Autor Tema: Registracija plovila u Americi (Delaware)  (Pročitano 12539 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže boydza

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Muškarac
  • www.shopgli.com
Registracija plovila u Americi (Delaware)
« poslato: 19, 01, 2012, 17:05:50 posle podne »
Izuzetno povoljna i jednostavna procedura registrovanja plovnih objekata  koja ce ustedeti novac i Vase dragoceno vreme se sastoji iz nekoliko koraka:

 

Sve sto je potrebno jeste da nakon uplate sredstava posaljete dokumentaciju na adresu naseg predstavnista u Srbiji ili da je donesete licno. Nakon toga mi saljemo istu nasoj maticnoj kancelariji na Floridi, gde ce je preuzeti jedan od nasih agenta koji odradjuje svu potrebnu dokumentaciju i registaciju plovnog objekta. Nakon izdavanja trogodisnje registacije u Americi dokumenta se vracaju preko naseg predstavnistva u Velikoj Plani vlasniku plovnog objekta koji je uspesno registrovan.

 

Usluge registracije koje sadrze sve gore navedene stavke se fakturisu na osnovu duzine i vrste plovnog objekta

 

-          Za plovila duzine  do 26 feet –  a $337.50 (u dinarskoj protivvrednosti)

-          Za plovila duzine od 26 – 40 feet –  a $405.00 (u dinarskoj protivvrednosti)

-          Za plovila duzine od 40 – 65  feet –  a $472.50 (u dinarskoj protivvrednosti)

-          Za skutere za vodu (nezavisno od velicine) $202.50 (u dinarskoj protivvrednosti)

 

Troskovi registracije ne zavise od godista proizvodnje plovnog objekta, vec iskljucivo od duzine istog (osim za jet ski – jeve gde je registacija ista za sve modele)

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija plovila u Americi (Delaware)
« Odgovor #1 poslato: 19, 01, 2012, 17:13:53 posle podne »
ima li dodatnih troskova recimo upravljanje plovilom pod stranom zastavom u iznosu od oko 5000 dinara mesecno ?
moraju li ljudi svaku put da pisu CREW list sobzirom da je plovilo sa stranom zastavom ?

ima li jos zackoljica?

Van mreže boydza

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • Pol: Muškarac
  • www.shopgli.com
Odg: Registracija plovila u Americi (Delaware)
« Odgovor #2 poslato: 19, 01, 2012, 17:17:56 posle podne »
Na registraciji plovila radi kolega Pavle Pjela u Sbiji, mozete ga kontaktirati svkog radnog dana od 09 - 17 h i subotom od 09 - 14h, broj telefona je : 064 82 05 112, email : pavle.pjela@shopgli.com . Mozete kontaktirati direktno i kancelariju u Americi putem telefona : +1 239 537 7227 .

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Registracija plovila u Americi (Delaware)
« Odgovor #3 poslato: 19, 01, 2012, 17:30:21 posle podne »
 Moj burazer i ja vozimo njegov gliser AKVATRON na DELAVER registraciju.. Kod agenta u Baru smo platili 600 eura za 3 godine,i dobili plovidbenu dozvolu.. Ovdje se mora platiti svake godine osiguranje koje za ovaj gliser iznosi oko 190 eura i vinjeta za korišćenje Crnogorskih voda..ona iznosi oko 40 eura za godinu..i to je to...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija plovila u Americi (Delaware)
« Odgovor #4 poslato: 19, 01, 2012, 18:00:25 posle podne »
CG je drugo mislim da u Srbiji sa ovih 5000 dinara godisnje dodatke takse izadju oko 600 evra plus peripetije ako ti nadju nekoga ko nije na CREW listi i slicno ...

Van mreže ladjaVlajko

  • Administrator
  • Rečni Drekavac
  • *****
  • Poruke: 326
  • Pol: Muškarac
  • Veličina: 23cm
Odg: Registracija plovila u Americi (Delaware)
« Odgovor #5 poslato: 19, 01, 2012, 22:50:55 posle podne »
Prave cene registracije brodova u Delaware su:

REGISTRATION FEES
                                                                                             Annual     Three Years

CLASS A (less than 16’)                                                              $10           $30
CLASS I (16’ or over and less than 26’)                                          $20          $60
CLASS II (26’ or over and less than 40’)                                         $30          $90
CLASS III (40’ or over and less than 65’)                                        $50          $150
CLASS IV (65’ or over not required to be documented)                    $60          $180

Izvor: zvaničan sajt države Delaware (http://www.dnrec.delaware.gov/fw/Boating/Pages/Delaware_Boating_Registration.aspx)

Naravno za naše ljude je malo teže da registruju brod direktno pa se mora ići preko agenata ali i agenata ima raznih. Evo na primer ovaj (http://www.delreg.com/yfee.cfm) svoje usluge naplaćuje $75 preko gore pomenutih državnih troškova registracije. Onaj kome je $75 preskupo uvek se može odlučiti za "izuzetno povoljnu" cenu i to u "dinarskoj protiv-vrednosti".

Van mreže serbon

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 63
  • Pol: Muškarac
Odg: Registracija plovila u Americi (Delaware)
« Odgovor #6 poslato: 19, 01, 2012, 23:24:54 posle podne »
Dok ima ovaca bice i cobana kojibi da sisaju. Ako ste sigurni da je ovo istina onda treba oterati bitange odmah.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Registracija plovila u Americi (Delaware)
« Odgovor #7 poslato: 20, 01, 2012, 00:30:00 pre podne »
Dok ima ovaca bice i cobana kojibi da sisaju. Ako ste sigurni da je ovo istina onda treba oterati bitange odmah.

Što bitange i što oterati - čovek nudi uslugu i koristi svoje pravo da se ovde besplatno oglasi, tržište je slobodno pa ko neće ili nađe bolje ode kod drugog prodavca a ovaj ostane bez posla. Zakon tržišta je u suštini vrlo prost.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Registracija plovila u Americi (Delaware)
« Odgovor #8 poslato: 20, 01, 2012, 00:31:42 pre podne »
To ti je isto kao i majtori , neko pravi camac za 3000 eura a neko za 9000 pa ko voli nek izvoli!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija plovila u Americi (Delaware)
« Odgovor #9 poslato: 20, 01, 2012, 01:37:18 pre podne »
Što bitange i što oterati - čovek nudi uslugu i koristi svoje pravo da se ovde besplatno oglasi, tržište je slobodno pa ko neće ili nađe bolje ode kod drugog prodavca a ovaj ostane bez posla. Zakon tržišta je u suštini vrlo prost.

upravo... znam za prave cene, ali znam i za zackoljice zato sam i pitao ....  ali oni su agencija i pruzaju uslugu sasvim legitimno ,  pa ko voli nek izvoli ...

neko ce u SVB a neko kod domacih trgovaca ...

Van mreže ladjaVlajko

  • Administrator
  • Rečni Drekavac
  • *****
  • Poruke: 326
  • Pol: Muškarac
  • Veličina: 23cm
Odg: Registracija plovila u Americi (Delaware)
« Odgovor #10 poslato: 20, 01, 2012, 05:14:10 pre podne »
To ti je isto kao i majtori , neko pravi camac za 3000 eura a neko za 9000 pa ko voli nek izvoli!!

Nije isto.
Majstora ima različitih - ima dobrih i ima loših. Neki majstor će uložiti puno vremena, rada i znanja da bi napravio čamac a neki drugi majstor će ga sklepati kako bi što pre uzeo pare. Zato neki majstori zaslužuju da imaju visoke cene jer nude visoki kvalitet, a neki drugi majstori ne.

Ovde je u pitanju čisto zavrtanje ušiju i nadogradnja cene od $10-20 na $300-400.

Sa druge strane, broker i kapetan su u pravu - ljudi nude svoje usluge po svojim cenama pa ko voli neka izvoli.

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Registracija plovila u Americi (Delaware)
« Odgovor #11 poslato: 20, 01, 2012, 09:24:43 pre podne »
Dok ima ovaca bice i cobana kojibi da sisaju. Ako ste sigurni da je ovo istina onda treba oterati bitange odmah.

Što bitange i što oterati - čovek nudi uslugu i koristi svoje pravo da se ovde besplatno oglasi, tržište je slobodno pa ko neće ili nađe bolje ode kod drugog prodavca a ovaj ostane bez posla. Zakon tržišta je u suštini vrlo prost.
Tačno tako!  Ovo što Serbon kaže mi je bez veze skroz..  :lula: Napraviću paralelu sa uvozom automobila iz Italije ili Njemačke recimo...Možeš da odeš sam i da birš auto po svojoj želji i da sam obavljaš razne carinske formalnosti i izadje jeftinije normalno...a možeš da angažuješ agenciju i oni ti sve donesu na ruke...a tvoje je samo da platiš..e sad ima agencija koje su jeftinije i koje su skuplje,koje su profesionalnije i koje su to malo manje... a tržište diktira ko će imati posla a ko manje...

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Registracija plovila u Americi (Delaware)
« Odgovor #12 poslato: 20, 01, 2012, 11:36:03 pre podne »
mozda se nismo razumeli,ja sam razumeo serbona da treba oterati domacu gamad koja zacenjuje za registraciju kod nas.jeftinije izadje reg. u dl sa sve ugradnjom agenata nego da odes u kapetaniju licno  :suicide:

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Registracija plovila u Americi (Delaware)
« Odgovor #13 poslato: 20, 01, 2012, 12:01:32 posle podne »
Koliko znam,mi ne mozemo na domacim vodama pod stranom plovidbenom,ne pomazu ni pare,moze lako da se ostane bez plovila,proverite vi to jos jednom,ali kod recne policije i kapetanije
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Registracija plovila u Americi (Delaware)
« Odgovor #14 poslato: 20, 01, 2012, 12:05:23 posle podne »
eno ih na savi gliseri sa po 500konja i registracijom dl.