Autor Tema: Pravilnik o načinu korišćenja brodskih radio stanica - 24.08.2011.  (Pročitano 1741 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Pravilnik o načinu korišćenja brodskih radio stanica - 24.08.2011.
« poslato: 22, 10, 2011, 16:27:34 posle podne »
U prilogu ovog teksta nalazi se izvod iz Pravilnika kojim je opisan način korišćenja radiostanica na vazduhoplovima, lokomotivama i plovilima.
Konkretno, izdvojio sam samo deo koji se odnosi na upotrebu radio stanica na plovilima.

Obratite pažnju na deo u kojem se naglašava da lice koje upotrebljava radio stanicu u medjunarodnom saobraćaju mora posedovati sertifikat (član 14.).

Ako ja dobro tumačim zakon, onda u domaćem saobraćaju nije potreban nikakav sertifikat - dozvola.
Ovo ne isključuje potrebu da stanica ima dozvolu za rad - dakle, stanica mora biti registrovana.

Obratite pažnju i na podatke u tabeli u kojoj na više mesta piše da odredjene frekvencije ne mogu biti korišćene ukoliko se lice koje koiristi stanicu nalazi na plovilu kraćem od 20 metara.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Pravilnik o načinu korišćenja brodskih radio stanica - 24.08.2011.
« Odgovor #1 poslato: 22, 10, 2011, 18:13:00 posle podne »
khm slazem se ... ali ovo je Srbija zemlja u kojoj vlada korupcija a ne pravo ...

nista protiv ne bih imao da polazem za marine band, ali jedan jedini kurs je bio ove godine i zadesilo se da nisam bio tu, a u predhodnim godinama ne znam da li je bio i jedan kurs...