Autor Tema: Žilava  (Pročitano 22777 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže moma-stosic222

  • Opaki rečni podnevni dremljivac
  • ***
  • Poruke: 138
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Žilava
« Odgovor #30 poslato: 04, 09, 2012, 15:29:28 posle podne »
 fishing Gospodo Forumasi, dobar dan i rekoh da Vam i skicom pomognem za laksu orjentaciju u Dunavcu pored Zilave Ade.  a0335  Naime ovo su informacije mesta u proseku ucestalih kolicina riba.



 kgk clap. Nadam se da cu Vam biti od pomoci.  fishing

 cheers Pozdrav.

I bilo je i trajalo je. I svi bi da se ponovi, a ono traje i bez da se desi ... !

Van mreže moma-stosic222

  • Opaki rečni podnevni dremljivac
  • ***
  • Poruke: 138
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Žilava
« Odgovor #31 poslato: 04, 09, 2012, 15:41:04 posle podne »


 114 I jos detaljnijih informacija nije na odmet.



Morate imati probni klocer, da ne biste ostali bez sidra ! A ako uspete da se usidrite pre panjeva, ulov Vam je zagarantovan ! clap ok

Zelim Vam lep provod i zao mi je sto ne mogu sa Vama. Ali bice vremena. Nadam se ! 114
I bilo je i trajalo je. I svi bi da se ponovi, a ono traje i bez da se desi ... !

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Žilava
« Odgovor #32 poslato: 04, 09, 2012, 18:32:53 posle podne »
Gospodine Momo Vi ste KRALJ. hi hi hi hi
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Žilava
« Odgovor #33 poslato: 04, 09, 2012, 19:06:20 posle podne »
 hi on je covek ufatio vise ribe,onomad,nego sto je ima u Dunavu,sada 6589
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: Žilava
« Odgovor #34 poslato: 04, 09, 2012, 20:46:34 posle podne »
Cik sad da odemo i ne upecamo nista  56568 odvalio bi nas ceo forum od zezanja
Na drugoj slici su oznacena dobra mesta za kamp. Zanima me koliko je to daleko od spica
Prvih pet mesta od spica su odlicna za kamp i zauzeta su uglavnom sad me zanima ima li nize dobrog mesta za kamp

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Žilava
« Odgovor #35 poslato: 04, 09, 2012, 21:11:46 posle podne »
 Vala da znaš..  fishhit Čovjek vam je sve nacrtao..  hi Ajde da vas vidim bez ulova..  4587 p.s. povedite i Kapetana obavezno...  a0335

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: Žilava
« Odgovor #36 poslato: 04, 09, 2012, 21:16:19 posle podne »
Ne pecamo pesa  lol

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Žilava
« Odgovor #37 poslato: 04, 09, 2012, 22:27:14 posle podne »

            Kakav kamp,pa valjda spavate na ladji ?
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Žilava
« Odgovor #38 poslato: 04, 09, 2012, 23:09:48 posle podne »
Jebiga sad nije zanimljivo covek samo sto nam nije okacio ribu na udicu!
Nego Gospodine Momo gde je tu deverika?

Van mreže moma-stosic222

  • Opaki rečni podnevni dremljivac
  • ***
  • Poruke: 138
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Žilava
« Odgovor #39 poslato: 05, 09, 2012, 02:57:55 pre podne »
*

 cheers Zdravo svima.

Ovaj deo obale ( dobra mesta za kamp ) dobar je za pristajanje sa vecim camcima. Dubina ( 4-6m. ) je na par metara od obale. A desna obala Ade nizvodno je plitka, mada se moze pristati ( nasukavanjem ), a tu su i putevi jata smudjeva kamenjara. Pa posto sam ja radio sa mrezama, deverike sam racunao u grupu bele ribe, a nje ima u jatima prakticno svuda. U zavisnosti od nivoa vode, njihovo kretanje je nekada blize obali kada je visoki vodostaj, a pri nizem vodostaju su dalje od obale. S obzirom na specificnost terena, pri svakom visem vodostaju, deverike i ostalu belu ribu sam imao u razlivima u mrezama i u bubnjevima ( 20 komada ) pored same desne obale Ade. Najvecu deveriku sam ulovio u mrezi i to pored same obale na 5-6 metara nizvodno od Seve i bila je teska 3,8 kg. Inace sada "jesenje" deverike su "debele" i lepe su za na talandaru  p071456 ( u nadevu sa vegetom, kukuruznim brasnom i psenicnim brasnom ), ali i za u "dimilicu". Obicno sam voleo da ih jedem ujutru za dorucak, jos vruce iz "dimilice" 357.

