Autor Tema: poribljavanje u Banovcima  (Pročitano 1551 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
poribljavanje u Banovcima
« poslato: 13, 12, 2011, 21:40:31 posle podne »
Pre neki dan sam se šetao banovačkom obalom i kada sam došao do "Venecije" primetio sam pored vode kamion sa onim bazenima za prevoz žive ribe ,jednu ladu nivu na kojoj je pisalo "Vojvodinašume" kao i jedan Dunas (sa yamahom 9.9) ribočuvarske službe i odmah sam svatio da su ljudi došli da puste neku riblju mlađ.

Kako su mi rekli u pitanju je šaranska mlađ težine od 100-350 g i da će u St.Banovcima pustiti 500 kg a potom idu u St.Slankamen da puste još 500 kg.
Za gornji tok Dunava predvideli su još 2.500 kg šarančića  :good:.

Nisam do sada imao prilike da uživo gledam kako se na ovaj način "ubacuje život" u reku u kojoj je biotop ozbiljno narušen nebrigom i lenjosti nadležnih kao nekulturom i bahatošću pojedinaca....(da ne nabrajam sada ,potrajalo bi).

U svakom slučaju,toliko mi je bilo drago kada sam video kako one ribice ubacuju u Dunav i kako nestaju u dubini... :yahoo:.

Ne znam koliko je dovolno riblje mlađi pustiti godišnje u Dunav da bi se vratilo u normalu ali ne treba biti mnogo pametan pa shvatiti da i pored toga ako se nešto u svesti drištva i ljudi  ne promeni u budućnosti...bojim se da je ovo samo kap u moru vode :sorry:

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: poribljavanje u Banovcima
« Odgovor #1 poslato: 13, 12, 2011, 22:27:43 posle podne »
Mislim da je poribljavanje čista kozmetika.

Kontrola izlova: ribara, nekorektnih pecaroša, kao i stavljanje u funkciju i zaštita prirodnih mrestilišta,
donose "prihod" u ribljoj mladji koja je na stotine puta veća od par šarančića puštenih u Dunav.
Naravno, manifestaciju je neko fotografisao i pojaviće se uz ime "zaslužnih" službenika administracije.

 :hi: