Autor Tema: Protest "MOJA LADJA" 24. maj 2009  (Pročitano 24874 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Protest "MOJA LADJA" 24. maj 2009
« Odgovor #90 poslato: 18, 05, 2009, 21:35:40 posle podne »
titel,novi sad,apatin,,smederevo,milanovac....ima li koga

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: Protest "MOJA LADJA" 24. maj 2009
« Odgovor #91 poslato: 18, 05, 2009, 21:50:35 posle podne »
U D.Milanovcu ni jedan ne podleze placanju poreza,a ni ti camci nisu registrovni,tako da ih ovo ne dotice.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Protest "MOJA LADJA" 24. maj 2009
« Odgovor #92 poslato: 18, 05, 2009, 22:09:25 posle podne »
bilo bi zgodno da se i u drugim mestima na dunavu i savi organizuju protesti
mislim naravno na veca mesta
zoter bi na primer mogao nesto slicno da organizuje u sapcu u istom terminu
neko u novom sadu ...........

Ne moze da se organizuje protest u Sapcu.Nema ko da protestuje,nebi skupio ni deset camaca.Mali broj koji registruje plovila ne podleze porezu a oni koji podlezu spustaju svoja plovila samo za neke manifestacije,malo se prokurce i opet van. :suicide: Sabac je mrtav sto se nautike tice,i tako ce ostati jos dugo.Mislim da je slicna situacija i po ostalim manjim mestima.

U Sapcu je veliki problem. Malo je onih koji podlezu porezu a i nema sta da se blokira kad nema recnog saobracaja. A i oni sa kojima sam razgovarao kazu da ce platiti porez i da se dzaba muvamo. A istina je u stvari kao sto giga rece samo se malo prok..ce kad je neka manifestacija i uopste ne registruju plovila. Za menifestacije ih niko ne pita da li je registrovano a posle ajd napolje pa kuci. Nazalost nemamo marinu pa nam ni plovila nisu na videlu. Tako je i u Sr. Mitrovici a ostala mesta pored Save su uglavnom sela sa po kojim camcem sikljom i 4-om tako da ne podlezu porezu. Giga i ja, ako dolazimo, to je jedino da vama koji imate plovila za nepravedno oporezivanje, pomognemo da se izborite sa nepravdom koja i nama smeta, ne zbog plovila, vec sto je od nase drzave koja nema razumevanja za realnost.

Neko je, cini mi, se precizirao datum za 31. pa zato niko i ne razmislja o 24-om. Cak je pao predlog da se 24-og napravi izlet na Belegisku adu. A koliko znam Barba jos nije uspeo da registruje GG pa je i to bio razlog sto je preciziran 31. maj. Tek sutra (19.05.) treba da preda papire za registraciju. A razlog je sto je od nas 20-tak prisutnih na skupstini samo 8 ili 9 poslalo skenirane licne karte, te bih ovim putem
ZAMOLIO sve one koji su prisustvovali na skupstini da posalju ili skenirane licne karte ili podatke iz njuh. kako bi Barba mogao navesti podatke osnivaca GG.
Sve podatke sa licne karte, (obavezno JMBG i broj LK) saljite na PP direktno barbi da bi bilo brze i jos jedna napomena
pored podataka saljite i NICK ime da bi barba znao ko je sve bio prisutan na skupstini i ko je ko.
Veliki pozzzz :good: :good:
« Poslednja izmena: 18, 05, 2009, 22:20:39 posle podne zorter »

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Protest "MOJA LADJA" 24. maj 2009
« Odgovor #93 poslato: 19, 05, 2009, 01:45:53 pre podne »
evo preliminarne verzije maila koji bi trbalo uputiti sto vecem broju redakcija.dajte komentare i dopune.isto tako potegnite *veze i vezice*u svetu informacija da bi sto veci broj redakcija kako tv tako i radio bio obavesten.hvala.
Poštovana redakcijo,
obaveštavam Vas da će u nedelju 24.05. u 14 časova na ušću,na akvatorijumu reke Dunav,kod sc 25 maj biti održan protest vlasnika čamaca i plovnih objekata.Protest je usmeren protiv donetog zakona o porezu na luksuzne čamce,a u organizaciji grupe gradjana Moja ladja.Pošto porez smatramo nepravednim,okupićemo se po drugi put da iskažemo naše nezadovoljstvo.
Ovim putem Vas pozivam da svojim nepristrasnim i objektivnim izveštavanjem obavestite širu javnost o našem skupu,kako bi i ona(javnost)bila upoznata sa trenutnim dešavanjima u svetu nautike i rekreacije na vodi.
Na obali,na posebno odredjenom prostoru za te svrhe,biće postavljen press centar.za sve informacije o skupu kao i eventualnoj organizaciji revoza čamcima mozete se obratiti na sledece telefone:
Skup je prijavljen lučkoj kapetaniji Beograd i policiji.
Još jednom Vas molim da dodjete i Vašim prisustvom date doprinos boljoj informisanosti gradjana.
Ispred gg Moja ladja,s poštovanjem
               Predrag Vujković

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Protest "MOJA LADJA" 24. maj 2009
« Odgovor #94 poslato: 19, 05, 2009, 02:01:31 pre podne »
ja se nadam da cu sutra napokon kupiti karticu na kiosku i imacemo broj za redakcije ... broj sluzi da se oni koji dolaze najave da bismo im obezbedili prevoz...

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Protest "MOJA LADJA" 24. maj 2009
« Odgovor #95 poslato: 19, 05, 2009, 07:47:17 pre podne »
ja sam bio umoran sinoc reko neko ce napisati ...

prisutni :

marina
bane
sale nb
barba
kum
captjerri
ja

zakljuceno :

prekratko vreme za organizaciju , lomila su se koplja na kraju sam i ja shvatio da je prekratko
datum pomeren za 31-nedelju dana kasnije u nedelju...

captjerri ce da obezbedi ponton za razvaljen brodic koji cemo spaliti u znak protesta , jeste surovo ali ta ladja sada nije u plovnom stanju i nikad vise nece biti ...
GG  danas i sutra ce Barba u saradji sa dedom da preda papire da sve bude po planu a onda cu ja da urgiram da nam zavrse papirologiju
i tako :)

racunajte na jedan redarski RIB ako nadjem motor :)
 


Kako vidim zorter ne bi trebalo da prisustvuje protestu kao pomoć već po dužnosti. Zar nije on podpredsednik udruženja?
Molim nekog da mi objasni jer mi nikako nije jasno zašto je kočnica protestima to što GG još nije registrovana.
U redu je da neka organizacija bude prisutna u organizatorskom smislu ali zar mi već nismo organizacija. OGON. Ogorčena grupa oglobljenih nautičara :) .
Zato i protestujemo i bunimo se.

@Dule
Slazem se stobom ali evo zbog cega sam ja mislio da je odlozeno za 31. maj.
Ali ako je moguce prijaviti protest 24.-og nemam nista protiv. Ne znam tacno koliko dana pre treba i moze da se izvrsi zakonska prijava protesta. Samo da se zna kad je.
Slazem se i da treba da sam prisutan kao podpredsednik udruzenja (ali ako nije registrovano postavlja se pitanje kog udruzenja). To sto u Sapcu nema odjeka ne znaci da nisam saglasan da se protest omasovi i radikalizuje. Ali bez obzira na to ja po plazi lepim plahat pa ako se neko "probudi", bice dobrodosao.
Pozzzz :good:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Protest "MOJA LADJA" 24. maj 2009
« Odgovor #96 poslato: 19, 05, 2009, 10:03:24 pre podne »
ja sam skapirao da je promenjeno na 24ti zbog velikog interesovanja...

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Protest "MOJA LADJA" 24. maj 2009
« Odgovor #97 poslato: 19, 05, 2009, 12:29:52 posle podne »
Nema nam predsednika.
Zorter  ti si podpredsednik GG. Bilo je glasanje, odrzana je osnivacka skupstina. To su cinjenice sve ostalo je administracija. Naravno da ne treba da organizujes nista u Sapcu ali bi bilo lepo da dodjes u BG.

Naravno da cu doci (ako je 24-og, a 31-og ne mogu) u to ne sumnjaj. Pozzzz :good: :good:

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: Protest "MOJA LADJA" 24. maj 2009
« Odgovor #98 poslato: 19, 05, 2009, 22:24:25 posle podne »
Tu je predsednik...i dolazi 24. i po duznosti i svim srcem...:)...malo su me obaveze sputale da pratim forum i nisam imao pojma da je pomereno za 24....svakako, 24. u 14:00 na uscu je definitivan dogovor?...niko nije napravio nikakav plakat i tu ce biti problema jer nismo obavestili ljude...mislim da za STB nije kasno i sutra cu se cuti sa urednikom da uletimo u jutarnji program i najavimo skup...
kap, vidi da li na marini imaju bar cetiri bureta jer je na Savi nestasica...mi cemo da nabavimo materijal za platformu i u petak je zavrsavamo...
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
Odg: Protest "MOJA LADJA" 24. maj 2009
« Odgovor #99 poslato: 20, 05, 2009, 01:03:51 pre podne »
Tu je predsednik...i dolazi 24. i po duznosti i svim srcem...:)...malo su me obaveze sputale da pratim forum i nisam imao pojma da je pomereno za 24....svakako, 24. u 14:00 na uscu je definitivan dogovor?...niko nije napravio nikakav plakat i tu ce biti problema jer nismo obavestili ljude...mislim da za STB nije kasno i sutra cu se cuti sa urednikom da uletimo u jutarnji program i najavimo skup...
kap, vidi da li na marini imaju bar cetiri bureta jer je na Savi nestasica...mi cemo da nabavimo materijal za platformu i u petak je zavrsavamo...

evo i mene da se ukljucim. imao sam poresku kontrolu zadnjih 12 dana pa bas i nisam bio raspolozen za pisanje. novi plakat saljem sutra na mail Kapetanu i kome jos treba neka javi.
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Protest "MOJA LADJA" 24. maj 2009
« Odgovor #100 poslato: 20, 05, 2009, 07:51:35 pre podne »
Šalji i nama, a možeš i postaviti ovde, kao i prošli put! :good:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Protest "MOJA LADJA" 24. maj 2009
« Odgovor #101 poslato: 20, 05, 2009, 08:53:44 pre podne »
Espresso postavi plahat ovde da mozemo skinuti i stampati na nasim stampacima. Nek bude A4 format.Pozzzzzz

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Protest "MOJA LADJA" 24. maj 2009
« Odgovor #102 poslato: 21, 05, 2009, 10:40:47 pre podne »
kapetan dolazi u nedelju al nema sanse da se aktivira preterano u narednih par dana zbog obaveza, cim budu gotovi plakati lepim i obavestavam vlasnike sledecih marina:

-Karaburma
-Lepi Mika
-Shark
-Bapketova marina
-Galija

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Protest "MOJA LADJA" 24. maj 2009
« Odgovor #103 poslato: 21, 05, 2009, 10:47:55 pre podne »
Plahati jos nisu gotovi a danas je cetvrtak. Ako budu sutra, postavljaju se u subotu i ko da vidi za nedelju. Bojim se da je kasno i da ce opet biti camaca, samo onoliko koliko nas ima sa foruma.
PROPAST a ne PROTEST.  :diablo: :diablo: :wild: :shout:

Van mreže samardza

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 622
  • Pol: Muškarac
Odg: Protest "MOJA LADJA" 24. maj 2009
« Odgovor #104 poslato: 21, 05, 2009, 12:37:16 posle podne »
obavestio sam staru lutalicu dolazi u nedelju sa drugarima i nekoliko camaca