Autor Tema: Potreban savet za kupovinu čamca  (Pročitano 13444 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Aleks

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 21
  • www.mojaladja.com
Potreban savet za kupovinu čamca
« poslato: 23, 12, 2011, 18:53:51 posle podne »
Ovako: Reših da kupim neki čamčić za Dunav - za pecanje.
Do sad nisam imao nikakav čamac a ni neka iskustva sa tim,  pa možete da pretpostavite koliko mi je raznih kombinacija prolazilo kroz glavu  :wild: Pročitah razna mišljenja, savete... i nekako reših sledeće - da za početak kupim metalni čamac. Ima dosta razlog za to. Finansijski, držanje čamca, početnik... E sad pitanja koja imam su sledeća:

1. Da li da kupim nov ili neki do 2 godine star(vidim da ih ima po oglasima)? Razlog za nov je što barem na početku znam šta kupujem a opet sa druge strane ako kupim neki već registrovan i sređen čamac uštedeću pare koje mogu da uložim u pentu.
2. Da li da uzmem čamac od 5m ili 6m? Znam da većina kaže da je šestica za Dunav zakon, ali interesuje me vaše mišljenje o tome. Meni se nekako petica više sviđa, uglavnom ću sam na pecanje a i računam da mi za njega treba slabija penta? Što opet znači da mi treba manje para  :smile: Ili možda nešto između... :suicide:

Nadam se da nisam bio preopširan  :sorry: Svaki savet je dobrodošao  :good:
« Poslednja izmena: 24, 03, 2012, 17:45:50 posle podne IKA »

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Potreban savet...
« Odgovor #1 poslato: 23, 12, 2011, 19:06:07 posle podne »
koliko ces da pucas zavisi prevashodno od toga koliko imas municije :tenk:

Van mreže packe

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 771
    • FISHERMANS
  • Brod tip: DUNAVSKI HUNTER
  • Marina: KARABURMA
  • Veličina: 8M
Odg: Potreban savet...
« Odgovor #2 poslato: 23, 12, 2011, 19:19:36 posle podne »
ako je camac bez kabine od metala 6m

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Potreban savet...
« Odgovor #3 poslato: 23, 12, 2011, 19:24:56 posle podne »
Nešto između 5 i 6 metara... lično volim nešto bliže 5 m, 6 je preveliko ako je za pecanje....
oblik čamca zavisi od toga kakav motor ćeš koristiti... da li švanc ili bez švanca....
Dunav je moje more.....

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Potreban savet...
« Odgovor #4 poslato: 23, 12, 2011, 22:33:32 posle podne »
 Zavisi od budzeta... najbolje metalni kao oni što pravi Budens.. bez švanca,uzmeš neku Hondu ili Yamahu od 15 ks i miran si...

Van mreže Aleks

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 21
  • www.mojaladja.com
Odg: Potreban savet...
« Odgovor #5 poslato: 24, 12, 2011, 16:18:44 posle podne »
Pa ovo je da čovek  :wild:  Dodje mi da sve batalim... Kakva švanc, manc, kanc i ostale....ancije!? :smile:

Vidim i da je dužina problem :taunt: :lol:

Ako nastavim ja da se ovako raspitujem, neću skoro da    :slow_en:
Da probam da vam preciziram. Ideja mi je da, pošto sam apsolutni početnik uzmem 'neki' čamac za Dunav, koristim ga oko 2 godine i onda zaključim šta hoću i šta mi odgovara. Zbog toga želim da sada prodjem što jeftinije al opet da ne uzmem nešto zbog čega će da mi se smuči sve...
Ukratko, uzeo bih pentu od 5ks. U odnosu na to, koji bi čamac odgovarao? I da ponovim pitanje - nov ili...?
Moja ideja je neki tabanaš od 5-6m? A za švanc, iako sam u međuvremenu malo pogledao na internetu, nemam pojma!  :pleasantry:

Van mreže taxi

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 366
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Potreban savet...
« Odgovor #6 poslato: 24, 12, 2011, 16:26:57 posle podne »
imas dobru ideju  5-6 metara svi ce se sloziti bolje 6 . sirina 1 do 1.20m . moj savet iskljucivo polovan posto si nov na vodi. motor imas tomos 4 za oko 150e pa onda ostali koji su od 350e pa na dalje.a o svansu i ostalom ces saznati kad izadjes na vodu.

Van mreže Aleks

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 21
  • www.mojaladja.com
Odg: Potreban savet...
« Odgovor #7 poslato: 24, 12, 2011, 16:49:59 posle podne »
Hvala taxi! :good:
Konačno jezik koji razumem  :dance:
Iako nisam planirao taj motor da pitam:  dal može tomos4 da gura tu šesticu?
Ako je pitanje suviše glupo, mollim administratora da obriše ovu poruku. Da se ne brukam... :this:

Van mreže taxi

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 366
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Potreban savet...
« Odgovor #8 poslato: 24, 12, 2011, 17:06:03 posle podne »
niko se naucen nije rodio moze da gura dovoljno dobro za pocetak. ali svi koji izadju na vodu misle da da im treba veci camac i jaci motor od onog koji  imaju ili ti narodski receno u tudjega tatka povelika patka.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3015
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Potreban savet...
« Odgovor #9 poslato: 24, 12, 2011, 17:10:26 posle podne »
Pa nije glupo a odgovor je da može da ga tera - uostalom pogledaj malo oko sebe ima toliko šiklji koje tera upravo četvorka. Uglavnom koliko para toliko muzike ko i uvek, ova kombinacija je jeftina ulaznica ali ne zaboravi i na trškove marine, nešto kanapa, neko manje sidro, veslo i to je to. Ma koliko svi hvalili četvorke moraš biti spreman i malo zasući rukave i naučiti najosnovnije stvari kod motorčeta da ne bi stalno nekog cimao i plaćao majstoru za gluposti. Šiklja ko šiklja, krpiš i malaš sam nije to ništa preterano teško čak može i biti uživanje - gledaš da ne uzmeš neku baš truleks. Posle ako ti se svidi uzmeš neki ozbiljniji motor, koji će biti jači, tiši i manje će zezati. Kasnije možda skapiraš da ti ipak treba nešto sa kabinom  gde možeš da prespavaš ili ko zna mošda svatiš da nisi za to i batališ što ne verujem

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Potreban savet...
« Odgovor #10 poslato: 24, 12, 2011, 19:06:14 posle podne »
Vidi ovako:

Možeš da uzmeš nekog metalnog tabanaša za male pare, pa ćeš da ga krpiš, popravljaš, farbaš, i opet će to izaći na malo veće pare. Pa ćeš uzeti nekog baš jeftinog Tomosa, pa ćeš mu u 2 meseca napraviti komplet generalnu, i koštaće ko da si odmah uzeo neki pravi motor.
Možeš odmah da uzmeš neki plastični, malo skuplji, koji je možda dobar, a možda ćeš i njega krpiti, možda nađeš povoljno nekog Johnsona ili Yamahu i dobro te posluže, a možda ćeš i njih popravljati, ako nastavimo tako, shvatićeš da ti se jedino isplati da uzmeš nov čamac i nov motor sa garancijom! :taunt: :lol:

Evo šta ima u oglasima:

http://www.navodi.com/Berza_018/018_036.html

http://www.navodi.com/Berza_017/017_006.html

http://www.navodi.com/Berza_017/017_002.html

http://www.navodi.com/Berza_015/015_088.html

http://www.navodi.com/Berza_015/015_067.html

http://www.kupujemprodajem.com/Nov-Camac-Smederevac-1180382-oglas.htm?filter_id=5771541

Nisam se nešto obazirao na postavljene parametre, već sam odabrao par plovila koja smatram da nisu loš izbor za početnika.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Aleks

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 21
  • www.mojaladja.com
Odg: Potreban savet...
« Odgovor #11 poslato: 24, 12, 2011, 20:52:51 posle podne »
Hvala broker975fx! Al i realno, nije bilo mnogo pametno  :pleasantry: A i ostalima  :drinks:
Oglase pratim svaki dan - da budem u toku, i da znam šta da očekujem. I baš zbog te raznolike ponude čovek se malo izgubi. Ako nije problem, poslušaću Duleta pa da vam postavim par konkretnih pitanja u vezi nekih plovila. A naravno, ako vi imate neki konkretan predlog, kao SALE NB, a ne mrzi vas da bakćete s tim, stavite link.
Evo recimo u vezi njegovih predloga, koje sam i ja primetio:
http://www.navodi.com/Berza_018/018_036.html
Video sam ovaj metalac. Jedino mi se ne sviđa što je 2007. pa bi me možda odmah očekivali radovi. :download:  A i ne verujem da je registrovan, čim čovek nije naglasio. A kupio bih samo registrovanog polovnjaka.
Ovaj plastičnjak se dugo muva po berzama
http://www.navodi.com/Berza_017/017_006.html . Šta vi mislite o tom? Meni deluje 'isuviše' povoljno?
Što se onog novog Smederevca tiče, pa kad bi uzimao novo, onda bi ga naručio kako ja oću. :smile:
Više mi se sviđa ideja nekog polovnog al par godina... 

Van mreže Aleks

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 21
  • www.mojaladja.com
Odg: Potreban savet...
« Odgovor #12 poslato: 24, 12, 2011, 21:36:58 posle podne »
Još nešto  :smile: Čisto da vidite šta meni deluje ok.
http://www.halooglasi.com/vozila/plovila/brodovi-camci-jahte/camac-samogradnja-metalni-2008-nije/59842881/oglasi.aspx
Al je problem što nije registrovan, a čuo sam da je zajebancija sa registrovanjem iz samogradnje. Posebno tih starijih.
Zbog toga rekoh polovan-registrovan il upisan u plovidbenu dozvolu, ako tu ima neke razlike. Il grešim?

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Potreban savet...
« Odgovor #13 poslato: 24, 12, 2011, 21:41:50 posle podne »
ja bih uzeo taj plasticni jer nekako vise preferiram plastiku...sto se tice metalnih uzeo bih novi..pa zastitio kako treba..ovisi i sta pecas najvise...ako si saranas  svakako plastiku sa oglasa

Van mreže Aleks

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 21
  • www.mojaladja.com
Odg: Potreban savet...
« Odgovor #14 poslato: 24, 12, 2011, 23:07:58 posle podne »
Jesam šaranaš, al što plastika? Nije mi jasno  :pioneer: