Autor Tema: od virtuelne do stvarne lađe  (Pročitano 82286 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BORA-D.T.D.

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 323
  • www.mojaladja.com
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #30 poslato: 19, 10, 2011, 12:51:36 posle podne »
Nema nikakve sumnje da je kupovina polovnog plovila u Evropi najracionalnija jer obezbeđuje najpovoljniji odnos cena/kvalitet. Pod uslovom da se na tržištu nađe plovilo po ukusu kupca.
Ako se to ne nađe, onda izabrati i kupiti projekat plovila (u skladu sa izborom materijala) i početi gradnju u sopstvenoj režiji, sa majstorom ili samogradnju(ako postoji volja u uslovi). Za ovu varijantu, potrebno je strpljenje i nešto znanja.
Novac je potreban u svakom slučaju.

Van mreže sloba72

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 101
  • www.mojaladja.com
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #31 poslato: 19, 10, 2011, 13:21:09 posle podne »

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #32 poslato: 19, 10, 2011, 13:36:41 posle podne »
Ja prosto ne mogu da verujem !
http://www.boat24.com/en/Boats/Motorboats/Kaj%26uuml%3Btboot/detail/42067/
I ti Slobo,kao Zorter preskačeš gradivo..  :lol: Ovo je treći put u ovoj temi da se postavlja ovaj link..   :new_russian:

Van mreže medvedicibgd

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 252
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #33 poslato: 19, 10, 2011, 13:39:10 posle podne »
Licno ne bih previse da pametujem ali posto imam slicne muke evo jednog predloga,naci brodoing pa  njemu reci zelje a on to pretoci na  papir kao idejno resenje pa onda idi mi dodjimi natezanje za kuhiju,wc i ostalo i na kraju projekat,onda kod nekog majstora sa projektom pa rad.Platiti dodatno ing kao super vizora tokom rada i to sve ne kosta puno.Za nase kabinase opet dolazimo do skromnih cifara a ako hocemo svetske modele onda....Pitanje cifre najvise odnosi enterijer tako koliko para toliko muzike ili zapoceti najnuznije pa onda fazno zavrsavati kako pristizu novci.Zaboravih najbitnije i sa ing i sa majstorom obavezno ugovor i sa klauzulama sta,kad,koliko itd overen u sudu.Ko kaze da nece da radi pod tim uslovima znaci nesto krije pa samim tim nije u uyem izboru.Onaj kabinas sto je Zoki sad radio koji se prodaje e pa malo duzi i malo siri sa idejnim projektom i skromnim enterijerom ne sme da izadje vise od 5000-6000,stim sto idejni podrazumeva i radionicke crteze.Pozz i srecno! :good: :drinks:

Van mreže taxi

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 365
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #34 poslato: 19, 10, 2011, 18:28:51 posle podne »
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #32 poslato: danas u 13:21:09 »

    * Citat

Ja prosto ne mogu da verujem !
http://www.boat24.com/en/Boats/Motorboats/Kaj%26uuml%3Btboot/detail/42067/
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               dobar je ali star 36 godina

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #35 poslato: 19, 10, 2011, 18:50:28 posle podne »
Arso,

Ovo je prodato u julu: http://www.isoldmyboat.com/boat/adDetails.php?aid=1025 .

OK - dogodilo se to u Americi ali želim samo da pokažem i nevernim Tomama da se i relativno novi (ili da kažem: manje stari) brodovi mogu kupiti po dobroj ceni.

U ovom slučaju, radi se o 6 m-skom motornjaku sa Merkruzerom od 175 KS i brdom opreme, registrovanim do 2012. godine, a čamac je iz 1995. godine! I to po ceni od oko 3.000 evra.

Ovakve stvari mogu se naći i u Evropi - samo treba biti strpljiv i tražiti...

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #36 poslato: 19, 10, 2011, 19:21:25 posle podne »
Као што рекох, спреми паре, прати понуду и продају и буди стрпљив.  :good:

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #37 poslato: 19, 10, 2011, 20:30:27 posle podne »
Yes a dotle ja imam povoljno Pasaru za tebe taman malo da se uhodas sa kabinasem :)

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #38 poslato: 19, 10, 2011, 23:46:39 posle podne »
Yes a dotle ja imam povoljno Pasaru za tebe taman malo da se uhodas sa kabinasem :)

Pasaru je imao moj kum i sa njom smo par puta išli na pecanje. To sigurno nije ono što želim.  :)
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #39 poslato: 20, 10, 2011, 11:06:57 pre podne »
Za brodove pravljene od stakloplastike jos nije utvrdjen vek trajanja. Ima ih i preko 50 godina starih a besprekornih. Sve zavisi od kvaliteta livenja. Ako se kupi brod i 30 godina star od renomiranog proizvodjaca to ce biti bolji izbor od novog limenog napravljenog u domacoj radinosti.
Kao sto LSI kaze... samo strpljivo. Ali dobar a jeftin brod nece cekati. Stvar je u tome da se bas u tom trenutku ima novac i odmah kupi.

