Autor Tema: od virtuelne do stvarne lađe  (Pročitano 82272 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #135 poslato: 02, 02, 2012, 06:24:51 pre podne »
Sve čestitke Arso, u zdravlju plovio  114 114 114
Dunav je moje more.....

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2073
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #136 poslato: 02, 02, 2012, 06:30:07 pre podne »
Е па Арсо свака част. Бродић је прелеп и сигурно вреди свог твог малтретирања, овде детаљно објашњеног.  kgk  kgk  114  114

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7044
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #137 poslato: 02, 02, 2012, 06:45:03 pre podne »
E, pa ako neko nije znao do sada kako se muče ljudi, onda samo treba da pogleda ovo Arsino pisanje...

Pa, dobro, Arso, zar je stvarno tako teško napisati malo podataka o samoj ladji?

Jeste, vidimo mi da to izgleda prelepo, da je od plastike, sa lepim i funkcionalnim enterijerom (čak i TV u paketu) ali zar je tako teško napisati koliko je beba imala santimetara i koliko kila po rodjenju? Sa kakvim motorom je vožena ranije? Šta je još od dodatne opreme došlo sa ladjom...?

Možemo li bar okvirnu cenu da dobijemo? Da li je bilo probijanja cifara koje su pominjane na početku priče (ako i jeste, za ovakvu ladju to nije ni čudo ni šteta)?

Ja očekujem da na kraju dobijemo sumarno iskazane troškove putovanja, transakcije, a boga mi i ovih pratećih mitničarskih troškova. Tek tada ćemo sve znati.
A ovako, da mi sabiramo stavku po stavku - ne ide, Arso. Stao mozak i samo se pred očima vrte slike ladje...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #138 poslato: 02, 02, 2012, 06:47:17 pre podne »
Arso CESTITKE !
I tebi i Mosi !

Sto se tice problema koje imas na carini ja mogu samo da primetim da se nisi spremao pre puta :)

Nadam se da si za speditera izabrao Transped koji celokupnu uslugu naplacuje 50 evra ... Mada mi ne ide u glavu da fizicko lice placa spediciju
Nadam se da si za transport prijavio transport na relaciji Szeged - Subotica sa Subotickim prevoznikom a ne Amsterdam -Beograd  , bez obzira na mesto potpisivanja ugovora...
Nadam se da si napravio dva ugovora jedan na punu cenu a drugi za carinike  56568

sad plati to sto imas i zaboravi na taj propust , stezi carinike ko zmija zabu da se sto pre sve to zavrsi, kazi da neces da ga registrujes i izbecices svu tu zezanciju oko pregleda pa kad ga ocarinis pravac pancevo da ti bas ne crtam :S

Lepo ti kaze nesa Kelebija, Kolut...

Ima tu jos caka, ajde ko sledeci krene da napravimo plan i uradimo sve po propisima....

A na prolece da vidimo tu ladju na Dunavu kako i dolikuje !


Van mreže Labud 1258

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 427
  • Pol: Muškarac
  • Ko ne voli karanfile ne treba da živi
    • Revir 2
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #139 poslato: 02, 02, 2012, 08:09:58 pre podne »
Uradio si ono o čemu mnogi maštaju i samo pričaju, kapa dole. Bravo

Ali nama treba puno informacija, pusti Lunu ...

A lađa je ko šećer !

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #140 poslato: 02, 02, 2012, 08:14:31 pre podne »
Arso CESTITKE !
I tebi i Mosi !

Sto se tice problema koje imas na carini ja mogu samo da primetim da se nisi spremao pre puta :)

Nadam se da si za speditera izabrao Transped koji celokupnu uslugu naplacuje 50 evra ... Mada mi ne ide u glavu da fizicko lice placa spediciju
Nadam se da si za transport prijavio transport na relaciji Szeged - Subotica sa Subotickim prevoznikom a ne Amsterdam -Beograd  , bez obzira na mesto potpisivanja ugovora...
Nadam se da si napravio dva ugovora jedan na punu cenu a drugi za carinike  56568

sad plati to sto imas i zaboravi na taj propust , stezi carinike ko zmija zabu da se sto pre sve to zavrsi, kazi da neces da ga registrujes i izbecices svu tu zezanciju oko pregleda pa kad ga ocarinis pravac pancevo da ti bas ne crtam :S

Lepo ti kaze nesa Kelebija, Kolut...

Ima tu jos caka, ajde ko sledeci krene da napravimo plan i uradimo sve po propisima....

A na prolece da vidimo tu ladju na Dunavu kako i dolikuje !

Pošto će biti još ovakvih prilika bilo bi poželjno da otvoriš novu temu sa objašnjenim postupcima prilikom uvoza, da ljudi ne bi imali nepotrebne izdatke, a i da im olakšaš postupke uvoza.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #141 poslato: 02, 02, 2012, 09:14:02 pre podne »
Aman sta ste spopali coveka!!Malo mu sto se smrzavao , jeo rebarca u medu , svadjao se i umalo izazvao medjunarodni incident , ojadili ga za mito i korupciju , ucio madjarski a kao slag na tortu ga cekaju nasi propisi !! Pustimo ga malo da shvati da je vlasnik ladje!! Sve ce to Arsa da oprica !Samo da prodje ledeni talas!! tamburanje
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #142 poslato: 02, 02, 2012, 09:20:01 pre podne »
E, pa ako neko nije znao do sada kako se muče ljudi, onda samo treba da pogleda ovo Arsino pisanje...

Pa, dobro, Arso, zar je stvarno tako teško napisati malo podataka o samoj ladji?

Jeste, vidimo mi da to izgleda prelepo, da je od plastike, sa lepim i funkcionalnim enterijerom (čak i TV u paketu) ali zar je tako teško napisati koliko je beba imala santimetara i koliko kila po rodjenju? Sa kakvim motorom je vožena ranije? Šta je još od dodatne opreme došlo sa ladjom...?

Možemo li bar okvirnu cenu da dobijemo? Da li je bilo probijanja cifara koje su pominjane na početku priče (ako i jeste, za ovakvu ladju to nije ni čudo ni šteta)?

Ja očekujem da na kraju dobijemo sumarno iskazane troškove putovanja, transakcije, a boga mi i ovih pratećih mitničarskih troškova. Tek tada ćemo sve znati.
A ovako, da mi sabiramo stavku po stavku - ne ide, Arso. Stao mozak i samo se pred očima vrte slike ladje...

Lazo, potpuno si u pravu. Ja sam malo sluđen novih dana pošto su me ovde dočekale neke obaveze koje sam pre puta odložio, ali rešićemo i to.

Znači brodić je sledećih dimenzija:

Dužina 7,35 m
Širina  2,85 m
Dubina 0,7 m

Težina 1750 kg.

Predviđena su dva mesta za spavanje uz mogućnost još 2 ležaja za odrasle i jednog dečijeg.

Motor je četvorotaktni Reno, benzinac, 40 KS sa kopčom i osovinskim vodom. 

U brodu postoji invertor 12 na 220 V, 2 akumulatora, detektor gasa, radio sa malim zvučnim kutijama, plinski rešo, sudopera sa nožnom pumpom, 2 frižidera od kojih je prenosni na 12V, 220 v, ili na gas.

Osim toga u brodu je ugrađen novi morski WC.

Brod je tokom prošle godine bio zapušten i nije održavan. Slike unutrašnjosti su iz nekih ranijih vremena, ali liči.

Zimska cirada koja je trenutno na njemu je na izdisaju i prilično je trula. Kad je carinik pokušao da je podigne, oparao mi je polovinu zadnje cirade. Srećom, tu su drikeri koji su ispravni pa to sada nekako i stoji.

Želkot na brodu bi trebalo obnoviti, ali to se neće raditi ove godine. Boja na palubi i krovu kabine je baš oštećena. Brod je sav šaren zbog izljuskane boje i zelenih algi kojih ima i po gazištima i po ciradi.

To je prvi izveštaj. Nisam ni ja imao više vremena da sve pogledam. Trkali smo se sa ovim nevremenom koje je sada nastupilo. Mislim da smo, kada se sve sabere, imali puno sreće sa vremenom.

