Autor Tema: od virtuelne do stvarne lađe  (Pročitano 82329 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #225 poslato: 03, 03, 2012, 11:27:23 pre podne »
Arso,lepo si poceo  thumbup ,samo napravi prioritet pa polako.Imas vremena,mada te je racunica  tamburanje ,bas zato rasporedi,ja ga do maja ne bih porinuo,a ti odluci sam.Poljo i Dule ti lepo kazu  thumbup
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #226 poslato: 03, 03, 2012, 14:22:40 posle podne »
ja sam sve prokromske vijke na kabini zavrnio i odrezao visak do matice, onda sam maticu lijepo plastificirao iznutra...tako sam dobio da nigdje ne curi sto posto a i kad se pokaze potreba da nesto odvrnes, matica ostane u plastici pa ti nitko ni ne treba da drzi kontre  6589

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #227 poslato: 03, 03, 2012, 15:10:52 posle podne »
 sos6

Arso, a da probaš tvrdoglave šrafove da probušiš i tako ukloniš a ako treba staviš za broj veće.... ok

Probaj neki koji ti je pristupačan pa vidi... k5
Deda Zoran

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #228 poslato: 03, 03, 2012, 17:27:52 posle podne »
Arsa je početnik u nautici i pravi je dileja.

Zaključio sam da dvojica mogu brže i bolje da urade od jednog. Danas došao moj kum i mi smo poskidali sve te tvrdoglave šrafove relativno brzo.

Skinuli smo kompletnu ogradu, ošmirglali podloške, namazali sikinim kitom (jako je gust), namazali podloške i ubacili nove šrafove i matice.

Naravno da je Arsa opet zeznuo stvar pa u žarkoj želji da uštedi nije kupio šajbne za sve to. Sutra postavljamo šajbne i dotežemo šrafove.

E sada moram da kažem da ništa mi ne bi uradili da nije došao naš drug ZORAN i održao nam kraći kurs.

Danas mi i onako pritisak malo luduje pa sam bio baš usporen. Nekako me ostaviše u životu pomenuta dvojica, a ja sutra moram da nastavim ...

Za ono solarno ventilatorče mi se čini da će sutra da radi brusilica.  sajkaca

E kao šlag na tortu dolazi obećanje Zorana da će da mi obradi ona mesta na pramcu gde su cevčice za izbacivanje vode. Tu mora da padnu razni astalski porezi i takse plus    sha ? I ko zna šta još.

Sutra očekujem majstor Slobuda pregleda osovinski vod i kaže šta ima da kaže.

Danas nema slika već samo ovaj kratki izveštaj.

Na žalost, morao sam danas da sređujem i neke stvari kod kuće pa se nisam nešto ni naradio.
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #229 poslato: 03, 03, 2012, 18:41:29 posle podne »
Arso ne forsiraj ...ne možeš sve vratiti u fabričko stanje ,godinice su to..napravi poredjenje sa samim sobom i tebu štekće malo pretisak malo ovo malo ono i ne možeš se opraviti kao pre tridesetak godina ali mrdaš tako i pasat ima da plovi krčka uzvodno i inizvodno uzduž i popreko...ma nek curi malo nije strulio tolke godine neće ni ove...iskoristi sezonu da uočiš sve nedostatke i proceniš koje su ti dodatne asesorije još potrebne pa lepo sa tim spiskom kad zatvoriš sezonu lagano..tačno po meri i potrebi...sve navrat nanos košta više a i često se prepravlja.....
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #230 poslato: 06, 03, 2012, 20:18:17 posle podne »
Kratak izveštaj.

Danas smo moj drug Sale Marković i ja, poskidali sve sa kabine, zamenili šrafove, stavili podloške i vratili nebo nazad.

Takođe, po podne je svratio i majstor Sloba-Cvrčak koji je od sada zadužen za održavanje motora na lađi. Motor će se pretresti u narednim danima, a uočili smo i jednu budževinu koju nisam očekivao od Holandeza.

Naime poluga za pomeranje kormila je očito bila polomljena pa sastavljanma nekim, šelnama što baš ne deluje nešto ubedljivo. Sve u svemu, narezaće majstor i vrćemo je na mesto.

U četvrtak ili petak, majstor Jordan bi trebao da postavi platformu na brod.   sajkaca

Ipak ima tu još da se poradi svašta još. Al onim što uradismo danas, sasvim sam zadovoljan.

Brzali jesmo i dosta smo prljali po palubi, krovu, i drugim mestima, al  mož da prođe.   114

Slika nema iako sam nosio fotoaparat. Nisam se ni setio da slikam. Nisam ni jeo od jutros do maločas. Plašim se da ne smršam...        roll4   114                                                                                                               
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #231 poslato: 06, 03, 2012, 20:32:58 posle podne »
 thumbup j1 hi

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #232 poslato: 07, 03, 2012, 19:07:28 posle podne »
Sad tek videh da se doslo do stvarne ladje!
Cestitam i da vas dugo sluzi.  thumbup

Van mreže bora63

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 66
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #233 poslato: 08, 03, 2012, 07:52:21 pre podne »
Arso , druze samo polako pa i ovo je uspeh , ostvario ti se san uzivaj  6589 6589 6589 6589

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #234 poslato: 08, 03, 2012, 13:31:07 posle podne »
cek samo jos malo da prchne,da ga dobudzi i onda ce biti ok.        sos6   sha  dun

Van mreže djbtea

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 273
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: fjord gliser
  • Marina: stara centrala dorcol
  • Veličina: 6.10
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #235 poslato: 08, 03, 2012, 14:43:07 posle podne »
samo napred komsija malo po malo zavrsices ti to do sezone ribolova pa u vodu srecno ti bilo  114
« Poslednja izmena: 08, 03, 2012, 21:05:53 posle podne Dule »

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #236 poslato: 10, 03, 2012, 18:11:12 posle podne »
Arso iskrene cestitke na novoj ladji. U zdravlju i sreci vas sluzila  114 114 114
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #237 poslato: 15, 03, 2012, 20:50:06 posle podne »
Brod je postavljen na suvi vez kako bi se do spuštanja u vodu proverio osovinski vod, motor i da bi bila ugrađena platforma.

E sada, nema idealne kupovine... no125

Osovinski vod je odlično urađen, ali motor je u jadnom stanju. Već pri prvom pregledu i izvlačenju ulja iz motora bilo je jasno da je, najverovatnije otišao dihtung na glavi motora.

Sinoć smo majstor Sloba i ja raskačili motor, otvorili ga i ... onim što smo videli nismo baš zadovoljni.

U motoru se, pored ulja nalazio antifriz, morska voda i so ili neka slična supstanca.

Sve u svemu danas sam odneo glavu na ravnanje, peskarenjezamenu svih delova i na hidro test.

Nigde u gradu nisam našao odgovarajući dihtung glave motora. Ima i za to leka pa ćemo se snaći. U Mladenovcu nekka privatna firma pravi dihtunge po uzorku.
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #238 poslato: 15, 03, 2012, 20:54:20 posle podne »
neka,neka.samo ga ti dobro sredi sad-nema glava da te boli posle,a i znaces tacno na cemu si   dun

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #239 poslato: 15, 03, 2012, 20:57:46 posle podne »
Sutra ili za vikend vadimo ceo motor i donosimo ga kod mene u dvorište. Tu ćemo ga razbucati kao svinja baštu.

Obzirom na situaciju, odlučio sam da uradimo kompletan remont motora. Iako je skuplje, računam da je svakako jeftinije od raznih gluposti koje me mogu snaći sa neispravnimmotorom na vodi.

A da se ne bi nerviro, našao sam čime da kratim vreme kad nisam na brodu.  sajkaca
Ispuni godine životom, a ne život godinama.