Autor Tema: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva  (Pročitano 38102 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« poslato: 17, 01, 2012, 16:55:42 posle podne »
www.svb.de


U vise navrata sam kupovao kod njih i ustedeo sam oko 30-50% sa svim carinama, spedicijama i slicnim glupostima ...

Katalog mozete naci na sledecoj adresi:

SVB KATALOG

A naravno da imaju i ONLINE shop gde mozete pretrazivati i narucivati robu...

SVB ONLINE SHOP


Pri kupovini iz SVB-a obavezno im prvo posaljite mail i zamolite ih da vam skinu VAT posto cete ga verovatno platiti pri uvozu , oni ce to vrlo rado uciniti i poslati vam fakturu bez njihohovog PDV-a..

Ovu fakturu mozete platiti na vise nacina:
-Preko firme (racunajte na troskove spedicije od 35 evra bez obzira na iznos)
-Preko Banke (mozete kao fizicko lice poslati novac)
-Putem VIZA kartice (najbolja varijanta)

Ono sto je bitno jeste da ce vas na iznose preko 200 evra franko Beograd izacu oko 10% skuplje nego sto je kod njih na sajtu ...

UKUPNI TROSKOVI:
-CENA PROIZVODA umanjena za njihov PDV (19%)
-Cena transport od 15-40 evra
-Carina 5% , obavezno napomenite kada odete da preuzmete robu da je roba za nauticku upotrebu i inda je carina samo 5%
-PDV 18%

Ukoliko uzimate nesto ispod 75 evra carina ne postoji ! Ali obratite paznju nasi u carinu racunaju i troskove transporta, pa ako je mali iznos trazite od nemaca da posebno platite spediciju (idealno VIZA karticom)

Sto se tice VIZA kartica a tu je najvise nepoznanica SVE DOMACE KREDITNE VIZE rade sa SVB-om , znaci ako imate VIZA karticu kojom racune placate u ratama radice i na SVB-u...


Rok za isporuku je recimo 2 nedelje... Ali mozete pratiti putem trackinga vasu robu,...

Ako ima jos nepoznanica pitajte ...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« Odgovor #1 poslato: 19, 01, 2012, 16:18:14 posle podne »
evo jos jedno iskustvo , sveze , danasnje:

Narucio sam pred bozicne (katolicke) praznike bredo neke robe za strelicarstvo iz Amerike, u nadi da ce biti popusta, ali nije bilo popusta na zalost....

Ukupna cena sa postarinom je bila 117 USD

Ameri su na robi napisali samo vrednost bez postarine oko 90 usd...

Juce su me zvali sa carine i trazili papire za uvoz "metkova i nisana" , da vam sad ne objasnjavam celu problematiku delovi za strele se vode kao delovi za oruzje, ali sam resio to sve ...

Ukupna carina , pdc i postarina (od carine u srbiji do moje kuce) izasla je 2670 dinara... sto u totalu izadje 12147 dinara po danasnjem kursu ili oko 120 evra

posto je mali iznos a postarina jaka ova kupovina je izaslo oko 20% skuplje sa svim troskovima nego na sajtu

Da sam istu robu kupio u srbiji izaslo bi me oko 400 evra http://www.lukovi.com/berza.php?str=1


Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« Odgovor #2 poslato: 22, 01, 2012, 17:33:51 posle podne »
nije bas nautika al je u skladu sa narucivanjem i kupovinom iz inostranstva

vratio sam se iz madjarske ... provedoh tamo tri dana .. ovakva je situacija za one koji bi da putuju :

-Odeca jeftinija 30-60%
-Klopa 30-50% jeftinija
-Tehnika oko 30 % jeftinija

povracaj poreza se ceka 30 - 60 minuta .. dobro je krenuti rano ujutru , zavrsiti kupovinu do 13 i zakucati se odmah na granicu ... danas na AFA se brze prolazilo nego na normalnom ...

po pasosu nasi dozvoljavaju 100 evra ali ako vide da roba nije za prodaju ne prave problem ... danas sam preneo pun gepek i sve ok ... samo da nemate recimo 3 kartona filadelfije jer ocito je da necete pojesti to u okviru uze i sire familije ... znaci ako se vidi da je za licnu upotrebu carinici su tolaerantni...

kako cujem smrznuti crveici su 30 puta jeftiniji ako sam dobro razumeo  :superstition:, rekose mi nasi trik je da kupite smrznute crve u tabli i kad krenete na pecanje odlomite parce i dok se namestite da pecate crvi spremni ... kako sam cuo svi ovi preprodavci ispod mosta kupuju te table...

minimu za povrat poreza je 52.001 foritna ili oko 180 evra na jednom racunu sto ako kupujete klopu ili odecu (vise artikala u istoj radnji) nije problem , danas sam prebrojao brdo autobusa ispred velikih soping centara a i sinoc ispred novog AKRAD centra koji ima brdo radnji za odecu....

po meni zahvaljujucu gramizvosti nasih prodavaca (ajd da kazemo cast izuzecimo) tamo ode oko 3000 nasih gradjana svakog dana, pa puta minimum 100 evra to mu dodje 300.000 evra gubitka za Srbiju NA DNEVNOM NIVOU ! ... sami sebi smo najgori ...

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« Odgovor #3 poslato: 22, 01, 2012, 23:04:42 posle podne »
a kako vratis pdv isti dan...odes na carinu pa se vratis opet u radnju...taj dio mi malo detaljnije ako moze  :good:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« Odgovor #4 poslato: 23, 01, 2012, 01:42:44 pre podne »
ako hoces PDV isti dan to se radi sa dvoja kola... prodjete zajedno preko AFA-e , ne prelazite sledecu granicu nego se vratite u madjarsku sa jednim kolima (kazu ne moras ni da istreses stvari u druga ) podignes PDV predjes opet granicu uzmes svoj auto i dalje kako treba...


ja ne radim tako posto redovno posecujem madjarsku pa mi nije tesko da svratim ... recimo u TESCU odes sa tim papirima oni te posalju u mnjeacnicu i za 3-4 minuta sa dva tri svoja podpisa dobijes lovu nazad....

ranije je bila ekipa na nasoj granici koja je odkupljivala AFA samba racune za 60-80% vrednosti ... sada nazalost madjari kada dizes traze isti pasos... imas mislim godinu dana da podignes novac... sve u svamu na gordnje popust edodaj jos oko 20% kad povratis pdv

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« Odgovor #5 poslato: 23, 01, 2012, 07:56:40 pre podne »
e hvala... :drinks:

Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« Odgovor #6 poslato: 23, 01, 2012, 09:57:57 pre podne »
Tamo gde pravite Afu mozete uzeti formular za punomoc , koji sami ispunjavate , tako da pare odnosno Afu moze i neko drugi da Vam podigne. Nista komplikovano.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« Odgovor #7 poslato: 23, 01, 2012, 12:13:30 posle podne »
Tamo gde pravite Afu mozete uzeti formular za punomoc , koji sami ispunjavate , tako da pare odnosno Afu moze i neko drugi da Vam podigne. Nista komplikovano.

zeljoni jesi siguran ? znam da je to moglo ranije ali mislim da je to ukinuto, zato ovi momci vise i ne odkupljuju

Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« Odgovor #8 poslato: 24, 01, 2012, 14:08:55 posle podne »
Meni je to rekao jedan prijatelj koji ide svake nedelje u Seged , no proveriću  i javiću
« Poslednja izmena: 27, 01, 2012, 23:00:23 posle podne Željoni »

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« Odgovor #9 poslato: 01, 02, 2012, 17:30:15 posle podne »
zeljoni ima li nesto :)

Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« Odgovor #10 poslato: 01, 02, 2012, 18:30:11 posle podne »
Može ja sam uzeo formular , sam ga ispuniš i neko drugi može da podigne "afu" u 120 dana od dana pravljenja afe

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« Odgovor #11 poslato: 01, 02, 2012, 18:36:38 posle podne »
Može ja sam uzeo formular , sam ga ispuniš i neko drugi može da podigne "afu" u 120 dana od dana pravljenja afe

bravo majstore to dosta olaksava posao !
gde se uzima formular u radnji ili na granicnom prelazu ?

Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« Odgovor #12 poslato: 01, 02, 2012, 18:39:46 posle podne »
Tamo gde praviš afu

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« Odgovor #13 poslato: 01, 02, 2012, 18:50:01 posle podne »
informacija kilometara vredna !

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: SVB.DE Narucivanje iz inostranstva
« Odgovor #14 poslato: 24, 02, 2012, 17:25:38 posle podne »
www.svb.de


A naravno da imaju i ONLINE shop gde mozete pretrazivati i narucivati robu...

SVB ONLINE SHOP


Pri kupovini iz SVB-a obavezno im prvo posaljite mail i zamolite ih da vam skinu VAT posto cete ga verovatno platiti pri uvozu , oni ce to vrlo rado uciniti i poslati vam fakturu bez njihohovog PDV-a..

Ovu fakturu mozete platiti na vise nacina:
-Preko firme (racunajte na troskove spedicije od 35 evra bez obzira na iznos)
-Preko Banke (mozete kao fizicko lice poslati novac)
-Putem VIZA kartice (najbolja varijanta)

UKUPNI TROSKOVI:
-CENA PROIZVODA umanjena za njihov PDV (19%)
-Cena transport od 15-40 evra
-Carina 5% , obavezno napomenite kada odete da preuzmete robu da je roba za nauticku upotrebu i inda je carina samo 5%
-PDV 18%
...
Rok za isporuku je recimo 2 nedelje... Ali mozete pratiti putem trackinga vasu robu,...

Ako ima jos nepoznanica pitajte ...


Prošlo je dosta vremena od kada je Kapetan objavio ovu informaciju, a ja sam tek danas uspeo da odvojim nekoliko minuta za ovo. I zasita - samo nekoliko minuta.

U 08:07 dobio sam potvrdu registacije u njihovoj listi kupaca.
U 08:12 dobio sam potvrdu toga šta sam poručio, uz objavljen tekst mojih napomena.
U 13:23 dobio sam potvrdu porudžbine u kojoj je potvrdjena moja adresa, cena bez  VATa, sa istaknutom cenom isporuke - sve onako kako sam tražio.
Potvrdio sam saglasnost i sada očekujem da mi za desetak dana stigne jednoručna komanda i to po ceni od 134,37 evra i uz trošak isporuke od 31,00 evra. Ukupno: 165,37 evra. Videćemo koliko će me koštati carinska procedura...