Zemunac Dule Karleusa, mozda ga neko zna i od vas. Kuca mu je nedaleko od kuce Branka Pesica i bavi se dimljenjem mesa u svom dvoristu i riba naravno. On je sa svojim kabinasem vezivao se za levu obalu Dunavca, odmah preko puta potopljenog slepa, a iznad vremenom natalozenih grana na dnu. On je pecao iskljucivo sarana i to na : u staklenim teglama je stavljao kukuruz secerac i cesnjeve belog luka. A onda je to zalivao prokuvanom vodom i zatvarao poklopcem. Ulovljene sarane nije stavljao u cuvarke jer kaze "sve se osakate i nisu mi lepi", vec ih je vezivao kanapom ( 72-ojkom ) sa karabinjerima pa za bocne konopce kojima je bila vezana njegova ladja. Vezivao ih je na metar do metar ipo, jednog od drugoga  harm.

Posto sam bio planirao da provedem leto na nekom mestu, koje ima: dobre uslove za ribolov fishing i zadovoljstvo kampovanja sun, dugo sam "studirao" Dunav od Novog Sada do Golubca. Izabrao sam Zilavu Adu i ostacu joj veran do kraja zivota. Tu su razlivi i mrestilista, puno ptica. Blizu Dubovac i Kostolac ( prodavnice i pijaca ). ITD.

 114 Pozdrav

« Poslednja izmena: 05, 09, 2012, 08:36:36 pre podne moma-stosic222 »
I bilo je i trajalo je. I svi bi da se ponovi, a ono traje i bez da se desi ... !

Van mreže dalibor

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 377
  • Pol: Muškarac
    • Ime broda:Anja
  • Marina: Lepi Mika
  • Veličina: 9m
Odg: Žilava
« Odgovor #40 poslato: 05, 09, 2012, 08:33:02 pre podne »
Bugi, drugar koji ima tabanaša od 9m (puć puć).Pre 2 nedelje  Sa dzonsonom 9.9 je stigao na Žilavu za 4 sata a povratak mu je bio za nepunih 7 sati. sa stajanjem na brestovačkoj adi od pola sata. Sve zajedno 10-11 sati vožnje u oba smera.
Život je jedan a Dunav večan

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Žilava
« Odgovor #41 poslato: 05, 09, 2012, 08:48:14 pre podne »
Nije daleko,mozda nije dovoljno daleko...Bice prava guzva za pecanje,a mozda i za uzivanje.
Mada,ko zna da peca&uziva nista mu nece smetati. 114

Van mreže dalibor

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 377
  • Pol: Muškarac
    • Ime broda:Anja
  • Marina: Lepi Mika
  • Veličina: 9m
Odg: Žilava
« Odgovor #42 poslato: 05, 09, 2012, 09:07:28 pre podne »
Ne znam kakva su mesta u špicu sa strane glavnog toka. Sa slika sam primetio da svi pecaju u rukavcu.
Da nije plićak?
Život je jedan a Dunav večan

Van mreže moma-stosic222

  • Opaki rečni podnevni dremljivac
  • ***
  • Poruke: 138
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Žilava
« Odgovor #43 poslato: 05, 09, 2012, 11:32:10 pre podne »
*

 a0335 Gospodo Forumasi, ova fotka je iz oktobra meseca. Hladno je a ja, Aca Kovinac i njegova mala Milica sedimo i divanimo, a tu je i Malisa pod stolom.



Dalibore, ja nisam tretirao levu obalu Ade, zato sto mi nije bila "na oku". Na plovni put sam izlazio samo kada je noc bila bez mesecine, jer sam tada "vozio" povrsinske mreze. Tako da na toj obali nikada nisam ni video nekog da peca. Tu preko, na uscu Mlave iliti desnoj obali Dunava, tu je uvek bilo mnogo pecarosa sa obale i svi su pecali smudjeve. Jednu noc sam podavio mrezu od 100 metara i legla je preko tri tudje mreze, tako da ih vise nisam tamo ni davio.

 114 Pozdrav

I bilo je i trajalo je. I svi bi da se ponovi, a ono traje i bez da se desi ... !

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: Žilava
« Odgovor #44 poslato: 05, 09, 2012, 13:27:20 posle podne »
Podrazumeva se da cemo spavati na camcima ali ne volim da krcim mesto za bleju tj rostiljanje i okupljanje
Dalibore isao sam kabinasem od 8.20 m koji je tezak 2.5 tone a motor mecury 25 HT i brzina uzvodno je prosecno 8.Normalno ne vozi se pun gas vec 2/3. Koliko brzo ide taj tabanas sa 9.9 nemam pojma ali po ovome ispada da je ekstra brz thumbup
Sto se tice pecanja na spicu ka plovnom putu...ima smudja sigurno jer ima i pecarosa a mislim da ima i sarana. Sa te strane je direktan udar kosave,ne znam kolike talase prave. Sa druge strane tj u dunavcu kad sam boravio duvao je povremeno jak gornjak. Nista ne smeta i talasi su podnosljivi da ne kazem mali i previse slabi da bi ljuljali kabinasa
Sto se tice guzve i pecanja...ako ljudi znaju da pecaju nikad nije guzva a druzenja nikad dosta  114