Autor Tema: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!  (Pročitano 22555 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #105 poslato: 07, 06, 2009, 22:28:14 posle podne »
Njihova zalba ne znaci nista. Prihod od registracije nije neki veliki udeo u finansijama kapetanije. Oni ce samo po sluzbenoj duznosti izvestiti da li se postuje zakon, a onda ce se verovatno pokrenuti masinerija kaznjavanja. A sto se toga tice, mislim da ce najvise kontrole biti na Dunavu, jer su tamo najvece ladje, a i policije ima najvise. Samo kad bi uspeli da se primirimo godinu dana, da niko ne registruje plovila, a i ne izlazi na reke, to bi jedino nateralo na razmisljanje o realnosti.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #106 poslato: 07, 06, 2009, 23:14:56 posle podne »
Nešto ne verujem da će to tako ići. Nemaju oni dovoljno čamaca da pokriju celi Dunav, a i ne moraju. Napašće beogradske i novosadske marine i to im je dosta. Tu je ionako 60-70% svih registrovanih čamaca i 90% onih iz viših kategorija.  :this: :wild:


"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže splavarsale

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 122
  • Pol: Muškarac
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #107 poslato: 07, 06, 2009, 23:32:06 posle podne »
Ne znam kakom je na Dunavu,na Savi leti mnogo i ne kontrolisu,ali od jeseni do proleca ne mozes na vodu a da zandari ne nalete,i bez milosti su.A sto imaju apetit,za medalju,a pamcenje nikakvo,ni jednom da se sete kod koga su zdrali.

p.s. kod mene ni vodu ne dobijaju.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #108 poslato: 08, 06, 2009, 01:58:11 pre podne »
zandari ili recna policija ?

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #109 poslato: 08, 06, 2009, 09:37:55 pre podne »
Nešto ne verujem da će to tako ići. Nemaju oni dovoljno čamaca da pokriju celi Dunav, a i ne moraju. Napašće beogradske i novosadske marine i to im je dosta. Tu je ionako 60-70% svih registrovanih čamaca i 90% onih iz viših kategorija.  :this: :wild:




A ko kaže da čamac koji stoji u marini mora biti registrovan ???

Da li kola na parkingu moraju biti registrovana ' Ne ,već samo ona koja se voze....znači samo kad vas zaustavi na putu...tako je i na reci,ako vas zatekne da vozite neregistrovan čamac,onda imaju pravo da napalte kaznu,u marinama mogu da stoje svi neregistrovani čamci
Dunav je moje more.....

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #110 poslato: 08, 06, 2009, 13:45:52 posle podne »
I ja mislim da je tako.  :good: Samo oni koji se voze podlezu kontroli.

A sto kaze Sale, dosad na Savi nisu kontrolisali, a za dalje videcemo.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #111 poslato: 08, 06, 2009, 13:46:38 posle podne »
Ja sutra idem da registrujem na 4. Julu. Prijavio sam se prošle nedelje i neki sam trideseti na redu. Pojma nema šta treba da radim, samo su mi rekli da dođem oko 12h na marinu, biće to moja prva registracija. Porez me ne kači, valjda neće biti preterano zezanja, moram samo veslo da uzjmim, to valjda jedino nemam :sorry:

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #112 poslato: 08, 06, 2009, 14:27:29 posle podne »
Ja sutra idem da registrujem na 4. Julu. Prijavio sam se prošle nedelje i neki sam trideseti na redu. Pojma nema šta treba da radim, samo su mi rekli da dođem oko 12h na marinu, biće to moja prva registracija. Porez me ne kači, valjda neće biti preterano zezanja, moram samo veslo da uzjmim, to valjda jedino nemam :sorry:
  Ako ti budu trazili veslo ja cu da ga pojedem bez sanfa i majoneza!!!! :dance1:  Ponesi plovidbenu i ne diraj Sladju!!! :drinks:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže splavarsale

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 122
  • Pol: Muškarac
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #113 poslato: 08, 06, 2009, 16:24:53 posle podne »
zandari ili recna policija ?

recna policija

Van mreže Bane

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 422
  • Pol: Muškarac
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #114 poslato: 08, 06, 2009, 20:13:41 posle podne »
Samo da vas obavestim.
Od ponedeljka počinje puna primena novog poreza za čamce. :sorry: :suicide:
Klasifikacija prema onoj, dobro poznatoj tabeli, uz umanjenje od 10-20-30% za čamce/motore preko 5-8-10 godina starosti.  :wild:

Ako budete uhvaćeni sa neregistrovanim čamcem, sleduje vam poznata kazna za neregistrovan čamac, ali i prijava za utaju poreza. Kazne su paprene.  :diablo:

Nismo se (dovoljno) bunili, sada ćemo platiti - ko bude mogao! :sorry:  :shout:

kolike su kazne kad te uhvate a nisi registrovan

ovo za utaju poreza mi nesto ne stoji, ako sam bio registrovan, kako sam to utajio nesto sto ne treba da platim ako ne registrujem?
Duško Radović: Pametni i skromni ljudi neće ono što ne mogu. Zato se drugima čini da oni mogu sve što hoće.

Van mreže 11zodiac11

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
    • nautidan
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #115 poslato: 08, 06, 2009, 20:18:03 posle podne »
Nešto ne verujem da će to tako ići. Nemaju oni dovoljno čamaca da pokriju celi Dunav, a i ne moraju. Napašće beogradske i novosadske marine i to im je dosta. Tu je ionako 60-70% svih registrovanih čamaca i 90% onih iz viših kategorija.  :this: :wild:




A ko kaže da čamac koji stoji u marini mora biti registrovan ???

Da li kola na parkingu moraju biti registrovana ' Ne ,već samo ona koja se voze....znači samo kad vas zaustavi na putu...tako je i na reci,ako vas zatekne da vozite neregistrovan čamac,onda imaju pravo da napalte kaznu,u marinama mogu da stoje svi neregistrovani čamci
neregistrovana kola posle opomena svetih komunalnih inspektora idu na N BGD ili odma pod presu.
Sve sto bacimo u vodu, vratice nam se u casi. nautidan

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #116 poslato: 09, 06, 2009, 19:15:16 posle podne »
E ovako danas sam odradio svoju prvu registraciju čamca i vrlo se neprijatno iznenadio kada sam saznao da ipak podležem porezu. Podsećanja na brodu glavni motor je dmb od 10 ks a kao pomoćni tu je yamaha 9,9. Svo vreme mislim da me porez ne kači ali ladno se zbrajaju Ks pomoćnog i glavnog tako da ta dva dođu 20ks ili činimi se oko 17.000,00 rsd. Čovek iz kapetanije potpuno svata apsurd cele postavke i još lepo kaže da kada bi se on pitao 20, 30 ks bi bio minimum da smeš da izađeš na vodu ali zakon je zakon. Onda lepo po savetu iskusnijih lepo odjavih Yamahu iz plovidbene, napisa neku izjavu da kao zbog remonta neću koristiti motor i to je to. Jednog dana kada se izborimo da se ova glupost ukine ja ću odraditi taj remont i ponovo prijaviti pomoćni motor. Inače vidim da zaista imamo punu podršku kapetanije u vezi ovog. Znači poenta je da se konjaže zbrajaju tako da praktično svako ko ima pomoćni motor prelazi 10 ks pa samim tim podleže porezu na luksuz. Znači država nas tera da plovimo ne bezbedno za sebe i druge bez pomoćnog motora jer ako ga imaš e bato mnogo mi se tii luksuziraš u ova teška vremena :nono:

Kako god ja porez ne platih i provede mnogo lep dan daleko od posla na reci :drinks:

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #117 poslato: 09, 06, 2009, 19:49:03 posle podne »
Koja budalastina.  :diablo: :diablo: :skull: :skull:

Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #118 poslato: 09, 06, 2009, 21:15:18 posle podne »
Jebote!
MPE

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #119 poslato: 09, 06, 2009, 21:21:43 posle podne »
Secikese i zlotvori,ali docice i njima crni petak,polako.