Autor Tema: Led na rekama - 2012 februar  (Pročitano 93246 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže latin

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 201
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #30 poslato: 17, 02, 2012, 16:31:12 posle podne »
Ovo su slike od danas popodne.

Van mreže latin

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 201
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #31 poslato: 17, 02, 2012, 16:37:46 posle podne »
Pogledajte sta sante leda urade aluminijumskom koritu od 2 mm. Slika potopljene brodice je Kamencanka od 9 metara. Ljudi sa kojima sam razgovarao su mi rekli da ima vise camaca i brodica potopljenih na mestu gde su bili locirani pontoni. Mnogo motora je havarisano i mnogi su se vec nasli kod Vlade u Futog-u. Sreo sam vise novinarskih ekipa od kojih su neke imale i posebne mini helikoptere na daljinsko upravljanje na kojima se nalazi kamera i vrsi snimanje iznad samog zaledjenog Dunava. Brodica izvrnuta na desni bok se zove Agape i izradjena je od spera presvucenog plastikom i ocigledno je imala srece zbog visine korita, tako da su je sante prebacile preko ostalih nizih brodica.

Van mreže latin

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 201
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #32 poslato: 17, 02, 2012, 16:46:07 posle podne »
Ljudi koji su se penjali na sante tvrde da na pojedinim mestima sante dopiru do samog dna korita i da su videli više čamaca u komadima odnosno u delovima. Havarisani probušeni  čamac je od prijatelja Sime iz n.s.-a,a izvlačenje je trajalo oko pet časova dok ga nisu uspeli dovući nekako do obale.

Van mreže zoke

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • PERAVA
  • Brod tip: MBD-Hausboot
  • Marina: N:K:-Moja ladja-Brcko
  • Veličina: 10x4,40N:K
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #33 poslato: 17, 02, 2012, 16:52:14 posle podne »
Stanje kod brckog je sljedece led je jos u kompletu od kraja do kraja obale,vidljivi su znaci otapanja i pucanja leda uz samu obalu debljina leda oko 25-30 cm na mjestu gdje smo mi sa marinom. Gledam ovo i opet nekim ljudima nemozes uterati pamet u glavu ,konkretno kod nas u marini je akcija lupanja leda da se odvojimo od kompletne ploce da kad krene da smo odvojeni da nas ne povuce sa sobom.Akciji se odazvalo svega 4 clana dok ostali su misljenja da nece nista biti.Jeste da smo u velikom limanu da tu nema protokaa vode skoro nikako bez obzira da li voda dolazi ili opada ali svejedno strah me je svega ovoga. Nemogu da shvatim da ljudi se ne bore za svoju imovinu i ocekuju da ce neko ili drzava da mu ocisti vodu. Ja licno cu da dezuram i svaka ladja na nasoj marini koja dodje iu situaciju da ometa drugu ladju a vlasnik nija<e nista ucini licno cu isjeci konopce i neka ide nizvodno sa ledom pa neka je trazi gdje zna, Price su jedno a djela su drugo,znam da nije svejedno lupati led debljine 30 cm ali ide i moze se ako se hoce. Zao mi je samo ljudi koji su ucinili sve potrebne radnje a ipak se desilo tako katastrofalna situacija a za druge koji sa obale obidju bas me zaboli

Van mreže packe

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 771
    • FISHERMANS
  • Brod tip: DUNAVSKI HUNTER
  • Marina: KARABURMA
  • Veličina: 8M
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #34 poslato: 17, 02, 2012, 17:18:44 posle podne »
 ffff takoje zoke mora da se radi i cuva imovina pa makar sedeli i danju i nocu   thumbup

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #35 poslato: 17, 02, 2012, 18:07:43 posle podne »
U 18.30-19h bice izvestaj iz NS na B92
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #36 poslato: 17, 02, 2012, 18:08:52 posle podne »
Stanje kod brckog je sljedece led je jos u kompletu od kraja do kraja obale,vidljivi su znaci otapanja i pucanja leda uz samu obalu debljina leda oko 25-30 cm na mjestu gdje smo mi sa marinom. Gledam ovo i opet nekim ljudima nemozes uterati pamet u glavu ,konkretno kod nas u marini je akcija lupanja leda da se odvojimo od kompletne ploce da kad krene da smo odvojeni da nas ne povuce sa sobom.Akciji se odazvalo svega 4 clana dok ostali su misljenja da nece nista biti.Jeste da smo u velikom limanu da tu nema protokaa vode skoro nikako bez obzira da li voda dolazi ili opada ali svejedno strah me je svega ovoga. Nemogu da shvatim da ljudi se ne bore za svoju imovinu i ocekuju da ce neko ili drzava da mu ocisti vodu. Ja licno cu da dezuram i svaka ladja na nasoj marini koja dodje iu situaciju da ometa drugu ladju a vlasnik nija<e nista ucini licno cu isjeci konopce i neka ide nizvodno sa ledom pa neka je trazi gdje zna, Price su jedno a djela su drugo,znam da nije svejedno lupati led debljine 30 cm ali ide i moze se ako se hoce. Zao mi je samo ljudi koji su ucinili sve potrebne radnje a ipak se desilo tako katastrofalna situacija a za druge koji sa obale obidju bas me zaboli

Pozdravljam i podržavam tvoj stav.  hi

Jeste vas četvorica-petorica, motori kluba u svim akcijama i da svima želite da pomognete. Ali ako neko ne shvata da ste na ivici snage i nerava i da ne oseti potrebu da se sam uključi u zaštitu svoje i zajedničke imovine, onda neka ide za svojom lađom gde god je voda odnese.

Hboga, još će na kraju tražiti i otštetu što im niste sačuvali lađe.   eek
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže latin

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 201
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #37 poslato: 17, 02, 2012, 18:31:06 posle podne »
Rečeno mi je da je prethodnog dana ,pre nego što će nastati haos, bilo angažovanja oko izvlačenja manjih čamaca ali jednostavno je za jednu noć došlo do nepopravljivog. Pontoni su solidno bili napravljeni a sada su iskidani,potopljeni ili potpuno deformisani, Mislim da ni sami vlasnici plovila koja su ostala na vezu nisu znali šta im je najbolje činiti i izbeći ovo što se desilo zato što su svi rukavci gde bi se mogli eventualno skloniti već odavno bili pod ledom i nepristupačni. Jedino im je ostala varijanta da se svojevoljno zakucaju na obalu što bi malo ko uradio i čekali dalja dešavanja.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #38 poslato: 17, 02, 2012, 18:44:06 posle podne »
Danas smo prosirivali vodene put oko moje marine i.........ovo ako krene na zlo sve ce pokupiti sa obale!!Led je debljine izmedju 30 i 40 santimetara i ima dva sloja!!Prvi stariji i drugi koji je nastao pri onom velikom minusu!!Komad leda 3x2 metra  nosio je camac kao dobra cetvorka.Sta ce biti jos do kraja niko ne zna.Oko Konjskog ostrva kod vojske je izlupan led i na tome se sve zavrsilo sto nama odgovara i svi se nadamo da ce ovo cudo iz Novog Sada protutnjati i da ce nas zastititi ova ledena ploca!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #39 poslato: 17, 02, 2012, 21:40:29 posle podne »
A da se mi vratimo stanju na nasim rekama!!

Sale M obisao svoju marinu i svoju ladju!!Detalje ce vam on opricati!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže sharke

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 237
  • Pol: Muškarac
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #40 poslato: 17, 02, 2012, 21:54:12 posle podne »
Pored svih muka što su snašle mnoge ljude,vlasnike plovila i splavova ,mislim da je vreme da promenimo naslov teme.Ovo što se dešava uzvodno na Dunavu,stići će i kod nas,možda čak i u goroj formi.Bar ja tako mislim,a daj Bože da grešim.Ova sila će čupati i nositi sve što joj se nađe na putu,nebitno koja je debljina lima,stubova ili sajli. sos6 sos6

Van mreže sale.m79

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 926
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Gasa
  • Brod tip: Apic
  • Marina: Smederevo
  • Veličina: 10m
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #41 poslato: 17, 02, 2012, 21:56:10 posle podne »
Kako da pocnem prvi sam se snasao da dodjem na pontone.Nekoliko piruete i nadjoh se na stazi. Ocistim malo ladju i sad sam na cekanju.Jedan red pontona je prevrnut sidro i sajle 36mm pukle.marina se pomerila preko 10m
i sad stoji zakovana u ledu.Kad ili dalice da krene videcemo.Vreme ce da pokaze.

Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #42 poslato: 17, 02, 2012, 22:00:16 posle podne »
Sale imaš još koju sliku

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #43 poslato: 17, 02, 2012, 22:00:51 posle podne »
.........................
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Led na rekama - 2012 februar
« Odgovor #44 poslato: 17, 02, 2012, 22:02:43 posle podne »
............................
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran