Autor Tema: Predlog  (Pročitano 30783 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Predlog
« poslato: 19, 11, 2011, 22:08:47 posle podne »

                   Imam jedan predlog,za ovaj zimski perio.

                   Posto vidim,da se stalno provlaci zelja za manjim pomocnim camcem,otvorio
sam ovu temu.
                    Predlazem da do nove godine polako diskutujemo,kakav bi nam bio najbolji
pomocni camac,u smislu duzina,sirina oblik i sta ti ga ja znam.Kada sve to lepo utanacimo,
nadjemo gde ima takav plan i kupimo ga za MOJU LADJU.Tu nam pomognu nasi clanovi da
razradimo plan i postavimo ga na sajt.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Predlog
« Odgovor #1 poslato: 19, 11, 2011, 22:27:23 posle podne »
Obično, u ugovoru piše da se PROJEKAT ne može kopirati, umnožavati, preprodavati, ustupati, trećem licu bez odobrenja autora.
Drugim rečima, ne može se okačiti na sajt.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Predlog
« Odgovor #2 poslato: 19, 11, 2011, 22:32:11 posle podne »
Obično, u ugovoru piše da se PROJEKAT ne može kopirati, umnožavati, preprodavati, ustupati, trećem licu bez odobrenja autora.
Drugim rečima, ne može se okačiti na sajt.


A jesi ti cuo za PP?Diskutujemo , izaberemo , i onda ko zeli saljemo na PP!!!

Uostalom , delicemo orginal! :lol:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Predlog
« Odgovor #3 poslato: 19, 11, 2011, 22:40:45 posle podne »
Pošto je reč o pomoćnom čamcu,mislim da je plastika tu u prvom planu.
Sad mi nešto pade ideja , da se organizujemo da napravimo kalup iz kog , ako je dobar može da se izlije desetak čamaca( može i više ako se domaćinski odnosimo prema kalupu).Svi troškovi bi bili dosta manji kada bi se udružilo više ljudi.
Kao pomoćni čamac ja vidim čamce oko 4-m l i širine oko 1,5m .Sve što je veće od toga ,više nije pomoćni čamac, mada ima i onih koji sa većim plovilima za pomoćne koriste dunase,primuse...
Deda postavi fotku zokijevog pomoćnog čamca.Po meni je to idealan pomoćni čamac

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Predlog
« Odgovor #4 poslato: 19, 11, 2011, 22:47:51 posle podne »
Deda, sve je jasno ali mora se poštovati Zakon o pirateriji, jer bi neko mogao da dobije krivičnu prijavu.
Ko će kome dati original, da iskopira CD, to je druga priča.
Neću da se mešam, ali koliko ljudi toliko ćudi.
Teško će se naći univerzalno rešenje za većinu članova koji su zainteresovani za pomoćni čamac.

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Predlog
« Odgovor #5 poslato: 19, 11, 2011, 23:18:05 posle podne »
              Pa jos nismo ni iskristalisali kakav  bi  camac a vi vec o pirateriji.  Zasto mislite da nam
projektant ne  bi dozvolio kopiranje planova? Pa nisu to planovi za jahte.To bi bio mali nekome
glavni a nekome pomocni.Gospodin Apic je poklonio plan pomocnog camca duzine 4x1m jednom
casopisu,ja sam na zalost izgubio te planove,ali sam po njima napravio mali camac,ne od meta-
la vec od plasticnih ploca.
              Ajmo mi korak po korak.
              Prvo da se sloncentrisemo na oblik i velicinu.

PS. Mozda mi narucimo kod nekoga da nam isprojektuje.
« Poslednja izmena: 20, 11, 2011, 10:55:50 pre podne zoran »
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Predlog
« Odgovor #6 poslato: 20, 11, 2011, 00:17:16 pre podne »
Podržavam Zoranov i Ikin predlog.

Mislim da je to i pravi put da neki članovi ove naše bandice dođu do svoje lađe koju će napraviti svojim rukama.

Pravi izazov, nema šta.

Obično, u ugovoru piše da se PROJEKAT ne može kopirati, umnožavati, preprodavati, ustupati, trećem licu bez odobrenja autora.
Drugim rečima, ne može se okačiti na sajt.

Mossi mislim da je situacija i u ovom pogledu jasna. Sa čovekom se napravi ugovor kojim on dozvoljava besplatno postavljanje određenog projekta isključivo na sajtu moja lađa.

Kako sam shvatio postoji gospodin koji bi za odfređenu svotu pristao na tu varijantu.

Imamo ljude koji znaju da rade sa plastikom. Napravili bi kalup.

Ko želi da po njemu radi, plati materijal i dođe na obuku. Tada strada recimo Stanko, a bar nas nekolicina nauči nešto što nije ni sanjala da će moći. 

Mogu da zamislim sliku da se na nekom druženju pojavi 5-6 čamaca iz samogradnje po projektu i kalupu "moja lađa".  :good:

Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Predlog
« Odgovor #7 poslato: 20, 11, 2011, 00:49:04 pre podne »
Ima dosta besplatnih planova na netu . Samo se vi dogovorite a clanovi "Moje Ladje -Brcko " najvjerovatnije prate i ucestvuju u izgradnji .
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Predlog
« Odgovor #8 poslato: 20, 11, 2011, 09:56:42 pre podne »
el mi to ulazimo u evropu kada se svi brinemo o pirateriji ? kupovinom plana od nekog proizvodjaca mi smo ograniceni na taj jedan plan... ali malim izmenama vise nismo ograniceni jer to vise nije taj plan ...

ja se apsolutno slazem sa zoranom, sajt u ovom trenutku ima zaradjenih oko 140 evra (google reklame) tako da mozemo to upotrebiti za planove...

mada bi prvo trebalo definisati kakav plan hocemo , CNC , papir ili salvetu... plastika ili metal... deplasmanac , poludesplasmanac ili gliser...

ima tu dosta stvari oko kojih se treba dogovoriti ... 

po meni 4X1.5 je malo, ali recimo 6x1,5 je ok ... iz cega dolazimo do zakljucka da se ne bi svadjali treba napraviti i varijantu planova za "rastezanje"....

ujendo prebacujem ovo u brodogradnju posto nije za kafanu

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Predlog
« Odgovor #9 poslato: 20, 11, 2011, 10:13:49 pre podne »
Ja glasam  za plastiku.  :good:

Sviđa mi se ideja o zajedničkom kalupu i sigurno ću učestvovati u akciji ako se to sprovede.

Ako ne, evo Zoran je dao šlagvort, Ika predlog. Ja to prihvatam. Naći će se još par zainteresovanih pa sve možemo izvesti samostalno.  :sarcastic:

Imam ideju o daljoj sudbini moje šikljice, kojoj ću vratiti nekadašnji sjaj.

Za moju buduću lađu  :wub:, tražiću lakši čamac i ovako nešto bi moglo biti rešenje.  :lol: :drinks: :tenk:

Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Predlog
« Odgovor #10 poslato: 20, 11, 2011, 11:53:43 pre podne »
Evo da malo konkretizujemo . Kap tebi je sve malo ,jbg. Zoran je odmah na pocetku rekao POMOCNI camac . Dakle , za pomocni camac je sasvim dovoljno 4-4,5 m . Plastika mi se kao materijal za takvo plovilo izuzetno dopada zbog tezinskog odnosa. Nije isto vuci za sobom 500 kg ili 50 kg bez obzira na oblik korita . Dalje , zbog namjene plovila predlazem da bude blago V ili tabanas sa mozda malo izrazenijim vodjicama ili cak neko korito katamaranskog tipa koje daje maksimalnu stabilnost i lakocu pristajanja u obalu i slicna mjesta . Po mom skromnom misljenju , apsolutnog laika , tip korita kao kod camaca tipa Shark (modifikovan trimaran) daju odgovarajucu stabilnost na malu duzinu . Znaci sav onaj teret i posada kojoj nije svejedno sto se ljuljuska camac bi se mogao u relativno malom camcu prevoziti od tacke A do tacke B .
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Predlog
« Odgovor #11 poslato: 20, 11, 2011, 12:16:20 posle podne »
poljo nas ima dvoje odraslih i troje dece.. i ako moze ja bih u jednoj turi da ih sve sa stvarima prebacim do obale-plaze :) zato sam i rekao projekat koji svima odgovara a onda napraviti dodatni projekat sa recimo vise ili manje rebara, znam da bi trebalo proporcionalno uvecati ladju a ne dodavati rebra ali posto je ovo pomocni camac procicemo i sa ubacivanjem rebara sasvim solidno...

sa ovim sto si napisao prilicno se slazem i meni se tako nesto uklapa u ideju, stim da bih izbegavo sve krivine koliko je to moguce vec ici samo na osnovna savijanja jer ce verovatno za one koji se usude da ga prave ovo biti prvi camac...

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Predlog
« Odgovor #12 poslato: 20, 11, 2011, 14:02:29 posle podne »

             Ajmo mi lepo da razdvojimo ovu temu na dve,

             Ovde neka ostane sve kako je a drugu temu da otvorimo POMOCNI CAMAC SAMO ZA KAPETANA.

                                                                                                                      :diablo:  :diablo:  :diablo:
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Predlog
« Odgovor #13 poslato: 20, 11, 2011, 14:29:32 posle podne »
Evo predlog Kapetanu za pomocni camac!! :lol:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Predlog
« Odgovor #14 poslato: 20, 11, 2011, 14:57:44 posle podne »
Ma kakvo dodavanje rebara ??????????????? Pa to i ja znam da nema veze s mozgom . Razumijem da svako gleda svoju situaciju . Prema mojoj ...meni treba kadica od 2,20 ili kakav gumenjak iz samoposluge . Nije to poenta (ili ja nisam shvatio) . Imao si RIB i bio ti mali ...plastikaner od 4,5 m nije mali nikome ko nece da pusta mreze . De malo izmjeri u sobi koliko je 4,5 m X 1,2-1,3. Opcrtaj pa sjedi u taj crtez i ... To su distance od 20-30 m . Na veslo da se moze preci , elektro motor . Nesto sasvim jednostavno, lagano a upotrebljivo . Sve ostale varijante su siklja i metalna skarabudjevina , pa prema tome zali boze para za projekat . Ima kod Dede jedan camac sa koritom koje place za kopiranjem . Treba skinuti kalup prema tom ili nekom takom camcu pa nam projekat nije ni potreban .
Odo i ja u off sam sebi , jbg.
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.