Autor Tema: Borba sa korozijom/rost killer  (Pročitano 22050 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže lazaera

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 25
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Borba sa korozijom/rost killer
« Odgovor #15 poslato: 24, 04, 2012, 23:37:01 posle podne »
http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,9989.msg109893.html#msg109893

Evo nekoliko slika o mom brodicu. Nadam se da sam dao pravi link.  6589
Nov sam pa se jos uvek ne snalazim bas najbolje  thumbup

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Borba sa korozijom/rost killer
« Odgovor #16 poslato: 24, 04, 2012, 23:41:45 posle podne »
Stim pištoljem s bubnja možeš da peskiraš felnu, pod uslovom da imaš zadovoljavajući kompresor.
Inače cena peskiranja jeste 6e pa ima i za 5e, ali samo ako doteraš nefarban čamac i ako hoćeš komplet da ga peskiraš.U svim ostalim slučajevima svi koji se bave peskiranjem imaju svoje;Ali; pa zahtev za peskiranjem samo podvodnog dela se ugovara ;đuture; kolko te ko zacepi ili se kaže cena peskiranja na sat,a njihov sat je malo drugačija matematika od naše.Tako da za 180e nisam sreo niti čuo za nekog ko radi peskiranje,a da je voljan da raspakuje sva creva i obuče zaštitno odelo.
To ti je kao i keramika u građevini. 6-8 E ali ako se ugovori cela zgrada onda može i za 4e
Mile mraović ima lepu taktiku,pa te njegovo peskiranje izađe 18e kvadrat ali te zato izvlačenje i porinuće košta dodatnih 200-300e pa je rezultat za njega uvek isti.
Nađi mi nekog ko hoće da ispeskari samo podvodni deo čamca ili da ispeskari samo 20m2.Ja neznam za takvog.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Borba sa korozijom/rost killer
« Odgovor #17 poslato: 25, 04, 2012, 00:01:26 pre podne »
Sad si vec poceo da pricas ono sto si negde nacuo i sto nije tacno!
Naravno da niko nece da dodje kod tebe da ti ispeskari felnu ali ako mu je odneses ispeskarice je!
Sa tim pistoljem Sa buvljaka i jakim kompresorom ce vrlo lako da zavrsi to sto mu je ostalo !
Inace prosle godine sam peskario kod Mileta samo korito i kostalo je 200e.
Da sam hteo da idem u lestane tamo sam mogao da prodjem 3e po kvadratu

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Borba sa korozijom/rost killer
« Odgovor #18 poslato: 25, 04, 2012, 00:25:13 pre podne »
OK onda ja grešim.Inače taj jači kompresor nemaju svi . Pištolj imam i znam da nije vredan truda,osim ako imaš par dana volje.
Ako si izvlačenje uradio u sopstvenoj režiji,plus za tebe, mada nemaju svi mogućnosti da izvuku čamac i oteraju ga u Sidro.
Za 200e neverujem da bi iko imao volje da se bakće sam.Eto preporuke kako da odrade peskiranje bez muke.
Do leštana bi te, predpostavljam, transport koštao pa ti se svodi na isto

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Borba sa korozijom/rost killer
« Odgovor #19 poslato: 25, 04, 2012, 01:19:37 pre podne »
Peskarenje brodova u Lestanima kosta 3-4€ po kvadratu. gazda se zove Milos a njegov broj je 063 433 476
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Borba sa korozijom/rost killer
« Odgovor #20 poslato: 25, 04, 2012, 08:06:35 pre podne »
Firma Yubeg (011-316 9573 ili 063 387 602-Zoran) iz Zemuna takodje radi peskarenje i to peskom i suvim ledom.
Ja sam prošle godine platio 260 evra za peskarenje kompletnog korita (čamac dužine 4,65 m, širine 1,65 m, visina korita 0,80 m - glisersko).


Van mreže lazaera

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 25
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Borba sa korozijom/rost killer
« Odgovor #21 poslato: 25, 04, 2012, 09:18:24 pre podne »
Zao mi je sto je jedno obicno pitanje preslo u neki vid rasprave. I to zbog mog interesovanja...
Znam za firmu iz Lestana. Medjutim ja sam iz Uzica  6589
Ovde smo se raspitali o ceni da nam se ispeskari ceo brodic. Covek nam je trazio 350 eura. Odmah smo odustali od te ideje.
Sada sa ovom pameti sigurno bih platio peskarenje dela koji je bio u vodi.
Medjutim kad smo se vec toliko namucili sada trazimo samo kako da resimo koroziju u tim sitnim udubljenjima a da nas to ne kosta bogatstvo.
Kad vec imam jak kompresor (9 bara). Potrudicu se da nadjem negde pistolj i da to uradim u sopstvenoj reziji.
Nije iskljuceno da ne uzmemo i 4-5 celicnih cetki i da probamo tako da popravimo stvar.
Ali zbog velike povrsine to je poslednja opcija.  jh
Dule
Ta udubljenja su precnika nekoliko milimetara (2-3) i dubine cca 0.5mm taman da smirgla ne moze da skine rdju
Tek kad sam krenuo da brusim video sam da je lim u odlicnom stanju. Problem nam prave samo te sitnice.
Mislim da nema potrebe za protektorima. Za vikend cu da uslikam pa cu pokazati u cemu je problem.
U svakom slucaju hvala na gomili informacija i sugestija.

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Borba sa korozijom/rost killer
« Odgovor #22 poslato: 25, 04, 2012, 11:51:20 pre podne »
Protektori su potrebni, oni stite od negativnog uticaja galvanskih struja a ne od rdje... Gresis ako ih ne montiras kad je vec brod napolju. Kupi magnezijumske elektrode za bojlere, kostaju sitnicu a mnogo vrede...
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže lazaera

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 25
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Borba sa korozijom/rost killer
« Odgovor #23 poslato: 25, 04, 2012, 13:19:57 posle podne »
Oblak moja greska.
Nisam te lepo razumeo. Ja sam protektore zamenio sa sredstvom koje namazes da bi proverio dokle je prodrla rdja.  jh
Hvala za info. Sad cu da se raspitam cemu sluze i kako i gde se ugradjuju.

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Borba sa korozijom/rost killer
« Odgovor #24 poslato: 25, 04, 2012, 14:21:46 posle podne »
Oblak moja greska.
Nisam te lepo razumeo. Ja sam protektore zamenio sa sredstvom koje namazes da bi proverio dokle je prodrla rdja.  jh
Hvala za info. Sad cu da se raspitam cemu sluze i kako i gde se ugradjuju.

Kupis u radnji "vodovod i kanalizacija" nekoliko zrtvenih elektroda za bojler. Na cistu povrsinu lima ( bez farbi) pricrvrstis srafovima elektrodu za podvodni deo korita. Mozes staviti vise komada, narocito na mestima u blizini delova od drugih materijala ( aluminijumska cizma, prohromski elementi, mesingane biksne......) jer se izmedju njih upravo javlja najveca razlika potencijala sto za posledicu ima upravo dubinska korozija gvozdja.
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: Borba sa korozijom/rost killer
« Odgovor #25 poslato: 26, 04, 2012, 09:18:46 pre podne »
Ispostujes protektore
Dobro pripremis...obrusis,osmirglas,operes
Kvalitetno ofarbas i miran si

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Borba sa korozijom/rost killer
« Odgovor #26 poslato: 04, 01, 2014, 18:49:16 posle podne »
Pročitao som ovu temu, a i još nekoliko sa sličnom tematikom, i imam još par pitanja.

Na brodu imam gomilu sitnih probijanja rdje, i to bih voleo sam da saniram. Radi se o rdji na gornjem delu broda. Korito ću sledeće sezone da nosim da mi ispeskiraju, odrade zaštitu i antialgin sve po PS-u. Pošto ni ne znam kojom je bojom farbam (nitro ili uljana), i pošto sumnjam da je kvalitetno zaštićen, korito ću odneti na peskarenje. Kada sam ga vadio da ga prevezem, video sam da je zdravo, i da nema rdje - deo van vode je gori od onog u vodi.

Elem, da se vratim na temu.

1. Kako da utvrdim kojom je bojom farban brod, nisam ekspert ali znam da uljana mora na uljanu i obrnuto.

2. Pretpostavljam da bi mesta koja je rdja načela bilo potrebno išmirglati dok se ne skine rdja, a ostalo gde je farba dobra malo istrljati sitno šmirglom da "matira". Problem je u tome što su te sitne rdje na nezgodnim mestima i u nekim sitnim udubljenjima koja nema šanse da dohvatim šmirglom. Šaljem slike, pa mi recite kako biste vi ovo odradili?

3. Čuo sam da rost off nije dobar, a opet i da može da se koristi. Ja sam kud kuće kapiju i slične stvari prvo prelazio rost off-om, trljao suvom krpom, pa onda mazao temeljnu pa redovnu farbu, i evo par godina je sve ok. Da li bi mogla tako neka varijanta? I da li bi bile dovoljne 2 ruke farbe, bez temeljne. Ustvari, ne znam ni kako da mažem temeljnu, kad je brod već ofarban?

Nemam iskustva sa ovim, a voleo bih sa prvim lepim danima da budem spreman za sređivanje...












Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Borba sa korozijom/rost killer
« Odgovor #27 poslato: 04, 01, 2014, 20:04:26 posle podne »
Ja ću ti reći šta bih ja uradio a ti sam odluči. Jasno je da bi bilo najboljje sve to što mehanički, što hemiski tretirati do golog lima a zatim gruvati neku od epoxi osnovne pa iza toga u određenom vremenskom intervalu nešto od dvo komponentnih boja ili PU lakova. To je najbolje i najdugoročnije rešenje koje naravno i najskuplje. Da bi rezultat bio dobar zahteva dobre uslove u smislu vlaznosti i temperature i još što šta. Kasnije popravke su moguće samo sa skupom dvo komponentnom bojom i tako bla bla.

Ja bih sobzirom da je reč o nadrađu to mazao sa nekom od ovih  3 u 1 boja. Sada ih ima već dosta i solidnog su kvaliteta. Odlična stvar je što se maze direktno preko rdje i u isto vreme je i zaštita i osnovna i završni premaz, to ne treba baš bukvalno shvatit, što znači očistiti metal ali se ne mora preterivati i preterano detaljisati. Koristio sam nekoliko proizvođača različitog kvaliteta i najbolje mi se pokazala jedna koja je naravno i najskuplja i mora da se koristi njegov razređivač. Ako te zanima koja je naćiću kutiju pa kačim proizvodjača. Inače u pitanju je nova generacija uljanih boja i za razliku od klasičnih ova je suva za 15 tak minuta, a drugi sloj moze odma mokro na mokro, znači kad stisneš ceo posao završiš za jedan dan.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Borba sa korozijom/rost killer
« Odgovor #28 poslato: 04, 01, 2014, 23:40:14 posle podne »
nije skupo a zavuce se svugde...





ili provereno




Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Borba sa korozijom/rost killer
« Odgovor #29 poslato: 04, 01, 2014, 23:57:37 posle podne »
Kapetane, ono prvo i može i dobra je ideja, ali ova lepeza za brusilicu teško može baš svuda da se zavuče. Da skida odlično - skida, a u neiskusnoj ruci vrlo lako skida i metal a ne samo rdju  sajkaca

Brokerov predlog mi zvuči dobro, ako te boje rade posao. Nađi kutiju i naziv, ako već znaš sa kojom si bio najzadovoljniji, da probram i ja.

A kako da znam da li je kod mene uljana boja sad na brodu?