Autor Tema: Grejanje na brodu-resenja  (Pročitano 69388 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Grejanje na brodu-resenja
« Odgovor #30 poslato: 24, 10, 2011, 22:46:39 posle podne »
Deda pa ova peć ima 14kw, ima sve živo da popali u bližini. Ova je bolja http://www.prity.rs/yu/1/01_mini.htm
Po menii je naj elegantnije reženje grejanje na stuju tj. grejalicu (duvalica). Jeste da treba agregat, ne veliki, ali zato nema mirisa niti dima i najvažnije nema štetnih produkata sagorevanja drveta, plina, nafte pogotovu u malom prostoru kao što je kabina broda kao ni orošavanje prozora.
Dok motor radi bilo bi dobro da se ima razmenjivač toplote kao kod automobila pa se o istom trošku voziš i greješ, doduše za ovaj sistem nisam siguran kako će grejati s obzirom da motor radi na nešto nižoj temperauri od automobilskog.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Odg: Prakticna grejalica!
« Odgovor #31 poslato: 24, 10, 2011, 22:51:22 posle podne »
Mario, klasican "stari" webasto na naftu, mozes montirati gde hoces. Samo ga pokri da ne pada kisa direktno na njega jer se pregreje oklop i kisa mu doprinosi brzoj koroziji jer ne trpi promene toplo/hladno, a ako je jaka i hladna kisa, toplotni efekat je manji jer se oklop brzo ohladi. Oni nemaju klasicnu elektroniku, vise je to elektromehanika i njoj ne smeta vlaga (ne voda, vec vlaga). I najmanji webasto grejac (iz autobusa ili kamiona) su prejaki za camac. Oni su 2,5 do 3,6kW a to je previse za onako skucen prostor. Vazduh koji izduvavaju je pretopao pa u malom prostoru suse vazduh i moze biti problema sa disanjem.

Ovde kod mene je jedan kolega ugradio tako sto ga je "okacio" na talasnjacu sa strane ladje i dobro radi, samo mora da drzi otvoren ili prozor ili vrata da ne bi pregrevalo i susulo vazduh.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Odg: Prakticna grejalica!
« Odgovor #32 poslato: 24, 10, 2011, 23:01:48 posle podne »
moj je air top 2000 ima elektroniku, spaja se na komp kad se popravlja...nije bas za kisu...tako mi je i izgledao

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Odg: Prakticna grejalica!
« Odgovor #33 poslato: 24, 10, 2011, 23:03:12 posle podne »
E to je onda druga stvar.

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Grejanje na brodu-resenja
« Odgovor #34 poslato: 24, 10, 2011, 23:07:55 posle podne »
Hogare ako je radijator na 220V, 1 KW to je znaci 1000 : 220 = 4.6A :good:
Marke

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Grejanje na brodu-resenja
« Odgovor #35 poslato: 24, 10, 2011, 23:46:55 posle podne »
Kao klincu , duša mi na nos izlazila vukući kanistere lož ulja, jer smo se u kući grejali na peć na naftu.Ta peć je na svom kućištu imala kanister za naftu od 10l i znam da ih je bilo raznih veličina , akod mene u sobi je bila najmanja odprilike 50cm širine i oko 70-80cm visine.Znam da je imala regulator sa zadnje strane i mogla se podešavati da plamen jedva tinja.Još uvek imam na tavanu tu peć , ali kod svih ovih peći je uvek problem potreba za sulundarom.Ako nekom taj sulundar nesmeta onda bilo koja peć na naftu pa i čvrsta goriva rešava problem.Plin od sada izbegavam ako nema odvod produkata sagorevanja,van kabine.Imao sam plinsku grejalicu koja je stvarala malo više kondenza plina no što bih ja voleo, a i mirisi nisu baš podnošljivi

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Grejanje na brodu-resenja
« Odgovor #36 poslato: 25, 10, 2011, 00:01:03 pre podne »

         Mozda neki forumas moze da nabavi tehnicki crtes sporeta stedise,koji je pravljen  u vreme sankcija?
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Grejanje na brodu-resenja
« Odgovor #37 poslato: 25, 10, 2011, 09:07:51 pre podne »
Marke,nisam nesto strucan oko proracuna vezanih za struju,a Zorter cuti :lol:, [posvetio se svesti i kulturi],ako je to stvarno-4,6A na sat,onda je to najbolje resenje za one koji imaju jake teretne akumulatore plus inverter plus solar ili agregat za dopunu istih.Sta mislite o tome :smile:
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže igorbos

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 417
  • Pol: Muškarac
  • Mirno more nikada nije stvorilo dobrog mornara.
Odg: Grejanje na brodu-resenja
« Odgovor #38 poslato: 25, 10, 2011, 10:40:23 pre podne »
Imam ovakvu u kuci,grije kao luda,pece isto tako,sva je od debelog gusa ama bas sva ,nema ni jedam lim okolo te je mala vjerovatnoca da moze ista zapaliti.Sto je najbitnije noge se mogu skidati i onda se moze smjestiti bilo gdje.Samo treba paziti prilikom skidanja nogu je se pec rasklapa,sve stranice ukljucujuci i donju se skidaju tj. cijela pec se rasklapa a kompaktnim ih drze sarafi koji pricvrscuju noge.Teska je prilicno ali se moze u dijelovima uneti i sastaviti.Sa malo drva cuda cini u prostoriji og30 kvadrata.

http://www.pik.ba/artikal/1947601/kupujem-gusanu-pec/
Igor

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Grejanje na brodu-resenja
« Odgovor #39 poslato: 25, 10, 2011, 12:30:29 posle podne »
i gde da sad mi to nadjemo?
jer mora da nas uhapse :police:
igore daj neke dimenzije

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Grejanje na brodu-resenja
« Odgovor #40 poslato: 25, 10, 2011, 13:19:54 posle podne »

        Po meni ovo jos bolje.Treba ih pozvati i pitati da li mogu da naprave jos manje,sa zabravljivanem
svakih vrata i fijoke,i mogucnoscu srafljenja noga za patos.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže igorbos

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 417
  • Pol: Muškarac
  • Mirno more nikada nije stvorilo dobrog mornara.
Odg: Grejanje na brodu-resenja
« Odgovor #41 poslato: 25, 10, 2011, 13:31:07 posle podne »
Visina sa nogarama 63 cm
bez nogara 35
sirina 66
dubina 44
rerna 33x24x44
Loziste je solidne velicine s tim da sam ja svoje povecao vrlo lako i po nekoliko sati drzi zar.Kad uzmes u obzir da gus dugo drzi toplotu-BINGO.
Ima ih na ovim oglasima,cijene su oko 100KM,to nije cifra za koju bi te neko zajebavao na granici.Ja sam po svoju isao u Tuzlu i ne zalim ni momenat.Neki koji su ih izbacili na prodaju lupetaju da je MADE IN SVERIGE ali lupetaju,raspitao sam se,pravila se u Zenici i neunistiva je.
@Zoran
Zoki Prity grije kao lud ali je od lima oblozenog samotom i kazu da im je vijek samo nekoliko godina,osim toga visok je a svo mu je teziste gore pa mislim da zbog toga nije za brod.
Igor

Van mreže Vuk

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 595
Odg: Grejanje na brodu-resenja
« Odgovor #42 poslato: 25, 10, 2011, 17:06:34 posle podne »
Ova je još bolja, 100% tuč ili šta već http://www.eponuda.com/peci-za-grejanje/plamen-upland-cena-189512
Imam je od pošle godine i sad kupujem još jednu! Davimo se od vrućine! Drži toplotu ko luda, svakako moja preporuka ako se ima mesta na brodu. Bilo bi dobro da ovakve peci imaju nekakav štit oko sebe na odredjenoj udaljenosti cca. 50 cm sa svake strane da se nešto ne bi zapalilo, a da ujedno lepo greje. Sa korpom drva na brodu se možeš grejati ceo dan.

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Grejanje na brodu-resenja
« Odgovor #43 poslato: 25, 10, 2011, 19:01:22 posle podne »
Hogare ne biva tako: Rekoh na 220V je 4.6A ako to inverter pretvara iz 12v onda je 1000:12=83.3A plus jedno 5% gubitaka u prenosu ili 4A.
Znaci ukupno 88A. potpuno neekonomicno.   :suicide:
Marke

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Grejanje na brodu-resenja
« Odgovor #44 poslato: 25, 10, 2011, 19:30:47 posle podne »
Ja pre neki dan kupio Smederevca http://www.tehnomanija.rs/katalog/milan-blagojevic-pec-na-cvrsto-gorivo-happy-crvena.html
Jbg nema rernu al šta da se radi. Dimenzije su vrlo korektne a težina oko 50kg. Sama peć je puna šamota i verujem da kada se zagreje bije ko luda. Motirao sam je u donju sobu pa bi toplota trebalo da bije i kormilarnicu. Juče sam motirao čunke a izvršena je prva toplotna proba. Čunak sam izbacio kroz prozor - totalna ciganija :). Sve lepo radi, cug je dobar i jako lepo izgleda - kao kamin. Jedino nisam našao onaj šeširić da mi ne ulazi kišnica  u čunak ali dog ga ne neđem stavio sam mu lakat. Idiocki izgleda ali radi. Malo me je ortak samo poplašio oko ugljen monoksida ili dioksida koji je nezgodan jer ga nemožeš osetiti a kad ga osetiš već si otrovan pa planiram da nabacim jedan alarm za svaki slučaj