Autor Tema: predlog  (Pročitano 10971 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: predlog
« Odgovor #15 poslato: 05, 11, 2011, 21:01:46 posle podne »

         Buso povuci predlog.Pa vidis da su zakljucali temu za glasanje samo da bi Admini u njoj pisali.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: predlog
« Odgovor #16 poslato: 05, 11, 2011, 21:15:27 posle podne »
ma zorane izgleda da se ovde vodi politika kao i u drzavi sto vise zelis da budes nepristrasan sve ti se vise lupa etiketa spletkarosa i profitera . Moja zelja je samo stvoriti jednu pravu sliku o stanju i ponudi kod nas u vezi svega sto je sa plovilima koliko se moze .Tacno je da ima manje vise razlika kod nas i uvek ce je biti ali da se to predoci javno i iskreno pa svakom na izbor. evo povlacim predlog .
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: predlog
« Odgovor #17 poslato: 05, 11, 2011, 21:37:44 posle podne »
 :drinks:
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: predlog
« Odgovor #18 poslato: 06, 11, 2011, 05:19:18 pre podne »
Prava slika se vidi cim iz autobusa pogledas Visnjicki rukavac ili Cukaricki rukavac.
Moje misljenje je da ne treba mi njih da reklamiramo. Moze da im se olupa o glavu a onda mi krivi.
Ako im treba reklama neka se sami reklamiraju. Ko zeli da pravi camac neka cita komentare i shvatice sta je sta i ko je ko.
Spisak ljudi koji prave camce  moze da zloupotrebe neke institucije a to ne bi valjalo. Ako im treba neka ga same prave. Svaki majstor koji je hteo on se i predstavio pa eventualne posledice javnog predstavaljanja snosi sam.

Ja sam jedan nerazuman tip.     :sorry:

Kad pogledam na čukarički rukavac zgrozim se nad bahatošću i nemarnošću gradskih i svih drugih nam vlasti i organa.

Nevezano koji i kakvi su brodovi u tom rukavcu, svi imaju isti problem. NE MOGU DA ISPLOVE. To ja vidim kad pogledam čukarički rukavac.

Što se reklame tiče, ja je ovde slabo videh. Rasprava o kvalitetu radova pojedinih majstora mi i nije reklama kada je vode ljudi koje (neka se ne ljute), ne smatram kompetentnim za to.

Kada državni organi ne vide korist od edukovanja naših majstora, mogli bi sami majstori da se organizuju. Kao pčelari recimo. Da dovedu ljude sa pojedinih fakulteta, od struke, da ih upute u nove načine rada, tehnologije koje mogu primeniti, da zajednički naprave standard, projekte,  proračune i neki naš budući karakteristični tip plovila. Kada to već država ne radi. 

Možda bih se tada tada, čitajući komentare majstora i stručnjaka, lakše opredelio da li da kupim skupo, našminkano ili skromnije a jeftinije plovilo naših majstora.

Čitajući brojne naše i tuđe postove shvatio sam samo da se tamo negde, preko grane, vlasnici plovila domaćinski odnose prema svojim ljubimcima. Da ih redovno farbaju na propisane načine, menjaju pohaban enterijer, i čine sve da oni izgledaju lepi i posle 50 godina.

Verujem da bi i kod nas oni trajali tako dugo kada bi se mi prema njima odnosili na sličan način. 

To što vidim zarđale i raspadnute čamce nekih naših majstora, meni više govori o nebrizi i odnosu njihovih vlasnika.

Shvatam da je kriza, beda i nemaština kod nas. Da svi imamo želju da, nekako pobegnemo na tu vodu koja nas privlači.

Ne mogu da shvatim one koji kupujući jeftine brodiće koji izlaze iz naših garaža, dvorišta i halica, očekuju kvalitet koji imaju svetski brendovi. Sve ima svoju cenu.

Ako bi, bilo čije, domaće plovilo kao novo uzeli, pripremili za farbanje i ofarbali kao automobil, šta bi tada rekli? Verovatno da je lepo. Ali koliko bi to koštalo? Nisam pametan.

Kao što rekoh na početku. Ja sam jedan nerazuman tip i ne vidim razlog zašto ne bismo imali na jednom mestu spisak domaćih firmi, ali i malih kućnih radionica koje prave plovila. Većina njih ima registrovane radnje, plaća porez ovoj državi i sami odgovaraju pred njenim organima ako nešto zabrljaju.

Ne vidim zašto bi spisak koji daje više opcija za izbor i kupovinu plovila nekome naškodio. Ako bi se tu našle i reference proizvođača, šta bi kome smetalo?
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: predlog
« Odgovor #19 poslato: 06, 11, 2011, 09:42:48 pre podne »
Арса је у праву. То и јесте поента предлога, да љубитељи реке и наутике, на једном месту, имају преглед мајстора и радионица где могу одрадити посао који их занима. А при избору може помоћи оцена коју су дали корисници тих услуга на основу личног искуства. Ово нема никаве везе са рекламом или антирекламом појединих мајстора, радионица или произвођача.  Више рекламе и куђења истих може се пронаћи у разним постовима на форуму. Па ко воли нек чита детаљно.
А што се тиче "разних институција" које могу злоупотребити те податке, не видим како.  Па зар заиста мислите да нико у "институцијама" нема податке о мајсторима, радионицама и произвођачима о којима говоримо? И на шта би се та злоупотреба свела? На контролу и санкције због рада на црно или неплаћања пореза, или нешто треће. Они то могу да раде и на основу својих података који су сигурно детаљнији и ажурнији од ових наших. Бар би требало да буду, а ако нису, то је онда показатељ колико их све ово интересује.  И још, ако би строго водили рачуна о томе да неко из "институција" може злоупотребити податке које износимо на форуму, да подсетим да су до сада изношени разни подаци мнооого интересантнији "неким институцијама" него списак мајстора, радионица и произвођача. А до сада нисам видео да је неко из институција те податке "злоупотребио"  па чак ни на било који начин их искористио, макар да провери чињенице наведене у постовима.
Зато сам ЗА наведени предлог.  :good:

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: predlog
« Odgovor #20 poslato: 06, 11, 2011, 09:51:08 pre podne »
Nisam zapazio da je neko pisao o ovom proizvođaču. Ako jeste, izvinjavam se na previdu.

http://www.intertek.co.rs/novo-intertek
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: predlog
« Odgovor #21 poslato: 06, 11, 2011, 12:18:42 posle podne »
Pa,stvarno,Dule,mislim da bi trebao da vratis glasanje i rubriku.Zasto,zato jer evo argumenata pro.''Neke institucije''ne mogu nista ovima sto prave camce,jer su mahom pausalci[zanatske radionice].Oni,proizvodjaci,imaju jasan odgovor ''radimo i varimo i farbamo kako nam narucilac kaze''i za to placamo pausalac i kvit.Oni,koji su registrovali delatnost,kao izradu camaca,takodje su cisti.Nesto rade preko racuna,nesto ne,kao i svi mi koji imamo neki biznis :smile:,ali kao sto ti rece,oni imaju zasticena plovila i ne pristaju na zelje narucioca,koje se kose sa zakonima brodogradnje,i opet tu ne vidim problem,kao ni ti :good:.Na kraju,mislim da je Busin predlog izvanredan,jer,mi smo ti koji odvajamo od usta :suicide: za plovilo,kakvo god bilo,i red je da se napravi skala proizvodjaca,RADI NAS  :smile:.da ljudi ne lutaju i ne nasedaju na razne price.Ja sam ponosan sto sam clan ovog foruma,a bio bih jos ponosniji da ovakva skala postoji ovde,kod nas.Ponavljam,forum bi bio poseceniji i ozbiljniji,kako mu i prilici.Ne brinem se ja za proizvodjace,oni koji otpadnu,u proizvodnji camaca,zbog losih iskustava narucioca,vratice se osnovnom zanatu,a oni koji ostanu,poboljsace se,a nautika kod nas ce se popeti nekoliko stepeni vise,sto bi i ti ,a i mi voleli,zar ne :smile:.Ako ne ostane Busin predlog,nastavice se i dalje prepucavanja,koja neretko zavrse svadjom,sa i bez argumenata.Pomislili ste da je LSI usao i u mene,ali nije,samo sam od jutros logoreican :lol:,idem na rucak kod taste,imajte razumevanja  :suicide: :lol:
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: predlog
« Odgovor #22 poslato: 06, 11, 2011, 14:54:33 posle podne »
Arso, mislim da si imao camac. I da je camac bio dugo pod vodom  :) tako da si ti bio primer loseg gazdovanja sopstvenom imovinom.  :lol:

Bolje je da svaka radionica otvori temu, predstavi svoje proizvode. I da mi samo glasamo... lose, dobro, odlicno...
To je tehnicki izvodljivo. I da teme budu zakljucane za komentare.

Ili da mi otvorimo temu za svaku radionicu
Ali ako zelite evo ja cu napraviti probnu temu. Da vidimo kako ce to ici.

Dule, upravo o tome sam pričao. Taj moj čamac je i pre kupovine bio u lošem stanju zbog nebrige bivšeg vlasnika pa je izdržao da doživi 30 rođendan. Ja sam ga, takođe zapustio, ali zato i jeste u takvom stanju u kakvom je (a videćemo uskoro kakav će biti  :taunt:). Ja nisam nikada za njegovo stanje krivio proizvođača već samo sebe.

Inače apsolutno sam protiv toga da se glasa o kvalitetu majstora. Mislim da za to teško možemo odrediti parametre.

Ono što jeste najveća vrednost Businog predloga je formiranje baze podataka o proizvođačima plovila.

Kako ih svrstati to bi ovde mogli da se dogovorimo. Preduzeća, SZR, fizička lica, proizvođači metalnih, aluminijumskih, stakloplastičnih, drvenih ...plovila. E to bih voleo da imamo ovde na jednom mestu i da taj spisak zajedno, uz saglasnost proizvođača, dopunjavamo.
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: predlog
« Odgovor #23 poslato: 06, 11, 2011, 17:55:48 posle podne »
Dule,pre nego sto si izbrisao glasanje o proizvodjacima camaca i brodova,Sole iz Titela je ubedljivo vodio,samo da obavestim clanove koji su se kasno ukljucili u sve ovo :good:.  A u znak revolta zbog brisanja glasanja o proizvodjacima,i bar meni,apsolutno neodgovarajucem odgovoru iza koga si stao,JA,OD OVOG TRENUTKA,NA OVOM FORUMU,VISE NECU UCESTVOVATI U TEMAMA VEZANIM ZA BILO KOG PROIZVODJACA IZ MILOG MI SRBISTANA,nisam ni imao razloga,sa svojim plovilom sam vise nego zadovoljan :good: :smile:.Visak sopstvenog altruizma,po ovoj temi,usmericu na nesto drugo sto moze da da rezultat  :drinks:
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: predlog
« Odgovor #24 poslato: 06, 11, 2011, 19:06:25 posle podne »
Možda zato što je ovaj predlog potekao od kontra administratora, tek vidim da će ova tema završiti u korpi za otpatke.  :lol:

Prava šteta, tema je mogla svima koristiti.

E da je istu postavio Dule ili neki drugi zaslužni član...

Buso, kaži da ovo nije bila tvoja ideja. Da je to smislio neko drugi.  :taunt:

Ja sam lepo nameravao da se ove zime ne eksponiram u raznim raspravama, ali eto prevarih se. Neću više.

Hogar je u pravu. Čemu naša priča ako se sve svodi na velikog, nepogrešivog vođu koji bolje od nas zna ...  SVE. 
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: predlog
« Odgovor #25 poslato: 06, 11, 2011, 19:38:12 posle podne »
Па нека се изјасне и други админи, и они су од утицаја, да не кажем од поверења. Капетан раније рече да је предлог и идеја супер. Осим ако то није рекао под температуром услед броннхитиса.

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: predlog
« Odgovor #26 poslato: 06, 11, 2011, 20:21:33 posle podne »
Па нека се изјасне и други админи, и они су од утицаја, да не кажем од поверења. Капетан раније рече да је предлог и идеја супер. Осим ако то није рекао под температуром услед броннхитиса.

JBG uvjek isto ... Sta im radis dragi Dusane pa te se ovoliko boje ? Odavno si privatizovao ovaj sajt i ok , razumijem moze ti se pa si to i uradio ali zar bas mora u svakoj temi da tvoja bude poslednja ? Popusti malo , idi pecaj , idi nesto kecaj ... pusti narod da malo dise i prica o onome sto zeli .
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže dača

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 113
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: predlog
« Odgovor #27 poslato: 06, 11, 2011, 20:36:03 posle podne »
ajde da mi clanovi pomognu u razmisljanju 
posto spadam u one koji hoce da kazu sta imaju :
dule je izbrisao glasanje o majstorima iz razloga sto je postavljeno ofrlje i bez nekog reda ,nisu cak ni nabrojani svi majstori koji postoje ,nije uradjena kategorizacija po materijalu, nije mu se cak svideo ni nacin kako je to uradjeno .... nije se svidelo ni meni . Generalno nije bila takva  zamisao a koliko sam shvatio nije bila nicija namera da to tako ispadne .
Ili je po sredi nesto drugo ?
Dule ako nije problem ili neki drugi admin objasnite sta je razlog direktno i bez uvijanja !

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: predlog
« Odgovor #28 poslato: 06, 11, 2011, 20:56:58 posle podne »
Sto ti je reci mladost , sabra momak sve u par recenica ....Daco , sinko , svaka ti dala .
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: predlog
« Odgovor #29 poslato: 06, 11, 2011, 21:06:39 posle podne »
pardon opet tatko napravio sr.nje . Bio dača na forumu pa otisao ja se u zaru borbe zaboravio prelogovati . znaci  busa postavio komentar
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR