Autor Tema: Nestali camci - Fotografaije - Prijave - Vidjanja - Pronalasci  (Pročitano 36297 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže latin

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 201
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Nestali camci - Fotografaije - Prijave - Vidjanja - Pronalasci
« Odgovor #30 poslato: 23, 02, 2012, 21:53:28 posle podne »
Nije ,kako da shvatim pitanje?

Van mreže gile69

  • Zeljan da plovi
  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 164
  • Pol: Muškarac
  • BG- 483 E Stara centrala, Dorcol
Odg: Nestali camci - Fotografaije - Prijave - Vidjanja - Pronalasci
« Odgovor #31 poslato: 23, 02, 2012, 22:06:23 posle podne »
@latin
Da i ja sam to shvatio
@Dule
Mislim da si stvarno u pravu. Slikaj camac , zovi policiju i vlasnika.Pa neka ti oni kazu sta uraditi .Korektno.

Van mreže latin

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 201
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Nestali camci - Fotografaije - Prijave - Vidjanja - Pronalasci
« Odgovor #32 poslato: 23, 02, 2012, 22:13:35 posle podne »
Poštujem dobre namere i treba da ih bude što više. Nisam sumnjao u komentare ,samo sam pokušao inicirati solidrno dobre radnje. 114 hi

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Nestali camci - Fotografaije - Prijave - Vidjanja - Pronalasci
« Odgovor #33 poslato: 24, 02, 2012, 08:36:02 pre podne »
@Dule
Mislim da si stvarno u pravu. Slikaj camac , zovi policiju i vlasnika.Pa neka ti oni kazu sta uraditi .Korektno.

upravo to.... zeznuta tema...

hipoteticka situacija nema veze sa ovom situacijom ali moze da se desi  :  ko snosi odgovornost? ... recimo nasao si camac vezao si ga uz saglasnost vlasnika i ujutru ga nema ?

Van mreže ladjaVlajko

  • Administrator
  • Rečni Drekavac
  • *****
  • Poruke: 326
  • Pol: Muškarac
  • Veličina: 23cm
Odg: Nestali camci - Fotografaije - Prijave - Vidjanja - Pronalasci
« Odgovor #34 poslato: 24, 02, 2012, 09:05:56 pre podne »
hipotetička situacija ... TVOJ čamac je otplovio sa ledom i TI kreneš da dobijaš kulturne i uljudne informacije, sve zajedno sa slikama o tome ko je sve i gde video TVOJ čamac. Nađeš ga nakon 20 dana u potpuno uništenom stanju. Zar ti ne bi palo na pamet da pitaš sve te poštene ljude "Dobro kad ste ga već videli i slikali, što ga niste bar privukli obali ?"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Nestali camci - Fotografaije - Prijave - Vidjanja - Pronalasci
« Odgovor #35 poslato: 24, 02, 2012, 09:39:30 pre podne »
hipotetička situacija ... TVOJ čamac je otplovio sa ledom i TI kreneš da dobijaš kulturne i uljudne informacije, sve zajedno sa slikama o tome ko je sve i gde video TVOJ čamac. Nađeš ga nakon 20 dana u potpuno uništenom stanju. Zar ti ne bi palo na pamet da pitaš sve te poštene ljude "Dobro kad ste ga već videli i slikali, što ga niste bar privukli obali ?"

u 90 % slucajeva mozes da ga vidis al ne mozes da pridjes, eno pera kozic gleda svoj camac svaki dan  i ne moze da pridje...

a samo pomisli da je neko od tih ljudi vezao tvoj camac i fali motor a na slikama pre toga vidis motor... kao sto rekoh gore zeznuta situacija ...

po meni najispravniji je onaj ribar koji veze camac i cuti ...

Van mreže BEGEJ

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 177
  • www.mojaladja.com
Odg: Nestali camci - Fotografaije - Prijave - Vidjanja - Pronalasci
« Odgovor #36 poslato: 24, 02, 2012, 10:16:29 pre podne »
Primer:  Plovi ladja (2004 u letu) sredinom Dunava na Belegisu, okrenuta popreko i moj drug dodje do zakljucka da nesto nije u redu. Pridje blize i vidi da se na zvuk sirene niko ne javlja, obavesti Policiju i sta  se desava?  Padne naredjenje da ceka do daljnjega uz privezanu ladju pored neke vrbe. To traje do pred noc kada dolazi policija sa vlasnikom iz NS i to obalom, pa ih i prevozi svojim pomocnim camcom na drugu -levu obalu. Kaze vlasnik umesto hvala "tu nedostaje dosta stvari", pravi se zapisnik, pada noc i naredjenje sutra u stanicu da se javi u 09.00. Na moje insistiranje da se tacno izjasni ovaj kreten sta fali i da nabroji i da se to sravni na licu mesta kako bi mi mogli nastaviti plovidbu ujutro prema Krcedinu. Od toga da " nedostaje dosta stvari" svelo se na dva konopca po 15.metara. Ovaj odlazi u svoj camac i daje mu na poklon 2 X 25m. Bez i malo ustrucavanja ovaj kreten prihvata, a ne kaze ni hvala, e sad treba "drustvo" vratiti na desnu obalu po mrkloj noci jos pritom duva i vetric, a u povratku nalece na neku foliju i gasi mu se motor, pa se "gurka" sa samohodkama, sve zbog jednog nemarnog kretena koji camac veze sa konopcem od satorskog krila, mu *ebem sve po spisku.
Moj je savet sve sto se radi i prijavljuje samo grupno i u okviru nekog kluba, a sam je na*ebavanje kakvo nemezes ni sanjati. Vlasnik ceka u kuci toploj poziv telefonom, umesto da jurcaju svi zajedno uz obale i pomazu ljudima koji im vade camce cak su se neki u Vinci i kupali zbog toga.  tamburanje

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Nestali camci - Fotografaije - Prijave - Vidjanja - Pronalasci
« Odgovor #37 poslato: 24, 02, 2012, 13:50:00 posle podne »
Begej to je prava istina... thumbup

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Nestali camci - Fotografaije - Prijave - Vidjanja - Pronalasci
« Odgovor #38 poslato: 24, 02, 2012, 14:55:49 posle podne »
Moj camac i tecin brod juce su se videli, ali i dalje zakovani uz priobalni led i nije im bilo moguce prici.

Danasnjih informacija nema. Pitanje je da li ce ovi iz Smedereva stvarno proci sa ledolomcem, a i vreme je otoplilo tako da moze da se desi da sve krene nizvodno i da stradaju.

Meni je problem sto moram svaki dan na posao inace bi ga za dan iscupao makar i zubima (verujte), pogotovo sto je sve plovno skoro do njih.

Ovako, ne preostaje mi nista nego da se nadam da ce se celi zadrzati negde gde cu moci da ih privezem ili neko od ovih dobrih ljudi sa kojima sam u kontaktu (Sharke i Sale_m).

Toliko za sada. Necu se javljati ovde po pitanju svog camca dok ne budem konacno znao (spasen ili ne).


Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Nestali camci - Fotografaije - Prijave - Vidjanja - Pronalasci
« Odgovor #39 poslato: 24, 02, 2012, 15:27:48 posle podne »
Ma za#eban smo narod 100%, sve izokrenemo, u sve sumnjamo...pa nije bez razloga ona cuvena "Da komšiji crkne krava da nam svima prazna štala".

Sad ispalo opasno i pomoci nekome...moz da se izokrene naopako samo tako.

Van mreže sharke

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 237
  • Pol: Muškarac
Odg: Nestali camci - Fotografaije - Prijave - Vidjanja - Pronalasci
« Odgovor #40 poslato: 24, 02, 2012, 15:45:03 posle podne »
"Nek komšiji crkne krava,al nek crkne i moja da nema gde da kupi mleko" ha ha

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Nestali camci - Fotografaije - Prijave - Vidjanja - Pronalasci
« Odgovor #41 poslato: 24, 02, 2012, 16:19:44 posle podne »
Aman ljudi. Ima nas svakakvih i nikad ne znas ko je kakav. Prema tome ne sirite vise pricu DA LI PRIVUCI CAMAC ILI NE. Nek svako radi kako misli pa sta mu bog da. Ovakve price mogu ici u nedogled i nema pravog zakljucka.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Nestali camci - Fotografaije - Prijave - Vidjanja - Pronalasci
« Odgovor #42 poslato: 24, 02, 2012, 17:37:06 posle podne »
iskreno posle svih ovih prica ako uopste maletim na neciji camac vezacu ga uz obalu i javiti policiji da sam nasao camac vezan uz obalu ....

Van mreže BEGEJ

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 177
  • www.mojaladja.com
Odg: Nestali camci - Fotografaije - Prijave - Vidjanja - Pronalasci
« Odgovor #43 poslato: 24, 02, 2012, 18:55:25 posle podne »
Kako drugacije, nego tako. 6589 Jel nisam prijavio les pre 7-8 godina, pa sta sam uradio? pokvario pola godisnjeg odmora sa neuracunljivim budalama. Camac samo za obalu, to je moj "delokrug rada" ostalo neka se brine vlasnik i neka traze camce ako im je stalo do camaca. 6589  114 

Van mreže Nikola85

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Odg: Nestali camci - Fotografaije - Prijave - Vidjanja - Pronalasci
« Odgovor #44 poslato: 24, 02, 2012, 21:15:57 posle podne »
Pozdrav svima! Nasli su mi ljudi camac ispod Pancevackog mosta. U dobrom je stanju. Hvala svima na pomoci. :)