Autor Tema: Ručka za Yamahu-mogućnost prebacivanja na drugi model-saveti  (Pročitano 5078 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže VladaCedic

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 92
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • V.I.N.
  • Brod tip: Ekopanonija Dado 23
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 7.8
Ručka za Yamahu-mogućnost prebacivanja na drugi model-saveti
« poslato: 02, 12, 2011, 00:11:54 pre podne »
Evo i ja da iznesem svoje muke  :scare: .
Dakle,imam brodic od 8 metara duzine,pokrece ga Yamaha F9 Cl,prazan tezi 1700 kg,takodje imam i jednog odlicnog plastikanera sa morskim koritom (tako se valjda kaze) ono u spic :dance1: ! E sada ovaj motor mi je na daljinsko upravljanje,i plan mi je da kupim jedan polovan koji ce da bude barem 3 puta jaci od devetke. Taj koji trenutno imam prebacio bih na plastikanera a novi bih stavio na brodic. e sada u 99% slucaja ljudi prodaju motore sa ruckom,zanima me da li ako uzmem neku yahamu od 25 konja sa ruckom,da li mogu sa njega da prebacim rucku na taj manji koji bi stajao na plastikaneru, a  tog novog(polovnog) da prikacim na daljinske komande,na volan...
uhh... citam sada ovo sto sam napisao ni sam sebi nisam jasan :D Ali znam sta hocu,nadam se da me neko razume i da moze da mi pomogne!

Druga stvar koja me zanima je koja je idealna snaga motora za brodic,ima i njegova slika u delu foruma gde sam se predstavio!
Hvala svima unapred! :tenk:
« Poslednja izmena: 24, 03, 2012, 17:49:47 posle podne IKA »

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Moze-ne moze !?
« Odgovor #1 poslato: 02, 12, 2011, 08:09:38 pre podne »
Mislim da ručica sa 9,9 ne odgovara za 25 ks..  :new_russian: A što se tiče novog motora za brodić uzmi teretnu Yamahu  25 ks high trust i završio si posao..  :good:

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Moze-ne moze !?
« Odgovor #2 poslato: 02, 12, 2011, 08:12:59 pre podne »
Vlado,

potraži malo po net-u user manual za te motore i videćeš da li ima razlike u veličini ručke. Po tome ćeš prepoznati da li ćeš moći da iskoristiš istu ručku za drugi motor. Pretpostavljam da nećeš moći. Mislim da nisu iste veličine ali proveri na net-u.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Moze-ne moze !?
« Odgovor #3 poslato: 02, 12, 2011, 08:37:16 pre podne »
Vlado, ja Vam nisam poželeo dobrodošlicu u temi u kojoj ste nam se predstavili iz prostog razloga što sam tek jutros video i nju a i ovo pitanje, pa Vam zato sada želim dobrodošlicu u svoje ime, a koristim priliku i da Vam postavim pitanje.


Želim da pitam zašto u stvari želite toliko jači motor?

Naime, sa one slike vidim da imate veoma lepu ladju ali čini mi se da ma koliko snažan motor da stavite umesto ovog koji sada imate - Vaša putna brzina neće se mnogo promeniti. (Ili ja to možda grešim?)

Verujem da ćete s jačim motorm dobiti na sigurnosti i da ćete brže moći da odreagujete u smislu promene pravca i položaja ladje ali nisam siguran da maksimalnu brzinu možete bitno da promenite.
Ukoliko sam ja u pravu, onda bi možda mogli i jevtinije da prodjete kupovinom nekog motora od možda 15KS.

Voleo bih da oni koji se u ove stvari razumeju bolje od mene prokomentarišu ovo i na taj način pomognu i Vama i meni i ostalima koje muče slični problemi.

Ako ja grešim, Vama će biti lakše da realizujete odluku.
Ako sam makar delimično u pravu možda će Vam to uštedeti neku paru, a uživaćete kao i do sada, pa možda i više - što Vam ja od srca želim.

Van mreže dugamm

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • BULKA , BG-626E ,Marina "Ada Ciganlija"
Odg: Moze-ne moze !?
« Odgovor #4 poslato: 02, 12, 2011, 09:27:57 pre podne »
sto lepo nisi napisao u naslovu - rucka za yamahu , a ne moze -nemoze?????????
Ploviti se mora , ziveti ne !

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Moze-ne moze !?
« Odgovor #5 poslato: 02, 12, 2011, 09:59:27 pre podne »
Pa najverovatnije ne pasuje ali to nije problem ili barem ne bi trebalo da bude. Ručke, komande i sl su dosta tržišna roba i možeš zameniti tu svoju za onu koja ti treba ako ne pasuje kod nekog. Kažem ti to jer ja sada završavam sličnu kombinaciju, imam Y9.9 sa komandama bez ručke koja je bila pomoćni na starom brodiću a sada mi treba kao glavni na pomoćnom čamcu. Znači kombinacija dam komande i uzmem ručku uz malu doplatu.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Moze-ne moze !?
« Odgovor #6 poslato: 02, 12, 2011, 10:01:49 pre podne »
za taj camac ti je idealna teretna yamaha 9.9 nema potrebe za 25ks...

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Ručka za Yamahu
« Odgovor #7 poslato: 02, 12, 2011, 14:00:55 posle podne »
Vlado,koliko vidim,korito je duboko V.Da bi postigao 15-20kmh,treba ti najmanje 100ks,pa bi ti ja predlozio jamahu 9,9,teretnu,ili 15-20ks obicnu pentu sa kojima ces postici 13-15kmh,sve ostalo je nepotrebno.Jamaha9,9 gura camce do 4tone tako da imas visak snage,a u voznji unazad je fenomenalna,i malo trosi
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Ručka za Yamahu
« Odgovor #8 poslato: 02, 12, 2011, 14:02:09 posle podne »
Lepo LSI rece  :drinks:
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže VladaCedic

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 92
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • V.I.N.
  • Brod tip: Ekopanonija Dado 23
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 7.8
Odg: Ručka za Yamahu
« Odgovor #9 poslato: 02, 12, 2011, 20:50:39 posle podne »
Ljudi sada me ubiste u pojam,ovo planiram vec godinu dana,sada sam spremio i lovu ,sve... Samo da ga uzmem. Hvala svima puno,ali mi stvarno nije jasno kako je moguce da necu dobiti na brzini sa motorom koji je skoro 3 puta jaci.

@LSI
Hvala na dobrodoslici i savetu. Meni treba jaci motor zato sto mislim da uzasno sporo ide,garmin mi pokazuje oko 9 km/h sto mislim da je presporo,posebno jer ovog leta zelim da putujem na neke duze destinacije.

@dugamm
Primljeno i promenjenno  :good:

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Ručka za Yamahu
« Odgovor #10 poslato: 02, 12, 2011, 21:11:34 posle podne »
pa dobices na brzini sigurno!
neces ici 9kmh nego 12kmh ali neces trositi 3l na sat nego 7l pa sad ti nadji sebi racunicu :smile:

Van mreže VladaCedic

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 92
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • V.I.N.
  • Brod tip: Ekopanonija Dado 23
  • Marina: Plavi Dunavac
  • Veličina: 7.8
Odg: Ručka za Yamahu
« Odgovor #11 poslato: 02, 12, 2011, 22:10:21 posle podne »
Kanda cu ja da odustanem od svega sto sam zamislio..

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Ručka za Yamahu
« Odgovor #12 poslato: 03, 12, 2011, 00:05:24 pre podne »
Prelistaj malo na forumu to je česta tema. Poenta je u tome da sa duplo više konja nećeš ići duplo bolje. Korito će ići malo brže i za tu brzinu za tvoje korito guraće puno više vode tako da će većina snage odlaziti na to guranje umesto za kretanje kroz vodu. Kretaćeš se nešto maljo bolje a trošićeš više. Drugar čamac od 9m prvo  gurao sa Y9.9 a onda probao 25ks i išao 2-3km. Na kraju se vratio na 9.9 kao ekonomičnije rešenje. Sve ovo sa običnom Y. Jbg možda bolje uložiti u nešto drugo ili u manji ali nov i pouzdaniji motor a stari prodati (te starije 9.9 baš drže cenu)

Van mreže andrijapajic

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
  • Uglavnom bezopasan...
    • Breeze
Odg: Ručka za Yamahu
« Odgovor #13 poslato: 03, 12, 2011, 02:18:00 pre podne »
Za resavanje nedoumice, najbolje bi bilo da negde pozajmis jaci motor na dan, najbolje nesto 20-25 ks, i lepo vidis razliku. Moj camac recimo sa Tomos trenutni 4 ide 25-30% sporije nego sa Volvom 14, da Tomos nije cudljiva gvozdjurija koja pali kada se njemu oce a ne kada meni treba, bio bi i glavni motor :D

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Ručka za Yamahu
« Odgovor #14 poslato: 03, 12, 2011, 11:09:07 pre podne »
Vlado,ajd' ponovo :suicide:,korito ti ne dozvoljava vecu brzinu,sa obicnim 9ksmotorom,ili 20ks,razlika 2-3kmh,zato jer su to brzinske elise.Samo sa 100ks,obicnih,mozes da predjes u polu-deplasmansku plovidbu,i to maksimalno do20-22kmh,sa potrosnjom od 15-30lh,pa ti vidi.Sa jamahom9teretnom ces postici 12-13kmh ali sa potrosnjom od 2-3l,i to je najbolje resenje,a ti proveri.Ona je ekvivalent obicnom motoru od 25-30ks,ali sa mocnom elisom koja gura istom brzinom i camac od 300kg i camac od 4t.Ajd u zdravlje
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala