Autor Tema: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!  (Pročitano 22558 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #120 poslato: 09, 06, 2009, 21:28:25 posle podne »
Secikese i zlotvori,ali docice i njima crni petak,polako.

E moj brate, a kad dodju izbori mi sve zaboravimo, a nama je vec dosao crni petak. :diablo: :diablo:

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #121 poslato: 09, 06, 2009, 21:34:35 posle podne »
od onog 5.oktobra i bager revolucije,kad sam dobio gumeni metak u nogu i shvatio da su ovi jos gori ,vise ne idem na izbore....

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #122 poslato: 09, 06, 2009, 22:34:13 posle podne »
umesto da se prijavi pomocni motor 
registrije se jos jedan camac bilo kakav

Van mreže Marko ARGER YACHT

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 221
  • Pol: Muškarac
  • ARGER YACHT
    • arger yacht
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #123 poslato: 09, 06, 2009, 22:44:02 posle podne »
Je_ o im ja mater svima . . . Sve je to isto gurnes ruku u septicku jamu i uhvatis i sta si uhvatio pa govno. Uzmes ponovo gurnes ruku i uhvatis i sta si uhvatio pa govno e zato ja ne glasam na izborima samo odem i precrtam listic da ga ne upotrebe  . . .
Arger Yacht WOODEN BOAT MANUFACTURE  - www.argeryacht.com i scenografija

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #124 poslato: 09, 06, 2009, 22:52:46 posle podne »
jebiga da je doslo dvesta camaca na protest druga pesma bi se pevala

Van mreže Marko ARGER YACHT

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 221
  • Pol: Muškarac
  • ARGER YACHT
    • arger yacht
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #125 poslato: 09, 06, 2009, 23:10:08 posle podne »
E da baba ima nesto bila bi deda . . . Vise mi muka od tog protesta i loseg organizovanja.
Arger Yacht WOODEN BOAT MANUFACTURE  - www.argeryacht.com i scenografija

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #126 poslato: 09, 06, 2009, 23:24:57 posle podne »
E ovako danas sam odradio svoju prvu registraciju čamca i vrlo se neprijatno iznenadio kada sam saznao da ipak podležem porezu. Podsećanja na brodu glavni motor je dmb od 10 ks a kao pomoćni tu je yamaha 9,9. Svo vreme mislim da me porez ne kači ali ladno se zbrajaju Ks pomoćnog i glavnog tako da ta dva dođu 20ks ili činimi se oko 17.000,00 rsd. Čovek iz kapetanije potpuno svata apsurd cele postavke i još lepo kaže da kada bi se on pitao 20, 30 ks bi bio minimum da smeš da izađeš na vodu ali zakon je zakon. Onda lepo po savetu iskusnijih lepo odjavih Yamahu iz plovidbene, napisa neku izjavu da kao zbog remonta neću koristiti motor i to je to. Jednog dana kada se izborimo da se ova glupost ukine ja ću odraditi taj remont i ponovo prijaviti pomoćni motor. Inače vidim da zaista imamo punu podršku kapetanije u vezi ovog. Znači poenta je da se konjaže zbrajaju tako da praktično svako ko ima pomoćni motor prelazi 10 ks pa samim tim podleže porezu na luksuz. Znači država nas tera da plovimo ne bezbedno za sebe i druge bez pomoćnog motora jer ako ga imaš e bato mnogo mi se tii luksuziraš u ova teška vremena :nono:

Kako god ja porez ne platih i provede mnogo lep dan daleko od posla na reci :drinks:

Pa ne znam zasto si se iznenadio. Ja sam o tome vec pisao. Kod nas jednostavno ne postoji kategorija pomocnog motora, koji mora da bude jasno definisan, sta je, u kom se slucaju koristi i koja je maksimalna snaga. Zar si ti mislio da ako na camcu imas dva motora snage od po 150HP, jedan mozes da deklarises kao pomocni i to samo na osnovu slobodnog (nezakonskog) tumacenja. Gledano sa te strane potpuno je normalno da se snage sabiraju.

Mi smo kao ljudi generalno skloni da verujemo svakakvim pricicama iz kafanice. Skoro je ovde pisano kako ne znam ni ja iz kog razloga ne mozes da odjavis motor iz plovidbene. Kao primeri navodjene su svakakve budalastine. To je cista laz. Odjavio sam motor za 5 minuta, cak nisam ni dao razlog odjavljivanja. Inace odjavio sam cetvorku da me ne bi svrstavali medj vlasnike luksuznih jahti.

PS. Nego jel deda treba da pojede ono veslo bez senfa?
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #127 poslato: 09, 06, 2009, 23:42:30 posle podne »
Ješće Deda neke ćevape :dance:

registracija je opuštena, do sada kad god sam nešto registrovao bila paranoja sa papirima, teh. pregledima, isteklim ličnim kartama, redovima itd.

Ovo danas bilo odlično a što se tiče vesla mogao bi da predložim da se i na njega plaća neki porez, jb :dance:g :drinks:

Van mreže hallamiti

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 303
  • Pol: Muškarac
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #128 poslato: 15, 06, 2009, 03:32:37 pre podne »
a zar nije granica 29ks???

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #129 poslato: 15, 06, 2009, 08:02:19 pre podne »
Granice su 7.35kw, pa 22,05kw, pa 73.60kw. Ili drugim rečima 10, 30 i 100ks.
Naravno, sad ovisi šta vam piše u plovidbenoj, koliko kw ima vaš motor.
Ipak većina motora od 30 ks bi trebala da uđe u nižu klasu.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže hallamiti

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 303
  • Pol: Muškarac
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #130 poslato: 15, 06, 2009, 09:20:17 pre podne »
to nije losa ideja, samo ako registrujes motor od 10 ks a pomocni ostavis npr. ovaj od 40ks, pa ko ce da ti poveruje, jos plus registrovani ti stoji na mestu pomocnog!!! Mozda ovo bude prolazilo u pocetku ali posle...... uf zajebana situacija, kakvi olosi

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #131 poslato: 15, 06, 2009, 09:41:03 pre podne »
Nema to ko sta da ti veruje ili ne. Zakon je jasan. Ne postoji ni jedna zabrana da u gepeku stojadina drzis ferarijev motor koji ne koristis. Druga je prica ako te zaustave dok koristis motor koji nije prijavljen. To onda jeste prekrsaj.

@mushu

Slazem se sa svim sto si napisao, a ako ti i zvekne glavni motor pa koristis pomocni, pa te jos zaustave i panduri jbg. Mislim da je dovoljno reci im sta se desilo. Ne verujem da ce ti reci trebalo je da veslas. Ima jos jedna caka tu. U dnu plovidbene pise da svaku promenu moras da prijavis u roku od mesec dana, a ti si promenu u tom slucaju izvrsio mozda sat vremena ranije.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #132 poslato: 16, 06, 2009, 19:51:32 posle podne »
Ješće Deda neke ćevape :dance:

registracija je opuštena, do sada kad god sam nešto registrovao bila paranoja sa papirima, teh. pregledima, isteklim ličnim kartama, redovima itd.

Ovo danas bilo odlično a što se tiče vesla mogao bi da predložim da se i na njega plaća neki porez, jb :dance:g :drinks:
  Ja sam gladan!!!!! :drinks: :dance:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: !!!!!!!!!!!! VELIKI PROTEST !!!!!!!!!
« Odgovor #133 poslato: 27, 06, 2009, 21:15:37 posle podne »
Danas sam cuo da se zakon o porezu na upotrebu kojecega ne primenjuje na automobile. Da li neko zna nesto o tome.
Ako je to tacno, onda ne znam sta da vam kazem, da li smo svi mi u ludnici ili je ludnica ostala otkljucana.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.