаћено још 220.000 динара? Постоје таблице: каталошка вредност новог брода умањена за године старости и опште стање. Једино тај мотор од 200 коња. Али обрни-окрени превише је. Треба сачекати одговор на приговор-жалбу, па онда видети шта даље. Претпостављам да је следећа инстанца судски спор, а то трајеееее. Што рече Капетан, није требало платити, већ одмах поднети приговор.