Autor Tema: Led na rekama - 2012 februar  (Pročitano 93353 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže latin

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 201
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #210 poslato: 20, 02, 2012, 18:18:24 posle podne »
Slike od danas popodne.

Van mreže latin

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 201
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #211 poslato: 20, 02, 2012, 18:20:20 posle podne »
Drugi deo slika.

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #212 poslato: 20, 02, 2012, 18:21:51 posle podne »
Ne moze niko da me ubedi da led koji sam juce licno pokusavao da isecem oko moje marine motornom testerom i u tome nisam uspeo jer je bio deblji nego sto mi je mac na testeri, moze da nastane preko jednog dana ili preko jedne noci.
Sve mi je interesantnije da gledam kako se svaljuje krivica sa jedne na drugu agenciju, direkciju, sluzbu, upravu. Koliko ih bre to ima? Najinteresantnije mi je sto sve vise slusam komentare kako su vlasnici plovila, splavova krivi za svoju sudbinu.
Pitam se da li bi, da je broj mostova ili bilo koje druge infrastrukture na Dunavu, bitne za EU kao sto je recimo E 75 autoput, situacija bila drugacija a nivo nemara manji?
Sada na RTSu slusam "direktora Beovoda" ili ko god da je lik koji govori da "ledolomci" u dunavskom rukavcu guraju led ne bi li se novih 20 km leda skrenulo u tok Dunava. Koji ledolomci? Da li je komentar potreban?

Zasto su dolazili ta famozna dva ledolomca iz Madjarske? Zasto je miniran led iznad novog sada?
Zasto je lomljen led uzvodno a ne od Djerdapa nagore?
Zasto nisu bili angazovani brodovi da plove da bi se sprecilo nastajanje debljeg leda?
Bitno da smo mi vlasnici camaca sada krivi.

Naposletku, ne mogu da se ne zapitam cemu porez na "luksuz"? Cemu registracije? Samo da bi mi drzava uzela pare za nesto sto je ona izmislila i jer ima pravo jer mi je dala papir na kojem pise da sam drzavljanin ove drzave? Ili i ja imam neko pravo?


Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #213 poslato: 20, 02, 2012, 18:25:10 posle podne »
@latin , meni se cini da ide na bolje ?


@pingvin , koliko mislis da je do ljudskog faktora ? to jest do nauticara?


Kad god dolazim na 4 Juli preskacem neke camce koje su ljudi izvukli na suvo ... Ti ljudi koji su ih izvukli znaju zasto su to uradili , ovi ljudi koji su ostali su naucili zasto to treba uraditi ...

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #214 poslato: 20, 02, 2012, 18:30:53 posle podne »
@pingvin , koliko mislis da je do ljudskog faktora ? to jest do nauticara?
Kad god dolazim na 4 Juli preskacem neke camce koje su ljudi izvukli na suvo ... Ti ljudi koji su ih izvukli znaju zasto su to uradili , ovi ljudi koji su ostali su naucili zasto to treba uraditi ...
Ti ljudi koji su ih izvukli to rade vec decenijama unazad i svakog oktobra marina 4 juli organizovano sa Zeljkom na celu izvlaci camce i brodove na suvo. A onda na prolece do nekog datuma koje im propise komunalna inspekcija moraju da ih sklone odatle. Tako da to izvlacenje nije bilo zbog nekog velikog iskustva sa ledom.
Marina 4 juli je marina u kojoj se samo pozeleti moze da se drzi camac. Oni su za sve ostale marine u Beogradu van price i bez daljeg komentara.
Ja pricam o necemu drugom...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #215 poslato: 20, 02, 2012, 18:35:52 posle podne »
Marina 4 juli je marina u kojoj se samo pozeleti moze da se drzi camac. Oni su za sve ostale marine u Beogradu van price i bez daljeg komentara.
Ja pricam o necemu drugom...

znam prijatelju, a ja samo razmisljam naglas , zasto recimo marine koje su na isturenijim polozajima nikada nisu pomislile da izvlace svoje camce ? kad prodje sve ovo reci cu svoje misljenje ...

