Autor Tema: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva  (Pročitano 38079 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva i ovo može da vam se desi
« Odgovor #30 poslato: 21, 03, 2012, 14:55:07 posle podne »

LSI ja napisah da preporucujem da se naruci preko 200 evra bas zbog tih 30 evra postarine , da su uzeo recimo automatski prsluk uz to ne bi ti skocila cena postarine veruj mi...


Ma, ne sumnjam ja ali kad pomislim koliko mi para još treba da završim čamac - prsluk još nije na redu, pa da je stoput automatski... a ova jednoručna komanda je čisto moj ćef. Nešto za moju dušu (dok mi je žena ne uzme).


Kao što znate, poručio sam jednoručnu komandu.
Vrlo brzo sam dobio odgovor i potvrdu porudžbine i posle nekoliko dana moja kreditna kartica je zadužena za dogovoreni iznos i dobio sam broj pošiljke koja je upućena preko DHL-a.

Kako paket nisam dobio ni posle deset dana, obratio sam se firmi i oni su me izvestili da je DHL negde zaturio pošiljku.
Da ja ne bih čekao, oni su odlučili da mi novac vrate na račun, a istovremeno su mi pripremili novu pošiljku.

I tu je sad ono što hoću da vam ispričam.

Pre deset dana, dok sam bio u banji, pozvali su me iz banke da me izveste da će mi blokirati sve kartice jer je neko upao u bazu podataka OMV-a i veliki broj kartica je kompromitovan.
Kartice su mi poništene i u roku od sedam dana dobio sam novu (drugu još uvek čekam).

I sad nastaje problem.
Nemci imaju kod sebe broj stare kartice koji više nije važeći i ne mogu da izvrše povraćaj.
Da bi izvršili povraćaj moram da im dam broj nove kartice, koju će nakon što mi vrate prvu uplatu, ponovo zadužiti za isti iznos!

Glupi internet sistem prodaje - ne dozvoljava da zadrže novac i da naprave novu pošiljku.
Kažu morali bi da sačekaju da im DHL pronadje zagubljeni paket, pa tek kada ga dobiju natrag mogli bi ponovo da organizuju isporuku. Ovako je brže. Jedino što mi se ne dopada ideja o tome da nekom izdiktiram broj kartice...

Da li je još neko imao slično iskustvo?

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« Odgovor #31 poslato: 21, 03, 2012, 16:01:28 posle podne »
meni se dogodilo da je paket vracen posiljaocu zbog nepoznate adrese,iako na istoj zivim i uredno sam dobijao posiljke pre toga.nakon prepiske,paket je ponovo poslat,s tim sto je drugi put stigao.nisu mi vrsili povracaj,niti je bilo druge uplate.mozda u tvom slucaju da obavis novu kupovinu novom karticom?da li bi oni tako imali potrebni br kartice na koji bi izvrcili povracaj novca?
    25648  dun

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« Odgovor #32 poslato: 21, 03, 2012, 16:10:02 posle podne »
meni se dogodilo da je paket vracen posiljaocu zbog nepoznate adrese,iako na istoj zivim i uredno sam dobijao posiljke pre toga.nakon prepiske,paket je ponovo poslat,s tim sto je drugi put stigao.nisu mi vrsili povracaj,niti je bilo druge uplate.mozda u tvom slucaju da obavis novu kupovinu novom karticom?da li bi oni tako imali potrebni br kartice na koji bi izvrcili povracaj novca?
    25648  dun

Ne znam ali mi se ne dopada. Tražili su mi i onaj trocifreni broj koji se ukucava kod plaćanja!
Mislim da sam napravio veliku glupost i da ću sada morati o svom trošku da zamenim karticu da bih mirno spavao.

Što je najgore, nakon razgovora sa Švabama, javili su mi iz banke da je moguće da izvrše povraćaj novca na broj kartice koja je stornirana!


Naravoučenije za sve ostale:

Ako vam banka stornira karticu, novac koji neko želi da vam vrati može da ide na stari broj.
Broj nove kartice nemojte davati, a pogotovo ne otkrivajte kontrolni broj.
Ja sam napravio glupost - nemojte i vi.


