E, ovako treba... > Metalni čamci

OGI/ ili novi čamac iz mog dvorišta

<< < (2/7) > >>

IKA:

--- Citat: Dule  05, 11, 2011, 16:42:35 posle podne ---Sretno  :)
Nemam primedbe. Samo jedno pitanje.
Zasto kod nas prvo naprave korito pa ga ojacavaju rebrima?
Ja sam mislio da se radi bas kontra. Prvo konstrukcija pa opsivanje oplatom.

--- Kraj citata ---

Na ovom istom forumu,u temi -metalni brodovi , može se videti da se neradi samo kod nas na način gde se spajaju prvo oplatni limovi pa tek nakon toga se ubacuju rebra i ojačanja.Ima par BR projekata koji su ovde prikazani , i oni se rade istim sistemom.
Ovaj način gradnje je počeo intezivnije da se koristi , koliko ja znam 90-ih godina kada je bilo moguće kompjuterskim programom razviti oplatne limove u ravni table lima.
Bitno je pri ovom načinu gradnje poštovati tačke navedene u projektu.Izgled tog dela projekta je prikazan(delom) na prvoj fotografiji .Prilikom sklapanja elemenata mora se ispoštovati svaka projektovana tačka po sve tri ose, što je u domaćoj radinosti malo sporiji proces ali je izvodljivo.Za nas amatere bi bilo skupo da pravimo postolja pa se snalazimo na razne načine.Moja postolja su šliperi koje dovodim u horizontalu po sve tri ose tako da uspevam da ispoštujem date mere.
Dato mi je ovlašćenje moderatora, i prilikom započinjanja teme sam obrisao par postova samo iz razloga ,da sam želeo prvo da postavim sve raspoložive fotografije.Zbog takvog razmišljanja i brisanja ,po meni preuranjenih postova dobio sam na pp kritike .Izvinjavam se svima kojima sam izbrisao postove , nerazmišljajući da to može dovesti do nečijeg nezadovoljstva.
Ne želim da gubim prijatelje zbog ovlašćenja koja su mi data i koja od sad mogu slobodno da mi budu ukinuta jer ih koristiti neću.
Cilj postavljanja ove teme mi je bio da potaknem one neodlučne da se upuste u samogradnju.
Svi moji prijatelji sa ovog foruma znaju da sam počeo da pravim brod , dakle nije mi bio cilj da se hvalim nečim što veliki broj prijatelja zna.
Moje učešće u ovoj temi će se svesti na puko postavljanje fotografija kada i koliko ih budem imao.
Da ovaj forum nije ovakav kakav je ja na njemu nebih ni bio, tako da ni po pitanju ove teme nije ništa novo.
Hvala svima na podršci

IKA:
radovi teku...
poprečna ojačanja ,flah 50*5mm u razmaku od 45cm
Uzdužnjaci--L profil 40*40*4 na razmaku 33cm
Na spojevima poprečnih i uzdužnih rebara isečeni trouglovi na krajevima L profila radi nesmetanog oticanja kondenza na najnižu tačk
u korita. Za sada se pri montaži elemenata sve samo spaja heftovima,varenje nastupa tek po završetku montaže

IKA:
za narednu fazu izgradnje ,bila mi je neophodna pomoć , te sam angažovao zeta za fizikalisanje..
Podignute stranice korita

IKA:
u ovoj fazi izgradnje svaki dan je primetan napredak,jer se sve što seuradi i primeti.Sada nastaje period
kada se napredak slabo primeti , obzirom da se ugradnja ojačanja ne primećuje kao postavljanje stranica.
Ujedno ta pojačanja oplate su i najsporiji deo posla

IKA:
iz ove perspektive deluje da će ličiti na nešto

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju