Autor Tema: Prepravke...  (Pročitano 65952 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Prepravke...
« Odgovor #45 poslato: 11, 03, 2012, 22:48:45 posle podne »
Dule, ti Rusi su po meni, išli na jednu "žicu" iz čisto praktičnih razloga - da ih niko ne ubije.
Jer dok je žice, može nekako da se kontroliše distribucija tj isporuka struje potrošaču tj naplata.
A samim tim ni svet profitera nije preterano ugrožen.
Slava Rusima, profit ... kome već.

Prava stvar u distribuciji energije, beskontaktnim putem tj bez klasičnog provodnika,
trebalo bi da podseća na neki miks izmedju mobilne telefonije i interneta.
Tj treba da se obezbedi: kako da 1W energije stigne na odredjenu adresu,
a samim tim to bude evidentirano i NAPLAĆENO!

Ko to smisli, biće ili jako bogat ili mrtav.
Ili pukovnik ili pokojnik!

 kgk king  hi

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Prepravke...
« Odgovor #46 poslato: 11, 03, 2012, 22:52:53 posle podne »
vidis da su i rusi i deda pre 20 godina napravili isto,sad pitanje je ko ce i kada da usavrsi bezicni prenos-ovo sto kaze mosi    25648  dun

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Prepravke...
« Odgovor #47 poslato: 11, 03, 2012, 23:10:53 posle podne »
Ama ljudi ima još zainteresovanih za ovakve teme. Nemojte misliti da ovu temu, ako se ljudi ne javljaju ne prate. Verujem da ima puno onih kojima je ova tema zanimljiva. Ne znači da je upotrebljivo samo ako gorivo može sa se ponese u kanti.  Na svim ladjama sa  stabilnim motori ma je ova opcija interesantna.

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Prepravke...
« Odgovor #48 poslato: 11, 03, 2012, 23:18:42 posle podne »
Koji ljudi? Samo ja sam nesto "zamerio" a nisam cak ni to.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Prepravke...
« Odgovor #49 poslato: 11, 03, 2012, 23:30:37 posle podne »
Nenade, ne zameri, pratim preko telefona pa ne mogu baš detaljno da pregledam sve postove. Ali verujem da ima onih koje ova tema ne zanima. Pa sam zato rekao u množini.

Van mreže ladjaVlajko

  • Administrator
  • Rečni Drekavac
  • *****
  • Poruke: 326
  • Pol: Muškarac
  • Veličina: 23cm
Odg: Prepravke...
« Odgovor #50 poslato: 12, 03, 2012, 06:34:41 pre podne »
Da iskreno kazem, sve manje sam na ovom forumu a sve vise na nekim drugim gde nema ovolike sujete i gde su ljudi po razmisljanju blizi meni.

A koji su to drugi forumi ?

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Prepravke...
« Odgovor #51 poslato: 12, 03, 2012, 07:05:36 pre podne »
Pazi ovako, nekima i prica o benzinu ne spada u nauticke teme jer upotrebljavaju vesla. Nekome je rasprava o led diodima glupost posto mu na camcu i baterijska lampa zavrsava posao. Nekome je rasparava o frizideru morbidna... pazi ti njih... i frizider bi na camac. Ima onih koji smatraju da je sonar ili GPS samo novotarija i nepotrebno bacanje para a prica o tome samo isticanje. Ima onih koji popreko gledaju svakog ko na camac ugradi muziku od 1000 evra. Vlasnik drvenog camca se krsti kada vidi ladju nakindjurenu prohromom.
Ova diskusija nije interesantna onima koji na camcu imaju par metara kabla i dva prekidaca.
Ja sam ugradjivao elektromotore i vratio sam se na benzin samo zbog brzine i nista drugo nije bio razlog.
Od elektropogona nisam odustao i cim nabavim elektromotore dovoljno jake a da im ne treba 5 tona akumulatora ja cu elektropogon vratiti na camac. I zato pratim sve veznao za tu oblast. Sve sto ce me pribliziti tom cilju je meni interesantno.
A kako je vezano za ugradnju u brod, po meni, spada u nauticku temu.
Mesecima ne pisem nista o tome. Ne zato sto nema sta da se pise i ne zato sto nista nije napravljeno vec zato sto to ocigledno interesuje samo mene.
Da iskreno kazem, sve manje sam na ovom forumu a sve vise na nekim drugim gde nema ovolike sujete i gde su ljudi po razmisljanju blizi meni. A i dosadilo mi je da citam po stoti put kako se farba metalni camac pa je rasprava o tome da li je pulsni prenos struje buducnost meni mnogo interesantnija.
To su stvari koje slabo poznajem pa mogu mnogo da naucim.
Da li T4 ima impeler ili nema... meni je to prestalo da bude interesantno pre 30 godina.

Dule, normalno je da se čovek okreće drugim temama kada u jednoj oblasti dostigne određeni nivo znanja.

Vrednost ovakvih foruma i jeste u razmeni informacija iz raznih oblasti. Naravno da korisnici gledaju kako da to prilagode svojim potrebama.

O sujetama ne treba trošiti reči. Njih će uvek biti.

Otvorio si tvoju temu u kojoj pišeš o onome što misliš da tebi, ali i drugima može pomoći u nastojanju da boravak na vodi bude prijatniji i jeftiniji.

To što nema mnogo reakcija na temi ne treba da te zabrinjava. Možda iz tih malobrojnih, komentara izađe nešto korisno i primenjivo. Jedan komentar može da te dovede do cilja. Zato samo napred.

Rokaj ti slike, tvojih i tuđih grunfovanja.

Možda to nekoga i smara ali on uvek ima opciju da to ne čita.
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Prepravke...
« Odgovor #52 poslato: 12, 03, 2012, 07:09:58 pre podne »
Au pa vi ste gori od RTS-a u Slobodanovo vreme.
Ko je rekao da tema smara?
Samo rekoh da je tema odavno izasla iz okvira nautike. A kao da je jedina na ovom forumu.
Ova makar nije gomila nebuloza, prepirki, svadja i rasprava o tome ciji je duzi i veci.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Prepravke...
« Odgovor #53 poslato: 12, 03, 2012, 07:12:06 pre podne »
Au pa vi ste gori od RTS-a u Slobodanovo vreme.
Ko je rekao da tema smara?
Samo rekoh da je tema odavno izasla iz okvira nautike. A kao da je jedina na ovom forumu.
Ova makar nije gomila nebuloza, prepirki, svadja i rasprava o tome ciji je duzi i veci.

Ko je rekao da mislim na tebe?

Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Prepravke...
« Odgovor #54 poslato: 12, 03, 2012, 09:01:59 pre podne »
dule procisti malo temu i nastavi... ja uskoro kupujem neki camcic za pecanje i plan mi je kao sto znas i sam HONDA 45 i dosta akumulatora i el motor... a malo kasnije i solarni paneli ...

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Prepravke...
« Odgovor #55 poslato: 12, 03, 2012, 09:16:34 pre podne »
Tema je apsolutno zanimljiva i pratim je od samog početka.... ne uključujem se u diskusiju jer su moja znanja u ovoj oblasti veoma skromna i ne bih mogao da pomognem, ali je pratim sa velikom pažnjom....  55555
Dunav je moje more.....

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Prepravke...
« Odgovor #56 poslato: 12, 03, 2012, 10:22:34 pre podne »
Citat
Od elektropogona nisam odustao i cim nabavim elektromotore dovoljno jake a da im ne treba 5 tona akumulatora ja cu elektropogon vratiti na camac. I zato pratim sve veznao za tu oblast. Sve sto ce me pribliziti tom cilju je meni interesantno.
A kako je vezano za ugradnju u brod, po meni, spada u nauticku temu.

Evo da pojasnim malo svoju ideju, iako mislim da se na tome uveliko radi, ali sve u svoje vreme.  44444

Apsolutno svaki uredjaj koji je bio na baterije, je interesantan, za priključenje na beskontaktnu električnu distributivnu mrežu.
Samo što u početku će to biti skuplji uredjaji, kao što su recimo automobili.
Automobili su pogodni, jer su dovoljno veliki i dovoljni skupi za takav dodatak.

Onog momenta kad reše NAPLATU isporučene beskontaktne energije, može se SVAKOM elektro uređaju dodati modul
nešto slično kao mobilni telefon preko kojeg će primati el. energiju. Broj tog mobilnog će mu biti broj "brojila".

E sad ide lepota:

Imaš automobil na postpaid, voziš se i na kraju meseca platiš struju za auto
   - A voziš se bez stajanja, bez pumpe, bez filtera za gorivo, bez čekanja u redu, bez teških akumulatora.

Sve što važi za automobil važiće za BILO KOJI uredjaj!
U nautici još lepše: nema teglenja dizela, ništa ne smrdi, buka svedena na minimum, ...

Dule, vredi čekati i raditi na tome.

Samo hoće i se desiti za našeg života (barem onog funkcionalnog dela, bez boce za kiseonik).

 114

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Prepravke...
« Odgovor #57 poslato: 12, 03, 2012, 13:23:01 posle podne »
cim se resi skladistenje elektricne energije na neki pametniji nacin gotovo je sa dizelom i sa svim drugim vrstama goriva... redovno pratim desavanja oko elektro pogona i zaista mnogo obecava ...

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Prepravke...
« Odgovor #58 poslato: 12, 03, 2012, 13:39:22 posle podne »
Skladištenje je samo za mobilce i to je prelazna faza, (kako STALNo uzimati pare, tj šišati ovce).
U praksi postoji DINAMIČKA proizvodnja, tj da proizvedeš onoliko koliko treba.  6589

Sve to ide u djubre, kad se predje na beskontaktni transfer energije.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Prepravke...
« Odgovor #59 poslato: 13, 03, 2012, 07:46:29 pre podne »
Eto izvora energije na camcu....
Naravno, ko uspe da napravi.
Samo zavrtis i puni ti akumulator  kgk

Kakve su šanse da napraviš nešto tako da puni akumulatore na tvom brodu dovoljno brzo za rad elektromotora koje imaš?
Ispuni godine životom, a ne život godinama.