Srećom na toj kartici nema više mnogo para koje bi neko mogao da mi pokupi ali sve jedno. Bolje je da sami trošimo svoje pare nego da nam ih mangupi skidaju...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« Odgovor #33 poslato: 21, 03, 2012, 16:41:16 posle podne »
LSI ako pridjes mnogo televizoru upasces u njega i rastrgnuce te mali ljudi koji su prekvalifikovani iz radija ...

sta je bre vama ceo svet radi sa kreditnim karticama, u normalnim zemljama ogroman procenat transakcija se vrsi preko online placanja... postoji nesto sto se zove HTTPS i slobodno ukucajte broj vase kartice kada vidite da je sajt sa tom oznakom u imenu polja, a SVB jeste sa tom oznakom ... ...

ovo nema veze sa SVB-om , DHL-om ili necim trecim

iz nemacke stize za oko 2 nedelje ne za 10 dana kako ti rece... ujedno imas i TRACKING number i pratis gde ti je posiljka ... ili zovi postu 11003 i raspitaj se po tracking broju...

to sam OMW pumpama se desilo jos pre nove godine znaci da te banka laze za medalju, a to opet nije problem ni SVB-a ni DHL-a niti bilo cega ... posalji mi tracking number i nacicemo paket za dve sekunde...

http://www.naslovi.net/2011-12-16/rts/blokada-kartica/3036336

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« Odgovor #34 poslato: 21, 03, 2012, 16:44:39 posle podne »
Ako vam banka stornira karticu, novac koji neko želi da vam vrati može da ide na stari broj.
Broj nove kartice nemojte davati, a pogotovo ne otkrivajte kontrolni broj.
Ja sam napravio glupost - nemojte i vi.
1  samo u okviru dinarskog placanja to jest srbije , za inostranstvo to ne vazi .... postoji dinarski i postoji devizni racun...
2 ti brojevi na karticama su napravljeni da ih samo vi znate i da ih nikom nikada ne kazete ni po cenu zivota , to je mala slatka tajna izmedju vas i banke...

dobro bre lsi ja sam mislio da ste vi otvoreni prema novim tehnologijama a ne ko deda djura sa sar planine ... pa ako ceo svet ukucava te brojeve na internetu zar zaista mislite da su to tajni podaci??? svaki put kada date karticu nesto da platite ti brojevi su dostupni svim kasirkama ...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« Odgovor #35 poslato: 21, 03, 2012, 17:46:55 posle podne »
LSI ako pridjes mnogo televizoru upasces u njega i rastrgnuce te mali ljudi koji su prekvalifikovani iz radija ...

sta je bre vama ceo svet radi sa kreditnim karticama, u normalnim zemljama ogroman procenat transakcija se vrsi preko online placanja... postoji nesto sto se zove HTTPS i slobodno ukucajte broj vase kartice kada vidite da je sajt sa tom oznakom u imenu polja, a SVB jeste sa tom oznakom ... ...

ovo nema veze sa SVB-om , DHL-om ili necim trecim

iz nemacke stize za oko 2 nedelje ne za 10 dana kako ti rece... ujedno imas i TRACKING number i pratis gde ti je posiljka ... ili zovi postu 11003 i raspitaj se po tracking broju...

to sam OMW pumpama se desilo jos pre nove godine znaci da te banka laze za medalju, a to opet nije problem ni SVB-a ni DHL-a niti bilo cega ... posalji mi tracking number i nacicemo paket za dve sekunde...

http://www.naslovi.net/2011-12-16/rts/blokada-kartica/3036336

Kapetane, ne bojim sa ja malih ljudi iz TVa ali, iskreno, postupio sam glupo i zato savetujem ostalima da budu pametniji.
Tačnoje da ceo svet posluje s karticama ali kontrolni broj je nešto što ne treba davati drugima, a ja sam baš to uradio.

Što se tiče upada u bazu OMVa, znam da to nije bilo pre deset dana ali mene su tek tada obavestili da će blokirati kartice - dakle, nema laži. Pitanje je kada su saznali da su i moje kartice prošle kroz OMV sistem?

Što se tiče traking broja - poznata mi je procedura i pokušao sam da pronadjem gde je pošiljka.
Tek kada posle nekoliko dana nisam uspeo da ga lociram jer je sve vreme stojala informacija da je paket 14.03. stugai u neki grad u Nemačkoj, a kada iz našeg DHLa nisu mogli da ga nadju, tek tada sam izvestio SVB i jutros su mi oni potvrdili da ljudi iz DHLa ne znaju gde je paket. Zato su odlučili da mi pošalju drugi...

Dakle, desilo mi se ono što se ipak ne dešava tako često.
Ono što mi se dopada kod Nemaca je to da nisu pokušavali da me zavlače da čekamo dok ne pronadju paket. Odmah pare natgrag - novi paket i to je to. Voleo bih da tako reaguju i u našim prodavnicama...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« Odgovor #36 poslato: 21, 03, 2012, 17:50:08 posle podne »
Ako vam banka stornira karticu, novac koji neko želi da vam vrati može da ide na stari broj.
Broj nove kartice nemojte davati, a pogotovo ne otkrivajte kontrolni broj.
Ja sam napravio glupost - nemojte i vi.
1  samo u okviru dinarskog placanja to jest srbije , za inostranstvo to ne vazi .... postoji dinarski i postoji devizni racun...
2 ti brojevi na karticama su napravljeni da ih samo vi znate i da ih nikom nikada ne kazete ni po cenu zivota , to je mala slatka tajna izmedju vas i banke...

dobro bre lsi ja sam mislio da ste vi otvoreni prema novim tehnologijama a ne ko deda djura sa sar planine ... pa ako ceo svet ukucava te brojeve na internetu zar zaista mislite da su to tajni podaci??? svaki put kada date karticu nesto da platite ti brojevi su dostupni svim kasirkama ...

