Autor Tema: od virtuelne do stvarne lađe  (Pročitano 82528 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bubamara

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 76
  • www.mojaladja.com
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #210 poslato: 23, 02, 2012, 23:42:32 posle podne »
cestitam na kupovini .hvala za pricu  6589

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #211 poslato: 02, 03, 2012, 21:41:02 posle podne »
Ako ste mislili da je priča završena... Nije  lol


Nameravam da davim sve one koji imaju iskustva sa razbucavanjem plastičnih čamaca jer sam ja tu, za sada, totalna dileja. 
 

Prvo pitanje je kako vaditi šrafove kada se skidaju bitve, ograde i šta ti ja znam još sa broda. Neke sam lako izvadio, negde se okreće i matica i šraf pa moram angažovati kumašina,nekog drugara ili decu da mi pomognu. Najgore mi je sa onim šrafovima koji su toliko zapekli da ih ne mogu odšrafiti. Odnosno, skinuo sam matice odozdo u brodu ali gore na palubi nema šanse. Da udaram čekićem? Pravo da kažem ne znam da li smem da ne oštetim brod pa onda hebaj ga.

Na onom okruglom otvoru za ventilaciju imam solarni ventilator koji radi besprekorno. Ali baš na šrafovima koji ga drže, kaplje voda na nebo i klizi bočno. Ti šrafovi se sa palube ne mogu skinuti. Liče mi na torban šrafove.

Juče i danas sam razbucao brod iznutra. Neki šrafovi su povađeni, neki ostali razglavljeni i neki zapekli. Valda neće kiša do sutra. 

Nisam želeo ništa da diram ali đavo mi juče nije dao mira i ja uzmem crevo i dobro isprskam brod odozgo.

Ima dosta curenja. Ajde što curi oko nekih prozora, ali curi i na mestima gde su šrafovi od ograde, bitve i najgore na mestu gde je cevčica za odvod vode sa pramca. Ta je cevčica očito nesrećno menjana i voda je probila unutar broda i sigurno bi mi kvasila posteljinu.

Zato promenih plan. Još mesec dana će biti na suvom. Do tada menjam sve šrafove, stavljam prohromske, zaptivam i toliko od mene do daljnjeg.

Prozori su mi od pleksiglasa koji jeste mestimično izgreban, ali sada je oskudacija pa će biti polirani na vodi kad se steknu uslovi.



Ako ima  neka caka za vađenje mrskih mi šrafova javljajte.   Narednih dana ću smisliti i druga pitanja. 


Ja sam poznati smarač. Ali šta da radim kad hoću što pre da zaplovim.

Razum ipak nalaže da se mora pregledati osovinski vod, podvodni otvori (baš sumnjivi), zadihtovati to što treba, staviti platformu pa tek onda voda.    25648
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #212 poslato: 02, 03, 2012, 21:45:55 posle podne »
Evo i slika nesrećnog solarnog ventilatora.
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #213 poslato: 02, 03, 2012, 21:48:08 posle podne »
To je to za danas. 

Kako je krenulo, bojim se da ne bude priča: "bio jedan Arsa koji je kupio brod i uzeo nešto malo da čačka po njemu i ... eno ga još na obali prčka po brodu..."    hahaha

Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #214 poslato: 02, 03, 2012, 22:04:22 posle podne »
Ima jedna slicna tema na forumu vec. Mislim da se zove "kako od ruznog paceta napraviti Labuda", tako nesto....

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #215 poslato: 02, 03, 2012, 22:18:28 posle podne »
Ima jedna slicna tema na forumu vec. Mislim da se zove "kako od ruznog paceta napraviti Labuda", tako nesto....


 oops

Ako admini ne reaguju, vidim ja da pingvinče nema da se opere ni sa dva Stanka...   roll4
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #216 poslato: 02, 03, 2012, 22:22:26 posle podne »
Ako resis da ga produzavas znam odlicnog majstora....

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #217 poslato: 02, 03, 2012, 22:36:30 posle podne »
Ima jedna slicna tema na forumu vec. Mislim da se zove "kako od ruznog paceta napraviti Labuda", tako nesto....


 oops

Ako admini ne reaguju, vidim ja da pingvinče nema da se opere ni sa dva Stanka...   roll4


Sad bih ja, kao prozvana strana" morao da odgovorim ali pokušaću da budem fin.

Od ružnog pačeta i može da ispadne labud ali od starog labuda nikada pače!
(Ala sam ovo lepo rekao!)

Ne dirajte vi Arsu. Njegova ladja toliko dobro izgleda da njoj ne treba produžavanje i preuredjivanje, a to što on ne zna šta će sa sobom i svojim vremenom, pa sada odšrafljuje, zašrafljuje, dihtuje... to je više za dušu nego što je stvarno potrebno. Samo dok malo otopli, verujem da će ladja u vodu, a sve te majstorije će ostati za neko drugo vreme.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #218 poslato: 02, 03, 2012, 23:06:18 posle podne »
Sreća te si uzeo plastiku da je od metala do sada bi već brusilica radila. Što se tiče odvijanja probaj sa nekim odvijač sprejevima a može da pomogne i WD. Kuckaj ih malo levo desno gore dole - dobar ključ i ispašće a na kraju krajeva tu je i univerzalni srp. alat brusilica. Za dihtovanje sika 11fc ili nešto slično i ne bi trebalo da bude problema

Van mreže gile69

  • Zeljan da plovi
  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 164
  • Pol: Muškarac
  • BG- 483 E Stara centrala, Dorcol
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #219 poslato: 03, 03, 2012, 00:51:31 pre podne »
Kupio si pravi camac, odlican.
Molim te , pusti ga na vodu , uzivaj celu godinu i onda ces znati sve najbolje ideje.
Preporuka ti je drugarska, da neradis stvari ponovo.
Radio sam zato ti i kazem. 114

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #220 poslato: 03, 03, 2012, 07:54:28 pre podne »
Noćas, naravno, nisam spavao kontajući šta dalje.     sha

Odlučio sam da se vratim na stari  plan. Ako sada nastavim da menjam šrafove, otvoriće se radovi i to će potrajati.

U jesen ili proleće iduće godine, sređivaću kabinu, palubu, podvodni deo i napraviću krov iznad kokpita.

Tada i onako mora da se skine sve ovo što sam počeo. A onda bi opet sledila zamena prohromskih šrafova, matica, kupovina ovoga, onoga i ...Već sada kad uzmem računaljku u ruke imam velike nepredviđene troškove.  Kad sam video cifru bilo mi je sve jasno.  eek

Danas i sutra vraćam sve na svoje mesto. Naravno potrudiću se da sva uočena kritična mesta dobro zadihtujem na palubi. Nešto ću možda i propustiti ali ono što me ugrožava sigurno neću.

Takođe, stakla neću dirati već ću samo silikonom premazati sve spojeve.

Možda to bude i ružno ali će PLOVITI.

Ovih dana proveravam osovinski vod, biksne, dihtunge, podvodne otvore i motor.

Ako se dogovorim sa firmom koju mi je mesečar preporučio imaću platformu na brodu ove godine. Ako ne, bože moj. 31 godinu je plovio bez platforme. Može da sačeka još malo.

Od ponedeljka se bacam na čišćenje, sređivanje broda iznutra i pripremama za porinuće. 

HAUG, REKAO SAM.   114
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #221 poslato: 03, 03, 2012, 08:08:58 pre podne »
Arso čestitam na kupovini lađe.Sredi to malo što moraš da ne curi i sedi i vozi se  25648f67

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #222 poslato: 03, 03, 2012, 09:08:19 pre podne »
Арсо, по мени би требало још једном добро да размислиш о сређивању проблема са уласком воде у кабину пре него што спустиш брод у воду. Бојим се да ће ће ти то цурење воде у кабину "доакати". Стално ћеш да гледаш у небо дал ће бити кише и стално ћеш се питати колико имаш воде у кабини и шта је све мокро. А кад ти дојади онда ћеш проклињати и себе и брод што га ниси средио пре спуштања у воду. Када једном средиш све те "недостатке" бићеш миран и безбрижан дуги низ година.  Па зар да те обесхрабре шрафови? Добро те "злотворе" испрскај одвијач спрејом, сачекај мало, а онда прво пробај мало да заврнеш шраф-само да крене а тек онда одврћи. Можеш и главу шрафа мало да зарежеш турпијицом или бонсеком-да направиш јачи рез за шрафцигер. Можеш и цео шраф да разбушиш бушилицом.
Ма можеш шта год хоћеш, само ако хоћеш, а времена ваљда имаш колико хоћеш.  114  114  114

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #223 poslato: 03, 03, 2012, 09:24:33 pre podne »
Druze samo kratko ...svaki saraf koji si odvrnuo ili nisi ipak odvrni do kraja na bilo koji nacin i zamjeni uz obilje neke diht mase . Unutrasnje obloge si vec razbucao pa da ne dupliras posao . Kad ladja ode u vodu ...gotovo . Nikad nece biti sastavljena do kraja , nikad .
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #224 poslato: 03, 03, 2012, 09:30:58 pre podne »
Ja odlučih!

A šta će biti to ćemo da vidimo. Situacija nameće rešenja.

Ispuni godine životom, a ne život godinama.