Autor Tema: Ručka za Yamahu-mogućnost prebacivanja na drugi model-saveti  (Pročitano 5079 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Ručka za Yamahu
« Odgovor #15 poslato: 03, 12, 2011, 12:57:43 posle podne »
Vlado, verujem da ste iz komentara i sugestija koje ste u medjuvremenu dobili shvatili da je moje pitanje bilo krajnje dobronamerno.
Zahvaljujem se iskusnijim kolegama koji su objasnili zašto ne treba da očekujete povećanje brzine proporcionalno povećanju snage motora.

Dakle, ako ste nameravali da postižete brzine glisiranja ili makar njima približne - to konstrukcija Vaše ladje ne dozvoljava. Ako Vam povećanje brzine za oko 20-30% uz višestruko povećanu potrošnju ne predstavlja problem - onda nastavite prema ranijim planovima.

Ja sam samo hteo da Vam obratim pažnju na razliku u novcu koja će Vam ostati posle pravilnog izbora elise koju možete da iskoristite na nešto drugo u čemu ćete opet uživati na Vašem veoma lepom čamcu.

Pre konačne odluke, mislim da bi bilo dobro da poslušate jedan od saveta koje je neko dao: pozajmite od nekog motor od 25-30 KS i proverite sve ovo o čemu smo pisali.
Tek posle toga moći ćete da donesete odluku posle koje se nećete kajati i pitati: "Šta bi bilo da sam postupio kako ..." i td.

Van mreže VladaCedic

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 92
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • V.I.N.
  • Brod tip: Ekopanonija Dado 23
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 7.8
Odg: Ručka za Yamahu
« Odgovor #16 poslato: 03, 12, 2011, 13:58:39 posle podne »
Hvala vam svima najlepse na odgovorima,nemam vise dilemu,ostacu na ovom motoru,a novac koji sam sacuvao ulozicu u nesto drugo na camcu. Secam se i kada sam kupovao motor da ssu mi u prodavnici videvsi cammac bas preporucili ovaj mottor!
S obzirom da sam ja jos pocetnik i laik,jes da dugo vozim camce ali malo znam o njima,zanima me samo jos jedna stvar ako mozete da mi objasnite. Koja je razlika izmedju motora kod trenutno posedujem i tog terenca? Sta je uopste terenac!?
Hvala jos jednom najlepse!!!!
P.S. Molim vas da mi niko ne persira posto ja imam samo 24 godine! Ja sam taj koji ce vama da persira!! :drinks:


Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Ručka za Yamahu
« Odgovor #17 poslato: 03, 12, 2011, 15:38:59 posle podne »
Nije ''terenac'' nego u zargonu teretni motor.Oznaka je za jamahu high thrust [visoki potisak] FT,na primer jamaha 9,9FT je teska 44kg i velicine je kao obican motor od 20-25ks,a elisa veca nego kod tih motora,sa sirim lopaticama,zbog veceg potiska.Sa tim motorom se igras manevrisanja u svim pravcima.E sada,posto se u praksi dokazao u celom svetu,jako malo ga ima kao polovnih u prodaji,jer pored svega se i najmanje kvari od svih motora.Cena polovnog ,kada se pojavi je od 1200e,zavisi od godista,te treba brzo odreagovati,naravno,ko ga zeli.Brzina koju ti postizes je O.K.,ako neces teretnu jamahu,sa kojom bi dobio jos 3-4kmh.Primer,brod ABRAHAM 2 duzine12,5 i sirine preko 4m sa janmarom,brodskim motorom,od 160ks ne moze Savom uzvodno brze od 12kmh,a brod je kostao vlasnika preko 220.000e,pa ti vidi,ja bi na tvom mestu bio zadovoljan sa brzinom i potrosnjome
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Ručka za Yamahu
« Odgovor #18 poslato: 03, 12, 2011, 19:40:16 posle podne »
.

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Ručka za Yamahu
« Odgovor #19 poslato: 04, 12, 2011, 10:05:27 pre podne »
Dule,pun gas posred plovnog puta Savom 12,5kmh pre mesec dana,Joca i ja isli do njegove marine u izgradnji kod Ostruznice,e sad na Dunavu sto si video kojom brzinom plovi,ja ti verujem,al ne umem da objasnim.Inace,toliko jak motor mu ne treba za reku,ali,jos u gradnji je znao da mora na grcke kiklade,koliko jos nastupajuce godine,i u tom smislu vrsi pritisak na mene,a ja pravo da ti kazem,sa mojim koritom na debelo more,nece da moze,al on zapeo.Sa tvojim Karverom bi pristao,he he he.
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Ručka za Yamahu
« Odgovor #20 poslato: 04, 12, 2011, 18:43:12 posle podne »
Jakako,generalno  :good: :drinks:,znaci,moram  da nabavim plastiku da kretenem sa vama,pa ''kalimera'' na Kiklade,lepo ti rece onomad  :lol:
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala