Autor Tema: Motul Program  (Pročitano 20282 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
Odg: Motul Program
« Odgovor #30 poslato: 07, 09, 2009, 10:01:29 pre podne »
Ja u moju Hondu sipam motul i u menjac i u motor vec trecu sezonu i nemam primedbi.Hondin servis kod nas takodje preporucuje isto ulje.

Ulje je odlicnog kvaliteta a ono sto je takodje vazno jeste da Motul ima najkompletniji program maziva za sve vrste vozila kod nas pa tako i za brodske i vanbrodske motore.Vrlo je bitno da u svakom momentu mozete kupiti mazivo za svoju pentu a ne ono: ove godine koristim Schell nautilus,sledece godine nema ga kod nas,ajde Motul a one sledece ,ma daj Valvoline...To nikako.Treba se drzati jednog ulja,sto kvalitetnijeg i njega sipati u motor krajem svake sezone.

Kada sam kupio motor kod Bore Vasica nudio mi je Shell Nautilus,kao odlicno je itd.Nisam ga naravno uzeo jer sam znao da ga sledece godine vec nece biti ili ce se tesko naci kod nas.Motula uvek ima i ima svega-najkompletniji program.Zato glasam za Motul !!!

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Motul Program
« Odgovor #31 poslato: 07, 09, 2009, 10:19:37 pre podne »
pa mobil mu dao najbollji rabat

Rabat vamo ili tamo, ako pričamo o ulju za automobile, pogotovo za malo naprednije mašine, Mobil nema konkurenciju, čak ni blizu.

Motul je veoma zastupljen i dobar kad je reč o motociklima, skuterima i sl. Za automobile bih rekao da spada u čist prosek.
Da nije tih moto-ulja, bili bi anonimni kao marka.

A ovo što Vlada kaže, to stoji, Motul jednostavno ima dobrog, ozbiljnog uvoznika i podršku, baš kao Yamaha kod motora.
Za dvotaktol nije toliko bitno, pogotovo kod starijih, klasičnih dvotaktaša, ali kod 4t motora je pametno koristiti uvek isto ulje.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže hallamiti

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 303
  • Pol: Muškarac
Odg: Motul Program
« Odgovor #32 poslato: 08, 09, 2009, 02:22:46 pre podne »
U preporuke majstora isto tako bas ne verujem jer ni oni neznaju da objasne zašto je valvolim gori od motula ili obratno. Probao sam baš na dvotaktnim motorima sve navedene marke i nema razlike u radu motora, dimu ... ako se pridržava uputstva o procentu mesavine.
Što se četvorotaktnih motora tiče nikada mi nije bilo jasno zašto je za Hondu jedno ulje najbolje a za jamahu drugo. Ako neko zna neka objasni.

1. ovaj covek se bavi samo uljima, nije majstor nego...*ebem li ga staje inace kolega nauticar koliko sam ga razumeo ima splav i camac negde kod makisa ima neka jocina ada.(e to je valjda njegovo, nisam znao da to postoji ali sad ga nadjoh na wikimapii) inace on je glavni uvoznik za srbiju za marly ulja evo i adrese Kolibri oil. Beograd 11000, Bokeljska 11. tel 011-2-431-401, mislim da ovu radnju u bokeljskoj zatvara, a da je otvorio kod plavog mosta iza avia pumpe u marinkovoj bari, vecu. moja topla preporuka

2.a koja su to ulja za hondu a koja za yamahu konkretno ???

pozdrav