Autor Tema: Domaca proizvodnja NARVAL BOATS  (Pročitano 22260 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Domaca proizvodnja NARVAL BOATS
« Odgovor #15 poslato: 17, 12, 2011, 17:32:59 posle podne »
ima li kakva povratna informacija o narvalu...neki ponositi vlasnik da ostavi svoj komentar o brodu
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže dugamm

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • BULKA , BG-626E ,Marina "Ada Ciganlija"
Odg: Domaca proizvodnja NARVAL BOATS
« Odgovor #16 poslato: 17, 12, 2011, 21:33:04 posle podne »
Na oko je lep i dosta dobro uradjen.
Po meni za camac te velicine lose isprojektovan prostor - unutra 2-3 lezaja , u kokpitu nemozes da legnes , neke garniture za sedenje ?? Meni se to nesvidja , ja sam za klasican raspored - klupe u krug , sto u sredinu , mozes da legnes.
Mesta za WC nema ( u smislu izdvojene kabine).
Ali da ne kritikujem samo .Motor u bunaru je dobro resenje - mada kad se uhvate kese ( a mi iz Cukarickog rukavca znamo sta to znaci ) je muka.
Imao sam brodic te velicine (8x2.45 Frencic Akvarijus stari tip) i imao sam kabinu za spavanje , salon koji se pretvara u 2 lezaja , toaletni prostor ( WC + umivaonik) , kokpit u kome je moglo da sedne 8 ljudi.
Prica je o Narvalu 820
Slicna prica je i za veliki 960 .Super kokpit a unutra je isto tako lose resen za brod te velicine.
Ploviti se mora , ziveti ne !

Van mreže eni blue

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 339
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja NARVAL BOATS
« Odgovor #17 poslato: 17, 12, 2011, 21:36:52 posle podne »
Da li neko zna sta je sa proizvodnjom Frencicevih Akvarijusa, a sto se tice Narvalovih brodova slazem se uglavnom sa komentarima Dugamm

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Domaca proizvodnja NARVAL BOATS
« Odgovor #18 poslato: 17, 12, 2011, 22:52:14 posle podne »
ok malo je produžen ,nakalemljen za metar ali u kabini ima ležaj kuhinju odvojen toalet solidan prostor za plastiku koja se opasno dobro kreće i sa deset konja....dajte neki konstruktivni predlog šta kupiti za ovaj budzet a da nije bajalajner iz 89,godine koji može sebe da proturi kroz auspuh za sezonu.Znam da će mi vlasnici plekaša grdno zameriti alli gvoždje za mene nije opcija.
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Domaca proizvodnja NARVAL BOATS
« Odgovor #19 poslato: 17, 12, 2011, 23:33:28 posle podne »
imas nekoliko komada u rukavcu koji su kupljeni pre godinu ili dve vecina je na prodaju.
obidji malo marine nacices sigurno .
nije to camac od koga se vlasnici tesko rastaju ima mesta za dogovaranje sad je pravo vreme

Van mreže dugamm

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • BULKA , BG-626E ,Marina "Ada Ciganlija"
Odg: Domaca proizvodnja NARVAL BOATS
« Odgovor #20 poslato: 18, 12, 2011, 10:34:25 pre podne »
Frenin Akvarijus sada pravi Mladja - TRI PRINCEZE iz Novog Sada. Ovo je po meni superioran brod u odnosu na Narval.
Ploviti se mora , ziveti ne !

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Domaca proizvodnja NARVAL BOATS
« Odgovor #21 poslato: 18, 12, 2011, 10:37:50 pre podne »
Dugamm, ajde malo obrazloži tvrdnju  :new_russian:

meni su oba broda interesantna.... pa me zanima mišljenje, prednosti i mane.... na Akvarijusu sam bio a Narval video samo sa slika i u prolazu Dunavom....
Dunav je moje more.....

Van mreže dugamm

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • BULKA , BG-626E ,Marina "Ada Ciganlija"
Odg: Domaca proizvodnja NARVAL BOATS
« Odgovor #22 poslato: 19, 12, 2011, 07:53:59 pre podne »
Pa malo sam obrazlagao u predhodnim pisanijama.

Akvarijus (stari tip) imao sam 11 godina . Novi sa 9m i platformom je jos bolji , sto se tice plovnosti , stabilnosti , dizajna , estetike i ergonomije prostora. Frena i Mladja imaju vrhunsku izradu (kvalitetna plastika , dobra ugradjena oprema , vrhunski tapacirung ...).

Narval ima dobar dizajn - lepi su brodovi za oko , ali meni se dizajn i raspored broda nesvidja.Smatram da su lose reseni da nije prostor (koji je na brodu dragocen) nije dobro iskoriscen. Sto se tice izrade i opreme , cini mi se da su korektni (bio sam par puta kao gost na tim brodovima).
Ploviti se mora , ziveti ne !

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Domaca proizvodnja NARVAL BOATS
« Odgovor #23 poslato: 19, 12, 2011, 13:05:22 posle podne »
Ja intezivno vršim istraživanje vezano za narval a razgovarao sam i sa jednim vlasnikom akvarijusa .U pitanji je Nikola Kojo naš glumac.Rekao mi je da prodaje akvarijusa jer mu je upravljanje unutar kabine i kad su vrućine pozli mu a da ne govorimo da kad isplovi sa društvom svi se zezaju napolju a on crkava unutra .Upravo sad pokušava da napravi daljinsko upravljanje pa čak i kameru sa monitorom da bi imao uvida u situaciju  ispred broda . I naravno traži jače motore u odnosu na narvala.
Što se narvala tiče činjenica je da se ljulja više od akavarijusa ali se dobro kreće sa malim motorom (čak i sa deset konja) što se prostora tiče definitivno ga ima manje ali boksova i ostava ima dovoljno. Toalet i prostorija za toalet su mu perfektni,kuhinja ima opciju u kabini ili na zadnjoj terasi.
Oprema hm rezervori za vodu i gorivo automatska pumpa tuš u toaletu i na zadnjoj platformi gps ploter telefleks sva instalacija i signalizacija lcd tv glomeks antena, shporet frizider tapacirunzi itd mislim da je sve to bez motora vishe nego dovoljno .
nikad kravata nikad stalni posao