Autor Tema: Za koje pare moze da se nadje tomos 4  (Pročitano 12376 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na mreži Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Za koje pare moze da se nadje tomos 4
« Odgovor #15 poslato: 01, 09, 2015, 11:47:58 pre podne »
Johnson 4 trosi toliko?
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Za koje pare moze da se nadje tomos 4
« Odgovor #16 poslato: 01, 09, 2015, 13:24:06 posle podne »
Mora malo vise da trosi jer ima malo vecu kubikazu 2 cilindra i 4ks na propeleru generalno nesto je jaci pa mora i vise da potrosi.Koliko,zavisi od stanja i koriscenja.
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže mornar.pocetnik

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 24
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Za koje pare moze da se nadje tomos 4
« Odgovor #17 poslato: 01, 09, 2015, 17:29:54 posle podne »
Nasao sam jedan vanbrodski motor, povoljno, tu u gradu, samo ne znam kakav je, cini mi se da je tomos:

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Za koje pare moze da se nadje tomos 4
« Odgovor #18 poslato: 02, 09, 2015, 21:41:02 posle podne »
Au matori ti ako tako krenes bogami se neces naploviti

Van mreže mornar.pocetnik

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 24
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Za koje pare moze da se nadje tomos 4
« Odgovor #19 poslato: 02, 09, 2015, 21:52:12 posle podne »
hahahhahahha u najgorem slucaju ili cu potonuti ili ce mi otkazati motor na sred jezera :D

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Za koje pare moze da se nadje tomos 4
« Odgovor #20 poslato: 02, 09, 2015, 22:47:05 posle podne »
 sha ovo je za kolekcionare ili neku vitrinu u muzeju sajkaca
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Za koje pare moze da se nadje tomos 4
« Odgovor #21 poslato: 02, 09, 2015, 23:35:58 posle podne »
Tomos je odlican stari motor i jedini koji na vodi mozes da popravis sam. Masa ribara ga i dan danas koristi. Ne vrujem da nemaju da kup
e neku krsinu od Johnsona

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Za koje pare moze da se nadje tomos 4
« Odgovor #22 poslato: 03, 09, 2015, 10:50:14 pre podne »
Johnson 4 trosi toliko?

Drugar ga je skinuo i stavio u podrum. meni ga je nudio za free, kada sam cuo da voli da trosi odustao sam.. to su njegova zapazanja. Ja kada sam imao Tomos 4 nosio sam svaki put na pecanje 3l benzina i uvek se potrosi, sa tim dzonsonom bi nosio bar 5l. A to je danas 700 dinara+100 din za ulje. Ukupno 800 din samo za camac...da je to retko pa hajde, ali 3-4 puta nedeljno...

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Za koje pare moze da se nadje tomos 4
« Odgovor #23 poslato: 03, 09, 2015, 17:00:57 posle podne »
Tomos je veći potrošač.... ima 3 ks i troši 1.7 l na sat... Johnson troši pola litre po konju....  naravno pričamo o vožnji pod punim gasom... i za Johnsone od oko 80-te god na ovamo...oni stariji troše i po 6dl po konju.... ali su po meni Johnson motori veoma pouzdani...imao sam ih 5-6 do sada od 6-25 ks i nikada ni jedan štucnuo nije.... T4 sam imao 7-8 komada i samo su dva bila besprekorna...ostali malo,malo pa nešto zeza...

generalno; svi polovni motori su "mačka u džaku" što bi rekli kako ti zapadne...  jbga
Dunav je moje more.....

Van mreže dragand

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hanter
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Grocka
  • Veličina: 6m
Odg: Za koje pare moze da se nadje tomos 4
« Odgovor #24 poslato: 03, 09, 2015, 18:30:02 posle podne »
Slažem se sa kolegom budens 72. Tačno je tako kada je potrošnja u pitanju jonson - Tomos 4. Tih 1.7 lit po satu sa tomosom je samo privid kada se sve uzme u obzir. Brzina stizanja na odredište, sigurnost većeg i jačeg motora kada je nemina voda, košava. itd Skoro smo kolega sa foruma ZoranT i ja probavali njegov čamac sa četvorkom, na Dunavu, a talasi su baš bili veliki i neprijatni. Jedva smo izvlačili čamac iz talasa a imali smo osećaj da nas neko vuče unazad. Mislim da je i ta sigurnost a na uštrb litar dva goriva veoma važna. Do sada sam imao uglavnom starije Johnson i evinrude moore i ja sam zadovoljan.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Za koje pare moze da se nadje tomos 4
« Odgovor #25 poslato: 04, 09, 2015, 12:33:14 posle podne »
Uh da.Sa takvim talasima u krmu tom4 je suvise slab.
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Za koje pare moze da se nadje tomos 4
« Odgovor #26 poslato: 06, 09, 2015, 20:08:11 posle podne »
Ja sam prvo sa tomos4, a posle sa 18-icom plovio i plovio i nikad nisam negde ostao. Vidim da ih mnogi kude, verovatno ih ima matorih kojima nije zamenjeno ulje u peti godinama, neodržavanih i slično. Ali ako se nadje dobar primerak i lepo održava onda i radi.

Van mreže dragand

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 118
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hanter
  • Brod tip: Smederevac
  • Marina: Grocka
  • Veličina: 6m
Odg: Za koje pare moze da se nadje tomos 4
« Odgovor #27 poslato: 06, 09, 2015, 23:33:20 posle podne »
Ne mislim da je Tomos loš već da je 4-ka slaba u suštini. 18-tica ili tomos 10 su nešto sasvim drugo. Naravno kao i svaki drugi stariji motor ako imaš sreće da uzmeš dobar. Uostalom i nešto ako mora da se sredi čini mi se da delovi za Tomosa nisu nešto skupi. Mislim da su kod nas veći problem majstori nego sami delovi. Majstori se odnose prema vanbrodskim motorima kao da su nuklearke i kao da im je Bogom dato znanje oko tih dvotaktnih vanzemaljskih mašina i tako, nažalost i naplaćuju i nas vuku za nos. Moj drugar, inače auto-mehaničar, mi je dosta stvari uradio na motoru i čudom se čudi koliko "majstori" za vanbrodske motore naplaćuju kojekakve gluposti.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Za koje pare moze da se nadje tomos 4
« Odgovor #28 poslato: 07, 09, 2015, 11:02:05 pre podne »
Ja sarađujem sa istim majstorom dugi niz godina i za brodske i za vanbrodske, i tu nema greške.
Šta namesti, to i radi.

Van mreže Kapetan91

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 56
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Za koje pare moze da se nadje tomos 4
« Odgovor #29 poslato: 13, 09, 2016, 17:10:34 posle podne »
Evo ovako, verujem da si do sada vec nasao motor i da te dobro sluzi, ali ne mogu da dopustim da se 4 toliko blati :D Ja sam i dalje dosta mlad, ali me cudi da ga ove starije generacije toliko blate, moj otac je 80tih sa T4 prosao Hrvatsko primorje uzduz i popreko, sto po mirnom sto po olujama, a 90tih smo zajedno sa istim motorom preziveli zvasta po CG primorju. Evo ja sam ovo leto konacno posle toliko cimanja uspeo da se spustim na reku, dobio sam neku 4 u katastrofa stanju, odneo kod pravog majsotra, sredio je, i evo vec par vikenda po Savi od usca do Medjice ide ko zmaj, prezadovoljan sam. E sad sustina: T4 je toliko jednostavan motor da svako ko se iole razume u mehaniku zna da to kad se jednom sredi nema sta da mu fali (drugo je kad se nose kod ko zna koga pa bude ono drzi vodu dok majstori odu), za razliku od Johnsona 4 koji ima 2 klipa i samim tim je dosta kompleksniji motor. Imas na Hr sajtovima puno brosura za T4 uzmes skines kapu, pogledas malo i cak ako ti stane na vodi 99% ces ga srediti bez problema. E sad ovi sto kazu slab je za Dunav itd, do skoro drugih motora nije ni bilo pa su ljudi kojekave skalamerije vozali Dunavom i niko se nije zalio. To ti je ista prica, do juce su porodice Ficom i Peglicom isle na more, a danas je odjednom punto nije za put, premali, preslab, kako ces bez navigacije itd, tako da sve te price okaci macku o rep, uzmi cetvorkicu, kod dobrog majstora i vozice je i tvoja deca. Naravno to je samo za pocetak, jeftin motor, jeftino odrzavanje, a i imam utisak da moj ne trosi preko 1.5l/h, a posle kad krenu da rastu apetiti lako ces naci nesto bolje :)
Nije teško biti fin :)