Autor Tema: Da li je sajt nautički ili ne?  (Pročitano 3333 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dule

  • Gost
Da li je sajt nautički ili ne?
« poslato: 07, 12, 2011, 20:23:09 posle podne »
Priznajem da mi nije najjasnije to "opominjanje nauticara",ko je gde bio,ima li ko kakve slike da ljudi slade oci...
Verovatno nisam u pravu,ali brate pa necu da svaki dan,po ceo dan,da setam sa foto aparatom u dzepu i fotkam prizore koji su svima jednako daleko,leti i zimi.Pitanje je volje,nista drugo.

Ko kaze da ja prozivam nauticare?
Njih nikada i nisam prozivao. Prozivam samo one druge  :smile: .
A oni se nece javiti jer, "ovde smo svi nauticari"  :smile:
Fotografije postavljam samo iz jednog razloga. Isti razlog je i zasto pokusavam da odrzim retke nauticke teme.
Dolaze novi ljudi. Gledaju sta se radi na forumu.
Nije dosao na forum "moja ladja" da cita o Malom Perici ili da cestita rodjendan nekom od forumasa. Dosao je da cita o nautici, rekama, gde se ide, koje su destinacije i zasto zanimljive. Mozda su nekom moje fotke i pomogle da se odluci da izadje i kada nije 34 stepeni u hladu.
Naravno da nece pomoci mnogim forumasima koji na vodu "izlaze" kada ukljuce racunar i zavale se u fotelju.
Pogledajte malo forum. Ko dodje i pogleda o cemu se diskutovalo zadnjih mesec dana sigurno nece steci utisak da je na nautickom portalu.
« Poslednja izmena: 10, 12, 2011, 19:10:45 posle podne zorter »

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Da li je sajt nautički ili ne?
« Odgovor #1 poslato: 07, 12, 2011, 20:59:07 posle podne »
Ko ima mogucnosti i volje da izadje na vodu nece misliti da li je pocela grejna sezona pa onda odluciti da ostane u fotelji.
Slazem se da je forum odavno odlutao od nautickog,sve vise se posecuje tema pozdravi i cestitke,ali sami smo krivi.Pre svega nasim zalaganjem.
Ponovo,ko je i malo na reci,u kontaktu sa ljudima sa reke,tome ce ovaj forum ostati cista zabava i ubijanje vremena u vecernjim satima,za sve ostale-ovo ce ostati pravi nauticki forum.

Van mreže sale.m79

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 926
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Gasa
  • Brod tip: Apic
  • Marina: Smederevo
  • Veličina: 10m
Odg: Da li je sajt nautički ili ne?
« Odgovor #2 poslato: 08, 12, 2011, 16:16:20 posle podne »
Dule ja postavih temu o kormilu na lanac mislim da je nauticka i sta bese propade
a ja i dalje neznam kako to da resim  da nebih eksperimentisao,i da ne duzim posto je
ovo druga tema

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Da li je sajt nautički ili ne?
« Odgovor #3 poslato: 09, 12, 2011, 09:19:20 pre podne »
Sale verovatno ti niko nije odgovorio posto jako malo ljudi ima takav prenos do kormila ali ovako napamet mislim da je lanac za bicikl i zupcanici od starog bicikla idealno resenje a jeftino. :stop:

Dule;
Puna podrska za komentare o sajtu, nema dobrih tema a ljudi na silu pisu svasta da bi bilo novih tema.
Treba nam sveza krv sa novim projektima ali ne kulinarskim ili humoristickim vec nesto sto ima veze sa rekom.
Izgleda da je sajt u teskoj krizi. Znam da treba i ja da doprinesem a ne da kukam ali cekam da nesto "pametno" stavim jer je bolje da nema postova nego da ih ima ali da su van svakog konteksta.  :good:
Marke

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Da li je sajt nautički ili ne?
« Odgovor #4 poslato: 10, 12, 2011, 02:25:45 pre podne »

Dule;
Puna podrska za komentare o sajtu, nema dobrih tema a ljudi na silu pisu svasta da bi bilo novih tema.
Treba nam sveza krv sa novim projektima ali ne kulinarskim ili humoristickim vec nesto sto ima veze sa rekom.
Izgleda da je sajt u teskoj krizi. Znam da treba i ja da doprinesem a ne da kukam ali cekam da nesto "pametno" stavim jer je bolje da nema postova nego da ih ima ali da su van svakog konteksta.  :good:

Marke ne vidim da je sajt u teškoj krizi.

To što ne preovlađuju samo nautičke teme, po meni i drži ovaj sajt.

U protivnom, bio bi to sajt namenjen nekolicini, eto da vas nazovem pravih nautičara. Mislim da bi se onda vi međusobno takmičili u tome da pokažete ko je veći znalac u ovoj oblasti.

Za nas ostale ovo bi postao prilično suvoparan sajt. Verovatno bi veliki broj članova otišao naneki drugi sajt. 

Dule je negde pomenuo da sajt ima iza sebe godine postojanja, mnogo nautičkih tema i da se one ne mogu na silu izmišljati.



Lično mislim da je prava vrednost to što na sajtu te, nautičke teme postoje. Što ih čovek može čitati onda kada su mu zaista potrebne. To jest, kada treba doneti neku konkretnu odluku, kako bi izbegao neke greške..


Nemoj me pogrešno shvatiti, ali mislim da zaista nema razloga za nekim insistiranjem na pokretanju strogo nautičkih tema.

Svaka tema ima svoje mesto i biće posećena onoliko koliko to pojedincima bude potrebno.

U ostalom, praksa pokazuje da je veliki broj nautičkih tema nastao onda kada su se pokretači tema suočili sa nekim konkretnim problemom i zatražili pomoć onih koji imaju više znanja i iskustva. Tada nastupate Vi.  :hi:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže eni blue

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 339
  • www.mojaladja.com
Odg: Da li je sajt nautički ili ne?
« Odgovor #5 poslato: 10, 12, 2011, 09:19:31 pre podne »
Najbolje je postaviti pravila nauticka i onda se odmah mi koji to nismo prepoznamo i znamo sta treba raditi, a onda se odlucimo ostati u clanovima ili biti gost-kibicer, jer svima je jasno da medju gostima ima bivsih clanova koji su gosti, a naravno i dalje ce biti i nenautickih tema u kojima ucestvuju i administratori i nauticari. Naravno da je sajt odlican :good:

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Da li je sajt nautički ili ne?
« Odgovor #6 poslato: 10, 12, 2011, 09:22:55 pre podne »
Marke, Dule,
mnogi su odustali od komentara ili saveta u "pravim" temama jer su od ostalih "nauticara" (neki su i napustili sajt), dobili upozorenje da previse pametuju i da nema teme u kojoj se nisu oglasili.
A i zašto bi pisali kad to mali broj ljudi razume a svi misle da sve znaju.
Eto primera oko elektromotora ili HHO generatora. Kao da to nije nautika iako je prvenstveno bila namena da se primenjuje na motorima namenjim za pogon plovila. Isto tako je bilo i u temama o radio stanicama.
Ja sam dobio najviše komentara tipa da se mnogo uplićem u razne teme i "sve znam". A nikad nisam pisao u temama o jedrenju (jer ništa ne znam), ni u temama o ribolovu (o čemu vrlo malo znam). Pa zašto bih onda više pisao o bilo čemu? Ono što znam zadržaću za sebe a ako nešto ne znam.......... pa tu je google.
Zato je sve više postova u temama o Stanku, ribljoj čorbi i ostalim kulinarskim veštinama ili čestitkama za rodjendane.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Da li je sajt nautički ili ne?
« Odgovor #7 poslato: 10, 12, 2011, 16:04:16 posle podne »
.....................................

Tako da nismo mi ni tako loši.

 :hi:

Da, i ja mislim... :drinks:

Van mreže serbon

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 63
  • Pol: Muškarac
Odg: Da li je sajt nautički ili ne?
« Odgovor #8 poslato: 10, 12, 2011, 19:23:31 posle podne »
Naravno da je ovaj sajt Nauticki i zacudih se kada sam na sajmu sreo poznanika sa kojim sam jedrio po grckim morima pre 15-20 godina i rekoh kako je lepo da se razvila nautika i kod nas pa makar i na reci, a on mi kaze da njega ne interesuje ni plovidba na reci ni nautika u Srbiji. E taj moj drugar je manje nauticar nego ja danas koji nemam camac nemam ni plovnu reku tamo gde zivim ali se radujem sto svaki dan citam sve teme na ovom sajtu jer one predstavljaju zivot nauticki u Srbiji i to je originalno jednako kao i plovidba na bilo kojoj vodi u svetu. I naravno nastavite vi koji pisete i slikate fotke da to s ljubavlju radite jer ima ko da vam se raduje i prati sve a da nije u mogucnosti da se aktivnije ukljuci. Pozdrav svima koji vole vodu i zivot na njoj i oko nje. I vidimo se za dve godine na Dunavu.
« Poslednja izmena: 10, 12, 2011, 19:25:38 posle podne zorter »

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Da li je sajt nautički ili ne?
« Odgovor #9 poslato: 10, 12, 2011, 20:31:06 posle podne »
Amin  :good:
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže Goran Mitrovic

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 56
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Da li je sajt nautički ili ne?
« Odgovor #10 poslato: 10, 12, 2011, 21:52:16 posle podne »
Meni je ovaj sajt jako primamljiv i neznam ko sumnja i kome se ne svidja ovaj forum....Svako kome sta fali moze da nadje odgovarajucu temu pa ako i ne nadje odgovarajucu temu moze je otvoriti ......

BITNO je druzenje a i samim tim razlicita iskustva koja se ovde izloze su po meni poucna .
Meni licno se svidja i smatram da ima dosta i Nautike ko oce on je nadje.

HVALA

Van mreže zoke

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • PERAVA
  • Brod tip: MBD-Hausboot
  • Marina: N:K:-Moja ladja-Brcko
  • Veličina: 10x4,40N:K
Odg: Da li je sajt nautički ili ne?
« Odgovor #11 poslato: 10, 12, 2011, 22:50:34 posle podne »
pa administratori sta cekate vi ste kreatori ovog sajta ako mislite da netrebaju rodjendani,godisnjice cetresnice, brisite. opominjite,banujte ,sve ste aminovali, a sad se pitate jel nauticki sajt . Za mene licno jeste ,jer nas koliko ima clanova koliko smo zajedno i imamo pravo nekad da se i nasalimo a bogami i posvadimo to jest prepucavamo ,pa ljudi smo nismo evropljani(fala bogu pa tamo necemo,to jest nedaju nam).Ovaj sajt gospodo admini,ima dusu i zato jesmo sta smo, uzmete li to,nema vise ni moje ladje ja mislim tako a vi opet kako hocete

Van mreže eni blue

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 339
  • www.mojaladja.com
Odg: Da li je sajt nautički ili ne?
« Odgovor #12 poslato: 13, 12, 2011, 06:26:00 pre podne »
U korenu treba odmah seci, da ne bude posle, krivi ovi krivi oni, a onda ovi sto se naljute mnogo postanu gosti-kibiceri