Autor Tema: SIDE SCAN SONAR  (Pročitano 6866 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: SIDE SCAN SONAR
« Odgovor #15 poslato: 01, 11, 2011, 17:07:30 posle podne »
dare imas u temi ostavio sam link sa domacom firmom koja prodaje podvodne detektore, predlozio sam da ili unajmite ili da pitate da li bi neko od kupaca iznajmio...

ujedno metal detektore (cini mi se da videh pre par dana i podvodne ) imas i u micro princu ... http://www.mikroprinc.com/

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: SIDE SCAN SONAR
« Odgovor #16 poslato: 01, 11, 2011, 17:11:06 posle podne »
evo ga i link

http://www.mikroprinc.com/proizvodi/merna-i-test-oprema/merenje-neelektricnih-velicina/detektori-metala/index.php

a ovde imas podvodni detektor do 70 i kusur metara za 880 evra , ako bi ga neko da u najam ne bi smeo da predje 50-100 evra ... vi ne trazitite lancic od 5 grama vec motor od 40 kila... bilo koji podvodni detektor bi ga nasao .... ako ga alasi nisu prvog dana izvadili ...

http://www.detektori.com/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=1&category_id=&page=shop.browse&limitstart=0&limit=50



Van mreže banebeograd

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 11
Odg: SIDE SCAN SONAR
« Odgovor #17 poslato: 02, 11, 2011, 20:20:04 posle podne »
Pozdrav
Imao sam i i fisher aqvanaut i minelab excalibur,
sa metal detektorima nije bas sve onako kako se moze procitati u reklamnim porukama.
Bez obzira sto sve izgleda lako i prosto, postoje neki limiti.
Side image tehnologija je ipak superiornija od bilo kog metal detektora,
a cene nekih modela huminbird sonara su se priblizile /snizile/ cenama nekih komplikovanijih /jacih/ metal detektora .

Za vise informacija o metal detektorima mozete posetiti
http://hobidetektori.serbianforum.info/
Pozz

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: SIDE SCAN SONAR
« Odgovor #18 poslato: 03, 11, 2011, 13:56:10 posle podne »
bane slazem se apsolutno , ali raid se o motoru koji se najverovatije nalazi u mulju cim ga nisu nasli sa side sonarom... sto ce reci da tesko da ce sonar da pomogne samo metal detektor...

Van mreže banebeograd

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 11
Odg: SIDE SCAN SONAR
« Odgovor #19 poslato: 03, 11, 2011, 15:49:19 posle podne »
Pozdrav Kapetane,
pricam onako hipotecki, ili bolje receno pitam,
da li je moguce da je mulj za tako kratko vreme prekrio motor da se on ne vidi tj ne prepoznaje ni sonarom.

problem kod metal detektora je sto oni imaju relativno mali domet, znaci taj motor bi morao da bude u dometu sondu najdalje 1 - 1,5 metra da bi ga detektor locirao,
to nije problem uraditi ako postoje uslovi za traganje i ako se barem priblizno zna na kom mestu treba traziti i naravno ako ronilac ume da radi sa detektorom, sto nije neka posebna nauka ...
meni ipak lici da je neko preko noci kukom ili mrezama, a mozda i jacim magnetom pretrazivao teren i locirao i izvukao motor...
pozz
 

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: SIDE SCAN SONAR
« Odgovor #20 poslato: 10, 11, 2011, 09:51:54 pre podne »
meni ipak lici da je neko preko noci kukom ili mrezama, a mozda i jacim magnetom pretrazivao teren i locirao i izvukao motor...
pozz

meni takodje ...

sve je u masi i povrsini koja naleze na mulj ... velika masa , mala povrsina i ode .... i obrnuto...
ujedno sto je mulj redji to stvari brze tonu mada mislim da ne idu bas duboko posto mulj ne moze da bude iste gustine i na vrhu i posle pola metra , ate
tako da bi sonda mogla da da rezultate, sonde koje sam ja gledao imaju dugacak kabl po 10 metara sto je u ovom slucaju sasvim dovoljno, znaci teleskop stap i pretrazivanje