E, ovako treba... > Kuće za odmor, vikendice ...

Privredni ribolov i Kavezi

(1/1)

tyger:
E tako radi sav normalan svet.Eh državo nesretna  :suicide: Pa jel ima iko pametan a da je u poziciji da odlučuje,da NAJZAD UKINE OVU NESREĆU ZVANU "PRIVREDNI RIBOLOV" !!!
Sanjam o ovome:Dođem u cik zore na svoje omiljeno mesto,uživam u zori na reci,riba se kupa na sve strane a tu idilu mi ne kvare lopurde i "privredni ribari"...A ribolovni turizam cveta,stranci ostavljaju devize,prodaja pribora za ribolov u ekspanziji,dozvole za pecanje vade svi,eehhh. Toliko malo  truda države treba da bi došli do ovoga da je to neverovatno...

giganova:
Tigric od pljuvanja po ribarima nemas nista,nego se baci na edukaciju.Ako uspes da ubedis bar jednog da predje na ovu vrstu uzgoja znaj da si uspeo u svojoj misiji.Ja sam uspeo da preobratim trojicu i ako se pokaze stvarno isplativo necu stati na tome,kao sto vidis i putem ovog foruma se moze edukovati a ne samo siriti mrznja.

Kapetane stize mi brosura i neki strucnjak koji treba da pojasni neka pitanja pa cu to preneti i ja vama.Inace kavez je dubok 2m i nesme da lezi na dnu zbog sirenja bolesti,

tyger:
E moj Giga...Ja ne znam kakvi su ljudi ti "ribari" koje si ti uspeo da preobratiš ali ovima koje ja poznajem ne bi ni operacija mozga pomogla  :nono: Jednostavno to je takav šljam i talog sa uglavnom krimonogenom prošlosti,i ti misliš takve da edukujem???Taj mentalni sklop ne razume osnovnu stvar da se ne seče grana na kojoj sediš odnosno da od uspešnog mresta zavisi da li će dogodine i narednih godina biti ribe  :wild: Moj Giga davno su prošla vremena kad su ribari bili savesni ljudi i brinuli o našoj voljenoj reci,kad su umesto da masakriraju matice šarana u mrestu spašavali mlađ iz ritova,čuvali gnezda smuđeva...Nema toga više dragi moj kolega,iz tog razloga i treba  pod hitno ukinuti taj nakazni i meni toliko omraženi "privredni ribolov" i dati nekim drugačijim ljudima da to rade ovako kao što si ti pokazao...

giganova:
Tigric nije ovo tema za nasu diskusiju ali niko nije imun na novac.Svi voleeeeee boju novca i ribarski sljam i "gospoda".cim negde ima koristi lako se covek preobrati i tranformise.
Ujedno moram da kazem da sam ja treci kojeg sam uspeo da preobratim.Tematika mi je u potpunosti poznata i svatam tvoju ogorcenost u potpunosti.I ja sam za ukidanje privrednog ribolova ali moramo tim ljudima dati neku sansu,bar jednu.

Ujedno molba adminu da moje i tigriceve postove baci u novu temu,da na miru polemisemo :friends:

Kapetan:
aj sad giga daj isksutva gde se kupuje mladj gde se kupuje hrana koliko cesto se hrane i slicno :)

Navigacija

[0] Indeks poruka

Idi na punu verziju