Autor Tema: Odg: Plastika vs Alemanijum  (Pročitano 6362 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Plastika vs Alemanijum
« Odgovor #15 poslato: 23, 10, 2011, 23:05:05 posle podne »
).Jednostavno dodji i vidi sta je sta ako te nepustaju dodji do nas u radnju oticicemo zajedno .

Vazi Sale!

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Plastika vs Alemanijum
« Odgovor #16 poslato: 23, 10, 2011, 23:15:53 posle podne »
Jes da ne licis na tatka al` vam je stil pisanja isti. Pljunuti tatko. I dosta.... cekam nekoga sa tajmenom da mi kaze ako hoce ovo sto pitah. A vidimo se u radnji za koji dan...
« Poslednja izmena: 24, 10, 2011, 00:39:16 pre podne Pingvin44 »

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Plastika vs Alemanijum
« Odgovor #17 poslato: 24, 10, 2011, 00:16:50 pre podne »
Taj 14 mi ne dolazi u obzir....

Na sajtu tri princeze http://www.triprinceze.com/primus/primus17lux/primus17lux.html kazu sledece :
"Rebra u duplom dnu su od stakloplatike postavljena "na mokro" što izuzetno povećava čvrstoću i mehaničke karakteristike čamca. Ovo se posebno ističe u vožnji na talasima i sa jačim motorima. Krma čamca je u potpunosti modifikovana, tako da omogućuje montažu i upotrebu motora i preko 30KS."

Sta znaci ovo "na mokro" pojma nemam. Bilo kako bilo cena mu je 1950 evra.

Na sajtu premix-a pregrst lepih slika: http://www.premix.co.rs/camci/010dunaslux/010dunaslux.htm
Ali cene nigde, da li sa razlogom ili ne? Zvacu ih ujutru da ih pitam za cenu.

Razlike u dimenzijama skoro da nema ali je razlika u tezini oko 30 kg. Za to verovatno postoji razlog?

Primus 17 ima i vise ovih boksova za kojesta...

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Plastika vs Alemanijum
« Odgovor #18 poslato: 24, 10, 2011, 00:22:33 pre podne »
Izvinjavam se svima.
Tek sada shvatih da sve vreme spominjem pajnik a mislim na tajmen za koji sam u stvari od starta zainteresovan:
http://www.tajmen.com/sekcije.php?r=sbr-8/Pri%C4%8Da-o-%C4%8Damcu-Tajmen.html

Dakle ima li ko TAJMEN-a?

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Plastika vs Alemanijum
« Odgovor #19 poslato: 24, 10, 2011, 00:31:28 pre podne »
Zvao sam za Tajmena pre neki dan.
Cena bez duplog dna je bila 1300 sa duplim dnom 1600.
Od "opreme" ima 4 bitve, prohromske sharke na onim poklopcima i to je koliko se secam to...
Ajd sto da ne, kad budem isao da ga gledam cimam te a to ce biti uskoro..

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Plastika vs Alemanijum
« Odgovor #20 poslato: 24, 10, 2011, 00:33:43 pre podne »
Ovaj "aqua force" ovako sa slike deluje ok. Za nekoga kome treba pomocni camac.
Posto ja trazim nesto sto ce mi biti i osnovni i pomocni za mene nije.

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Plastika vs Alemanijum
« Odgovor #21 poslato: 24, 10, 2011, 07:43:13 pre podne »
:) Maverick, mislim da je Zoran mislio na plasticne camce generalno. A ako budemo dovoljno strpljivi verovatno cemo procitati i zasto ovako misli.
Ali mu svakako hvala na iskazanom misljenju i zeljno ocekujemo dalji razvoj komentara.

Da, sa slika mi se i ucinilo da je malo uzi. Voleo bi da imam priliku da sednem na tajmena i provozam se pre negoli se odlucim za dalje...

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Plastika vs Alemanijum
« Odgovor #22 poslato: 24, 10, 2011, 08:16:08 pre podne »
Pa s`obzirom da sam terao metalnog smederevca 10 godina ne ocekujem od plastike nista manje.
Za 10 godina 3 puta sam ga farbao zadnji put pre 3 meseca.
U odredjenim momentima sam umeo da natovarim i 9 ljudi na njega. Znam, ne preterano mudro ali smo prelazili Dunav.
Nisam neki zavisnik od brzine tako da ne marim. Sa smederevcem  i 9.8 motorom sam isao 16km/h nizvodno. Sasvim dovoljno. Moglo bi i brze ali i to je dosta.
Od plastikanera ocekujem da mogu da natovarim ne bas 9 ljudi ali ne i da se samo nas cetvoro vozi. A i da makar malo bolje ide od siklje :)

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Plastika vs Alemanijum
« Odgovor #23 poslato: 24, 10, 2011, 22:48:07 posle podne »
@Kemppi
I potrazio i procitao. Ne sumnjam ni u jednu od stvari koju si napisao. I kontam da bi mogao da nadjem projekat ili crtez ili sta god i da sam napravim tj uz tvoju ili ciju vec pomoc tj izradu. Ali kao sto sam rece, pare su te koje prelamaju na kraju. Za 1900 evra koliko recimo kosta plasticni primus 17 koji prave tri princeze sumnjam da bi mogao da se napravi neki custom made alu camac pa i da se ofarba na kraju. Ima mnogo lepih alu camaca kod nas. Jedan koji mi se posebno svideo je vlasnistvo coveka koji je bio nacelnik recne policije do pre jedno godinu dana. Ko zna o kome pricam, znace i o kom camcu pricam. Ali taj camac je kostao Boga oca. Od izrade do farbanja. A za nesto sto je oblika siklje, po meni je suludo davati vise od 2000 evra. Doduse, taj njegov nije bas u obliku silklje pa je i kostao toliko. Neki daju i duplo vise samo da bi jurcali levo desno. Sto postujem. Ali meni nije glavni motiv da jurcam.

Ono sto ce svako ko gleda primetiti, pricam o ovim prostorima, je da se aluminijum kod nas od skoro pojavio kao materijal u pravljenju malih camaca. U vreme stare Juge jel bilo camaca od alu? Ako gresim, mozda istina nisam dovoljno dobro gledao. Ali ja videh pasare i istranke i ostalo sve od plastike...
I sto je za neverovati pasare se stare po 30 godina prodaju za par hiljada evra sto je meni neverovatno...

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Plastika vs Alemanijum
« Odgovor #24 poslato: 24, 10, 2011, 22:49:08 posle podne »
zasto bi iko normalan kupovao camac da mu traje 40god?
Ni meni isto bas nije jasno al ajd to je valjda kao preporuka za camac i za materijal. Kad riknes ostace tvojima da se svadjaju ciji je ne bi li ga sto brze utopili za kesh...

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Plastika vs Alemanijum
« Odgovor #25 poslato: 25, 10, 2011, 00:41:16 pre podne »
ako uzmemo u obzir naseg druga pingvina njegove potrebe i nacin eksploatacije camca svaka prica o plastici je suvisna!
sve te pasare i slicna sranja po marinama se koriste jednom ili ni jednom godisnje.
on svoj camac koristi i leti i zimi sedam dana u nedelji prevozeci njime svsta i svakog :)
ne retko se prema camcu ne odnosi bas nezno
ako uzme plastiku vrlo brzo ce se pokajati
Novuse Bog te jes` to ti???  :this: :this:

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Plastika vs Alemanijum
« Odgovor #26 poslato: 25, 10, 2011, 00:50:12 pre podne »
E ovo mora da se proslavi. Napisao Novus nesto a da nije sendvic u obliku... :dance:

Jes to sto ti kazes al nije ova tema ovde samo zbog mene. Znam jos dvojicu koji su u istoj dilemi.
Ja jesam na vodi i leti i zimi. I vala i prevozim sve i svasta. Svakoga i ne bas.
Zato se i lomim sta da radim. Treba mi camac ne samo za vozikanje.
Vidim ja da cu na kraju da ustedim pare, odem kod Zokija da mi izvari opet neku deregliju. Samo ovaj put tenk od 3mm sa ojacanjima sa strane i podebelim kutijama. Pa da vidis onda kako se seku talasi  :sajkaca:

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Plastika vs Alemanijum
« Odgovor #27 poslato: 25, 10, 2011, 16:33:45 posle podne »
Elem, sve camce o kojima se u ovoj temi pisalo danas sam imao prilike da vidim kod Buse na klubu.
Tajmen je definitivno za jednog ili  max dva coveka koji hoce da odzuje negde na pecanje i to je to. Uzak mu bre patos. A samim tim je i camac nestabilan. I bas onako...mali. Verujem da to leti al` ja `tica nisam.

Bio je jedan camac od aluminijuma koji me je odusevio al` o tom` potom....


Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Plastika vs Alemanijum
« Odgovor #28 poslato: 26, 10, 2011, 00:04:14 pre podne »
Boga mi Dacho ti se bash razumesh u nautiku i materijale  :lol: :lol: :lol:

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Plastika vs Alemanijum
« Odgovor #29 poslato: 27, 10, 2011, 12:56:46 posle podne »
Kaze Djena, djeneral ( ne znam zasto ne general al` ajd` ) je 2200 evra. On ga inace pravi sa jednom velikom komorom pozadi al je onaj sto kod Buse stoji napravljen sa dve pozadi po posebnom zahtevu kupca. Rok isporuke je 10 dana. Kapara 30-50%.
Pravi ga sa kontra svancom zbog jacih motora. Tezi oko 180 kg.
Ovih dana ce uraditi redizajn sajta pa ce biti slika i ovog camca. Inace ga pravi zadnjih godinu dana.