Autor Tema: Projektovanje broda u Solidworksu  (Pročitano 19726 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BORA-D.T.D.

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 323
  • www.mojaladja.com
Odg: Projektovanje broda u Solidworksu
« Odgovor #30 poslato: 26, 03, 2014, 14:15:35 posle podne »
Ovo što sada izlazi iz naših dvorišta, toga će nažalost uvek biti u svakoj siromašnoj zemlji. Ali se za takvu gradnju treba reći da je nužno zlo. Ne treba je propagirati kao nekakvo dostignuće.
Amaterska gradnja(samogradnja) može biti kvalitetna, ako se radi po pravom projektu. Cene takvih projekata ne prelaze 1-3% od vrednosti izgrađenog plovila. Na inernetu se mogu pronaći desetine raznih projekata, za svačiji ukus, po ceni manjoj od 100e.

Van mreže nijah

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 98
  • Brod tip: Pasara Dalmatinka
  • Marina: AJK
  • Veličina: 6m
Odg: Projektovanje broda u Solidworksu
« Odgovor #31 poslato: 26, 03, 2014, 14:33:10 posle podne »
Pa pobogu zar se protiv toga ne treba boriti!!!
Sto kaze Bora, to je samo nuzno zlo. Pa ti tabanasi, siklje i kabinasi su losi, nebezbedni i neefikasni camci. U tome nema niceg dobrog.

Ne razumem zbog cega bezati od znanja i iskustva strucnih ljudi.

To o siromastvu je diskutabilna prica. Pa 5% vrednosti plovila moze svako da izdvoji za sigurnost, efikasnost, dugotrajnost svoje investicije.

Pa inzenjer ce ti napraviti bas to sto ti hoces, sto si nacrtao i zamislio kako tebi odgovara, samo sa minimalnim izmenama.
A vrlo verovatno bi i ustedeo u nekim slucajevima, na kraju krajeva lakse ces prodati dobar brod i izvuci ulozen novac.

Gde je otislo ovo drustvo... Samogradnja je teska bolest, koja se tesko leci....

Mislim svakome sto krene u neki projekat sa "salvete" zelim puno, puno srece jer ce mu ona svakako trebati.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Projektovanje broda u Solidworksu
« Odgovor #32 poslato: 26, 03, 2014, 16:24:06 posle podne »
Ljudi svaka cast na preduzetnistvu !

Bilo je nekih prica da se isprojektuje jedna siklja , pa ako neko od vas moze da provuce kroz program i da CNC za limove, ili PDF za stampu na ploteru taman !

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Projektovanje broda u Solidworksu
« Odgovor #33 poslato: 26, 03, 2014, 18:52:26 posle podne »
Imam je ja  dodo
https://app.box.com/s/iimzkpidz45gh6umdqao 
https://app.box.com/s/c0ksuluty7hbg4u4n1u5
https://app.box.com/s/1h62ffdztpj6kt8f8hos
E sad, siklja je bez zadnjih komora, to me je mrzelo da crtam. Ako neko bas hoce mogu i to da doradim.
Sirina u dnu je 1.4m mogu i to da suzim. Znaci sve moze pa ko zeli da je sam pravi mogu da uradim prepravke po zelji.



« Poslednja izmena: 26, 03, 2014, 19:15:16 posle podne Vuk »

Van mreže Zakeralo

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 102
  • www.mojaladja.com
Odg: Projektovanje broda u Solidworksu
« Odgovor #34 poslato: 26, 03, 2014, 20:39:27 posle podne »
Budi jako oprezan sa razvojem limova, software ume jako da pogresi nekada. I koristi Rhinoceros umesto ACAD-a, Rhino ti je 3d flomaster dok je ACAD ipak napravljen za 2d crtanje. Komande su jako slicne. Mesh ti nicemu ne sluzi u masinstvu dok surface znaci sve.

Sto se tice izgleda, lepsi ce ti camac biti ako razmu podizes ka pramcu a nije lose i zbog talasa.


Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Projektovanje broda u Solidworksu
« Odgovor #35 poslato: 26, 03, 2014, 21:17:28 posle podne »
Ok, sinoc sam skinuo Rhinoceros pa cu probadi, trebace mi vremena da ga savladam. Ovaj camcic sam neki dan sastavio od papira i sve je ok.

Van mreže zoki

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 6
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Projektovanje broda u Solidworksu
« Odgovor #36 poslato: 15, 04, 2014, 20:31:14 posle podne »