ovaj tekst ti treba biti vodilja...slazem se sa svim navedenim  :good:

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #40 poslato: 20, 10, 2011, 18:54:21 posle podne »
Za brodove pravljene od stakloplastike jos nije utvrdjen vek trajanja. Ima ih i preko 50 godina starih a besprekornih. Sve zavisi od kvaliteta livenja. Ako se kupi brod i 30 godina star od renomiranog proizvodjaca to ce biti bolji izbor od novog limenog napravljenog u domacoj radinosti.
Kao sto LSI kaze... samo strpljivo. Ali dobar a jeftin brod nece cekati. Stvar je u tome da se bas u tom trenutku ima novac i odmah kupi.

ovaj tekst ti treba biti vodilja...slazem se sa svim navedenim  :good:

I ja se slažem.

U stvari, siguran sam da moj brod negde čeka da se ja pojavim ......(sa novcima, naravno).  :drinks:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #41 poslato: 22, 10, 2011, 04:53:08 pre podne »
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #42 poslato: 22, 10, 2011, 09:21:16 pre podne »
http://www.yachtworld.co.uk/boats/1977/Silverton-Sportfish-2103189/United-States

Kako nešto ovako dobaciti do Srbije? :suicide:



Arso, potrebno je od prodavca dobiti detaljnu tehničku specifikaciju (visina, širina, težina, gaz i sl.).
Postoji na tom linku i link koji omogućava da se dobije podatak o troškovima isporuke, medjutim, ja nisam uspeo da dobijem konačnu cifru jer nemam te podatke bez kojih softver ne može da izvrši proračun troškova. Dao sam neke nasumične podatke (širina 10 stopa, visina 10 stopa, težina 3500 funti i td. uz napomenu da želim da brod bude dopremljen u Rijeku do proleća - sada očekujem da dobijem odgovor od njih, pa ću vas izvestiti).

Imate link ka brokeru i zatražite detaljnu specifikaciju. Važno je da ga pitate i kada bi brod mogao biti otpremljen, jer je i to, uz datum željenog prijema u odredišnoj luci važan podatak. Takodje, treba pitati da li u mestu gde se brod nalazi, postoji prikolica za transport ili je brod na "kolevci", kao i to da li na tom mestu postoji kran za podizanje.

Sa svi ovim podacima, možemo da prodjemo kroz softver i da zatražimo koliko bi koštalo da nam brod dopreme do npr. Rijeke (ovo je bolje jer transportni brodovi koji ulaze u Mediteran sa robom za nas, prvo imaju iskrcaj u Kopru, zatim u Rijeci i tek na kraju u Baru, odakle većina njih odlazi na Siciliju radi pretovara.


Inače, možete se obratiti i na dole navedene adrese:

Sevenstar Yacht Transport
Email: info@sevenstar.nl
Address: Suite 5, 99 Lynchford Road, Farnborough, GU14 6ET, United Kingdom

Premier Shipping & Packing Limited
Email: yachtworld@psap.co.uk
Address: Premier House, 24 Brunel Way, Segensworth East, Fareham, Hampshire, PO15 5SD
Phone: +44 (0)1489 56 55 77
Fax: +44 (0)1489 56 55 88
Website: www.psap.co.uk

Ipak, ja savetujem da se prvo obezbede svi tehnički podaci, a onda se  možemo obratiti mom prijatelju koji je vlasnik špediterske firme koja se bavi prekomorskim transportom i on će nam dati informaciju o cenama koja će uključiti i sve takse koje se obračunavaju u lukama...

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #43 poslato: 22, 10, 2011, 11:29:15 pre podne »
Lazu za predsednika!!!  :preved:

Zahvaljujem se gospodinu Lazi na ovako iscrpnim informacijama. Ja ću Lazu, naravno gnjaviti i privatno raznoraznim detaljima onda kada budem spreman za tu priču.

Siguran sam da ove informacije mogu pomoći i drugima pa ću zato sve novine kačiti ovde.

Ja sam se ozbiljno posvetio ostvarenju tog cilja pa sada imam baš malo vremena da tražim ono što hoću. U ostalom, ne želim da se nešto proda pre no što skupim dovoljno novca da sve realizujem. Znači, prvo pare. Jare ćemo lako naći, a i Stanka bogami. :drinks:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #44 poslato: 22, 10, 2011, 11:56:23 pre podne »
 :good:

Arso, ti baš "nemaš "ukusa za lađe... :dance1:

Ako pazariš navedenu lađu ja ti donosim Stanka ....baš onako od srca.... :party: valjda neće da preraste.... :lol:


p.s.
... daš mi jedan krug.... :stop: :stop:
Deda Zoran