Tačka 1
Postoje i ljudi koji su odbili da otvore devizni račun. Imaju samo dinarski, a banka devizna zaduženja skida konverzijom.

Tačka 2
Zbog toga sam i hteo da opomenem ljude da ne prave gluposti kao ja.

A što se tiče toga koliko su ti podaci tajni - onoliko koliko su sistemi bezbedni. Ali ako mi sami otkrvamo podatke onda nam sistemi nisu krivi. I zato to ne treba da radimo.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« Odgovor #37 poslato: 21, 03, 2012, 22:13:08 posle podne »
Dakle, desilo mi se ono što se ipak ne dešava tako često.
Ono što mi se dopada kod Nemaca je to da nisu pokušavali da me zavlače da čekamo dok ne pronadju paket. Odmah pare natgrag - novi paket i to je to. Voleo bih da tako reaguju i u našim prodavnicama...

to je zato sto nemci u shiping racunaju i OSIGURANJE i zato mogu to da rade, a kupac je uvek u pravu i nemci ne zele da on ispasta... profesionalno do maximuma... inace to osiguranje je obicno u vrednosti od 1% da znate...

1 upravo zbog toga sto ste rekli ne mogu svabe da vam vrate novac... moj savet vam je uz tu karticu vezite jedan devizni BESPLATNO je otvaranje i odrzavanje, i kada kupujete nesto samo uplatite devize (online banking bez izlaska iz kuce ) i niko ne moze da vam ukrade ni jedan dinar/evro

2 Ne potoji bezbedniji sistem od ONLINE trgovine... onaj protokol o kome sam vam pricao HTTPS nije probijen, a kad se probije cuce se ... taj protokol vas direktno povezuje sa karticnim procesorom (neka banka u nemackoj) i vi podtke realno ukucavate u njihovu masinu, sto ce reci da HTTPS pravi sigurnosni enkriptovan tunel od vaseg racunara do neke banke u nemackoj .... znaci milion puta sigurnije nego kada date nekoj slatkoj devojci na pumpi , ili u tempu ili u rodi ...

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« Odgovor #38 poslato: 21, 03, 2012, 22:48:22 posle podne »
Da je tako lako probiti tuneliranje davno bi ja milioner bio i siguran sam da bi takvih bilo mnoooooooooogo . U poslednjih 10 godina desio se sao jedan proboj i trajao 20 setak sekundi . Za to vrijeme (neki klinac slucajno probio ) nije izvrsena transakcija , naime sprijecena je kupovina pri pokusaju. Kao sto Nikola kaze , najsigurniji nacin je imati poseban racun i karticu koju koristis samo za kupovinu on line i stavis para koliko kosta roba . Mada ni to nije potrebno . Predvidja se da ce u slijedecih 5 godina on  line trgovina da prevazidje promet normalne kupovine .
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« Odgovor #39 poslato: 04, 04, 2012, 09:13:00 pre podne »
Da ova tema ne bi ostala bez svog epiloga evo najnovijih vesti:

SVB jednoručna komanda stigla juče na moju adresu!

Utisak: Da nije bilo problema sa mojim karticama, preporučio bih i svima vama da kad imate mogućnosti kupujete ovako. Ali da budete oprezni (kasnije ću objasniti zašto).

Skinuo bih kapu pred Nemcima i pohvalio ih za njihovu poslovnost - nije im bilo teško ni da me pozovu telefonom par puta radi dogovora šta i kako da uradimo, a deo je stigao za manje od osam dana od dana kada su mi javili da je pošiljka poslata.

Što se tiče troškova, to znate: sama komanda sa isporukom košta 165,31 evro.
DHL mi je ovde kod nas naplatio još oko 5.600 dinara na ime carine (10%) i PDV-a (18% na vrednost pošiljke plus iznos carine).
Na sve to, PTT je obračunao svoju isporuku i svemu tome dodao još 226 dinara. Ukupno plaćeno kod nas 5.809,00 dinara

Sve u svemu, komanda košta oko 210 evra.
Da li je to mnogo ili malo?
Da li bi bilo jevtinije da je moglo da se kupi negde kod nas?