Što se mene tiče, to je i više od onoga što sam verovao da mogu pronaći.

Finansijski, carinski, i svi ostali izveštaji slede kada se završi carinska procedura i budem napravio celokupnu računicu.

Ali, sve je sve koštalo više nego što sam planirao. Kućni savet je, ipak, doneo odluku da se uradi tako na uštrb nekih drugih stvari pa mi je to olakšalo odluku.

A da se nisam pripremao, nisam. Moša i ja smo krenuli grlom u jagode i imali sreće. U bukvalnom smislu. Tamo je naime, vansezona. Većina marina u opšte ne radi. Od 05. februara tek počinju da primaju prijave za mesta na vezu  ili za prodaju plovila. U februaru i martu je ponuda najveća a mi smo bili poranili i stvarno imali sreću da ovo nađemo. Ko zna zašto je to dobro pošto sam sinoć video da je bajliner koga sam mogao sa prikolicom kupiti za slične pare, prodat. Meni je nuđen ali pod uslovom da se dođe posle 05.februara pošto tada ističe rok vlasniku da plati ležarinu za brod. Nakon toga marina bi mi ga prodala. Ja baš nisam imao ni vremena ni živaca da čekam da vidim šta će vlasnik odlučiti pa uzeh ovo. Mislim da je to ipak dobar potez.

U ostalom to je brod koga sam i pri polasku svrstao u favorite nadajući se da ću bar nešto slično a jeftinije pronaći.

Eto Lazo. Nije mi mnogo trebalo da se raspišem. Malo sam i ja nervozan pošto bih da što pre utrčim u brod. Moram i ja da čekam da bih bilo šta drugo pričao. Tek treba da se upoznamo brod i ja.  114



« Poslednja izmena: 02, 02, 2012, 19:31:12 posle podne Arsa »
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #143 poslato: 02, 02, 2012, 09:23:47 pre podne »
Lepo i prakticno plovilo, odlicno i za zivot i za pecanje. Odrzavano u Holandiji sto obecava dobro stanje svih sklopova. Podaci su pozeljni, ali za cenu nije bas pristojno pitati, a ima i carinika koji prate ove nase forume. Takve i druge poverljive podatke uvek na pp ako vlasnik podataka zeli da ih saopsti.
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #144 poslato: 02, 02, 2012, 09:24:46 pre podne »
Aman sta ste spopali coveka!!Malo mu sto se smrzavao , jeo rebarca u medu , svadjao se i umalo izazvao medjunarodni incident , ojadili ga za mito i korupciju , ucio madjarski a kao slag na tortu ga cekaju nasi propisi !! Pustimo ga malo da shvati da je vlasnik ladje!! Sve ce to Arsa da oprica !Samo da prodje ledeni talas!! tamburanje

E deda, svaka ti je na mestu.   cap
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #145 poslato: 02, 02, 2012, 09:29:19 pre podne »
šrina 2.85 m  eek , zar nije problem voziti putevima čamac  širine preko 2.5 m? ili sam ja loše obavešten...?
Dunav je moje more.....

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #146 poslato: 02, 02, 2012, 10:41:20 pre podne »
Prelep brodic koji ce napokon ispuniti sve tvoje zelje i snove  thumbup

Cestitam Arso na kupovini  114


Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #147 poslato: 02, 02, 2012, 11:07:10 pre podne »
He he vidim ja da se Mesecharu smeši posao za tvrdi krov!  kgk

Arso  cap  čisto jedno pecaroško pitanje, koliko je od stranice do vodene linije?
Ovo je čisto pecaroško pitanje?  thumbup



Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #148 poslato: 02, 02, 2012, 11:15:40 pre podne »
 Arso, nek je sa srećom!  kgk I da te dugo dugo služi u zdravlju i sreći!  thumbup A šta reći za brodić... kao bonbona je...  114 

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: od virtuelne do stvarne lađe
« Odgovor #149 poslato: 02, 02, 2012, 11:44:01 pre podne »
SA SRECOM