Autor Tema: Prepravke...  (Pročitano 65957 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Prepravke...
« Odgovor #60 poslato: 13, 03, 2012, 10:28:13 pre podne »
po meni ono nije Hoffmanov Voltetar vec obican mini akumulator... ujedno i da jeste Hoffmanov voltmetar ne znam zasto bi ga uopste stavlja u strujno kolo ???

http://en.wikipedia.org/wiki/Hofmann_voltameter

Van mreže ladjaVlajko

  • Administrator
  • Rečni Drekavac
  • *****
  • Poruke: 326
  • Pol: Muškarac
  • Veličina: 23cm
Odg: Prepravke...
« Odgovor #61 poslato: 13, 03, 2012, 13:18:51 posle podne »
Postoji i drugo, mnogo jednostavnije objašnjenje zašto nijedan od ovih "projekata" nikada nije zaživeo. Da li je ikome od vas palo na pamet da je ovde reč samo o zanimljivim eksperimentima koji ilustruju pretvaranje jednog oblika energije u drugi, a ne da stvaraju energiju iz nekakvog novog "polja" koje nauka nije još otkrila ali eto oni sa svim svojim (ne)znanjem, tri metra žice, dva magneta i opremom sa buvljaka jesu ?

Koji god od ovih "genijalaca" je ušao u poslovne vode i okupio investitore završio je u zatvoru zbog prevare.

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Prepravke...
« Odgovor #62 poslato: 13, 03, 2012, 14:15:10 posle podne »
Dule i ja upravo osnivamo firmu i tražimo akcionare.
Vlajko, ako želiš i imaš  neki keš, biće na drago da saradjujemo.  hahaha stri stri stri ha ha ha ha

Van mreže ladjaVlajko

  • Administrator
  • Rečni Drekavac
  • *****
  • Poruke: 326
  • Pol: Muškarac
  • Veličina: 23cm
Odg: Prepravke...
« Odgovor #63 poslato: 13, 03, 2012, 14:16:50 posle podne »
 ffff
 sajkaca

Van mreže ladjaVlajko

  • Administrator
  • Rečni Drekavac
  • *****
  • Poruke: 326
  • Pol: Muškarac
  • Veličina: 23cm
Odg: Prepravke...
« Odgovor #64 poslato: 13, 03, 2012, 20:55:24 posle podne »
Ali ajde mi objasni... koju to energiju pretvara ovaj uredjaj u kineticku, da okrece kliker i elektricnu da pali i gasi led diodu.
klikni na  SMSMAT

SMSMAT

Energiju elektromagnetnog polja koje se nalazi svuda oko nas. Izvori su ti brojni ... počevši od zemljinog elektromagnetnog polja, preko polja koje emituju apsolutno svi električni uređaji u kući (a pogotovo zvučnici ispred kojih se ovaj eksperiment odvija), da ne pominjem kompletnu električnu instalaciju u stanu, radio/tv stanice itd.

Koliko god slabo to polje bilo, dasa koji izvodi eksperiment ga maksimalno pojačava ogromnim brojem namotaja. Dioda 1N4007 služi da propušta struju samo u jednom smeru tako da tokom vremena namagnetiše eksere koje je stavio u centar kalema. Dule, nema ovde ništa kosmičko. Sve je deo klasične nauke, jedino što izgleda neobično na prvi pogled laiku. Otkad je sveta i veka, oduvek je bilo proroka, šarlatana i sličnih koji su ovakvim eksperimentima fascinirali mase.

Ne veruješ ? Pogledaj ovo i posebnu pažnju obrati na drugi deo priče koji počinje od 10:25:

Nickel Hydrogen Reactors After Twenty Two Years of Experimental Progress

Van mreže drazeta

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: Prepravke...
« Odgovor #65 poslato: 13, 03, 2012, 21:02:55 posle podne »
ovo je vrhunac tehnike...
ploviti se mora

Van mreže ladjaVlajko

  • Administrator
  • Rečni Drekavac
  • *****
  • Poruke: 326
  • Pol: Muškarac
  • Veličina: 23cm
Odg: Prepravke...
« Odgovor #66 poslato: 13, 03, 2012, 23:12:13 posle podne »
Ono sto mene interesuje to su elektromotori. Sto jaci i ekonomicniji.

Onda čitaj ovo - http://www.mojaladja.com/forum/index.php/topic,3041.0.html
I pusti Bosance da pale sijalice u gajbicama.

"Overunity", "Zero Point Energy" i ostalo su smislili oni koji ne razumeju kvantnu fiziku kako bi (sebi) objasnili ono što ne mogu da shvate. A da ne misliš da zvanična nauka poriče postojanje ovoga, evo ti par animacija da vidiš kako kvantna hromodinamika opisuje prazan prostor -  vakum: http://www.physics.adelaide.edu.au/theory/staff/leinweber/VisualQCD/Nobel/index.html

Van mreže ladjaVlajko

  • Administrator
  • Rečni Drekavac
  • *****
  • Poruke: 326
  • Pol: Muškarac
  • Veličina: 23cm
Odg: Prepravke...
« Odgovor #67 poslato: 14, 03, 2012, 02:48:13 pre podne »

 roll4

Van mreže ladjaVlajko

  • Administrator
  • Rečni Drekavac
  • *****
  • Poruke: 326
  • Pol: Muškarac
  • Veličina: 23cm
Odg: Prepravke...
« Odgovor #68 poslato: 14, 03, 2012, 03:04:42 pre podne »

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Prepravke...
« Odgovor #69 poslato: 15, 03, 2012, 23:42:07 posle podne »
Hteo sam da narucim knjigu ze elektromotor ali.... ne vazi za Srbiju. Bosna moze, Hrvatska moze, Makedonija moze... Srbija ne moze preko Visa kartice.
Kako da je kupimo?
Naravno, podelicu je sa svima koji zele da naprave elektromotor.

http://www.amazingdiyprojects.com/buy_books.html

nikako primaju uplate samo putem paypala, a paypal zahvaljujuci nasoj vlasti i centralnoj banci srbije ne moze da udje u nasu zemlju ... jedino ako imas nekoga u Kirgistanu, Mongoliji , Burkini Fas zamlois da ti naruce... imas ovde spisak ko sve moze ... 190 zemalja moze a Zuti im ne daju da udju ..

https://www.paypal.com/worldwide/

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Prepravke...
« Odgovor #70 poslato: 16, 03, 2012, 08:36:47 pre podne »
Hteo sam da narucim knjigu ze elektromotor ali.... ne vazi za Srbiju. Bosna moze, Hrvatska moze, Makedonija moze... Srbija ne moze preko Visa kartice.
Kako da je kupimo?
Naravno, podelicu je sa svima koji zele da naprave elektromotor.

http://www.amazingdiyprojects.com/buy_books.html

nikako primaju uplate samo putem paypala, a paypal zahvaljujuci nasoj vlasti i centralnoj banci srbije ne moze da udje u nasu zemlju ... jedino ako imas nekoga u Kirgistanu, Mongoliji , Burkini Fas zamlois da ti naruce... imas ovde spisak ko sve moze ... 190 zemalja moze a Zuti im ne daju da udju ..

https://www.paypal.com/worldwide/

Ja sam registrovan na paypal-u i izabrao sam bosnu. Vise ne mozes tako da se registrujes ali ko je registrovan moze da kupuje.

Barem 2-3 kupovine mesecno sam imao prosla 4 meseca od kineza preko paypal-a i sve je stizalo.

@Dule Tako da ako ti treba mogu da ti porucim ovu knjigu ako je paypal u pitanju.


Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Prepravke...
« Odgovor #71 poslato: 16, 03, 2012, 11:57:33 pre podne »
Build Your Own Electric Trolling Motor
http://vintageboatplans.com/free/trolling-motor1.pdf

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: Prepravke...
« Odgovor #72 poslato: 19, 03, 2012, 16:09:18 posle podne »
Zahvaljujuci Kozicu knjiga je stigla.
Detaljno uputstvo kako napraviti magnetni elektromotor snage od 7 do 18 kw.

A mozemo i da se dogovorimo pa da neko vican preuzme na sebe da napravi model ili cak i proizvodnju za sve zainteresovane.


Dule, tebi se smo čini da ima malo ili nedovoljno zainteresovanih....

Pre bi rekao da vas ima malo dovoljno stručnih, odnosno nas puno nestručnih tako da se više uzdržavamo od "konstruktivne"diskusije
kako ne bi unosili haos u inače interesantnu temu....

Ko zna, možda bi i ja moga dati doprinosa u organizovanju dela mašinske obrade, ali pre toga treba uraditi upotrebljivu proizvodno-tehničku
dokumentaciju (makar na salvetima), jer ovako nemamo predstavu šta je to što treba napraviti.

Ima čak i jedan livac koji može da odlije aluminijumske delove na predmeru za mašinsku obradu za neke pozicije...

Ako misliš da mogu nekako biti od koristi - reci.... t4 t6 t5
Deda Zoran

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: Prepravke...
« Odgovor #73 poslato: 19, 03, 2012, 16:16:39 posle podne »
 hi

Da, zaboravih da napomenem :

svi imamo različita plovila, pa samim tim i različite potrebe za motorima različitih snaga... 25648

Verovatno bi trebalo predstaviti neke dve - tri realne varijante u koje bi se svako udenuo spram realih potreba i mogućnosti....
Deda Zoran

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: Prepravke...
« Odgovor #74 poslato: 20, 03, 2012, 15:45:04 posle podne »
 114

Naravno da me interesuju nove stvari, jedino što sam daleko od BG pa to koči ličnu komunikaciju sa vama koji ste odavno zagazili u tu materiju.

Voleo bi da pogledam dokumentaciju jer bi mi to dalo osnova da vas dalje "davim" za detalje.

Bilo bi lepo da do sajma sažvačem kol'ko- tol'ko osnove i da pokušam da uradim skice i da se, recimo, kad bude sajam nađemo i popričamo.
Deda Zoran