Ne znam.

A sad da se vratim na ono zašto da budete oprezni.

Malo sam razočaran.
Pokazalo se po ko zna koji put da ono što je nacrtano na zidu ipak nije to...

Radi se o tome da sama komanda, onako kako je prikazana na slici iz kataloga izgleda "šminkerski": lepo, malo, kompanktno.
Kada sam otvorio kutiju, osim tog dela koji je bio na slici iz kataloga, isporučen mi je i metalni sklop koji ide u kompletu i na koji se kače sajle.

Bogo moj! To je skalamerija dimenzija 22 x 10 x 6 cm!
Sada to treba negde smestiti da se ne vidi, a da radi!

A ja sam u stvari hteo da kupim komandu koja bi bila jednoručna i manja od ove dvoručne džonsonove koju imam.

Kada sam to video, bio sam za trenutak u iskušenju da paket zatvorim i da robu vratim pošiljaocu - po zakonu, imam pravo da vrtatim pošiljku u roku do petnaest dana bez bilo kakvog objašnjenja.

Ipak, odlučio sam da komandu zadržim i da vidim šta mogu da uradim. Ako uspem da "sakrijem" skalameriju" komanda će na pultu izgledati sasvim lepo.

Ja sam odlučio ovako, a vi, pre nego što poručite i platite, pokušajte da saznate što više o robi koju gledate.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« Odgovor #40 poslato: 04, 04, 2012, 09:32:03 pre podne »
taj visak delova posalji meni :)

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« Odgovor #41 poslato: 05, 04, 2012, 19:36:47 posle podne »
E pa gosn Lazo stvarno treba da uđeš u legendu.
Na osnovu svega navedenog , nije mi jasno kako si zaključio da svi treba da koriste ovakav način kupovine.
Usput, nije mi jasno da pored svih službenih putovanja po belom svetu ne kupi u nekoj od posećenih zemalja komandu, već naruči preko svb-a. Vidim u toj odluci i kapetanov uticaj , a to samo govori koliko Kapetana treba slušati. A za te pare komanda zaista mora biti ; šmekerska,.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« Odgovor #42 poslato: 05, 04, 2012, 19:57:23 posle podne »
E pa gosn Lazo stvarno treba da uđeš u legendu.
Na osnovu svega navedenog , nije mi jasno kako si zaključio da svi treba da koriste ovakav način kupovine.
Usput, nije mi jasno da pored svih službenih putovanja po belom svetu ne kupi u nekoj od posećenih zemalja komandu, već naruči preko svb-a. Vidim u toj odluci i kapetanov uticaj , a to samo govori koliko Kapetana treba slušati. A za te pare komanda zaista mora biti ; šmekerska,.


Dragi  moj IKO,
Moja preporuka se odnosi na to da prodavci iz inostranstva, sudeći po ovom iskustvu, nisu prevaranti, spremni su da razumeju problem i da učine koliko mogu da Gospodin Kupac bude uslužen u najkraće vreme za sve svoje pare.

Iznenadili bi se mnogi kada bi znali koliko malo vremena imamo mi koji mnogo putujemo za svoje lične potrebe. Ta putovanja najčešće se svode na put do odredišta, mesta sastanka, i povratka, a ono izmedju je najčešće rad od jutra do mraka, što na kojekakvim predavanjima, raspravama, zajedničkim obrocima... Malo vremena ostaje za turizam ili "šoping". To je ono što se naziva "druga strana medalje", jer većina ljudi iz okruženja vidi samo onu prvu koja se svodi na: "Blago tebi. Stalno putujueš negde!"

I na kraju, Kapetan nije ništa kriv za ovo što se meni desilo (osim ako ne bih hteo da ga krivim što nije hteo da ovu komandu poruči i uveze za mene - a lepo sam ga zamolio!).

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« Odgovor #43 poslato: 05, 04, 2012, 20:36:47 posle podne »
Dobro a gde je slika komende sa sve viskom delova?Sa akcentom na taj visak!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« Odgovor #44 poslato: 05, 04, 2012, 21:02:01 posle podne »
Dobro a gde je slika komende sa sve viskom delova?Sa akcentom na taj visak!!


Kakvi ste vi baksuzi!
A posle kažete da ja pišem opširno. Očigledno je da ono što sam napisao nije bilo dovoljno jasno jer sam se trudio da bude kratko.

Nema viška!

Radi se o tome da na slici dela iz kataloga, taj metalni deo na koji se kače sajle nije bio prikazan!
I sad kad je sve stiglo, meni se čini da je ta komanda mnogo glomaznija nego što sam ja hteo.

A sliku ćete videti kad komanda bude postavljena.