Van mreže latin

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 201
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #216 poslato: 20, 02, 2012, 18:38:58 posle podne »
Teško se preko fotografija vidi stvarno stanje. Ono je sad u odnosu na petak puno bolje jer je Dunav bez santi sem na krivinama. Nisam siguran kako će se brodice ponašati prilikom otapanja slojeva nanosa leda ispod sebe zato što mislim da ako bude sunca neće biti ravnomernog otapanja. Šta očekivati od vodostaja a šta od oštećenih plovila. Velike Kamenčanke  ,čiji je vrh kabine virio iz leda , nema na vidiku kao i nekih drugih čamaca.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #217 poslato: 20, 02, 2012, 18:40:05 posle podne »
latin da li je iko na svoj camac postavio plutace sa 20 30 metara kanapa ?

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #218 poslato: 20, 02, 2012, 18:41:43 posle podne »
znam prijatelju, a ja samo razmisljam naglas , zasto recimo marine koje su na isturenijim polozajima nikada nisu pomislile da izvlace svoje camce ? kad prodje sve ovo reci cu svoje misljenje ...
Ajd ovako: da ti jedrilica nije u Govnari, u ovoj situaciji sa velikim g :)  , nego recimo u nautickom klubu kojeg sada vise nema, da li bi ti u novembru mesecu samom sebi rekao "hm, garant ce ove zime biti katastrofa sa ledom i ove moje marine vise nece biti nego daj da se ja vadim odavde dok je vreme".

Retorika je cudo...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #219 poslato: 20, 02, 2012, 18:49:34 posle podne »
@pingvin

moguce da bi ostala necu da kazem da ne bi...

ali bih posle Novog Sada verovatno promenio ideju sta i gde ...

na kraju krajeva odvezao bih je skroz , oborio jarbol , demontirao elektorniku , skinuo motor, namestio plutacu i gledao kako znam i umem da je pomerim sto dalje od marine , pa makar i na sred dunava... u najmanju ruku ne bi bila vezana ni za sta .... ujedno ubacio bih plasticne kanistere , burice za kupus, duseke za plazu , i sve drugi u kabinu da ne moze da dodje do potonuca.... nije da se nisu mogli brodovi zastiti od potonuca...

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #220 poslato: 20, 02, 2012, 18:51:53 posle podne »
Nego, ima li ko informacije iz Hrvatske ili Madjarske? Jel i kod njih bilo ovakvih situacija u zadnjih par dana?

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #221 poslato: 20, 02, 2012, 18:52:42 posle podne »
pingvin pa jesam rekao da kupe za 50 60 evra na mobilni i da ga ubace u camac .... sada bi TACNO znali gde je tih 80 camaca .... koji jos plove a koji su potonuli i sto je najbitnije "gde su potonuli"... ej zezali ste me za to , a sad nikome nije do zezanja...


hrvatska nije imala problema sa ledom reke su prilicno brze  pa se niej stvarao jak led barem mi tako Olimp rece pre dva dana ...

Van mreže latin

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 201
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #222 poslato: 20, 02, 2012, 18:53:53 posle podne »
Neko se vezao debelom sajlom a neko debljim konopom za drveće na obali, neznam kolika bi plutača trebala biti da zadrži prevrtanje ili potonuće ako si na to mislio. Što se tiče oštećenja mislim da su svi dobro prošli sem Kamenčanke i da nemaju većih havarija. Evidentno je da su veća i metalna plovila bolje podnela stihiju od manjih i plastičnih.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #223 poslato: 20, 02, 2012, 19:07:57 posle podne »
plutaca u smisli da se zna gde je potonu brod ...



za neka plovila nije ni sada kasno da se nabace bove na njih ....


a ovo nije dobro


Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #224 poslato: 20, 02, 2012, 19:10:48 posle podne »
To isto samo sat po sat imas i ovde:
http://www.hidmet.gov.rs/ciril/osmotreni/nrt_tabela_grafik.php?hm_id=42045&period=7
Obrati paznju na juce 19.02 od 15:00 do ponoci.